Celkem výsledků pro výraz "syndrom": 51
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Před více než rokem mi byla mou gynekoložkou diagnostikován syndrom polycystických ovárií. Bylo mi řečeno, že pokud budu chtít jednou mít děti, byl by to možný problém. Toť vše, žádná léčba. Chtěla bych se optat, zda mám vyžadovat léčbu co nejdříve, i přesto, že děti teď neplánuji aby tímto onemocnění nedošlo u mě k úplné sterilitě, nebo tento problém řešit až když budu plánovat dítě. Dále také mám problémy s bolestí v podbřišku (tříslech) na obou stranách. Bolest přichází v nepravidelných intervalech, většinou při námaze a pohlavním styku, jindy bez příčiny. Gynekoložka mi na tento problém udělala testy z krevního obrazu, vše v pořádku a cytologie také.Vždy, když jsem byla na klasickém vyšetření, bolest zrovna nepřicházela, tak nemohla přesněji identifikovat. Zajímal by mě Váš názor. Předem děkuji.
Dobrý den, předně je důležité, jak vám vaše lékařka diagnostikovala syndrom PCO. Diagnostika je totiž velmi svízelná a nedá se např. určit jen z ultrazvuku. Je zapotřebí hormonální profil, často je přítomná porucha glukózové tolerance, výkyvy v hladinách jiných než pohlavních hormonů atd. Pokud je syndrom diagnostikován, pacientky, které mají nepravidelnou menstruaci (ta je většinou dána anovulačními cykly), užívájí antikoncepci či jinou hormonální terapii. Jinak syndrom léčit nelze a až ve chvíli, kdy budete chtít otěhotnět, se uvidí, zda budete uspěšná či nikoliv. Pokud by se těhotenství nedařilo, pak přichází na řadu často asistovaná reprodukce..Ale to je opravdu nyní asi předčasné řešit ve vašem případě. Co se týče bolestí v tříslech, nevím, jaká vyšetření vám lékařka dělala (mohu pouze tušit, že se jednalo o vyšetření, zda se nejedná např. o trombózu???). Nicméně zřejmě potíže nebudou gynekologického původu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, 31.1.2017 mi dělali kyretáž, spontánní potrat v 5+3tt, těhotenství bylo potvrzené z krve, na ultrazvuku nic vidět nebylo. Mám Syndrom polycystických ovarií a toto těhotenství bylo po stimulaci clostilbegytom 2x2 + pregnyl. Chtěla bych se zeptat, zda bude nyní větší problém otěhotnět, anebo se Syndrom polycystických ovarií mohl trochu i zlepšit i po tak krátkém těhotenství. Lékař mi řekl, že se Syndrom polycystických ovarií po porodě někomu ztratí. Na jaké doporučení bychom měli se snažením počkat aspoň 3 měsíce, ale já bych to chtěla nechat na přírodě už po první normální menstruaci. Domnívám se, že tělo bude vědět, kdy chce být těhotné. Je nějaká hrozba, kdyby se mi podařilo po krátkém čase znovu otěhotnět, abych o miminko znovu přišla? Četla jsem, že po krátkém těhotenstvíí 4-5tt by to neměl být problém a dokonce někteří lékaři ani nedokáží čekat. Piji 3x denně alchemilku. Děkuji předem za odpověď.
Dobrý den, myslím, že 3 měsíce čekat nemusíte a klidně se můžete začít snažit po jedné proběhlé menstruaci. Co se Syndromu polycystických ovarií (PCO) týče, to Vám nikdo neřekne, zda bude nějaký posun v možnosti spontánně otěhotnět. Ale každopádně zkuste.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý večer, mám syna, který bude mít 4 roky a poslední dobou je nezvladatelný. Když mu něco řeknu, neposlechne a někdy vypadá, že by se tomu nejradši smál. Odmlouvá a vždy musí mít poslední slovo. Když si hraje v pokoji, není schopný si to po sobě uklidit, neposedí u žádné činnosti, kterou chce sám dělat (kreslení atd.). Tresty už na něj neplatí, přijde mi, že má svůj svět. Srší strašnou energií, pořád skáče, lítá. Když mu řeknu, ať přestane, tak to za chvilku dělá znovu, četla jsem hodně článků o hyperaktivitě a ty příznaky na něj sedí a nejhorší je, že se po něm začíná opičit i dcera 2,5 let, Prosím poraďte už si fakt nevím rady. Děkuji.
Dobrý den, v případě vašeho synka se může jednat o příznaky poruchy pozornosti a aktivity, takzvaný ADHD syndrom. Děti s tímto syndromem jsou odmalička velice živé, těžce se koncentrují, mají potíže vydržet u nějaké činnosti, zejména pokud je nezajímá, mají potíže dokončit uložené úkoly, rozvrhnout si práci, plánovat, předvídat, jsou tělesně neklidné, pořád jakoby v pohybu, neposedí, nepostojí, jsou divoké, neposlušné, impulzivní, mají sníženou sebekontrolu. Doporučila bych vám vyšetření synka u dětského psychiatra, ničeho se neobávejte, ADHD syndrom se dá léčit stejně jako každá jiná nemoc s velmi dobrými výsledky. Neléčené potíže se zvyšují, stupňují, brání dítěti ve vývoji mozku a centrálního nervového systému, dítě má výchovné potíže v předškolním zařízení, následně ve škole je stále napomínáno, káráno, trestáno. Zkuste doma přistupovat k synkovi trpělivě, vlídně, ale důsledně. Na dodržování stanovených pravidel, splnění zadaných úkolů, trvejte. Synovi však můžete například s úklidem pokojíku pomoci, neumí si práci rozplánovat, ztratí se, zapomene, co chtěl dělat, začne si hrát.... To se stává i dětem, které ADHD syndrom nemají. Tresty, které na něj neplatí, omezte, případně úplně vynechte, jenom se tím zbytečně vysiluje vy i syn. Pravděpodobně se vám pak stává, že na dodržení trestu nezvládnete trvat a syn se vám pak jakoby "vysmívá", může to však být i projev prodlouženého, nebo opožděného období vzdoru. Jeho reakce neberte osobně, nenechte se vyprovokovat, ale na trestu nebo úkolu trvejte. Místo trestů zkuste raději využívat pozitivní motivaci, vymyslete třeba společně se synem systém odměn nebo výhod, které může získat, když něco dodrží, splní. Formulujete vždy konkrétně za co je možné odměnu získat a jak dlouho musí požadované chování, činnost vydržet, aby odměnu získal (odměnou nemusí být sladkosti, ale třeba obrázek, smajlík, návštěva zoo, čtení pohádky, společná oblíbená činnost s dítětem.....). Dcera zřejmě syna opravdu jen napodobuje, jeho chování je pro ni atraktivní, jakmile začnete situaci s chlapcem řešit a dojde ke zklidnění jeho chování, také ona se zklidní. S návštěvou lékaře neotálejte, čím dříve se začne situace řešit, tím to bude pro synka lepší. Podnětné informace můžete najít např. na internetových stránkách: www.adehade.cz.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý deň, som v 11t tehotenstva včera som bola na kontrolu u mojej dr ktorej sa zdalo že vidí dva gestacne vaky. Poslala ma na sono do nemocnice kde majú kvalitnejšie sono. Dovtedy keď som bola na kontrole aj sono keď mi robili nebolo vidieť že by to vyzeralo na dvojičky. V nemocnici na sone bolo vidieť dve dutinky jedna kde bol prosperujúci plod aj s akciou druhá dutinka bola prázdna. Chcem sa spýtať či je možnosť že v tej prázdnej dutinka sa ešte objaví plod alebo je to už nerealne. Ďalej by som sa chcela spýtať či vlastne dutinka ktorá je a aj zostane prázdna sa vstrebe alebo by sa mala z tela vyplaviť a či je druhý plod v bezpečí. Ďakujem za vašu odpoveď a aj za vás cas. Pekný deň prajem


Dobrý den, dle fotografie je opravdu jedná o syndrom mizejícího dvojčete. V této fázi již není šance, že by se plod v gestačním váčku objevil a tento se časem i sám vstřebá. Druhé dvojče tato situace neohrožuje.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, zřejmě mám tubular syndrom prs. Na vyšetrení jsem zatím nebyla, co sa týká rozboru hormónů. Mám to tak už od 13 a strašne se za to stydím. Máma mi řekla, že měla stejné a že sa jí to upravilo, ale nevěřím tomu.Teď mám 17. Nedá sa to nějak napraviť? Hormóny anebo něčím jiným? Silikony nechci. Mohlo by jít o hormonální problém, když mám aji dost chlupaté bríško (nejenom ten pás, ale celé okolo, tmavé chĺoupky). Děkuji za odpověď.
Dobrý den, tubular syndrom s hormonální hladinou nijak nesouvisí. Jedná se o dysgenezi prsní žlázy. Z možností terapie je nejčastější plastická uprava prsů, ale vzhledem k tomu, že se jedná jen o estetický problém, je to zcela na Vás.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,mám na Vás dotaz. Je mi 25 let a jsem po operaci varixů. Po ní jsem prodělala jsem hlubokou žilní trombozu a dále mi zjistili posttrombotický syndrom. Trápí mě hodně bolavé a nateklé nohy. V budoucnu bychom se chtěli snažit o miminko. Je toto onemocnění během těhotenství nějak nebezpečné a jak se to případně řeší?Děkuji za odpověď.
Dobrý den, samotný postrombotický syndrom není překářkou těhotenství, i když samotné těhotenství je zátěží na žilní systém, takže lze předpokládat zhoršení vašich obtíží. Pokud vám v rámci vyšetřování trombozy zjistili nějaký typ vrozené trombofilie, pak většinou v pruběhu gravitity hematolog nasazuje terapii dle vlastního uvážení..
Pro akci je nutné přihlášení