Inzerce
Inzerce
Inzerce

Únavový syndrom a jeho přenos na plod

Dobrý den, ráda bych si ověřila, že chronický únavový syndrom opravdu není přenosný na dítě. Přede dvěma lety jsem prodělala tuto nemoc a další rok trvalo, než mi hladina EB VIRU v krvi klesla z postakutního stavu na perzistující. Malá má nyní 3 měsíce a od narození je hodně spavá. Musela jsem jí budit na jídlo,protože sama by se neprobudila. Asi tak od 1 měsíce se dokáže probudit sama, přes den po 3-5 hodinách, ale v noci zpravidla spí bez probuzení 12 hodin bez jídla! Nemoc prý v tomto stadiu přenosná není a miminko by neměla ohrozit, ale takhle spavé miminko mě znepokojuje. Ona i přes den toho moc nenakouká, vlastně stále spí :)

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Únavový syndrom není přenosný na plod. Jsou děti, které hodně spí a na jídlo se musí do 6 týdnů budit, pokud ale vykazují  dobré váhové přírůstky, tak mohou být intervaly spánku v noci i takto dlouhé. Dítě kolem 3. měsíce by si mělo žádat kojení po 3 - 4 hodinách během dne a podle chuti 1x za noc. Pokud však vynechá noční dávku, nevadí to.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Únavový syndrom - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×