Dobrý večer, dcera se narodila 6.4.2022 a ve stolici má krev. Již jsme s tím byly na pohotovosti cca tři týdny zpátky. Odběr krve vpořádku, bakterie i viry vpořádku. Držím dietu a nejím nic kde je mléko, sója, med, nebo kakao a stejně se dnes znovu objevila ve stolici krev a hlen. Jsem z toho již nešťastná. Zítra jedeme do nemocnice na kyčle, takže budu požadovat nějaké další vyšetření, nebo doporučení co dělat i po nich, ale zajímá mne i Váš názor co by mohlo způsobovat krev ve stolici. Předem děkuji za odpověď!
Dobrý den, doporučuji interní vyšetření v nemocnici.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, předem se omlouvám, že to není dotaz ohledně těhotenství, ale byla bych velmi vděčná za odpověď od odborníka. Už více než rok trpím kvasinkami a mykózou, už dříve jsem měla problémy se záněty ještě před tím, než jsem byla sexuálně aktivní, ale vždy jsem se vyléčila s pomocí gynekologa. Minulé léto jsem dostala kvasinky a táhlo se to více než rok, vždy se mi vracely. Nedávno jsem byla na další kultivaci a vyšetření na gynekologii a paní doktorka mi řekla, že tentokrát jsem úplně zdravá. Stále držím proti-kvasinkový jídelníček, ale má sliznice v pochvě se nechce uzdravit. Při pohlavním styku to neskutečně bolí (nejen při něm), mám neustále světlý výtok a přitom si dělám výplachy Rosalginem, používám mastičku Vagisan na předpis paní doktorky (+ mi řekla o Prurigyne) a brala jsem perly na imunitu a celkově mi paní doktorka pořád něco předepisuje a stále se nic nelepší. Sliznici mám stále překyselenou a už netuším jak dál. Nerada bych měnila svou doktorku, tak bych ráda znala alespoň názor dalšího odborníka. A chtěla bych ještě dodat, že přítel byl také na vyšetření a je naprosto zdravý. Mám strach, že v budoucnu budu mít problém s těhotenstvím. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, opakované kvasinkové záněty mohou mít spoustu důvodů a někdy se obtížně léčí. Pokud jsou opakované lokální léčby bez efektu, pak lze uvažovat o autovakcíně (o tomto pohovořte s gynekologem), také by nebylo špatné vyšetřit Vaši glykemii nalačno - někdy tyto infekce souvisejí s diabetem. Jídelníček jste upravila, jak píšete, takže v tomto asi problém nebude. Věnuji se většinu času porodnictví v nemocničním zařízení, gynekologové v soukromých ambulancích tyto potíže řeší denně, takže Vaše paní doktorka by měla mít jistě bohatší zkušenosti.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, chtěla bych se zeptat; nyní pobývam v zahraničí, konkrétně ve Velké Británii. S největší pravděpodobností jsem těhotná a jelikož to vím s dostatečným předstihem, ráda bych si vzala potratovou pilulku.Ale má to dva háčky;1) chtěla bych ji užít v doma v České republice, jenomže jsem odhlášena z pojišťovny kvůli dlouhodobému pobytu v UK, čili bych si vše u doktora, gynekologa či v nemocnici musela platit sama. Bohužel nemám žádnou svou ženskou lékařku v Praze, kde mám nyní trvalý pobyt. Vzali by mě v pohodě do nemocnice na kontroly a na vše ostatní i v Praze po naslednem přihlášení na pojišťovnu? Zajímá mě, jestli je to jejich povinnost a nebo musím jet ke své staré lékářce na Moravu pro doporučení atd.? Je to pro mě značná komplikace cestovat na Moravu z Prahy jen kvůli vyšetření a "papíru ". 2) mám poruchu srážlivosti krve. Konkrétně leidenskou mutaci krve, a zajímá mě, jak postupovat v tomto případě. Jakož formu potratu si vybrat? Je bezpečná potratová pilulka pro ženy s tímto onemocněním a nebo je bezpečnější jít na chirurgický zákrok?Děkuju moc za odpověď a vážím si vašeho času. Jsem mladá a mám strach, je mi 24 a ráda bych tyto věci řešila v ČR než v Anglii.
Dobrý den, co se týče placení - je úplně jedno, zda jste pojistěna nebo ne. Interupci si vždy platíte celou sama, ať je formou zákroku či pilulky.. Takže v tomto žádný rozdíl není. Potratová pilulka se dá užít, ale jen do konce 7. týdne těhotenství, takže jde i o čas. Nevím upřimně, jak to funguje v Praze. V Brně, kde pracuji, je postup takový, že k nám na kliniku je možno přijít i bez doporučení od registrujícího gynekologa. Aplikaci pilulky i vyšetření absolvujete na klinice v ambulantním provozu. Pokud chcete získat nějaké informace, asi bude nejlepší do nemocnice v Praze přímo zavolat (Apolinář, Bulovka..) a informovat se o možném postupu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den. Po 4 letech léčeni sterility jsem konečně otěhotněla. 2x jsem musela navštívit pohotovost pro mírné krvácení. Když jsem navštívila svou gynekoložku, sdělila mi, že se jí zprávy z nemocnice nezdají, že pohmatem je plod menší než ukazuje ultrazvuk. Za 14 dní se mám dostavit na genetické vyšetření. Je směrodatný ultrazvuk nebo jen vyšetření pohmatem? Přidávám zprávu a ultrazvuk. Moc děkuji.
Dobrý den, dle obrázku který jste poslala se jedná o úplný začátek těhotenství - cca 5.-6. týden. V tomto stádiu těhotenství nelze dle mého názoru nahmatat téměř nic. Možná mírně zvětšenou dělohu, ale nelze podle pohmatu poznat, zde je plod několik milimetr menší či nikoliv. Má pouze několik milimetrů. takže závěrem - určitě je směrodatný UZ.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem v 7.tt. Příští týden mě čeká první návštěva gynekologa. Ale chtěla bych se zeptat na možnosti. Moje maminka měla při těhotenství problémy - 1.těhotenství potrat, 2.těhotenství porod v termínu, ale bylo u chlapečka zjištěna meningomyelokela a po 3 týdnech zemřel, 3. těhotenství v 6. měsíci zjištěn stejný případ a porod byl tedy vyvolán (prostaglandin) - chlapec. 4. a 5. těhotenstvi v pořádku, dvě zdravé dcery. Je nějaká pravděpodobnost, že se u mě budou odehrávat stejné komplikace. Mám požadovat genetické vyšetření? Děkuji za informaci
Dobrý den, pokud ve 12. týdnu těhotenství absolvujete kombinovaný prvotrimestrální screening vrozených vad (podrobné ultrazvukové vyšteření plodu + odběr krve na hCG a PAPP-A) a ten bude negativní, pak genetické vyšetření není nutné.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se poradit ohledně ovulace. O miminko se snažíme půl roku, proto jsem začala chodit na folukulometrii. Vše nasvědčuje tomu, že jsem zdravá - v pořádku vejcovody, pravidelný menstruační cyklus 31 dní, byla jsem aji na sonografickém vyšetření štítné žlázy - v pořádku. Dvakrát jsem si zkoušela udělat ovulační testy, poprvé pozitivní 16. den cyklu, poté 14. den cyklu snažení a nic. Paní doktorka mi 13. den cyklu řekla, že prostřední není ovulační, respektive její slova byla: "není tam nic". Na velikost folikulů a nebo podobně neodpověděla, a na otázku, zda teda ovulace bude/nebude, kde může být problém mi řekla, že není věštkyně a ovulační testy jsou blbost, jen tahání peněz z lidí. Dala mi recept na clostylbegyt, já jsem si ho vzala s tím, že ještě tablety nevyberu z lékárny a zkusím zjistit o svém stavu co nejvíc. Moje následující otázky jsou: Mohu mít ovulaci při 31. dne cyklu i poměrně později? Je možné, že jsme vzhledek k délce cyklu snažili krátce? Může paní doktorka na folikulometrii - pokaždé je ještě brzo, opravdu nic nevidět? Mohu mít problém s ovulací aji když jsem zdánlivě zdravá? Žadné opožděné cykly, menstruaci mám pravidelně. Děkuji za jakoukoliv odpověď, která by mi mohla pomoct. Našla jsem ještě vitamíny Inofolic a nebo Nosifol, tak to zkusíme. A když nezaberou, tak si budeme stimulovat. Pěkný den, S.
Dobrý den, obecně pokud se snažíte půl roku, není to ještě nic zásadního. Až po roce snažení bez úspěchu by a Váš lékař měl cíleně pátrat po problému (zda probíhá ovulace, zda není problém v partnerovi, atd..). Problém může být samozřejmě na více úrovních. Zda máte v pořádku vejcovody se nedá říct. Musela byste absolvovat sono salpingografii (nastříknutí vejcovodu pod ultrazvukem) či laparoskopii. Bez těchto vyšetření se nelze o vejcovodech vůbec vyjadřovat - nejsou za normálního stavu na ultrazvuku vidět. Co se týče ovulace - na ovulační testy se opravdu nelze 100% spolehnout. Spíše bych věřila tomu, co se ukazuje před ovulací na ultrazvuku. Pokud ovulace probíhá cca v polovině cyklu, měly by být na ultrazvuku několik dní před ní patrny rostoucí folikuly určitých rozměrů - např. 10. den cyklu folikul velikosti 12 mm ( je to pouze příklad...). Pokud nejsou na vaječníku patrny ani drobné folikuly v první polovině cyklu, pak zřejmě ovulace neproběhne. Pravidelný cyklus ale i tak mít můžete. Máte tedy více možností - počkat klidně ještě několik měsíců (problém opravdu být nikde nemusí) nebo zkusit stimulaci Clostylbegitem dle schématu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dorý den, chci se zeptat na otázku ohledně HPV virů. Gynekolog mi sdělil, že mi ze stěrů vyšel pozitivní HPV vir. Cytologické vyšetření mi provádí jednou za půl roku a vždy bez problémů. Mám přes 2 roky přítele a pozitivní výsledky jsem měla až nyní. Gynekolog mi také sdělil, že tyto viry se přenáší pohlavním stykem - tudíž je asi jisté, že mi partner musel být nevěrný, že ano? Dále se chci zeptat, mohu se sama tohoto viru nějak zbavit? Je na místě očkování proti rakovině čípku? (nemám pozitivní 16 ani 18). Měl by se nějak léčit i partner? Děkuji za odpověď
Dobrý den, v pruběhu času se HPV viry musí a nemusí ve stěru objevovat, je tedy možné, že máte HPV v těle delší dobu, ale dostatečná virová nálož byla zrovna v době vašeho stěru a vyšel HPV stěr pozitivní. Pokud není dostatečná virová nálož, nemusí se ve stěru objevit. To je tedy odpověd na otázku, že Vám partner rozhodně nemusel být nevěrný, jen se pozitivita ukázala až nyní. Otázkou také je, zda Vám gynekolog dělá při každé cytologii HPV testaci. Není to totiž rutinní vyšetření, možná jej dělal až nyní. HPV viru se samo o sobě zbavit nelze, ale často se z těla eradikuje sám. Co se týče léčby partnera - to musí on prokonzultovat popř. s urologem. Očkování by ve Vašem případě možná nebylo od věci, pokud máte 16 a 18 negativní, záleží však také na Vašem věku.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, již přes rok neužívám antikoncepci a s přítelem praktikujeme přerušovanou soulož. 17.12.2016 jsme se však rozhodli, že to zkusíme bez přerušované soulože. Po té jsem již v prosinci menstruaci nedostala a při gynekologickém vyšetření v lednu a odebrání krve bylo zjištěno, že jsem těhotná. Bohužel si nepamatuji datum poslední listopadové menstruace, měla jsem ji celkem nepravidelnou, tudíž jsem paní doktorce na gynekologii řekla menstruaci pouze odhadem podle mého posledního zápisu v diáři. Tudíž jsem uvedla 22.11., podle toho mi paní doktorka vypočetla, že k dnešnímu dni 17.2.2017 jsem v 10. týdnu a termín porodu by měl být 29.8.2017, tyto údaje mi zapsala do těhotenské průkazky. To mi ale vůbec nevychází, že bychom miminko s přítelem počali toho 17.12., jiné dny jsme si opravdu dávali pozor a je téměř nemožné, že bych otěhotněla jindy. Vůbec nevím, co si mám teď myslet. Hlavně když si nepamatuji poslední menstruaci. :-( Jdou ty týdny těhotenství zjistit nějak přesněji? Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den, pokud lékařka k dnešnímu dni změřila plod a ten odpovídá stáří podle ultrazvuku 10 týdnů, pak byste za cca 2 týdny měla absolvovat ultrazvukový screening na vrozené vývojové vady. Na tomto vyšetření se plod změří a ultrazvukový přístroj vypočítá dle jeho délky jeho přesné stáří a termín porodu. Tento termín porodu a stanovení stáří plodu je nejpřesnější a nemá smysl se řídit termínem porodu dle menstruace.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, už delší dobu cca 17 měsíců se snažíme o otěhotnění. Jednou se nám to podařilo, ale bohužel došlo k samovolnému potratu. Partner má spermiogram v pořádku. Můj gynekolog nyní navrhuje nějakou hormonální léčbu (asi Gestagen), která se má užívat v druhé polovině cyklu. Můžete mi o tom říct něco více? Na internetu jsem o tom toho moc nenašla. Moc Vám děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud máte pravidelný menstruační cyklus a ovulaci, pak gestageny nasazené jen tak Váš problém určitě nevyřeší. Pokud má partner spermiogram v pořádku, pak je potřeba pátrat, zda není problém na Vaší straně: genetické a hematologické vyšetření - tím je potřeba začít. Na tato vyšetření by Vám měl napsat žádanku Váš gynekolog.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, byla jsem na preventivní prohlídce a nechala jsem si udělat kompletnější cytologické vyšetření. Po třech týdnech jsem si volala o výsledky. Chtěla bych se zeptat, které 3 prvky se zkoumají při tomto vyšetření. Zapamatovala jsem si, že ohledně rakoviny děložního čípku je vše v pořádku, ale ty zvýšené 2 jsem si nezapamatovala. Můžete mi je prosím napsat a potom bych Vám napsala, který jsem měla s nálezem, protože mi řekla sestřička, že se s tím nic neděla. Ale chtěla bych vědět, co mě bude dál čekat. Děkuji Vám za Vaši odpověď a přeji pěkný den.
Dobrý den, bohužel vůbec nevím, co máte namysli "podrobnějším cytologickým vyšetřením". Cytologické vyšteření děložního čípku je vždy jen jedno a patolog na vzorku popisuje případné zánětlivé či dysplastické (předrakovinové) změny na děložním hrdle z buněk, které jsou ze stěru získány.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko,dne 27.2.2014 jsem měla podstoupit hysteroskopii kvůli sekundární amenorei a hematometre, ale při předoperačním vyšetření mi zjistili, že mám cystu na pravém ovariu a po CS v roce 2014 (hypotonie děložní, B-lynch, nyní ztenčelá jizva) srůsty pánevní pobřišnice a chronický zánět vejcovodů a vajecniků, takže mi k tomu ještě udělali laparoskopii. Zjistili mi také, že mám v místě jizvy po SC klínovitý defekt 5 mm, funkční myometrium 3-4 mm, ovarium vlevo při hraně děložní 23x12 mm s jedním foliklem 7,5 mm. Ovarium vpravo 32x25 mm spotřebováno jednokomorovou hypoechogenní cystou 22x18 mm...Po zákroku mi bylo řečeno, že si mám ještě nechat udělat chromopertubaci.....Moje otázka zní, nikdo mi přesně nevysvětlil, co to vše znamená. Chtěli bychom s manželem druhé dítě. Myslíte, že budu moci otěhotnět (pan doktor říkal něco o rizikovém těhotenství a o IVF). Je ten klínovitý defekt a ztenčelá děloha vážný problém? Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den, pokud máte chronický zánět vejcovodů a srůsty, pak by mohl být problém s otěhotněním. Chromopertubací lze zjistit, zda jsou vejcovody průchodné. Nerozumím příliš tomu, proč Vám neudělali chromopertubaci zrovna při operaci. Jedná se totiž o nastříknutí dělohy barvivem a sledování v průbehu laparoskopie, zda barvivo prochází vzestupně přes vejcovody. Musela byste tudíž kvůli tomuto vyšetření opět podstoupit laparoskopii. Co se týče nálezu na děloze, tak vzhledem ke ztenčení v místě jizvy po předchozím císařském řezu a defektu je riziko prasknutí dělohy v průběhu těhotenstí nebo také možného uhnízdění oplozeného vajíčka v jizvě. Navíc pokud jste měla takto komplikovaný předchozí porod s velkou krevní ztrátou při hypotonii a zákrok na děloze, nelze vyloučit opakování problému. Je tedy na zvážení, zda všechna tato rizika podstupovat. Každopádně v případě tehotenství byste měla být sledována v ambulanci rizikového těhotenství v perinatologickém centru.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, byl jsem na spermiogramu, kde mě vyšlo, že mám 4.5 ml ejakulatu a 550 mil spermií. Z toho je 50 procent pohyblivých a jen 16 procent hodně pohyblivých. Od své paní doktorky jsem se nic nedozvěděl, jen do zprávy napsala snížená schopnost plodnosti, tak mě zajímá Váš názor. Děkuji moc za odpověď
Dobrý den, celkový počet spermií i procento pohyblivých je v normě, jen procento hodně pohyblivých je snížené - těch by mělo být alespoň 30 %. I tyto hodnoty však neznamenají, že by nebylo možno spontánně otěhotnět. Pokud jste vyšetření spermií absolvoval v rámci léčby neplodnosti, pak by další návrh řešení dle těchto hodnot měl dát lékař, který vyšetření indikoval.
Pro akci je nutné přihlášení