Inzerce
Inzerce
Inzerce

Odpolední spánek, vztekání

Chtěla bych se zeptat, zda souvisí vztekání s nespavostí. Můj dvouletý syn odmítá v poledne spát. Vstává ráno okolo sedmé hodiny a chodí spát večer v 19 hodin. Mezitím řádí. Začal se hrozně vztekat. Je možné, že by to bylo i tím, že jsme vyměnili malou postýlku za velkou postel? A ještě mám jeden dotaz. Nechce nám moc jíst chléb namazaný čímkoliv (ani rohlíky, pouze suché). Poradila byste nám, jak ho nalákat, aby začal více jíst? Děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dvouleté dítě již nemusí po obědě spát. Vztek může mít různé příčiny - takže i změna postýlky, ale na velkou postel si musí přivyknout.
Děti často preferují suché pečivo, nabídnětě k tomu kousek tvrdého sýra, plátek šunky, nebo rozmíchaný tvaroh lžičkou. Zkuste, co se mu bude líbit.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Odpolední spánek, vztekání - diskuze

 • problém s usínáním u 4 měs. dítěte
  Dobrý den, máme už delší dobu problém s uspáváním 4měs.miminka, ato ve dne i v noci. Před každým usínám následuje dlouhé vztekání a není možné ho nijak uspat. A jelikož toho moc nenaspí přes den, večer je to intenzivnější, protože je za celý den hrozně unavený a takové uspávání pak trvá i tři a více hodin. Vyzkoušeli jsme vše možné.. Už jsme bezradní a nevíme jak to miminku i nám samotným usnadnit. Nechceme ho nechat plakat, tak ho celé hodiny chováme, dokud neusne, ale problém je v tom, že už si na to moc zvykl. A bez dlouhého chování prostě neusne! Děkuji za odpověď.
  eliska28   | 24.02.2017 20:55:16 | Reakcí: 1, poslední: 24.02.2017 21:52:13
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: problém s usínáním u 4 měs. dítěte
   Ahoj Eli,
   měla jsem to podobně, až jsem rezignovala a malou vzala do postele. Takže mi usíná při kojení a spí celou noc se mnou. Když cítí, že jsem u ní, tak je v pohodě. A co se večerního pláče týče, u nás to byl několik měsíců přímo masakr. Říká se tomu "VEČERNÍ HYSTERIE" a dělaj to prý děti, které jsou přes den klidné. Nějak se prý potřebují pře tím hlavním spánkem vybít. U dcery to přetrvávalo do cca 6-ti měsíců. Teď už je klid. Ale dodnes spí v posteli. Postýlku máme na odkládání hraček :) O té večerní hysterii si počti, je to celkem běžné.

   Přeji hodně síly  
   Pa, T.
   Thesska   | 24.02.2017 21:52:13
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×