Celkem výsledků pro výraz "zloutenka": 13
Dobrý den, ráda bych se zeptala na informace ohledně časových odstupů mezi očkováním. Zhruba na konci dubna bychom chtěli letět na Bali s naším momentálně 19 měsíčním synem a chtěli bychom ho nechat očkovat proti žloutence typu A a doplnit ještě očkování proti spalničkám, které jsme odložili. Ráda bych věděla, zda je lepší dát první žloutenku a pak spalničky nebo obráceně a jak dlouhý by měl být ideální časový odstup mezi očkováním. Syn je momentálně nachlazený, měl i teploty, tak je pro mne i důležité, za jak dlouho je bezpečné ho očkovat. Nebo jestli se na tu dovču máme radši vykašlat, aby nás netlačil čas a mohli jsme nechat mezi očkováním dostatečný prostor. Moc vám děkuji za odpověď
Dobrý den,
u obou vakcín stačí do odjezdu jen jedna dávka, času je tedy ještě dost a dovolenou odkládat nemusíte. Pořadí stíháte ještě libovolné. Pokud se aplikuje jako první vakcína proti virové hepatitidě A, směrem ke spalničkové trojvakcíně MMR se musí dodržet minimální odstup 2 týdny. Pokud pořadí obrátíte, odstup musí být alespoň 1 měsíc po očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím, než se podá vakcína proti hepatitidě A. Odborně je v pořadí v podstatě jedno, lehce bych se osobně přikláněl k variantě aplikovat nejdříve neživou vakcínu tedy proti virové hepatitidě jako první.
S pozdravem
Rastislav Maďar
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat. Syn má od narození novorozeneckou žloutenku (bez nutnosti fototerapie v porodnici). Počínající hodnoty bilirubinu byly 275. Syn je plně kojený. Nyní je mu téměř 8 týdnů, dětská lékařka nás poslala na vyšetření krve a ultrazvuk břicha. Ultrazvuk v pořádku,hodnota celkového bilirubinu v krvi každý týden pomalu klesá, ale stále se pohybuje kolem hodnoty 140 (poslední odběr před byl v šestinedělí). Konjugovaný bilirubin je v normě. Čeká nás první očkování hexavakcinou,paní doktorka mě zjišťuje,že se nemusím bát syna očkovat. Paní doktorce důvěřuji, přesto si tímto rozhodnutím nejsem úplně jistá, myslíte,že je vhodné syna očkovat i přes přetrvávající žloutenku?Velmi děkuji za odpověď.
Dobrý den. Hodnota bilirubinu 140 není nebezpečná, pokud kojíte bude hodnota bilirubinu klesat pomaleji. Očkování se nemusíte bát.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, syn má akt.2 měsíce. Plně kojený. Stále dost patrná žloutenka. Na světlo ho dávám. Kojím na požádání a přijde mi, že nedělám nic jiného. Váhové přírůstky jsou menší, ale jsou. Akt. váží 4 320g. Stolice je ale úplně zpěněná, je to normální? Bilirubin je prý zvýšený, ale ne kritický - mi bylo řečeno. Kdy odezní žloutenka a zpěněná stolice je v pořádku? Příměs nepozoruji. Děkuji za odpovědi.
Dobrý den. Pokud není hladina bilirubinu na léčbu, vyčkejte, váhové přírůstky se ustabilizují.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se zeptala na screening v 1. trimestru těhotenství. 11 týden těhotenství půjdu na odběry krve – Rh faktor, žloutenka atd. a 12 týden těhotenství na ultrazvuk ohledně vrozených vývojových vad. Dočetla jsem se ale, že je možné nechat si udělat ještě genetický screening v 1. trimestru těhotenství, který není hrazen pojišťovnou. Můžete mi říci jaký je rozdíl v tomto genetickém screeningu a ultrazvukem na vrozené vývojové vady? A pokud bych si to nechala udělat obojí třeba během 14 dnů, zda to není škodlivé pro plod. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, nedá se říct, že je "rozdíl" mezi screeningem v 1. trimestru a genetickým screeningem - jedno nenahrazuje druhé, ale kombinují se. V 13. týdnu těhotenství se můžete rozhodnout dvojím způsobem. 1. nechat si udělat tzv. kombinovaný screening - ultrazvuk, na který jdete a k tomu stejný den odběr krve na genetiku (což nemá s rutinnímu odběry v 12. týdnu těhotenství nic společného). Z výsledku ultrazvuku, výsledků krve a vašeho věku se vypočítá pravděpodobnost vrozené vývojové vady. 2. můžete absolvovat jen ultrazvuk a test na genetiku s nechat udělat v 16. týdnu. Rozdíl je v tom, jak jste psala, že kombinovaný screening není hrazen pojišťovnou, stojí cca 1350 Kč, je však přesnější než v 16. týdnu těhotenství.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,má dcera se narodila s nízkou porodní váhou 1300 g. Proto jí na neonatologickém oddělení automaticky doporucili Infanrix HIB. Dceři je 14 měsíců. Bohužel její čtvrtá a poslední dávka není k dispozici. Doktorka říkala, že jí nahradí dvěma jinými očkováními, které dohromady dají ty čtyři nemoci, které jsou v HIBu. Plus by měly být dceři doočkovány ty dvě nemoci, které nejsou v HIBU (obrna a žloutenka). Toto chce moje doktroka nyní očkovat. A teď můj problém: dohromady je to osm injekcí. Já trpím silným astmatem a manžel má odmalička revma, momentálně má biologickou léčbu. Bojím se, že těchto osm injekcí může dceři rozjet autoimunitní onemocnění, ke kterému má predispozice. Co byste mi doporučil, co můžu dělat? Popř. co může dělat moje doktorka? Napadlo mě radši kompletně naočkovat Hexavakcínou (3 injekce). Předpokládáme, že deti pujdou do školky ve třech letech, tj. první dávku MMR musíme dát za 22 měsíců a do té doby tohle vyřešit. Předem moc děkuji za odpověď.
„Dobrý den, danou situaci bych momentálně řešil tím způsobem, že bych doočkoval poslední dávku Infanrixu a samotatně i vakcínu proti Hib. Tedy tak, jak to navrhovala Vaše paní doktorka. Jiná možnost dokončit schéma při absenci čtyřvakcíny Infanrix-Hib není. Očkování proti virové hepatitidě B bych zatím odložil na pozdější věk, klidně kolem 10-12 let věku, pokud nebudete mít plánovaný nějaký rizikový výkon v nemocnici. Očkování proti přenosné dětské obrně zatím neřešte. Nákaza v Evropě nehrozí a je poměrně pravděpodobné, že pokud se udrží vysoká proočkovanost dalších pár let, podaří se ji na naší planetě úplně eradikovat, což by vedlo i ke zastavení vakcinace. Teď budete vzhledem k okolnostem využívat kolektivní imunity díky očkování ostatních dětí. Pokud by se epidemiologická situace náhodou vyvíjela opačným směrem, což je ale nepravděpodobné, je možné ji doočkovat i v pozdějším věku.“
Hezký večer.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na vakcínu Twinrix Paediatric, zda je momentálně dostupná. Mám tříletého syna je naočkovaný Pediacelem a v červenci MMR. Rozhodli jsme se ho umístit do školky, ale chybí žloutenka, bez ní ho nepřijmou. Na vakciny.net je tato vakcina nedostupná. Dále bych se Vás chtěla zeptat na odstup očkování mezi MMR a žloutenkou, bohužel jsem nikde tuto informaci nedohledala.Děkuji za odpověď.
Twinrix ped. je dlouhodobě nedostupný, dá se žloutenku doočkovat zvlášť A a B, tyto látky jsou dostupné, požádejte svého pediatra, nebo očkovací centrum.
Minimální odstup je 14 dní, ale po živé vakcíně jako je MMR je lepší 1 měsíc.

Pro akci je nutné přihlášení