Inzerce
Inzerce
Inzerce

Návštěva v cirkusu, divadélko, focení ve školce a dovolená u moře 

Školkáček Hanička

Hanička s Kubíkem měli slíbený cirkus, pokud budou hodní. U Kubíka to sice bylo dost nahnuté, ale nakonec jsme šli do cirkusu všichni. Představení se dětem moc líbilo, nejvíce u vytržení byli z malých poníků. Jsou opravdu malincí, menší než normální poníci. O přestávce si je Hanička ve zvěřinci i pohladila.

Školkáček Hanička

Hanička se umí podepsat

Poprvé se začala podepisovat asi před dvěma měsíci. Jak na to jí ukázal Kubík, který se už před časem naučil Haničku "podepsat". Většinou Hani používá jen první písmenko, ale některé výkresy podepíše i celým jménem. Oproti Kubíkovi je tedy dost napřed. :)

Školkáček Hanička

No a protože si nejsem jistá, zda je podpis k přečtení, udělal jsem i výřez. Ještě to není dokonalé, ale když vezmu v potaz, že píše levou rukou, tak si myslím, že to je pěkné. 

Školkáček Hanička

Výlety za poklady

Školkáček Hanička

Krásné květnové počasí jsme hojně využívali k výletům za keškami. Z jednoho takového výletu si Hanička bohužel přinesla i klíště. Měla ho za uchem. Vůbec nechápu, jak se tam dostalo... že by za to mohlo dovádění v řepce?

Inzerce

Školkáček Hanička

Školkové divadélko

Do školky opět zavítalo divadélko. Tentokrát to bylo představení Tři zlaté vlasy děda Vševěda a řekla bych, že dětem se velmi líbilo. Nadšeně mi doma vyprávěly zážitky a popisovaly, jak je děd Vševěd vlastně sluníčko a jak mu trhaly a následně sbíraly vlasy, aby nějaké měl pro Plaváčka. 

Školkáček Hanička

Inzerce

Celostátní sraz BOL

Již několikátý rok po sobě jsme se vydali na celostátní sraz. Mariánská pouť v Kolodějích nad Lužnicí našim dětem naprosto vyhovuje. Z prostředí jsou nadšené, plnit úkoly je neskutečně baví a "práci" prokládají shlédnutím různých představení a divadel. 

Školkáček Hanička

Besídka

Hanička se také tajně připravuje na besídku, ale vlastně nevím, jestli ji stihneme. V červnu jsme totiž 14 dní pryč a nejsem si jistá, zda bude možné besídku udělat až po našem návratu. Jak dneska Hanička hezky citovala paní učitelku... "Kdypak my tu besídku uděláme, nejdřív tady nejsi ty Haničko, pak tu není Jonášek." :) 

Nemají to s námi lehké. To víte, že bych besídku ráda viděla, ale když to nepůjde, tak to pochopím. Ostatně už teď mi Hanička pár básniček pověděla.

Školkáček Hanička

Focení ve školce

Ve čtvrtek, před odjezdem na dovolenou, se děti ve školce fotily. Hanička dlouho trvala na tom, že se bude fotit ve své oblíbené košili, kterou má po Kubíkovi. Když si pozorně prohlédnete fotky, tak pochopíte, která to je. :) Přiznám se, že mi to bylo líto a pořád jsem se jí snažila nějak přesvědčit, ať se fotí v něčem víc holčičím. Sukni nebo šaty jsem ani nezkoušela, ale doufala jsem, že třeba setík tuniky s legínama by projít mohl. Už jsem to skoro vzdala, když manžel přišel s geniálním úplatkem. Domluvili se s Haničkou, že když ona se nechá vyfotit v něčem holčičím, tak jí tatínek za odměnu koupí maskáče. Na to Hanička s radostí přistoupila. :)) Tak takovou holčičku my doma máme. No ale už aspoň nechce být vojákem. Teď touží být kytaristou. A nedivte se, že používám mužský rod, Hanička to tak vyžaduje a já už jsem vytrénovaná. :)

Školkáček Hanička

No a jak i tato fotka naznačuje, Hani opravdu tíhne k tomu být levákem, i tu kytaru tak drží. 

Výlet na farmu

Poslední den před dovolenou se všechny děti ze školky vydaly na výlet na farmu. Počasí nakonec docela vyšlo - nepršelo. Největší dojem na dětech zanechali býci a ovce. Hanička se tam někde vyválela v kupce sena... měla ho plnou kapucu a tím pádem i hlavu. Prý do něj omylem spadla. To bych jí nesměla znát, abych jí ten omyl věřila. :))

Dovolená

První dva týdny v červnu si  Hanička užívá u moře. Doufejme, že jí počasí přeje, svítí slníčko a neprší. 

Školkáček Hanička

Zpracovala Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Hanička - květen a červen - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce