Celkem výsledků pro výraz "stolice": 100
Dobrý den paní doktorko, velice Vás prosím o konzultaci ohledně stolice mého téměř měsíčního syna. Je plně kojen. Dost ho trápilo bříško. Teď užívá Biogaiu s vit D a Espumisan a je to lepší. Jen k ránu se dost kroutí. Mívá klasickou stolici ala ,, míchaná vajíčka" občas, někdy i každý den mívá ve stolici takové hleny. Ráno bývá také zahleněn, slyším jak mu to bublá v nosánku. Snažím se nepít čerstvé mléko sem tam si dám jogurt. Pečivo jím den staré. Prosím o radu, měla bych to řešit nebo je to normální? Přikládám foto. Děkuji za odpověď.

Zahlenění dítěte je běžné, pokud nemá teplotu a nekašle, není třeba se obávat.V souvislosti s tím jsou hleny i ve stolici.
Charakter stolice při podávání lactobacilu je v normě.
Na zmírnění bolestí bříška zkuste nahradit Vigantol jiným přípravkem D vitaminu - jsou volně prodejné v lékárně.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dcera 2 roky mívá občas problém se stolicí tlačí strašně dlouho i půl dne s přestávkami a nemůže se vykakat, hlavně proto že tlačí ve stoje a když ji posadím na záchod či nočník tak přestane tlačit a dál se o to nesnaží a pak většinou vykaka obrovskou stolici na její věk, krev ve stolici nemá jen mi jí je vždy líto a nevím jak jí pomoct. Stravu má normální jí to co my a 2x denně má ještě umělé mléko. Jinak si na záchod říká. Nevím zda je taková velká (široká) stolice normální. Děkuji za odpověď s pozdravem Zuzana
Dobrý den, stolice by měla být široká úměrně věku,pokud je široká doporučovala bych vyšetření tlustého střeva , konzultujte svého pediatra.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mam 2,5měsíční dcerku, kterou od 2 týdnů trápí bříško. Do té doby měla učebnicovou stolici i hezky prděla. Teď má vodnatou stolici s hlenem a občas s pěnou, barvu má od žluté přes oranžovou až po zelenou, jak kdy, střídá se to i během dne. Sama ji nevytlačí, takže jí už 2 měsíce pomáhám, naše doktorka je přesvědčena, že se o žádnou potravinovou alergii nejedná. Musím jí pomáhat třeba i 4x denně, protože neustále tlačí a když už se kvůli tomu ani nenají nebo tím tlačením vše vyzvrací, nemám jinou možnost. Paní doktorka celou dobu tvrdila jak je to u kojených dětí normální a že je to jen kolika. Když jsem dávala dceři kapičky, ať už na prdíky nebo probiotika, přišlo mi, že se to akorát zhoršilo. Přestala jsem jíst mléko a po měsíci i lepek, vejce a kuřecí maso a po týdnu dcera začala hezky prdět i sama kadit, sice byla stolice pořád šílená a dcera hodně tlačila, než se jí to povedlo, ale šla ven sama, nicméně nám teď po 2 měsících trápení konečně udělala Dr. stěry a zjistilo se, že má dcera ve střevech campylobakterii, takže jsme museli nasadit probiotika a dcera už zase nevytlačí stolici a ani neprdí. Může to být těma kapičkama nebo spíš tím lepkem? Přestala jsem hlídat stravu, protože Dr. říkala, že nemám důvod se omezovat.Předem děkuji za Váš názor
Dobrý den, potíže budou způsobeny bakterií a probiotiky, vy dietu nemusíte držet, k probiotikům přidejte Espumisan, jakmile bude výtěr stolice v pořádku, probiotika vysaďte.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dnes jsme ukončili šestinedělí - dcera plně kojena a posledních pár dní měla dcera ve stolici malé zelené hrudky, ale dnes tmavě zelená stolice společně se “žlutou”. Mohu se zeptat, zda se jedná o něco neobvyklého?

Dobrý den,
je to normální kojenecká stolice.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se zeptala... Syn 4,5 měsíce je skoro od narození na UM (Kendamil). Vždy kadil jednou, max 2x denně. Poslední cca tři dny to je však i 8x a více denně... Stolice připomíná míchaná vajíčka (řidší), hlenovitá mi ani nepřijde... Přemýšlela jsem nad ABKM, ale toto mléko má od narození a vše bylo ok, ani jiné další symptomy tomu nenasvědčují (žádná vyrážka, zvracení, ublinkavani....).... Je to prosím normální??? S příkrmy chceme teprve začít... Předem Vám moc děkuji za odpověď...
Dobrý den. Ano, pokud je stolice charakteru míchaných vajíček, tak může být častější. Nejedná se o alergii.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, již několik dní máme problémy s vyprazdňováním, dceři je 5,5 měsíce. Přešli jsme asi pred 3 týdny na UM z kojení a zhruba v 5 měsících jsme začali s příkrmy. Dcera nyní pravidelně jí ráno přesnídávky nebo čerstvé ovoce a na oběd má zeleninu nebo kostku masa se zeleninou. Poté už nechce dokrmit Um nebo kojením. A zbytek dne dostává Um. Mezi jídly podávám fenyklový nebo heřmánkový čaj. I tak máme problém s vyprazdňováním, dcera nemůže stolici vytlačit sama, málo kdy se jí to zadaří a vždy je to s neskutečným úsilím a hodinovým tlačením. Z počátku vyprazdňování je totiž stolie velmi tuhá, dnes ráno mi dokonce připomínala už stolici dospělého jedince, po vytlačení této tužší části, následuje řidší stolie, která jde sama ven. Čím to může být, že má vždy tuhou zátku, než jde zbytek obsahu ven normálně? Pomáhám jí po vytlačení a usilovnem snažení rektální rourkou. Viz přikládám fotografii. Děkuji za odpověď Diana.



Dobrý den,
konzistence stolice souvisí s typem přijímané stravy. Nesouvisí to pouze s druhem jednotlivých příkrmů, ale i s rychlostí v jejich zavádění. Proč se začíná stolice vzhledem podobat té dospělé? Důvodem je pestré složení ve skladbě jídelníčku (ovoce, maso, zelenina). Expozice k více druhům příkrmů ve více chodech v krátkém čase může negativně ovlivnit činnost trávicího traktu. Trávicí trakt by měl být zatěžován postupně, aby si na nové složení stravy dítě zvyklo. Jednu mléčnou dávku nahradit za jeden chod jídla – 1 druh příkrmu denně – zařazovat 3 dny po sobě a následně zkusit další druh příkrmu. Nejdříve zařazovat zeleninu cca 3–4 týdny (různé druhy zeleniny) a následně zkusit další druhy příkrmů (maso atd.), viz www.babyonline.cz/dite-od-a-do-z/vyziva-deti/prikrmy-od-4-mesice. Každé dítě reaguje odlišně, je důležité proces zavádění nemléčného příkrmu vždy přizpůsobit individuálním potřebám dítěte.

Pro akci je nutné přihlášení