banner

Celkem výsledků pro výraz "zena": 100

Zdravím, chci se zeptat, zda se dá otěhotnět čtvrtý den po ovulaci podle plodného kalendáře. Měli jsme s přítelem pohlavní styk nechráněný a ráno jsem měla hnědočervený hlen. Je možné, že jsem měla ovulaci nebo můžu být těhotná? Den před plodnými dny jsme měli též pohlavní styk, ale neudělal se do mě, ale je možné, že mu něco ukáplo Innocent, předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, 4. dne po ovulaci otěhotnět teoreticky nelze. Otěhotnět jde jen v době ovulace. Je ale možné, že ovulace proběhla později, než si někdy myslíte. Počítat plodné a neplodné dny je málo spolehlivá antikoncepční i plánovací metoda - ne každá žena ma ovulaci přesně v polovině 28mi denního menstruačního cyklu.

Dobrý den,měla bych na Vás dvě otázky. V říjnu 2016 jsem prodělala v 7+3 tt zamlklý potrat (příčinu nevím) s následnou kyretáží - po zákroku vše v pořádku. Od nového roku jsme se mohli pokoušet o nové těhotenství, kdy se nám zadařilo a nyní jsem v 8+3 tt. Na gynekologické kontrole vše v pořádku (srdeční činnost, velikost atd.), lékař mi předepsal 2 tablety 2krát denně Utrogestanu, dále užívám dlouhodobě 1 tabletu kyseliny listové denně. Má první otázka zní, zda může dojít k opětovnému zamlklému potratu i přes to, že je již aktivní srdečnní činnost či pouze ke klasickému s krvácením atd.? (nerada bych zažila předchozí situaci) A druhá otazka je, že mi lékař doporučil zcela klid kvůli "malé pánvi", takže žádny sport včetně turistiky, ale bez pohybu mám občasné bolesti břicha vlevo pod žebry, popr. pobolívání vaječníku, ve dnech, kdy zařadím lehkou procházku do 10 km mi příjde, že bolesti jsou slabší či žádné. Opravdu je nutný úplný klid, samozřejmě nechci nic riskovat.Předem Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, k zamlklému potratu může dojít kdykoliv během stádia těhotenství, kdy se ještě dá mluvit o "potratu", tj.do 23. týdne těhotenství. Definice zamlklého potratu je taková, že jde o situaci, kdy se plod v těhotenství přestane vyvíjet a srdeční akce se zastaví a plod tedy zamlkne. V prvním trimestru je obecně procento potratů cca 25 %, po ukončení 1. trimestru se již riziko významně snižuje. Co se týče aktivit v těhotenství, osobně jsem zastánce toho, že pokud je žena zdravá a nemá žádné potíže, může vykonávat stejné činnosti včetně sportu jako před těhotenstvím. Na eventuální potrat nemá klidový režim žádný vliv, jak již ukázalo i několik světových studií.

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Už jsem bezradná. Při stěru na gynekologii mi byla zjištěna masivně bakterie streptokok agalacius (možná to mám špatně napsané, ale Vy asi víte, co myslím). Užívala jsem vaginální probiotika – před měsíčky, pak jsem měla menstruaci a pak jsem hned nasadila Naxyl, který mi dala doktorka a hned po něm opět probiotika. Jenže z kontroly se zjistilo, že je tam streptokok agalacius masivně pořád. Takže mi Naxyl asi vůbec nepomohl a to jsem dodržela opravdu všechno – žádnou tabletu jsem nezapomněla, pohlavní styk samozřejmě celou dobu nebyl. Lékařka mi řekla, že jsou teď dvě možnosti – buď budu léčit antibiotiky perorálními (napsala mi Augmentin 1g), a nebo se rozhodnu pro méně „drastickou“ variantu a zkusím pouze vaginální probiotika, aby případně po výše zmíněných antibiotikách nevznikla poševní mykóza (kterou už jsem dvakrát měla). Lékařka říkala, že tento steptokok se v pochvě přirozeně nachází a že je menší zlo než mykóza a že občas je lepší nechat pochvu, aby se s tím sama vypořádala, než tam pořád něco dávkovat. Ale přesto mi antibiotika napsala, kdyby náhodou.Tak nevím, samozřejmě bych chtěla vyléčit bakteriální infekci, abych už měla klid, ale zase nechci chytnout případnou mykozu z antibiotik. Co myslíte Vy? Je lepší použít antibiotika, a nebo raději léčit jen vaginálními probiotiky? Je velká pravděpodobnost, že mykozu můžu dostat? Nebo se to bez těch antibiotik nevyléčí a problém tam bude pořád? Nemám nějaké velké potíže, jen trošku výtok, ale člověk prostě ví, že to tam není ok. Prosím poraďte, uvítám každou radu. :-) děkuji moc

Dobrý den, pokud nemáte téměř žádné potíže ve smyslu hojného výtoku, pálení a svědění, tak bych perorálně zatím nepřeléčovala. Jak říkala vaše lékařka, Streptokok skupiny B je patogen, které se běžně v pochvě vyskytuje a tudíž není nutné jej přeléčovat u bezpříznakových pacientek. Navíc výtok je běžná záležitost - sekreci z pochvy má každá žena.