Inzerce
Inzerce

Tesco Běh pro život

přinesl téměř 2 miliony korun na domácí péči o děti nemocné rakovinou.

Pro život běželo 4528 lidí v pěti městech České republiky

Praha, 7. prosince 2009 – Díky druhému ročníku charitativního projektu Tesco Běh pro život dostanou některé děti nemocné rakovinou ten nejkrásnější vánoční dárek - stráví Vánoce doma se svou rodinou. V domácích podmínkách jim bude zajištěna potřebná lékařská péče, kvůli níž by jinak musely zůstat v nemocnici.

Šek na 1 954 266 korun, tedy výtěžek Tesco Běhu pro život, dnes předala Lucie Štěpánková, manažerka projektu Tesco Běh pro život, Martině Šmukové, prezidentce Nadačního fondu dětské onkologie Krtek (NFDO Krtek). Výše získané částky překonala veškerá očekávání, a oproti minulému ročníku Běhu vzrostla téměř čtyřnásobně. K tomuto úspěchu pomohla i účast patronů z řad známých osobností, kteří myšlenku dobročinného běhu šířili mezi veřejností. Pojďme se podívat, jak se běželo napříč Českou republikou.

Plzeň – Brno – Ostrava – Pardubice – Praha

Tesco Běh pro život je jednou ze součástí dobročinných aktivit, které společnost Tesco organizuje. Letošní Běh pro život byl již druhým ročníkem a uskutečnil se v pěti městech České republiky ve prospěch NFDO Krtek a jeho projektu Domácí péče, který umožní mnoha dětem nemocným rakovinou domácí léčbu v rodinném kruhu namísto dlouhodobé hospitalizace
v nemocnici.

V každém z měst, kde se Běh konal, podpořil projekt jeden patron. Plzeňské patronace se ujal místní rodák Jiří Langmajer a na místě Běh podpořila i Česká Miss Iveta Lutovská. Brněnský Běh slavnostně odstartoval Tomáš Matonoha. Ostravské běžce pozvala a přivítala Miss ČR roku 1995 Monika Žídková, v Pardubicích běžel herec Roman Zach spolu se svými dětmi, a v Praze Běh zaštítila patronka Tereza Kostková. Každý z běhů byl dlouhý přibližně 4 km a účastníci si mohli trasu svižně proběhnout nebo se volným krokem s kočárky, pejsky a celou rodinou projít příjemnou procházkou.

„Jsem velice ráda, že letošní Tesco Běh pro život zaznamenal tak veliký úspěch a vyburcoval tolik ochotných lidí k aktivní pomoci dětem bojujícím s rakovinou. Všem zúčastněným děkujeme za přízeň. Dobrá zpráva je, že Tesco Běh pro život bude pokračovat i v příštím roce. Opět se poběží v pěti městech České republiky pod patronací zajímavých osobností a pro NFDO Krtek. Pevně věříme, že nám účastníci zachovají přízeň a jejich řady se ještě více rozrostou,“ říká Lucie Štěpánková k dalšímu ročníku Tesco Běh pro život.

Rekapitulace výsledků

Celkově se v letošní série běhů zúčastnilo 4528 běžců. Vybraná částka činila 1 776 605 Kč. Tato suma byla ještě navýšena o 10 % z konečné částky společností Tesco. Celkově i s navýšením činí finální částka pro NFDO Krtek 1 954 266  korun.

Jednotlivá města dosáhla těchto výsledků (účastnický poplatek a sbírky):

Plzeň (30. 5. 2009): 77 056 Kč (347 běžců)
Brno (6. 6. 2009): 124 286 Kč (939 běžců)
Ostrava (13. 6. 2009): 97 315 Kč (661 běžců)
Pardubice (20. 6. 2009):  72 629 Kč (488 běžců)
Praha (12. 9. 2009): 303 260 Kč (2093 běžců)

Inzerce

Další možnosti pomoci:

DMS: 51 286 Kč
On-line sponzoring: 830 321 Kč
Dary: 220 452 Kč
Tesco: 177 661 Kč

Jak se lidé zapojili?

Návštěvníci pomáhali jednak zaplacením startovného, které činilo minimálně 150 korun, zakoupením dárkových předmětů na místě nebo těmito způsoby:

-    zasláním libovolného příspěvku na účet Komerční banky 27-8582320237/0100
-    dárcovskou SMS ve tvaru DMS KRTEK na telefonní číslo 87 777, jejíž cena je 30 Kč (cena DMS je 30 Kč, NFDO Krtek obdrží 27 Kč)
-    organizací sbírky ve firmě, škole nebo zájmovém kroužku
-    zapojením se do on-line sponzoringu účastníků běhů (více na www.behprozivot.cz)
-    zakoupením balení minerálních vod Mattoni v prodejnách Tesco

Nemilosrdné statistiky

O tom, že práce NFDO Krtek má smysl svědčí každoroční nemilosrdné statistiky. Každým rokem je jen na brněnském pracovišti (KDO FN Brno) diagnostikováno více než 150 nových pacientů s nově prokázaným nádorovým onemocněním, přibližně 20 dětí s recidivou nádorového onemocnění a dalších asi 30 dětí s nezhoubným nádorem nebo s podezřením na nádorové onemocnění, jež se naštěstí nakonec neprokáže.

Podle prezidentky NFDO Krtek, Martiny Šmukové, v ČR každoročně onemocní rakovinou přibližně 330 dětí. Díky pokrokům lékařské vědy se dnes téměř 80 procent z nich vrací zpět do běžného života (v 80. letech to bylo pouze 40 %). „Je to velmi optimistická zpráva, léčba však díky své náročnosti často děti poznamená, ať už psychicky, anebo fyzicky. Je proto důležité, aby péče o ně neskončila ve chvíli, kdy opouští nemocnici, ale umožnila dětem a jejich rodičům co nejpozvolnější návrat zpět. To, co mají za sebou, je totiž mnohdy pouze část jejich boje, venku musí čelit naší nevědomosti a nepochopení. Jsem ráda, že se to ale rok od roku lepší a stále víc lidí se snaží potřebným pomáhat,” říká Martina.

Peníze z Tesco Běhu pro život budou konkrétně použity k financování první fáze projektu ,Domácí péče´, který byl spuštěn v loňském roce. V kompletní podobě by měl umožnit některým dětským onkologickým pacientům léčbu v prostředí vlastního domova pod odborným dohledem lékaře a zdravotní sestry. „Mobilní tým zdravotníků bude schopen navštívit pacienta v kteroukoli denní či noční hodinu a poskytnout mu potřebnou péči, aniž by byla nutná hospitalizace,” popisuje Martina Šmuková.

Partneři a záštity

Hlavním partnerem letošního ročníku Tesco Běh pro život byla Mattoni. Organizačním partnerem projektu byl opět Prague International Marathon (PIM).

Nadační fond Krtek

Nadační fond dětské onkologie Krtek (NFDO Krtek) se svojí činností zaměřuje na podporu komplexní péče o onkologicky nemocné děti absolvující léčbu na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice v Brně (KDO FN Brno) a LF MU Brno ve prospěch onkologicky nemocných kojenců, dětí a dospívající mládeže.
Peníze ze všeobecného solidárního zdravotního pojištění nikde na světě nepostačují k úplné úhradě potřebné komplexní onkologické péče. Navzdory veškerému úsilí pracovníků KDO FN Brno a vedení FN Brno dostačují stávající finanční prostředky pouze na pokrytí základního vybavení, léků a krevních derivátů. Další potřebné vybavení a péči související s následky léčby je proto třeba hradit z darů a sponzorských příspěvků. Více na www.krtek-nf.cz.

Inzerce

Karlovarské minerální vody

Karlovarské minerální vody, a.s. jsou největším výrobcem minerálních a pramenitých vod v České republice. Společnost založil v roce 1873 karlovarský rodák Heinrich Mattoni. Současnou podobu získala v 90. letech díky výrazným investicím nových majitelů – rodiny Pasquale. Karlovarské minerální vody v současné době vyváží minerální a pramenité vody do 20 zemí světa. Společnost se významně podílí na kulturním, sportovním, ale i společenském životě v České republice. Podporuje také projekty spojené s ochranou přírody a otázkou ekologie. Profesionální přístup KMV i jejích zaměstnanců k otázce kvality produktů byl ohodnocen celou řadou ocenění a také tím, že se Mattoni stala oficiální vodou předsednictví ČR v Radě EU. Více na www.mattoni.cz.

Prague International Marathon (PIM)

PIM je pořadatelem sportovně-kulturních akcí a aktivit konaných v Praze pod názvem „PIM Běžecký seriál“. Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) udělila dvěma z jeho závodů, a to Hervis 1/2Maratonu Praha a Volkswagen Maratonu Praha, prestižní stříbrné známky Silver Road Race Label.

Inzerce

Tesco Stores ČR a. s.

Společnost Tesco Stores ČR a. s., člen Svazu obchodu a cestovního ruchu, vstoupila na tuzemský trh v roce 1996. V současné době provozuje v České republice celkem 113 obchodů – padesát devět hypermarketů, čtyřicet dva supermarketů, šest prodejen Tesco Expres a šest obchodních domů - a  osmnáct čerpacích stanic. Základem filosofie společnosti Tesco je snaha poskytnout zákazníkovi to nejlepší a stát se obchodem pro všechny. Toto úsilí bylo oceněno několika tituly – Hypermarket roku 2007 a 2008, Profesionál roku 2007 a Obchodník roku 2007 a TOP Retailer 2008/2009. Za svůj první energeticky úsporný obchod v Žatci obdrželo cenu Energy Globe Award v kategorii Země. Tesco patří k největším zaměstnavatelům v České republice. Za vytváření rovnocenných pracovních příležitostí získala společnost ocenění v soutěži Stejná šance – Zaměstnavatel roku 2008. V roce 2008 věnovalo Tesco společně s partnery celkem 14,6 mil. korun na charitativní účely.

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

Eva Karasová Corporate Affairs Manager
Tesco Stores ČR a. s. Vršovická 1527/68B 100 00 Praha 10
tel.: +420 272 087 739 mobil: +420 602 470 323
e-mail: eva_karasova@cz.tesco-europe.com

Inzerce

www.itesco.cz
 

Martina Šmuková
NFDO Krtek. Černopolní 22a 613 00 Brno
mobil: +420 602 209 891

Zdroj: Tisková zpráva Tesco Stores ČR a. s.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Tesco Běh pro život - diskuze

Poradna

Sex s kondomom

| anonymkakak | 25.05.2024, 22:15

Dobry den, chcela by som sa opytat ci mozem byt tehotna. sex sme mali 12DC s kondomom 2x. mam cca 30-33 DC. kondom nebol poskodeny ale na druhy krat co sme skoncili sa mi zdalo ze na kondome nieco je.... uistil ma ze kondomy su v poriadku... hodinu na to som si zobrala ellaone. na 10 den po styku som si robila test a je negativny.

Dobrý den,

zde je pravděpodobnost otěhotnění opravdu mizivá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 16:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×