Návštěva v cirkusu, divadélko, focení ve školce a dovolená u moře 

Školkáček Hanička

Hanička s Kubíkem měli slíbený cirkus, pokud budou hodní. U Kubíka to sice bylo dost nahnuté, ale nakonec jsme šli do cirkusu všichni. Představení se dětem moc líbilo, nejvíce u vytržení byli z malých poníků. Jsou opravdu malincí, menší než normální poníci. O přestávce si je Hanička ve zvěřinci i pohladila.

Školkáček Hanička

Hanička se umí podepsat

Poprvé se začala podepisovat asi před dvěma měsíci. Jak na to jí ukázal Kubík, který se už před časem naučil Haničku "podepsat". Většinou Hani používá jen první písmenko, ale některé výkresy podepíše i celým jménem. Oproti Kubíkovi je tedy dost napřed. :)

Školkáček Hanička

No a protože si nejsem jistá, zda je podpis k přečtení, udělal jsem i výřez. Ještě to není dokonalé, ale když vezmu v potaz, že píše levou rukou, tak si myslím, že to je pěkné. 

Školkáček Hanička

Výlety za poklady

Školkáček Hanička

Krásné květnové počasí jsme hojně využívali k výletům za keškami. Z jednoho takového výletu si Hanička bohužel přinesla i klíště. Měla ho za uchem. Vůbec nechápu, jak se tam dostalo... že by za to mohlo dovádění v řepce?

Školkáček Hanička

Školkové divadélko

Do školky opět zavítalo divadélko. Tentokrát to bylo představení Tři zlaté vlasy děda Vševěda a řekla bych, že dětem se velmi líbilo. Nadšeně mi doma vyprávěly zážitky a popisovaly, jak je děd Vševěd vlastně sluníčko a jak mu trhaly a následně sbíraly vlasy, aby nějaké měl pro Plaváčka. 

Školkáček Hanička

Celostátní sraz BOL

Již několikátý rok po sobě jsme se vydali na celostátní sraz. Mariánská pouť v Kolodějích nad Lužnicí našim dětem naprosto vyhovuje. Z prostředí jsou nadšené, plnit úkoly je neskutečně baví a "práci" prokládají shlédnutím různých představení a divadel. 

Školkáček Hanička

Besídka

Hanička se také tajně připravuje na besídku, ale vlastně nevím, jestli ji stihneme. V červnu jsme totiž 14 dní pryč a nejsem si jistá, zda bude možné besídku udělat až po našem návratu. Jak dneska Hanička hezky citovala paní učitelku... "Kdypak my tu besídku uděláme, nejdřív tady nejsi ty Haničko, pak tu není Jonášek." :) 

Nemají to s námi lehké. To víte, že bych besídku ráda viděla, ale když to nepůjde, tak to pochopím. Ostatně už teď mi Hanička pár básniček pověděla.

Školkáček Hanička

Focení ve školce

Ve čtvrtek, před odjezdem na dovolenou, se děti ve školce fotily. Hanička dlouho trvala na tom, že se bude fotit ve své oblíbené košili, kterou má po Kubíkovi. Když si pozorně prohlédnete fotky, tak pochopíte, která to je. :) Přiznám se, že mi to bylo líto a pořád jsem se jí snažila nějak přesvědčit, ať se fotí v něčem víc holčičím. Sukni nebo šaty jsem ani nezkoušela, ale doufala jsem, že třeba setík tuniky s legínama by projít mohl. Už jsem to skoro vzdala, když manžel přišel s geniálním úplatkem. Domluvili se s Haničkou, že když ona se nechá vyfotit v něčem holčičím, tak jí tatínek za odměnu koupí maskáče. Na to Hanička s radostí přistoupila. :)) Tak takovou holčičku my doma máme. No ale už aspoň nechce být vojákem. Teď touží být kytaristou. A nedivte se, že používám mužský rod, Hanička to tak vyžaduje a já už jsem vytrénovaná. :)

Školkáček Hanička

No a jak i tato fotka naznačuje, Hani opravdu tíhne k tomu být levákem, i tu kytaru tak drží. 

Výlet na farmu

Poslední den před dovolenou se všechny děti ze školky vydaly na výlet na farmu. Počasí nakonec docela vyšlo - nepršelo. Největší dojem na dětech zanechali býci a ovce. Hanička se tam někde vyválela v kupce sena... měla ho plnou kapucu a tím pádem i hlavu. Prý do něj omylem spadla. To bych jí nesměla znát, abych jí ten omyl věřila. :))

Dovolená

První dva týdny v červnu si  Hanička užívá u moře. Doufejme, že jí počasí přeje, svítí slníčko a neprší. 

Školkáček Hanička

Zpracovala Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Hanička - květen a červen - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nimenrix a Hexacima

| Nela H. | 15.11.2018, 13:50

Dobrý den, pane doktore,
můj syn (4,5 měsíce) byl dnes na druhé dávce Hexacimy. Jsou to přesně 3 týdny od první dávky Nimenrixu. Včera večer jsem si studovala nějaké detaily ohledně očkování na internetu (jsem silně proočkovací typ a občas moc čtu, což je zároveň i můj problém) a na příbalovém letáku Nimenrixu jsem se dočetla, že by Nimenrix měl být podán společně s vakcínou proti tetanu nebo alespoň měsíc před (s tím, že po Nimenrixu byla zjištěna vyšší koncentrace protilátek proti tetanu). Ptala jsem se na to doktorky, ale ta řekla, že odstup min. 14 dní je v pořádku a tohle jsou už tři týdny. Své doktorce samozřejmě důvěřuji, ale zároveň bych ještě ráda znala jeden názor. Je to takto v pořádku? Nemůže pouze třítýdenní rozestup vadit? A proč to tak vůbec je?
Můj syn má již ve 4,5 měsících kromě povinného očkování také Prevenar, Rotateq, Bexsero i Nimenrix. Není to pro něj velká zátěž? Očkovala jsem vše, co nám naše doktorka doporučila,ale mám strach, abych syna a jeho imunitu naopak nezatěžovala. Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, 

oceňuji Váš aktivní přístup v ochraně svého dítěte. Můžete být skutečně vzorem mnoha jiným. Počet antigenů, které Váš syn získal očkováním a na které si vytvořil ochranné protilátky je jen symbolický v porovnání s tím, kolik antigenů potkal za tu dobu z jiných zdrojů vnějšího prostředí. Imunitu by neporovnatelně více zatížila nemoc, kterou už díky Vám nedostane. Paní doktorka uvedené možnosti prevence doporučila velmi správně, pro své dítě jste v tomto ohledu udělala maximum. Všechny uvedené vakcíny jsou neživé a Rotateq funguje přes jinou složku imunity než ty ostatní, jelikož to není injekční vakcína. Nemusíte mít obavu. 

Pokud jde o Nimenrix, když se mohou obě vakcíny očkovat v jeden den, mohou se nepochybně podat i s odstupem 3 týdnů. Nevidím v tom problém, z hlediska příbalové informace půjde jen o preventivní opatrnost z hlediska snahy o snížení počtu lokálních reakcí v místě vpichu, které jsou ale klinicky nevýznamné.   

S pozdravem 

Rastislav Maďar 

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., FRCPS | Babyonline | 16.11.2018, 06:55
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce