Nedorostlá jadýrka v kyčlích - léčba
Dobrý den, mám pětiměsíční miminko, které dle ortopeda nemá ještě dorostlá jadýrka v kyčlích. Jeden známý a zkušený bylinkář (nechci ho zde jmenovat) mi poradil Vigantol - kromě jedné kapky denně per os ještě mazat kapičkami kyčle a blízké okolí, že s tím mají výborné zkušenosti. Nemůžu takto dítě předávkovat vitamínem D? On tvrdí, že určitě ne. Ale zajímal by mě váš názor.
Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:
S tímto přístupem nemám zkušenosti, většinou stačí podávání ústy, pokud by dítě potřebovalo vyšší dávku, ortoped by vám ji doporučil.
Předchozí článek:

Opožděný vývoj pohybu, předčasné posazování
Následující článek:

Kyčle - jak dlouho se nosí peřinka?
Poradna
Dobrý den, zvažujeme s dcerou očkování jednou z vakcín Cervarix/Gardasil/Gardasil 9. Kterou z uvedených vakcín by jste doporučila? Která je: - nejvíce prověřená - má nejmíň vedlejších účinků/nejmenší zátěž pro organismus - liší se u vakcín doba účinnosti? Jak dlouho vakcíny působí a bude potřeba do budoucna přeočkování? Moc děkuji za rady Hezký den Michálková
Dobrý den,
doporučuji Gardasil 9, zatím se uvádí celoživotní imunita.
Více informací naleznete v článcích:
https://www.babyonline.cz/ockovani-proti-rakovine-delozniho-cipku
https://www.babyonline.cz/jakou-zvolit-vakcinu-proti-papilomaviru

Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
19 %
14 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
6 hlasů
57 %
42 hlasů
16 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 74 unikátních návštěvníků