Celkem výsledků pro výraz "porodnice": 27
Dobrý den, mám takovou otázku, jsem 37tt a měla jsem necelé dva dny poslíčky, když jsem dorazila k doktorce, tak mi řekla že jsem na prst otevřená, další den mě kontorovala a řekla mi, že jsem už na dva prsty otevřená. Také jsem krvácela černou hlenovitou krví, pak už jen hlen s krví, ale najednou se vše zastavilo, nemám poslíčky, nekrvácím ani ze mě nevychází hlen, takže nevím, co si mám myslet . Blíží se porod nebo neblíží? (Jsem prvorodička) Děkuji.
Porodní cesty "dozrávají" a pomalu se chystají k porodu. Buďte úplně v klidu, dělejte běžně to, co jste dělala dosud. Pokud začnou kontrakce a budou pravidelné nebo když začne odtékat plodová voda, zavolejte do porodnice, kterou jste si vybrala k porodu a jeďte se tam ukázat. Vyšetří vás a podají informace o dalším postupu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám tříměsíčního chlapečka, od začátku kojím. Ze startu jsme trochu pilovali techniku, ale teď už s tím nemáme problém. Co mě ale trápí je, že po každém kojení mi bradavky zbělají a začnou silně pálit, někdy to přechází až do bodavé bolesti. Trvá to někdy pět minut, někdy půl hodiny. Potom bolest odezní. Nemůžu ani lehávat na břichu, po chvíli mě probudí ostrá bolest. O prsa se starám, dodržuji hygienu, mažu Purelanem, pravidelně větrám, ale vzhledem k tomu, že kojím každé dvě hodiny (přes den), tak mám prsa pořád taková unavená a citlivá. Chtěla jsem tomu dát čas s nadějí, že se to srovná, ale vypadá to, že ke zlepšení nedochází. Jen dodám, že po příchodu z porodnice jsem prodělala mastitidu (léčba antb). Četla jsem o syndromu bělavých bradavek, ale prý je velmi vzácný. Co by mi v této situaci pomohlo?Děkuji za odpověď Jana P.
Je nezbytné kojení vidět laktačním poradcem. Znovu se musí zkontrolovat technika kojení, musí se uvidět tvar a barva bradavky. Buďto může být stlačená v ústech dítěti, nebo může reagovat na chlad, když je mimo ústní dutinu dítěte, nebo může jít o kvasinkovou infekci. A na tu v žádném případě nepatří Purelan. Než se zkontaktuje s laktačním poradcem, zkuste po vytažení bradavky z pusinky vložit bradavku hned do něčeho teplého. A pokud bude diagnostikována kvasinkové infekce (růžovo fialkové bradavky, pálení mezi kojením, vysušené) - potřebujete jejich léčbu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám těhotenskou cukrovku (léčenou Glucophage 500mg-0-1000mg) a mám termín porodu dle UTZ 06.09.2018. Dnes ranní lačná gly 6,5. 3.9. jsem na UTZ měla hraniční množství plodové vody s odhadovanou váhou plodu 3350g. Na vlastní žádost mi byl proveden Hamiltonův hmat. Z posledního vyšetření: FX3, pphl, CS4, TK 120/80,otoky 0,Váha 105Kg, na začátku těh 98kg. Výsledky UTZ: pphl II, AS +prav. 140/min, oligohydramniom, placenta na ZS grade 2-typ 0. PI UA 0,99 PI MCA 1,40 CPR 1,577. Biometrie: hlav obtížně - PBD 94=39+0, HC 331=37+1, AC 343=38+4, FL 73=37+0, EFW 3350g04.09. mi začali poslíčci trvalo to 6 hodin. nejčastěji chodili po 8 minutách. Pak jako když utne. Odpoledne mi odešla hlenová zátka. Od té doby se nic neděje. Na další kontrolu jdu až 10.09.2018. Co si myslíte o přenášení s těh.cukrovkou popřípadě o vyvolávaném porodu a riziku pro miminko? Zatím to nikdo v porodnici neřeší, moje obvodní gyn. mi říkala, že bych přenášet neměla. Jaká je pravděpodobnost, že se porod rozeběhne sám? Děkuji za Váš názor. Kateřina
Dobrý den paní Kateřino,
Vaše informace jsou vyčerpávající – jen to shrnu: termín porodu dnes, dítě 3350g, gestační diabetes na Glucopage, glykemie v normě, méně plodové vody, ale to je v této fázi gravidity fyziologické.
Zda se Váš porod rozběhne sám je velmi pravděpodobné, otázkou je kdy. Máte pravdu, že obecně se u gestačního diabetu nedoporučuje přenášet. Váha plodu ale není vysoká i když UZ odhad může být nepřesný, obecně se počítá s +- 10% váhy plodu a čím je plod větší, tím může být odhad váhy víc nepřesný. Navíc dle UZ zápisu je už hlavička hodně nízko a její měření je také nepřesné. Možná bude spíš větší.
Asi bych se znovu obrátila na svého ošetřujícího gynekologa, který by Vás mohl odeslat do porodnice se zdůrazněním o plánovaní indukce porodu pro výše uvedené.
Zdravím Dr. S. Motlová
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den prosím Vás malička má měsíc a 7 dní, od porodnice byla na nutrilonu, ale to jí celkem zacpavalo, tak jsme zkusili Hipp comfort na kolíky, ale přijde mi, že po něm má stále hlad, nespí dlouho, pláče ale bříško ji neboli, ani teplotu nemá, je možné ji sem tam dát zpátky ten nutrilon? Děkuji za odpoved
Dobrý den. Můžete se vrátit k Nutrilonu - Nutrilon omneo comfort je pro děti s kolikou,přidejte Espumisan.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám chlapečka, kterému je 6 týdnů. Je plně na um už od porodnice a máme problémy s prdíky. Byl nám v lékárně doporučen Babycalm a tak dávám 5 kapek před každým jídlem. A chci se zeptat, zda je v pořádku jeho stolice, je to konzistence řidší hořčice, nemá míchané vajíčka. Tak zda je to v pořádku i barva té stolice? Moc děkuji

Dobrý den,
taková stolice může být, pokud ale budou bolesti bříška přetrvávat, doporučila bych změnu značky mléka.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Jsem 2 roky po porodu syna plánovaným císařským řezem (40+3tt), měl váhový odhad 4750g a porodní váhu nakonec 5070g. Nyní jsem zase těhotná, jsem 36+6tt a váhový odhad 3900g, velikost hlavičky odpovídá 40tt. Moje gynekolozka to zatím vůbec neřeší a ani se mi nezdá, že by to chtěla nějak řešit. Mám strach z normálního porodu už jen kvůli jizve a velikosti plodu. Myslela jsem, že velikost plodu už po jedné provedené sekci je indikace k provedení další sekce. Vůbec nevím, co mám dělat a jsem z toho dost nervózní. Myslela jsem si, že při této velikosti mě dr objedná na sekci. Mám se raději obrátit na porodnici a nechat se vyšetřit tam? Dekuji
Ano, objednejte se na ambulanci porodního sálu v porodnice,kde plánujete porodit. Teprve tam po vyšetření a zvážení všech možných rizik(velikost dítěte, jizva na děloze po předešlém sc) se stanoví strategie vedení porodu. Buď vaginálně nebo císařským řezem.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem týden po porodu, kdy mi mimo jiné byla provedena epiziotomie. Po 3 dnech nás propustili z porodnice, kdy podmínka byla schopnost dojít si na "malou i velkou".Na malou jsem si byla schopna dojít až po cevkování a na velkou, když mi podali čípek k pomoci vyprázdnění.Bohužel doma od té doby nedokážu vůbec na velkou jít, cítím obrovskou bolest a tlak a když jsem zkoušela glycerinový čípek, nijak zvlášť to nepomohlo. Vím, že bych si nutně potřebovala dojít, ale skrz bolest mi to zkrátka nejde, občas si musím vzít i Paralen na tu bolest.Prosím, poradili byste, jaké jsou možnosti ještě a jak urychlit/usnadnit vyprazdňování? Jsem z toho už zoufalá. Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den, pokud máte takové bolesti v oblasti šití, pak se může jednat i o nějaky problém - zánět, rozpadnutí sutury... Jestliže tedy máte takové bolesti, že se nemůžete vyprázdnit, raději navštivte porodnici, kde jste rodila, aby vše zkontrolovali.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, je mi 33 let a jiz nekolik let navstevuji psychiatra a lecim se pro uzkostnou poruchu. Nyni se mi podarilo otehotnet (za pomoci metod asistovane reprodukce) dite si moc preji a bylo planovane, bohuzel me uzkosti se vyrazne zhorsily v souvislosti s porodem. Mam zachvaty uzkosti, pri kterych mam pocit, ze nedycham, predstava normalniho porodu je pro me tak stresujici, ze zvazuji preruseni tehotenstvi (zatim to lze), i kdyz si dite velmi preji. Chtela bych se zeptat, zda tento stav je indikaci k porodu sekci, ktera ve me takto uzkostne stavy nevyvolava. Slysela jsem, ze porodnice i v takovych pripadech casto donuti rodicku k normalnimu porodu, coz je pro me nepredstavitelne. Predem dekuji za odpoved. Jana
Dobrý den, pokud byste chtěla císařský řez z psychiatrické indikace, pak by vám ji musel napsat psychiatr.. Jinak nelze vyhovět. Císařský řez se řadí mezi velké operační výkony, které sebou nesou operační i pooperační rizika a navíc ani pro dítě není tento způsob porodu benefitem.... Proto jej děláme z mateřské indikace jen pokud je opravdu závažný důvod, který je doložený odborníkem - ve vašem případě psychiatrem.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak odhalit u miminka alergii na laktózu? Syn má 3 týdny, už od porodnice dokrnujeme a zhruba po deseti dnech začal mít silné bolesti břicha v pravidelných intervalech po pár minutách, kdy se začne svíjet bolestí, pak ho to zase přejde a tak pořád dokola. Míval stolici i několikrát denně, teď trvá i 30 hodin, než se mu podaří něco "vytvořit". Už jsme zkoušeli vyměnit mléko,minimálně 4 druhy,různé kapičky, čaje, masáže a nahřívání bříška, nic nezabírá a trápí se pořád. Nevím jak jinak mu pomoci. Jediné, co na něj zabralo byla rektalní rourka, ale tu nám pediatrička zakázala,tak si říkám, jestli by to třeba nemohla být ta alergie. Děkuji za odpověď
Dobrý den. Existuje mléko bez laktosy pro kojence - Beba AL 110, nebo krevní odběr na intoleranci laktosy.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, mám holčičku (3t), dnes ráno jsem při přebalování zjistila, že má ve značném množství po celé ploše hrudi a trupu červené /zarudlé tečky /flíčky. Kůže je suchá a nemá puchýřky. Kosmetiku, plenky, ubrousky a prací prášek používám stále stejné od návratu z porodnice. Při stravování se snažím vyhýbat alergenům. Teplotu nemá (36°C) a není nijak neklidná. Přikládám fotofrafie, omlouvám se za kvalitu, lépe to nešlo vyfotit, když se malá hýbala. K naší pediatričce jsem se nemohla dovolat a tak prosím Vás o radu, děkuji moc a přeji pěkný den.
Dobrý den. Omlouvám se, z fotek lze špatně posoudit, ale může se jednat jen o běžnou reakci kůže kojence, zkuste koupele v černém čaji a Bepanten Senziderm, jinak kontaktujte pediatra.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, možná se na Vás obracím s podivuhodně jednoduchým dotazem, ale věřte, že se snažím najít jasnou informaci a nedaří se mi. Při propuštění z porodnice nám sdělili a máme tak i v nemocničním letáčku, že normální teplota do 2. měsíce věku je 36,5-37,3. V porodnici jsme ale neodečítali 0,5 stupně při měření v zadečku.Můj dotaz tedy zní: Jaká je normální teplota u kojence od 2 měsíců a odečítá se již v této době půl stupeň při měření v zadečku (do kdy se tedy neodečítá? šestinedělí? nebo pouze pár dní?).Konkrétně: Maličkému jsou 2 měsíce a 3dny a naměřila jsem mu v zadečku 37,7 stupně. Je to tedy 37.2 stupně a už zvýšená teplota? Nebo ještě v normě? Doteď jsem měřila bezkontaktním teploměrem bez odečtů na čelíčku, ale mám obavy, že to není úplně přesné. Sama jsem nastydlá, tak nevím, jestli maličký také. Je trochu plačtivý, ale můžou to být i prdíky, co nás trápí od narození. Proto bych to ráda kontrolovala tím měřením teploty.Mockrát děkuji.L. Srpová
Dobrý den. Kojencům a malým dětem, kreří neudrží teploměr, se měří teplota v konečníku, půl stupně se odečítá vždy.Teplota u takových dětí pokud je po odečtení 38 st C a výše, znamená onemocnění, do 38 st C teplota nic neznamená.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,Můj syn ( 14 měsíců) dlouhodobě méně jedl a teď začíná mít i špatné stravovací návyky. Z porodnice jsme si přinesli domů přikrmovaní UM, protože málo přibíral, ty jsme ale brzy zahodili, vše se samo upravilo a přibíral hezky, po šestinedělí bojkotoval 2 měsíce kojení, což byl pro nás všechny celkem stres, období jsme ale ustáli. Pak jedl hezky a do půl roku přibíral relativně normálně. Od půl roku ale přibíral méně a méně než by měl, na roční prohlídce měl 8,9 kg ( porodní váha 3,34kg). Postupně více a více u jídla zlobil, nabízela jsem mu různá jídla- na lžičku, jídla co si mohl dát sám do pusinky... na oběd jsem měla vždy 2 další varianty jídla v záloze, pro případ, že by nabízené odmítal. Začal si postupně u jídla hrát nejdříve se lžičku, postupně s dalšími předměty na stole až jsme se dopracovali do fáze, kdy se chce téměř u každého jídla něčím zabavit a i tak sní sotva půlku porce. Ač se ho snažíme do jídla nenutit, postupně začíná odmítat i svá oblíbená jídla. Nerada bych, aby naše společné stolování byl věčný boj. Je mi jasné, ze jsme se do této situace mimo jiné dostali sami, postupným “zabavováním” dítěte u jídla. Ráda bych se zeptala, jak ideálně postupovat, chceme-li se toho zlozvyku zbavit - udělat radikální krok a říci si, že když nejí, tak nejí asi nedokážu, protože je celkem hubený a má také málo železa ( naše pediatrička nám řekla, že na léky to zatím není, ale ze by měl jist více hovězího masa a červené řepy- což už tak není vždy jednoduché). Také bych se rada zeptala, jakých případných chyb se máme vyvarovat my rodiče? Děkuji za odpověď. Marie
Dobrý den, u vašeho chlapce bych nejdříve doporučila vyloučit nějakou organickou příčinu dlouhodobějších potíží s jídlem. Konzultujte situaci s ošetřujícím pediatrem a vyžádejte si odborná lékařská vyšetření, začala bych na alergologii. Za odmítáním jídla může být skrytá alergie na některou složku stravy (mléko, lepek...), syn se pak po jídle necítí dobře a jíst odmítá. Po vyloučení fyzické příčiny problému s jídlem a při pokračování potíží bych vám doporučila kontaktovat dětského klinického psychologa. Ohledně jídelních návyků byste měla nabízet pestrou a vyváženou batolecí stravu (můžete k doporučení vhodné stravy kontaktovat nějakého dietního či výživového poradce). Chlapce do jídla nenutit, nabídnout jen jedno jídlo, nepředkládat další varianty, pokud jídlo odmítne, tak jej nechat od stolu odejít. Až bude mít syn hlad, sám si o jídlo řekne, potom nabídněte opět jídlo, které jste připravila. Vyvarujte se podávání něčeho sladkého nebo nějakých jiných pamlsků v době mezi jídly, nebo poté, co jídlo odmítne. Dítě se pamlsky zasytí a jídlo pak zase bude odmítat. Pokud zabavování u jídla nevadí vám a vašemu dítěti a syn jí, tak v něm pokračujte, pokud byste jej vnímali jako problém, začněte postupně odbourávat. Zapojte svého syna do jídla, ať se snaží jíst sám, udělejte z jídla odměnu, požitek a zábavu, ne trest a povinnost. Do jídel, které synovi nechutnají a bude je odmítat jej nenuťte. Nabízejte také nová jídla a chutě, dříve oblíbená jídla může syn již odmítat, protože jeho chutě se mění. Při jídle se snažte chovat klidně, nedávejte najevo svoji nervozitu, syn vycítí vaše napětí a bude jídlo považovat za něco stresujícího. Zdravím Mgr. Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem těhotná ve 13 tt. Je mi 22 let a ve 12 letech mi zjistili UTERUS DUPLEX. Do toho jsem za poslední rok prodělala 3 spontánní potraty s MS. Můj pan doktor mi rovnou řekl, že s touto diagnózou to bude porod císařským řezem. Chtěla bych se zeptat, zda nemáte zkušenosti s normální porodem při této diagnóze. Samozřejmě bych raději rodila normálně, ale pokud by to bylo nezbytné určitě přistoupim i na porod císařským řezem s možností být při operaci "vzhůru" a hned vědět informace o miminku. Myslíte, že půjde normální porod? Přepážku v pochvě mám 5 let odstraněnou. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, uterus duplex není překážkou vaginálního porodu, není primárně důvodem k císařskému řezu. Každá porodnice/každý porodník se však k tomu tématu může stavět různě, přistupuje se ke každé mamince individuálně. Obecně vaginální porod je přínosnější jak pro miminko, tak pro rodičku. Pokud by u Vás vaginální porod neběžel, jak má, je císařský řez vždy v záloze. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, moc se omlouvám za dotaz ale už mi to nedá spát. Mám čtyřměsíční dcerku a jsme plně na UM. Je to strašně hodné dítě, usměvavé a spokojené. Od porodnice spí krásně a brečí jenom když má hlad. Taky ale snad od prvního měsíce nás trápí blinkání. Doktorka řekla že se může jednat o reflux který časem vymizí.. Dobře nějak jsme to neřešily protože malá prospívá tak jak má. Jenom teď poslední měsíc mě trápí její stolice, přijde mi prostě divná. Nevím jestli je to v pořádku nebo se jedná o nějakou infekci. Přikládám fotografie k dotazu. Předem moc děkuji


Dobrý den, omlouvám se podle fotek nelze spolehlivě posoudit, kontaktujte svého pediatra.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, mám syna a jsou mu necelé tři měsíce. A malý má problém se stolici. Od porodnice byl dokrmovaný umělým mlékem, po měsíci a půl je plně na umělém mléku. Od začátku měl Bebu comfort (stolice byla několikrát za den), ale začal dost unlinkávat tak jsme přešli na Hipp combiotik a potom začala zácpa a tuhá stolice (jako modelina), měl i bolení bříška, kakal cca jednou za 5 dní. Dávala jsem i fenyklový čaj, heřmánkový. Tak po 14 dnech jsme zkusili dát Sunar premium - stolice se neměnila, pořád byla tuhá a pořád kadil jednou za 5 dní. Po dalších 14 dní jsme změnily na Kendamil. Opět žádná změna. A teď jsme dali Bebu sensitive, má ji týden a včera se vykadil tuhá stolice už není, ale barva je brčálově zelená. Malej je spokojený, usměvavý miminko. Bříško ho nebolí, plyny odchází normálně. Jen mě překvapila ta barva stolice. Četla jsem, že to může způsobovat toto mléko, Beba sensitive. Za týden máme kontrolu u paní doktorky, tak o tom určitě řeknu. Jen mě to znepokojuje. Děkuji za odpověď. Přikládám foto.

Dobrý den, přidejte dítěti probiotika, vyčkejte do kontroly u svého pediatra.

Pro akci je nutné přihlášení