Inzerce
Inzerce
Inzerce

Kdypak nám znárodní Google?

„Pohled vlády na ekonomiku by se dal shrnout do několika krátkých frází: Pokud se to hýbe, zdaň to. Když se to stále hýbe, reguluj to. A když se to přestane hýbat, dotuj to,“ řekl v minulém století jeden z největších mužů historie Ronald Reagan.

Nikdy nezapomenu na přímý přenos jeho setkání s Michailem Gorbačovem (mimochodem další velký muž historie) v Rejkjavíku, který jsme sledovali uzamčeni v posluchárně biologie v suplované hodině jedním nesocialisticky myslícím panem profesorem.

Ještě že se Rony nedožil dnešních dní. Okamžiku, kdy se jeho slova naplňují v naprosto gigantickém rozměru, v tomto případě ještě navíc za absurdní účasti americké firmy.

Inzerce

Osvěžme si, o co jde:

Dne 18. 7. se z tisku dovídáme: „Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního postavení operačního systému Android tím, že v něm preferuje svůj prohlížeč Chrome a vyhledávač.“

Chápete tu drzost? Oni si dovolují preferovat vlastní prohlížeč! 

„Google by měl zaplatit 4,34 miliardy eur (asi 112,4 miliardy korun). Pro Google to bude další rekordní pokuta, tu předchozí ve výši 2,42 miliardy eur (asi 62,5 miliardy korun) uložila komise Googlu loni v červnu a firma se proti ní odvolala.“

Představme si ještě hlavní aktéry události:

1. Na jedné straně stojí Google. Společnost vybudovaná z ničeho, tzv. na zelené louce díky obrovskému lidskému duševnímu potenciálu. Společnost přinášející produkty nesmírně potřebné v každodenním životě lidí, které tady před její existencí v takové kvalitě nikdy nebyly. Společnost přinášející smysluplnou práci přes 85 000 zaměstnancům, další desítky tisíc jsou na ně jistě navázány, jak to nejen v informačním byznyse bývá. Odvádějí na daních milióny dolarů (snad :-)).

2. Jejich protivníky jsou parta evropských úředníků. Mimochodem, nepřipadá vám, že v poslední době nějak zintenzivňují aktivitu? Jsou doslova v tisku nejčastěji „nasazovanými“ hráči? Jejich náplň práce je v podstatě obdobná jako u subjektu číslo jedna: Vymýšlení. S jedním velkým rozdílem. Místo potřebného vymýšlí nadbytečné. Což o to. To bychom ještě ufinancovali. Ale oni si nedají pokoj, nestačí jim plodit ty tuny dokumentů a ty si zakládat do šanonů v prosklených pekelných kancelářích. Oni mají neustálou potřebu nutit nás ty svoje výplody zavádět do našich životů. Za celý svůj úřednický život neodvedli do společné pokladničky ani korunu z vlastní práce. Jsou to peníze z práce jiných, na které parazitují a hrají si na potřebné.

Co eurokomisařům na Googlu vadí?

„… omezení, která si Google vynucuje na výrobcích Android zařízení a na mobilních operátorech za účelem toho, aby provoz na Androidích zařízeních směřoval do vyhledávače Google,“ sdělila jedna z eurokomisařek.

Dělali byste to u svých produktů jinak? Mají snad zákazníky přivést na zlatém podnose konkurenci?

Když jsem článek dočetla až sem, stále jsem nevěřícně zírala, kontrolovala datum, zda Apríl už máme za sebou, byla ve střehu, zda na mě nevykoukne nějaký škodolibý smajlík s nápisem HOAX. 

Možná jsem jen já takto natvrdlá, ale opravdu nechápu, proč se za přirozené jednání udělují pokuty. Proč by mělo vadit, když firma něco vytvoří, vybuduje, že to směřuje na své další produkty? Vždyť to je naprosto normální, logické a kdyby to dělala jinak, tak je to snad dokonce proti přírodě, ne?

Inzerce

Evropská úřednická místa jistě vznikla ve snaze odložit nepotřebné národní politiky mimo mateřskou zemi, ale nějak se to vymklo z rukou

Už poté, co jistý pan Špidla naprosto vážně v nějaké té evropské líhni dobrých nápadů navrhoval regulaci slunečního svitu, i mně začalo svítat, že na úřednických místech, zvláště evropských institucí zřejmě končí naprosto prakticky nepoužitelná individua. Resp. si ta místa evropské země úmyslně vytvořily, aby tam mohly posílat škůdce, kteří by svými antinápady rozvrátili národ i ekonomiku. To byl možná dobrý nápad. Bohužel, byl záhy zneužit. Tito vynalézavci se nám vrátili zpět jako bumerang. A to stanovením nadřazenosti evropského práva nad národním. Evropských antinápadů nad těmi národními, kterých je už tak až nad hlavu.

Google stále žije

Jako rozený optimista se snažím na všem najít něco pozitivního. I na této situaci. Určitě je pozitivní minimálně to, že firma, kterou pokutují, se ještě musí logicky hýbat. Žije! Ale jak dlouho. Jak dlouho to bude schopné jedince ještě bavit než jejich motivaci ti neschopní egomaniaci, nejčastěji levicového zaměření, úplně zdecimují? 

Déja vu

My si to snad budeme nuceni prožít zase znovu. Tentokrát ze západu. Oproti první totalitě je stávající způsob zavádění zhoubnější. Zatímco po válce byli naši předkové do horké lázně vhozeni a nebezpečí mohli ihned ucítit, hůře však z něj vyskočit, tentokrát se v lázni postupně vaříme. A pokud zdroj tepla někdo nezastaví, nadobro se uvaříme.

Jaký je ten optimální režim?

Už tedy máme za sebou socík, kapitalismus, i když u toho si stále myslím, že vypadá jinak. 

Tak, co bychom si ještě vyzkoušeli? Asi zbývá jenom anarchie. 

Nevíte někdo čistě náhodou, kolik lidí by muselo vyhlásit občanskou neposlušnost, aby ten počet již nezvládli „zprocesovat“?

Inzerce

P.S.: Moc děkuji účastníkům diskuze v předchozím blogu za korekci mé nepřesnosti, omlouvám se za ni. To víte, čerpám pouze z mainstreamových médií :-). Děkuji i za milé reakce.

Zdroje: Idnes https://mobil.idnes.cz/google-rekordni-pokuta-android-dma-/mob_tech.aspx?c=A180718_112350_mob_tech_vok a Wikipedia prostřednictvím vyhledávače Google

Inzerce

Zvýšit karmu článku můžete na: https://janamartincova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=671774

Autor: MUDr. Jana Martincová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Jana Martincová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kdypak nám znárodní Google? - diskuze

 • re
  tohle chapu,ale problem je to,ze se nekdo pasoval jako jediny ....a to kdyz vydelava,tak kazdeho nastve..cina dala podminky a funguje to,rusko dalo podminky a funguje to a je fakt,ze deti maji ipad a jedinej kdo cpe porad vse je jen google...a nejhorsi je,ze ti automaticky aktualizuje,nuti apod...viz youtube....porad ho tam cpe,nenabizi nic jineho,apod..to nastve po case kazdeho..treba me silene leze s androidama na nervy a proto odmitam mit takovy telefon...mame krabicku kvui televizi...a ono se to i po vypnuti aktua;lizuje,porad to neco dela,google po kazde nove verzi prestane fungovat na spousteni videii atd..jako blbej android...krabicka 4k tv bezi bez potizi porad..zvonilky mobil je vybitej co 3 dny jen pro ty blbe aktualizace,i kdyz je ma stople..proste si to udela...me bezi windows tyden a pohoda,apple bezi na celodenni vyuziti her a videii 2,3 dny...a porad to pise na androidech ze se aktualizuje google...tak at ho zdani,at ho nastavi...hlavne nebude prudit a bude podavat informace ,ktere jsou volne dosazitelne a ne jen porad blbe reklamni,
  Liberte   | 27.07.2018 10:42:49
  Reagovat | URL příspěvku
 • Media
  Ja si myslím a je to podobne v podstatě ve všech sférách viditelné veřejného života, že máme pri vsi sile a chtění málo informací. Protoze média zejména jsou nástrojem pro hýbat i davem a tak si říkám, k o likvidaci informací má skutečne vypovidajici hodnotu. To se tyka politiky obecne. Takový hry. Ale na principu,ze někdo něco vy buduje a následném jsou hrazeny klacky pod nohy, to ano. Ten pocit mám taky. Mne nejvíce vadi u nás přístup ke zdraví. Porad si myslím, že máme špičkového zdravotnictví. Ale lidé nemají sebereflexi, že za mnoho problémů si mohou sami. Nejsme k tomu vedení. A tady tu masáž medii- pilulku na pilulku cítím až agresivní. Nemám pocit, že by stát měl zájem, aby bli lide zdravější. Není to výdělečne
  miho   | 27.07.2018 08:17:02 | Reakcí: 2, poslední: 31.07.2018 16:30:05
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Media
   Omlouvám překlepy. Písu z mobilu
   miho   | 27.07.2018 08:19:05
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Media
    Je to pravda, čím více máme informací, tím méně relevantních. S tím zdravím si myslím, že je to lidmi. Že žádají jednoduchá řešení a nejjednodušší je tabletka :-). Neřeší však problém, ten přetrvává, tak si stěžují. 
    Calamity J.   | 31.07.2018 16:30:05
    Reagovat | URL příspěvku
 • google
  no,az google bude pracovat jak ma,tak ho uznam za slusny...ale google zasadne nabizi jen ameriku ve vecech,kdy se to tyka ciste americkych produktu...najit ho pak v evrope je velmi tezke a zdlouhave hledani, pokud se ale tyka ziskavani informaci z modernigo sveta, nabizi zase same bezcenne informace a dopatrat se kvalitnich je nad lidske sily....  nejak se google za ty leta zkazil a je tak dobry pro deti,kdy sami uz rikaj,jo ja vim,mam si to najit na googlu    informaci o vrabci tam jeste najdou a zdarma      jinak proc by si eu nediktovala,kdyz muze cina, kdyz rusko udelalo sve systemy a nechces nase podminky,trhni si, mame svoje apod..eu ma na to take pravo..., i kdyz ne vzdy clovek chce souhlasit
  Liberte   | 27.07.2018 06:45:35 | Reakcí: 1, poslední: 27.07.2018 06:54:55
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: google
   Jarko, děkuji za komentář. Mně jde hlavně o to, že jako tvůrce má možnost podporovat a upřednostňovat své vlastní produkty. To je jako by mně někdo přikazoval, že mám vést v případě předškolního vzdělávání odkazy z Babyoline ne sem: https://www.prochytrehlavicky.cz/predskolakovy-tydenicky-pro-chytre-hlavicky-primo-od-autoru.html, ale na konkurenční e-shopy. Zatímco tady EU reguluje o sto šest, tak skutečně podvodné, neseriózní subjekty nechávají nejen evropští úředníci beztrestně vydělávat. Navíc ty vybrané peníze z regulace činnosti Googlu nepůjdou na rozvoj Evropy, ale na činnost úředníků   .
   Calamity J.   | 27.07.2018 06:54:55
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Rodičovský příspěvek

| RPCZ | 26.09.2023, 06:34

Dobrý den
Potřebuji porádit na temu rodičovský příspěvek.


Jestli mam narok na RP když pracovní poměr byl ukončen ze strany zaměstnavatele 4 mesice po porodů.
Žádný rodičovské dovolené, příspěvky jsem ne žádala ani ze strany zaměstnavatele ani státní.
Porod byl březen 2022 po 4 měsících ukončení zaměstnání.
Jsem z jiného státu EU (Madrsko) v ČR dite dostalo rodný list.
Na území ČR nemam přechodní pobyt ani trvalý.

Dobrý den,

pro posouzení, který stát EU je ve Vašem případě odpovědný za výplatu rodinných dávek, se prosím obraťte na Úřad práce. Úřad bude k posouzení potřebovat doplňující informace o Vás, dítěti i otci dítěte, např. údaj o místě výdělečné činnosti otce. Můžete využít i call centrum Úřadu práce: +420 800 779 900, callcentrum@uradprace.cz

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 26.09.2023, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×