Inzerce
Inzerce
Inzerce

Danielka se připravuje na zápis, který ji čeká již příští měsíc. Do školky přijela paní logopedka a v lednu  přijede i psycholožka, která rodičům poradí, co by měli s dětmi do září ještě probrat.

Co je nového u předškolačky Dády?

Listopad byl v naší školce ve znamení podzimu a seznamování se s počasím. Děti si každý den zaznamenávají počasí. Stejně jako v televizi používají piktogramy. Koncem měsíce svoje záznamy vystaví v šatně. Musím přiznat, že jsou děti velmi svědomité.

Inzerce

10. listopadu byli Motýlci naposledy v solné jeskyni. Doufám, že se nám nemoci na dlouho vyhnou.

V pátek 11. listopadu přijelo do školky opět divadélko (jezdí každý měsíc), tentokrát s pohádkou Sůl nad zlato. Pro děti je to každý měsíc takový malý slavnostní den.

Inzerce

Návštěva logopedky

A protože se kvapem blíží zápis do školy, přijela do školky 15. listopadu paní logopedka, která dětem, případně i rodičům, poradila, jak vylepšit výslovnost. Danielka má malinko potíže se sykavkami, ale to je dáno tím, že jí dole i nahoře chybí zoubky a nemá o co opřít jazyk. Snad zoubky brzy narostou a její sykavky budou dokonalé.

Na třídní schůzce nás informovali o zápisu

23. listopadu jsme měli třídní schůzku, kde jsme se dozvěděli podrobnosti týkající se zápisu. 16. ledna nás čeká jeden z nejdůležitějších dnů dosavadního života – zápis do ZŠ. Já mám trému už dnes.

Abychom my rodiče byli trošku klidnější, proběhne 11. ledna epistáž. Nevíte, co to je? Já to taky nevěděla. Do školky dorazí paní psycholožka, s každým dítětem si chvilku popovídá (za přítomnosti rodiče) a poradí nám, kde má náš potomek rezervy a kde bychom měli přidat. Do září totiž jde mnoho věcí dohnat a napravit. Jsem na to moc zvědavá, protože názor odborníka mě moc zajímá. Přestože paní učitelka Danielku moc chválí. Víte, jak jsem pyšná, když taková slova slyším?

Čertovský rej

26. listopadu předvedli předškoláci pro Český svaz žen pravý čertovský rej. Holčičky dostaly černé paruky, kluci svítící rohy. Nechyběl černý oblek doplněný ocasem.

Inzerce

Klobouk dolů před dětmi i paní učitelkami, protože to byl výkon vskutku profesionální. Brečely jsme s Aničkou obě. Úsměv na rtech mi chvílemi vykouzlily babičky sedící za námi, když se zvědavě ptaly, které dítě patří ke které mamince.

Prosinec začaly děti vánočním focením se zimní tématikou. Už se moc těším na fotečky. A jaký by to byl prosinec bez Mikulášské nadílky? Svatá trojice dorazila i k Motýlkům. Mikuláš byl docela zvědavý, protože ho zajímalo, zda jsou děti hodné a pomáhají doma. Myslím, že jsou všichni úplně vzorní, protože si nikoho čert neodnesl a všechny děti dostaly tašku se sladkostmi, ovocem a fixami.

Inzerce

8. prosince přijelo opět divadélko. Pohádka se jmenovala „Jak se ztratila vánoční hvězda“.

A co nás ještě čeká?

Každoroční vánoční besídka, která je zakončena milým setkáním všech rodičů, ochutnávkou cukroví a povídáním. Ale o tom všem až v dalším deníčku.

Na základě vyprávění Tygřímámy připravila Naďa Barochová.

Inzerce

PŘEDŠKOLÁKOVY TÝDENÍČKY

představení předškolní přípravy

Předškolákovy týdeníčky jsou první komplexní přípravou dítěte nejen pro školu, ale i pro život. Obsahuje 4 sešity pro 40 týdenní přípravu: Jízda tužkou je věnována grafomotorice, Hlavičkové úkoly dítě rozvíjí mentálně, Praktik pro život se věnuje světu kolem nás, praktickým situacím, se kterými se dítě v životě setká, Pohybovky zdokonalí pohybovou zdatnost dítěte. Nechybí ani motivační prvek – 160 nálepek, které si dítě za splněné úkoly lepí do kosmické mapy. S Předškolákovými týdeníčky pracují i v Centru nadání v Praze – viz recenze pedagožky.

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

Po dětské literatuře jsme se zaměřili na 2 důležitá období v životě ženy: těhotenství – kniha Zdravé těhotenství a po 40 – kniha Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

www.prochytrehlavicky.cz

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Listopad: návštěva paní logopedky ve škole - diskuze

 • Sykavky
  no jo, jak má syčet, když nemá zuby. 
  A už jde do školy, no to je konec 
  zajic   | 20.12.2011 13:01:25 | Reakcí: 1, poslední: 20.12.2011 16:34:13
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Krasna holcicka, ty certiky v ocich ma jiste po mamince    Jinak - strasne to leti, vubec mi neprislo, ze uz mas doma treti slecnu. Ale co se divim, za mesic ceka uz nasi Beu zapis do skolky 
  Bea-Matyas   | 20.12.2011 12:03:48 | Reakcí: 1, poslední: 20.12.2011 16:31:04
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • U vás berou tu přípravu na školu opravdu dukladně.
  Musím přiznat,že přes tohle by Zuzka do školy neprošla.At už kvuli mluvení nebo tu psycholožku(je pořád mamánek)a přesto školu zvláda-a jak jsem se několikrát zminila čte uplně vše(má svoji divnou rychlo metodu a tou umí i psát)Ja jsem ji od odborníku držela co nejdál.Dáda je šikulka ta projde v poho. 
  Honafa   | 20.12.2011 11:19:23 | Reakcí: 1, poslední: 20.12.2011 16:29:39
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 •   moc hezký čertíček! strašně to letí, za chvilku bude Danielka školák on-line  
  jezurka   | 20.12.2011 09:31:31 | Reakcí: 1, poslední: 20.12.2011 16:14:51
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • tyjo já tak nějak podvědomě myslela, že zápis do školy je spíš taková formalita.....tak držím palce ať proběhne na jedničku.  
  corelia   | 20.12.2011 05:45:24 | Reakcí: 2, poslední: 20.12.2011 13:02:26
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Ivo,tak tohle já jsem si myslela taky 
   tygřímáma   | 20.12.2011 06:35:49
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   tak hlavně školní docházka je povinná, a nakonec tam vezmou kdejakého výlupka.
   Ono svědomitá tygřice již tak šikovné dítě chystá, kdo na to dlabe, bude na to dlabat i po deseti epistážích.
   zajic   | 20.12.2011 13:02:26
   Reagovat | URL příspěvku
 • Ty jo, tak to je dobrý ta psycholožka, to jsem netušila, že se to dělá. Jinak Dáda je dokonalá čertice, moc jí to seklo..      
  sazicka   | 20.12.2011 00:18:34 | Reakcí: 1, poslední: 20.12.2011 06:37:15
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková

Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 06:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×