banner

Celkem výsledků pro výraz "porodni asistentka": 49

Dobrý den,má dcera se narodila s nízkou porodní váhou 1300 g. Proto jí na neonatologickém oddělení automaticky doporucili Infanrix HIB. Dceři je 14 měsíců. Bohužel její čtvrtá a poslední dávka není k dispozici. Doktorka říkala, že jí nahradí dvěma jinými očkováními, které dohromady dají ty čtyři nemoci, které jsou v HIBu. Plus by měly být dceři doočkovány ty dvě nemoci, které nejsou v HIBU (obrna a žloutenka). Toto chce moje doktroka nyní očkovat. A teď můj problém: dohromady je to osm injekcí. Já trpím silným astmatem a manžel má odmalička revma, momentálně má biologickou léčbu. Bojím se, že těchto osm injekcí může dceři rozjet autoimunitní onemocnění, ke kterému má predispozice. Co byste mi doporučil, co můžu dělat? Popř. co může dělat moje doktorka? Napadlo mě radši kompletně naočkovat Hexavakcínou (3 injekce). Předpokládáme, že deti pujdou do školky ve třech letech, tj. první dávku MMR musíme dát za 22 měsíců a do té doby tohle vyřešit. Předem moc děkuji za odpověď.

„Dobrý den, danou situaci bych momentálně řešil tím způsobem, že bych doočkoval poslední dávku Infanrixu a samotatně i vakcínu proti Hib. Tedy tak, jak to navrhovala Vaše paní doktorka. Jiná možnost dokončit schéma při absenci čtyřvakcíny Infanrix-Hib není. Očkování proti virové hepatitidě B bych zatím odložil na pozdější věk, klidně kolem 10-12 let věku, pokud nebudete mít plánovaný nějaký rizikový výkon v nemocnici. Očkování proti přenosné dětské obrně zatím neřešte. Nákaza v Evropě nehrozí a je poměrně pravděpodobné, že pokud se udrží vysoká proočkovanost dalších pár let, podaří se ji na naší planetě úplně eradikovat, což by vedlo i ke zastavení vakcinace. Teď budete vzhledem k okolnostem využívat kolektivní imunity díky očkování ostatních dětí. Pokud by se epidemiologická situace náhodou vyvíjela opačným směrem, což je ale nepravděpodobné, je možné ji doočkovat i v pozdějším věku.“ 

Hezký večer. 

Dobrý den, můj syn se narodil v termínu, ale s nízkou porodní hmotností. Již v porodnici ho dokrmovali Nutrilonem Nenatal 0. Kojila jsem pouze dva měsíce a zároveň dvakrát denně dokrmovala tím NutrilonemNenatal 0 a pak 1. Dva měsíce už je syn pouze na Nutrilonu, nyní Nutrilon 1 Pronutra. Stále má ale problémy se stolicí. Kaká jednou za tři až čtyři dny. První dva dny je spokojený, třetí den popř. čtvrtý už pobrekává, kroutí se, tlačí, ale nic. Pediatrička mi doporučila dávat probiotika (dáváme BioGaia Protectis), před jídlem Espumisan, heřmánkový čaj, masírovat bříško Emulgelem Pupík, už jsem nyní od ukončeného čtvrtého měsíce dávalašvestkovou šťávu Hipp, ale nic nepomáhá. Je to čím dál tím horší. Už nevím, co mám dělat dál. Děkuji za odpověď. Hezký den. S pozdravem Vybíralová

Zkuste jinou značku mléka. Od 4. měsíce lze přidat zeleninové příkrmy, dítě dostane do zažívání více vlákniny a stolice by se měla upravit.

Problém s kojením
avatar Kent 06. 08. 2017

Dobrý den. Mám holčičku za 13 dní 4 měsíce. Už měsíc máme problém s kojením. Odmítání, kroucení, bojkot přisání a odtahování, vztekání. To vše u kojení nebo se u toho směje. Malá má 64 cm a váží 6310. Porodní váha byla 3550. Udělala jsem pro to vše a nic nepomohlo. Klidné prostředí, změna polohy, mazlení, tělo na tělo. A nic. Vše k horšímu. Krmení stříkačkou, lžičkou po prstu a pak už i láhvi, ale tu nechtěla jen někdy. U lékaře jsme byli a je zdravá, akorát přibírá 7 g za den. Chce jíst až po 4 až 5 hodinách. V noci ji budím jednou. A to se přisaje. Prosím, je ještě nějaký trik, aby hezky papala jako dřív? Děkuji mockrát za odpověď. :-)

Dobrý den. Trikem by bylo zřejmě zvýšení množství mléka v prsu. Děti reagují na tok mléka a problém začíná už tím, že se tok sníží. Bylo by také dobré vědět, jestli jste již nedostala menstruaci, to je spojeno s poklesem tvorby mléka.

V noci a k ránu bývá v prsou více mléka než přes den a děti v polospánku se dokáží bez problémů a dostatečně kojit. To u vás funguje. Pro zvýšení laktace je vhodné kojit v noci, přes den trpělivě nabízejte prso. Velmi doporučuji osobní kontakt s laktačním poradcem. Probrali byste buzení dítěte na kojení, denní vážení a dokrmování lahví, to vše jsem z vašeho dotazu vyčetla a toto je pro kojení kontraproduktivní. Domluvili byste možnosti zvýšení tvorby mléka (homeopatika, morm milk, pískavice řecká a benedikt lékařský atd.).