Inzerce
Inzerce
Inzerce

Zlatá brána

Pravidla hry

Vyberou se dvě děti, které vytvoří bránu. Nejlépe rozpočitadlem. Děti, které vytváří bránu, se chytí za ruce a mírně odtažené od sebe je vzpřímí nad hlavu. Ostatní děti se vezmou za ruce tak, aby vytvořily hada. Procházejí pomalu pod vytvořenou bránou a říkají říkadlo: „Zlatá brána otevřená, zlatým klíčkem odemčená. Kdo do ní vejde, tomu hlava sejde. Ať je to ten, nebo ten, praštíme ho koštětem.“ Když je říkadlo odříkané, obě děti tvořící bránu předpaží spojené ruce a zavřou do brány toho, kdo pod odříkání říkadla zůstal mezi nimi stát.

Chycený hráč má za úkol zazpívat písničku či přednést básničku a tím se z brány vysvobodí. Jako vítěz je první v dalším hadovi, který prochází Zlatou branou.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Zlatá brána - diskuze

Poradna

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda mám jako učitelka nárok čerpat dovolenou v plném rozsahu, tedy 40 dnů? Na mateřskou jsem nastoupila na začátku roku, skončila mi v půlce července. Zaměstnavatele jsem včas požádala o čerpání řádné dovolené v návaznosti na ukončenou mateřskou. Účetní mi již dříve říkala, že podle ní mi bude mateřská krácena, a opravdu mi přišla na účet dovolená pouze za půlku července a srpen. Předpokládala jsem však, že mi část vyjde i na září. Prosím Vás o názor. Děkuji.

Dobrý den,

pokud Váš pracovní poměr nekončí v průběhu roku a požádala jste o čerpání řádné dovolené v návaznosti na skončení mateřské dovolené, máte nárok na celou dovolenou za kalendářní rok. Mateřská dovolená se považuje za výkon práce pro účely dovolené, díky tomu jste splnila podmínku alespoň 60 dnů konání práce v roce a máte tedy nárok na dovolenou za kalendářní rok. Pro krácení dovolené platí, že se krátí až při 100 a více zmeškaných směnách a zákoník práce přímo uvádí, že dovolenou vyčerpanou v návaznosti na mateřskou dovolenou před nástupem na rodičovskou dovolenou není možné krátit z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené (§ 223).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 17.10.2019, 15:12
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce