Celkem výsledků pro výraz "samovolny potrat": 100
Mam takovy problem, jsem v 11tt, ve ctvrtek jsem mela s pritelem pohlavni styk, pote sla na wc a mela jsem pocit, jako by ze me neco vypadlo. Ale do ted nekrvacim, nic me neboli, mohla jsem potratit? Podle me, kdyby jo, uz bych krvacela, nebo se mylim?
Dobrý den, pokud se jednalo o jendorázové zakrvácení, pak se zřejmě o potrat nejedná. Pokud byste potratila v 11. týdnu, alespoň 1 den poté byste krvácela či špinila a také bolesti břicha by alespoň minimální musely být. Pokud se nic takového neobjevilo, pak se o potrat nejedná.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, Jsem v 7tt. Už 4 dny krvácím (ze začátku pouze špinění). Dnes jsem byla na kontrole a bylo mi řečeno, že je vše v pořádku. Dneska jsem měla tlak v podbrisku se silnějším krvácením. Na záchodě jsem si všimla, že cosi ze mě vypadlo, ale ulevilo mi to od tlaku. Muže se jednat o potrat?

Dobrý den,
takto nemohu Váš stav zcela validně posoudit, nicméně se může jednat o probíhající potrat.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den. Měla jsem před menstruací vždy tak 10 dní špinění, z toho má doktorka usoudila, že mám nedostatek progesteronu, takže nasadila Utrogestan. V té době jsem však byla asi už těhotná, takže jsem užívala pouze v jednom cyklu. Těhotenství však neprobíhalo dobře, takže cca v 6. týdnu se plod přestal vyvíjet a v 9. týdnu jsem podstoupila revizi. Neměla jsem během těhotenství ani žádné příznaky. Mohu poprosit o názor, jak moc se mohl podílet nedostatek progesteronu na potrat? V těhotenství jsem Utrogestan nebrala. Děkuji moc!
Dobrý den, nedostatek progesteronu vlivem špatné funkce žlutého tělíska, může být důvodem potratu, ale nebývá to příliš časté. Většinou je důvodem chromozomální vada plodu (bývá až v 30% v těhotenství) a tím pádem se plod přestane vyvíjet a zanikne. V dalším těhotenství tudíž užíváním Utrogestanu do 12. týdne těhotenství určitě nic nezkazíte.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám dotaz. Prodělala jsem spontánní potrat v 6.tt a skoro 4 měsíce jsem ještě poté špinila. Nyní jsem objednána na čištění dělohy, ale krvácení najednou přestalo. Navíc jsem včera měla nechráněný pohlavní styk a nejsem si jistá, zda nedošlo k oplození. Za necelý týden mám jít na zákrok a předpokládám, že ani těhotenským testem či ultrazvukem se případné těhotenství nedá rozpoznat. Můžete mi prosím poradit? Nerada bych něco zanedbala, či případným zákrokem prodělala další potrat. Děkuji A.
Dobrý den, pokud krvácení ustalo a na UZ nebudou známky residuí (zbytky po předchozím potratu), pak si myslím, že není nutné zákrok provádět a lépe bude počkat, jak se situace s možným dalším těhotenstvím vyvine. Pokud by jste těhotná nebyla a dále krvácela, pak je možné dělohu vyčistit klidně později. Pokud to vydrželo 4 měsíce, pak už několik dní navíc nehraje roli.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem v 7tt+3 na první kontrolu mám jít 13.2., celý týden lehce špiním, ale nejedná se o jasnou červenou krev, je spíš hnědá. Včera ráno, když jsem šla na wc, jsem začala špinit víc, dopoledne to ustalo, ale večer se objevily takové tmavé sraženiny. Dnes už opět jen trochu špiním, nijak velké bolesti nemám, spíš jen sem tam. Své gynekoložce se snažím dovolat už druhý den, bohužel bez úspěchu, nereagovala ani na sms zprávu, včera jsem volala i na pohotovost, kde mi řekli, že je to normální a pokud nekrvácím jasnou, červenou krví a nemám velké bolesti, je zbytečné jezdit a mám si zavolat další den ke své lékařce. Zajímalo by mě, jestli mám jet raději na pohotovost, anebo počkat až do pondělí? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud nekrvácíte intenzitou menstruace, pak opravdu pohotovost navštěvovat nemusíte. V prvním trimestru bohužel nejsme schopni těhotenství nikterak zachránit, i kdyby se jednalo o hrozící potrat, platí zde pravidlo vše anebo nic. Avšak to, že krvácíte nemusí nutně znamenat potrat, špinění v prvním trimestru bývá časté.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chci se zeptat, jaký je postup při zjištění zamlklého těhotenství v 17tt až 18tt. A jaký je rozdíl v hospitalizaci, je-li v těchto týdnech zjištěno zamlklé těhotenství a nebo přirozený potrat? Děkuji, Petra
Dobrý den, pokud je zjištěno zamllklé těhotenství v 18. týdnu, pak je doporučena okamžitá hospitalizace a co nejdříve vyvolání potratu, jelikož hrozí infekce a zánět dělohy. Jak je hospitalizace dlouhá, to záleží na tom, jak rychle se podaří potrat vyvolat. Pokud je to již v 1. den hospitalizace, pak na naší klinice pouštíme pacientky domů hned 2. den. Pokud začnete v 18. týdnu spontánně potrácet, pak je samozřejmě také vhodné hospitalizovat ihned.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, v 9. týdnu jsem byla na ultrazvuku a doktor viděl jen gestační váček, teď jsem v 10. týdnu a příštít týden mám jít na kontrolu. Když to bude beze změny, lékař řekl, že to ukončíme. Užívám Duphaston a Ascorutin, oba 3x1 denně. V 7. týdnu nebylo na ultrazvuku vidět nic jen gestační váček. Je tedy pravděpodobné, že oplodněné vajíčko se uchytilo a dále se nevyvíjelo? Od začátku těhotenství mě provázelo špinění. Chci se zeptat, zda jedinou možností na ukončení je podstoupit zákrok. Zda není lepší počkat, až se tělo vyčístí samo, je to přece jen přirozenější. Před těhotenstvím jsem měla vždy ovulaci doprovázenou pícháním vajíčka. Včera jsem cítila takové píchání, je možné, že to byla ovulace? A jestli ano, tak do 2 týdnů by měla přijít menstruace a tělo by si s tím poradilo samo. Prosím Vás o názor, zda je opravdu nutná kyretáž, nebo zda by spontánní krvácení mohlo ohrozit můj život, nebo jaké rizika jsou s tím spojená? Na zákrok jít nechci, velmi se obávám možného poškození dělohy a jiných komplikací. Toto bylo moje první těhotenství. Děkuji.
Dobrý den, píchání v podřišku bych ovulaci nepřikládala. Pokud jste těhotná (i když se jedná o zamlklý potrat), pak by ovulace probíhat neměla. V podbřišku vás píchá spíše z důvodu neprosperujícího těhotenství, se kterým se tělo vyrovnává. Pokud vyloženě nechcete na revizi, pak je možné počkat, ale nedá se říci, jak dlouho to vše bude trvat, navíc může nastat silné krvácení a pak je nutný zákrok provést ihned. I silné krvácení není většinou život ohrožující, ale je duůodem k revizi. I pokud dojde k samovolnému vypuzení plodu z dělohy, často již vlivem zánetlivých změn nedojde k vypuzení kompletnímu a stejně je nutno revizi podstoupit. Proto se doporučuje raději aktivně revizi provést. Pokud ale chcete vyčkat, je to možné, pak dojde k potratu kompletně a revizi se vyhnete. Je to tedy na vašem rozhodnutí s vědomím všech rizik.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,měla bych na Vás dvě otázky. V říjnu 2016 jsem prodělala v 7+3 tt zamlklý potrat (příčinu nevím) s následnou kyretáží - po zákroku vše v pořádku. Od nového roku jsme se mohli pokoušet o nové těhotenství, kdy se nám zadařilo a nyní jsem v 8+3 tt. Na gynekologické kontrole vše v pořádku (srdeční činnost, velikost atd.), lékař mi předepsal 2 tablety 2krát denně Utrogestanu, dále užívám dlouhodobě 1 tabletu kyseliny listové denně. Má první otázka zní, zda může dojít k opětovnému zamlklému potratu i přes to, že je již aktivní srdečnní činnost či pouze ke klasickému s krvácením atd.? (nerada bych zažila předchozí situaci) A druhá otazka je, že mi lékař doporučil zcela klid kvůli "malé pánvi", takže žádny sport včetně turistiky, ale bez pohybu mám občasné bolesti břicha vlevo pod žebry, popr. pobolívání vaječníku, ve dnech, kdy zařadím lehkou procházku do 10 km mi příjde, že bolesti jsou slabší či žádné. Opravdu je nutný úplný klid, samozřejmě nechci nic riskovat.Předem Vám děkuji za odpověď.
Dobrý den, k zamlklému potratu může dojít kdykoliv během stádia těhotenství, kdy se ještě dá mluvit o "potratu", tj.do 23. týdne těhotenství. Definice zamlklého potratu je taková, že jde o situaci, kdy se plod v těhotenství přestane vyvíjet a srdeční akce se zastaví a plod tedy zamlkne. V prvním trimestru je obecně procento potratů cca 25 %, po ukončení 1. trimestru se již riziko významně snižuje. Co se týče aktivit v těhotenství, osobně jsem zastánce toho, že pokud je žena zdravá a nemá žádné potíže, může vykonávat stejné činnosti včetně sportu jako před těhotenstvím. Na eventuální potrat nemá klidový režim žádný vliv, jak již ukázalo i několik světových studií.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, je mi 36, jsem ve 14.tt (dosud 2x porod s absolutně bezproblémovým těhotenstvím, 2x zamlklé těhotenství v úplném počátku, v obou případech silná viróza v 3.-4.tt, zdravá a zamlklá těhotenství byla na střídačku porod-zamlklé-porod-zamlklé). Nyní mi je nabízena amniocentéza, čistě z důvodu věku. Výsledky screeningu ve 13.tt jsou prý "krásné" (konkrétněji nevím), ultazvuk také, výsledky vyšetření karyotypu mě i manžela ještě nedorazily.Měla bych tendenci rozhodnout se tak, že když ani ultrazvuk ani biochemický screening nic špatného nenaznačuje, moc se mi nechce amniocentézu podstupovat. Informace o rizicích, procentech úspěšnosti a procentech falešné pozitivity se ale shánějí obtížně. Prosím, odkážete mě na nějaký dobrý zdroj nebo mi povíte, jaká opravdu jsou možná rizika (potrat, poranění, ale prý i zpomalený vývoj, dýchací potíže...), procenta úspěšnosti ale i falešné pozitivity...a prosím o Váš osobní názor, zda byste na mém místě na amniocentézu šla?Velmi děkuji!S pozdravem, VH
Dobrý den, dělat amniocentézu pouze z věkové indikace je v dnešní době zcela zbytečné. Pokud první screening vyšel negativní (ultazvuk i biochemický screening z krve), což dle vašeho popisu tak bylo, pak bych určiě jen z věkové indikace amniocentézu nepodstupovala. Má svá rizika - odtok plodové vody, potrat. Cca 1%. Je o tedy na vás, někdo chce mít 100% jistotu a na amniocentézu jde, ale jelikož kombinovaný screening má 97% záchyt vrozených vad, pak za mě je to zbytečné.
Pro akci je nutné přihlášení