Celkem výsledků pro výraz "priprava na porod": 100
Dobrý den, chci se Vás zeptat, jsem těhotná 30+4. Pociťuji takové mírné tlaky ve spodku (nevím, jak lépe popsat), chodím hodně často na malou a kolikrát zbytečně. Myslíte, že by se mohlo jednat o začínající porod? K doktorovi jdu zítra. Děkuji za odpověď. P.s. Je to mé druhé těhotenství.
Dobrý den, spíše se jedná o potíže související se zvětšující se dělohou. Pokud vám vyloženě netuhne břicho několikrát do hodiny, o začínající porod by se jednat nemělo.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda postup, který byl zvolen u mého porodu byl správný. Byla jsem hospitalizována pro odtok plodové vody v 39. týdnu v 11 hodin dopoledne. Bolesti jsem téměř žádné neměla a byl zvolen vyčkávací postup. Na noc mi však byly podány tišící léky a teprve druhý den dopoledne se mi snažili porod vyvolat, poté nastaly naprosto nesnesitelné bolesti, které zase byly hned tlumeny a protože už jsem byla vyčerpaná neměla jsem sílu ani mluvit natož rodit. Ve 13.52 jsem podstoupila císařský řez. Nyní jsou synovi 4 měsíce a byl mu diagnostikován hypertonický syndrom následkem hypoxie. Je tento postup standardní? Děkuji.
Vážená paní, bez bližších informací stran průběhu porodu, tj. podrobné lékařské zprávy se nemůže žádný lékař k situaci vyjadřovat. Navíc by toto hodnocení spadalo do kompetence soudního znalce v oboru gynekologie. Ale samozřejmě po prostudování veškeré dokumentace. Určitě není posouzení příčinné souvislosti porodu s diagnózou syna v možnostech online poradny. Děkuji za pochopení a přeji příjemný den, Jana Martincová

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem v 7.tt. Příští týden mě čeká první návštěva gynekologa. Ale chtěla bych se zeptat na možnosti. Moje maminka měla při těhotenství problémy - 1.těhotenství potrat, 2.těhotenství porod v termínu, ale bylo u chlapečka zjištěna meningomyelokela a po 3 týdnech zemřel, 3. těhotenství v 6. měsíci zjištěn stejný případ a porod byl tedy vyvolán (prostaglandin) - chlapec. 4. a 5. těhotenstvi v pořádku, dvě zdravé dcery. Je nějaká pravděpodobnost, že se u mě budou odehrávat stejné komplikace. Mám požadovat genetické vyšetření? Děkuji za informaci
Dobrý den, pokud ve 12. týdnu těhotenství absolvujete kombinovaný prvotrimestrální screening vrozených vad (podrobné ultrazvukové vyšteření plodu + odběr krve na hCG a PAPP-A) a ten bude negativní, pak genetické vyšetření není nutné.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, končím 36.tt. Zhruba měsíc užívám magnerot 2x denně, z výsledků krve bylo zřejmé, že ho mám trochu méně. Je nutné užívat magnerot na konci těhotenství? Neuvolňuje magnezium svalstvo dělohy a nemůžu si takto oddálit porod? Neměla by jsem ho postupně vysadit? Děkuji.
Dobrý den, nevím, jaký je Váš důvod k užívání tohoto preparátu - množství magnesia se většinou v těhotenství nesleduje. Magnesium užívají ženy většou jako prevence děložních tonizací. Po 36. týdnu jej většinou vysazuje - naopak je dobré, aby děloha pracovala a porodní cesty se chystaly k porodu. Nicméně pokud je důvod užívání magnesia jiný a je užívání nezbytné, pak jej užívejte dál, porod to jistě neoddálí. Takovou sílu tento přípravek nemá.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mojí lékařce se nezdály výsledky monitoru, že mám CTG nereaktivní typ křivky a tak mi dělali opakovaně toto vyšetření v nemocnici, kde jsem byla na pozorování 2 dny. Tam už byly všechny výsledky z monitoru v pořádku. O pár dní později v poradně, v 38tt byl monitor CTG nereaktivní typ křivky. Tak mám přijít za pár dní, kdy mi začne 39tt do nemocnice a udělají mi oxytocinový zátežový test, protože lékařka má pochybnosti, zda by miminko zvládlo spontánní porod. Všechny ostatní vyšetření, ultrazvuky byly v pořádku. Na ultrazvuku jsem řekla tyto komplikace a lékařka mě ubezpečila, že ona nevizualizuje na ultrazvuku žádné odchylky nebo ohrožení plodu. Chci se zeptat, zda je opravdu nutný ten test, když vím, že se ním dá vlastně vyvolat porod, což považuji za dost velké riziko, aji když je miminko už donošené. Jsou ty křivky opravdu tak zlé? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, dle fotografií které jste zaslala se mi zdají vaše monitory zcela v pořádku, takže já bych na základě nich žádný zátěžový test nedělala. Pokud je dítě normálně veliké (dle ultrazvuku nevykazuje známky nedostatečnosti placenty a nedostatečného růstu, má normální průtoky pupečníkem), pak je velmi nepravděpodobné, že by se něco dělo. Občas je záznam méně reaktivní z důvodu, že zachytí dítě zrovna v klidové fázi. Ale nic to neznamená. Jinak co se týče vyvolání porodu zátěžovým testem - množství oxytocinu, které se při testu používá je tak malé, že většinou nemá na spuštění pravidelných kontrakcí vliv.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám dotaz. Na mého poněkud staršího pana gynekologa nejsou žádné chvály ba naopak a tak se chci zepat na Váš názor. Jsem 28tt, mám nepříjemné tlaky na konečník, bolesti kříže a tvrdnutí břicha. Je to velice nepříjemné. Z poslední návštěvy mam CS 4 a délku hrdla (čípku) 3,5 cm. Beru magnesium. Mám klidový režim, ale i přesto bříško tvrdne. Jaký na to máte názor vy? Je alespoň možné, že díky vyššímu CS budu mít rychlejší porod? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud váš lékař popsal na ultrazvuku délku čípku 35 mm a předpokládám, že je zavřený, pak je velmi nepravděpodobné, aby to odpovídalo CS 4. Jinak obecně při takovém nálezu na čípku je vidět, že břicho, i když tvrdne, tak toto nemá na porodní cesty žádný negativní vliv. Nález je v normě. To, jaké máte nyní CS ani nekoresponduje s tím, jak rychlý bude porod.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko. Mám dotaz ohledně menstruace. Je mi téměř 30, mám dvě děti. V 16 jsem brala HAK na spravení cyklu, ale do roku jsem dostala závažnou trombózu v levé horní končetině. V rodině byla embolie u tety a babičky v mladém věku. Od té doby co HAK neberu, chodily mesíčky buď zhruba ob měsíc nebo delší cyklus. Těhotenství bez problémů. První porod v 2009 a poslední porod byl v r. 2012. Menstruace po něm byla jako dřív, že občas zlobila, ale tak nějak nakonec přišla. Teď ale poslední rok je to stále horší. Stane se, že ji 3 měsíce nedostanu, tak jdu raději na vyvolávací injekci. Jednou jsem zase špinila 10 dní v kuse a menstruace nikde, opět injekce. Nyní zase uběhly tři měsíce a menstruace nikde. Těhotenský test jsem dělala opakovaně, těhotná nejsem. Mám chodit na injekce nebo to můžu nechat být a zkusit čekat, až ji dostanu? Lékař mě dělal ultrazvuk k vyloučení PCO a sštítnou žlázu mám léčenou, beru letrox kvůli uzlíku a snížené funkci a kontroly jsou v pořádku. Obézní nejsem. Nemůžu se léčit hormony, to je mi jasné a nevím, jak dál, zvlášť pokud mě obtěžuje i horšící se stav řídnoucích vlasů a naopak růst chloupků tmavých v obličeji. Jaké jsou možnosti nebo co chtít ještě za vyšetření? Před rokem při zhoršení těch vlasů a ochlupení mi brali i hormonální profil a byl zjištěn vyšší testosteron něco nad hranicí, ale ne zas dramaticky. Je absence menstrace škodlivá? Bojím se i toho agolutinu, nechci žádné byť minimálni riziko trombózy z toho. Tak se bojím jít už k lékaři. Udělá vždy ultrazuk, cysty prý nemám a píchne injekci, menstruace se do 14 dní dostaví. Ještě bych se chtěla zeptat, zda bych ještě měla šanci s takovými cykly otěhotnět. Děkuji za jakoukoliv radu.
Dobrý den, absence menstruace jako taková, problémem není. Např. žena, která bere kontinuálně antikoncepci např. nemenstruuje několik měsíců. Problémem spíše může být nedostatek hormonů, o který se ve vašem případě může jednat. Co se týče Agolutinu, ten určitě nezvyšuje riziko trombozy. Přípravek Agolutin je gestagen a gestageny riziko trombozy nezvyšují. Proto ženy po tromboze mohou užívat gestagenní antikoncepci i mít zavedeno nitroděložní tělísko. Pokud máte nepravidelné cykly, pravděpodobně se jedná o cykly anovulační, při kterých otěhotnět nelze. Bývá to nejčastější důvod nepravidelnosti cyklu. A v takovém případě je nejlepší volbou užívání gestagenů v druhé polovině cyklu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat. Jsem podruhé těhotná, první porod císařským řezem, druhý porod mi můj gynekolog doporučuje také provést císařským řezem. Dále mi navrhl zvážit možnost sterilizace (podvázání vaječníků) přímo při císařském řezu. Je mi 37 roků, další dítě už nechceme a sterilizace by řešila užívání antikoncepce po porodu. Ujišťoval mě také, že sterilizace nemá žádný vliv na tělo, hormonální změny, dřívější přechod atd. a že to na sobě vůbec nepoznám. Já si tím ale nejsem úplně jistá a navíc je to zákrok, který ze zdravotního hlediska není nutný. Prosím o Váš názor, zda-li sterilizace má nějaké vedlejší účinky na tělo. Děkuji.
Dobrý den, sterilizace jako taková žádný vliv na organismus nemá. Jedná se o prosté podvázání vejcovodů, takže na činnost vaječníků nemá žádný vliv. Spíše mě udivuje, proč vám váš lékař odporučuje provést na základě jednoho císařského řezu automaticky druhý. Standartně mohou ženy po císařském řezu / pokud splňují podmínky - nejedná se o konec pánevní či velký plod nad 4000g) rodit vaginálně a je to dokonce i žádoucí. Druhý císařský řez je opět velká zátěž pro organismus, bývá mnohem obtížnější než první operace atd.. a představuje tak daleko větší riziko než sterilizace.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je pravděpodobnost předčasného porodu. Jsem 26+5tt. Už 2 měsíce mě hrozně bolí spodek (kostí). Hlavně kolem vchodu do pochvy. To přisuzuji, že se to chystá k porodu. Bojím se, že bude předčasný. Už 2mesic ležím a beru magnesium 3×2tablety. V těhotenské prukazce mám napsané. Naléhající část 1 (naléhá) a konsistence čípku 1( polotuhý), miminko je už od 20tt hlavičkou dolů. 13.9. vypadal čípek jako obrázek č. 2 od shora. Čípek měl 13.9. 37mm. Mám se bát? Je to hodně rizikové? Paní doktorka mi toho moc neřekne. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud máte čípek 37mm, rozhodně není třeba se v tuto chvíli obávat předčasného porodu. Až čípek délky 25mm a méně svědčí pro hrozící předčasný porod, ale i tak tomu být nemusí. Záleží, zda se čípek v určitém časovém odstupu zkracuje či nikoliv. Bolesti, které popisujete, mohou být spíše bolesti stydké kosti, což u některých žen bývá vlivem rozvolňování vaziva v těhotenství - rozhodně to není známka předčasného porodu. Tudíž myslím, že ani klidový režim není ve vašem případě příliš nutný.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám těhotenskou cukrovku (léčenou Glucophage 500mg-0-1000mg) a mám termín porodu dle UTZ 06.09.2018. Dnes ranní lačná gly 6,5. 3.9. jsem na UTZ měla hraniční množství plodové vody s odhadovanou váhou plodu 3350g. Na vlastní žádost mi byl proveden Hamiltonův hmat. Z posledního vyšetření: FX3, pphl, CS4, TK 120/80,otoky 0,Váha 105Kg, na začátku těh 98kg. Výsledky UTZ: pphl II, AS +prav. 140/min, oligohydramniom, placenta na ZS grade 2-typ 0. PI UA 0,99 PI MCA 1,40 CPR 1,577. Biometrie: hlav obtížně - PBD 94=39+0, HC 331=37+1, AC 343=38+4, FL 73=37+0, EFW 3350g04.09. mi začali poslíčci trvalo to 6 hodin. nejčastěji chodili po 8 minutách. Pak jako když utne. Odpoledne mi odešla hlenová zátka. Od té doby se nic neděje. Na další kontrolu jdu až 10.09.2018. Co si myslíte o přenášení s těh.cukrovkou popřípadě o vyvolávaném porodu a riziku pro miminko? Zatím to nikdo v porodnici neřeší, moje obvodní gyn. mi říkala, že bych přenášet neměla. Jaká je pravděpodobnost, že se porod rozeběhne sám? Děkuji za Váš názor. Kateřina
Dobrý den paní Kateřino,
Vaše informace jsou vyčerpávající – jen to shrnu: termín porodu dnes, dítě 3350g, gestační diabetes na Glucopage, glykemie v normě, méně plodové vody, ale to je v této fázi gravidity fyziologické.
Zda se Váš porod rozběhne sám je velmi pravděpodobné, otázkou je kdy. Máte pravdu, že obecně se u gestačního diabetu nedoporučuje přenášet. Váha plodu ale není vysoká i když UZ odhad může být nepřesný, obecně se počítá s +- 10% váhy plodu a čím je plod větší, tím může být odhad váhy víc nepřesný. Navíc dle UZ zápisu je už hlavička hodně nízko a její měření je také nepřesné. Možná bude spíš větší.
Asi bych se znovu obrátila na svého ošetřujícího gynekologa, který by Vás mohl odeslat do porodnice se zdůrazněním o plánovaní indukce porodu pro výše uvedené.
Zdravím Dr. S. Motlová
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, aktuálně jsem v 17.tt. Obecně jsem spíše drobné postavy, a tak rozměry mé pánve naměřené lékařem dosahují hodnot 18, 24, 28, 30. Neboť se tyto hodnoty poměrně značně liší od těch, které jsou považovány za "ideální". Chtěla bych se zeptat na Váš názor, zda je dle Vašich zkušeností u mne nějaká šance na porod s nějakým přirozenějším průběhem? Předem děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý den, pokud není vaše výška extrémní, tzn. neměříte např. 152cm atd., pak se nestresujte pánevními rozměry. Dnes se na jejich hodnoty příliš nehledí. Pokud se zdá plod v době termínu porodu velký, pak se měří vnitřní pánevní rozměr na UZ a také biparietální rozměr hlavičky, ale obecně platí, že plod do porodních cest vstoupí nebo nevstoupí a záleží na mnoha okolnostech. takže na přirozený porod je ve vašem případě určitě velká šance.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, spíš než odpověď na dotazy se potřebuji "vypovídat".Mám doma 3 týdenního chlapečka, s manželem jsme ho moc chtěli, ale od začátku je to semnou divné. Porod byl za trest, kontrakce 24h a nakonec pro nepostupující porod a špatné ozvy zakončen císařským řezem. Malého jsem dostala až 3 den, žloutenka, nešlo kojení, týden po propuštění jsme skončili na umělém mléce. Od začátku jsem si nepřipadala jako máma, malého jsem vnimala jen jako povinnost. Do teď necítím tu nekonečnou lásku co jsem myslela, že budu cítit až ho poprvé uvidím. První týden byl očistec, furt jsem brečela a říkala si jestli to celé nebyla chyba. Připadám si jako naprosto neschopná matka, když malý brečí a já ho neumím utěšit. Teď už je to trochu lepší, ale stejně když delší dobu brečí a nedaří se ho utišit, tak mi to leze na mozek. Pak už brečím taky, jsem zoufalá a říkám si co s ním mám dělat aby byl konečně klid,.co dělám špatně, že je tak nešťastný. Neublížila bych mu, to bych sama sobě nedovolila, ale je to pro mě opravdu psychicky vysilující. Manžel pomáhá, zapojuje se a chce pomoc. Na druhou stranu musí chodit do práce a trochu se vyspat takže noční péče nakonec stejně zůstane na mě, protože vím, že ho musím nechat spát. Přes den neusnu, takže noc moc nedospím. Všichni kolem malého milují, vidím manžela jak na něj kouká a i když je to už lepší, tak si furt vyčítám, že ho nemiluju tak, jak bych jako.matka měla a mám pocit, že jsem totálně selhala. Myslela jsem, že jsem na péči o dítě připravená, ale evidentně to byl omyl.
Dobrý den, vzhledem tomu, že jsem dětský psycholog se specializací na dotazy ohledně vývoje a potíží dětí, nemohu na váš dotaz kvalifikovaně odpovědět. Vaše potíže by však mohly souviset s přehnaným a idealizovaným očekáváním spojeným s narozením dítěte. Ve vašich snech a představách jste nepočítala s možnými komplikacemi, které mohou nastat a které také nastaly a začalo to již porodem a pak následnou péčí o dítě včetně kojení, která je nejen psychicky, ale také fyzicky náročná a vysilující. Žena - matka má přitom po porodu sama co dělat se sebou a se svým vlastním tělem. Určité pocity zklamání, obavy ze svého selhání i depresívní stavy mohou být a jsou v tomto citlivém poporodním období normální a pociťuje je prakticky každá žena a nemusí vůbec znamenat, že na péči o dítě není ještě zralá a připravená. Ne nadarmo se hovoří o období šestinedělí, které je takovou ochrannou lhůtou pro dítě i jeho matku. Přesto bych vám raději doporučila konzultaci u odborného lékaře - psychiatra, se kterým budete moci své potíže probrat a vyloučit či předejít rozvoji nějakých závažnějších poporodních psychických potíží. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení