Celkem výsledků pro výraz "porodni asistentka": 49
Dobrý den,máme třítýdenního chlapečka. Porodní váha 3410 g, po propuštění z porodnice 3. den po porodu 3140 g. Kojila jsem po dvou hodinách i v noci. Po týdnu návštěva u praktického lékaře, váha 3336 g. Paní doktorka doporučila kojení po dvou nebo dvou a půl hodinách přes den a po čtyřech v noci. Teď má malý tři týdny a den, váha zhruba 3850 g (naše váha možná trochu proměřuje, je s přesností na 10 g). Na krmení ho musím budit, tak se chci zeptat, zda bych mu mohla intervaly mezi jednotlivými kojeními prodloužit na tři hodiny?
Chlepeček krásně přibírá, stačí intervaly po 3 hodinách v noci po 4 hodinách.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, potřebovala bych vysvětlit, co znamená pojem "ztvrdlá děloha", jestli to je závažný stav, jaká jsou rizika nebo následky, zkrátka, co z toho vyplývá pro mé miminko a mě. Bude mi 23 roků, jsem prvně těhotná, teď jsem v 16tt a tohle mi paní doktorka bez jakýchkoli informací sdělila před týdnem, po tom, co jsem se tam dostavila po slabém krvácení a bolestech břicha. Na sedmém týdnu jsem třeba jasnou krví velmi silně krvácela a na pohotovosti mi bylo oznámeno, že už krvácení není vidět a dostala jsem prášky na zachování těhotenství, taktéž bez informací o tom stavu. Teď posledně mi paní doktorka akorát řekla, že můj synáček je v pořádku, že nesmím chodit do práce, dala mi recept na magnesium a poslala domů. Celá v šoku jsem si ani neuvědomila, že mi k tomu nic neřekla a to mi dělala ultrazvuk třemi sondami.
Dobrý den, během těhotenství - většinou v jeho druhé polovině - často děloha tzv. " tvrdne" neboli tonizuje. To znamená, že se stahuje. Reaguje tak například i na pohyby miminka či větší fyzickou námahu, ale většinou toto nemá žádný vliv na porodní cesty a jejich otvírání a na stav plodu už vůbec ne. Pokud toto tvrdnutí nemá charakter pravidelných kontrakcí, pak se neobávejte. Obecně i např. štíhlé ženy tvrdnutí dělohy vnímají silněji než obézní.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, chtěla jsem se zeptat, jaký má být váhový přírůstek od 6.měsíce. Mám 7,5 měsíční dítě s vyšší váhou,skoro 9kg a za poslední týden přibírá zhruba jen cca.50g. Je to v pořádku? Děkuji za odpověď.
Dobrý den. Váhové přírůstky dětí po 6. měsíci již nejsou dané tak, jako do 4. měsíce, kdy má dítě přibírat 150 - 200 gr. týdně. Obecně v 6. měsíci má dítě porodní váhu zdvojnásobit, v roce ztrojnásobit.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,mám osm dní starého syna. Během těhotenství se mi mlezivo netvořilo/nevytékalo. Během tří dnů od porodu se mi rozběhla laktace. Kvůli novorozenecké žloutence a úbytku na váze jsem ho přikládala častěji. Přibližně po hodině. Začal opět nabírat a já krmím po třech hodinách. Po návratu domů jsem měla velká plná prsa, mléko mi neustále vytékalo, ale od včera se mi sploštily a jsou měkké. Může to znamenat, že mám málo mléka? Malého kojím pořád stejně, ale třeba i půl hodiny. V porodnici mě stresovali tím, že by měl mít po 10ti minutách dost. Také mám pocit, že mě vycucne na max a už tam nic není. Bojím se, aby jeho porodní váha nešla dolů. Co mám prosím dělat, abych navýšila množství mléka? Četla jsem o laktační krizi, může to být můj případ? Dekuji za odpoved.Soberova
Dobrý den,
kojte chlapečka tak jak chce, nedělejte mu režim ani nehlídejte čas (např. 10 minut u prsu). Takto malé miminko potřebuje k tomu, aby se nakojilo, mnohem více času. Kojení se totiž netýká pouze jídla, chlapeček si u prsu řeší i jiné věci - chce se najíst, napít, uklidnit, uspat, chce kontakt s maminkou. Nenechte se vystresovat nějakou laktační krizí nebo měkkými prsy. Dávejte dítě k prsu tak, jak ono chce. Někdy bude při jednom kojení stačit jeden prs, někdy dáte obě prsa. I tím, že si dáte dítě k sobě do postele, budete kojit v noci, zvýšíte si tvorbu mléka.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, končím 36.tt. Zhruba měsíc užívám magnerot 2x denně, z výsledků krve bylo zřejmé, že ho mám trochu méně. Je nutné užívat magnerot na konci těhotenství? Neuvolňuje magnezium svalstvo dělohy a nemůžu si takto oddálit porod? Neměla by jsem ho postupně vysadit? Děkuji.
Dobrý den, nevím, jaký je Váš důvod k užívání tohoto preparátu - množství magnesia se většinou v těhotenství nesleduje. Magnesium užívají ženy většou jako prevence děložních tonizací. Po 36. týdnu jej většinou vysazuje - naopak je dobré, aby děloha pracovala a porodní cesty se chystaly k porodu. Nicméně pokud je důvod užívání magnesia jiný a je užívání nezbytné, pak jej užívejte dál, porod to jistě neoddálí. Takovou sílu tento přípravek nemá.
Pro akci je nutné přihlášení
Obracím se na Vás z dotazem možného rizika. Před týdnem jsem porodila syna. Měla jsem pozitivní stěr na streptokoka. Ve 4.00 mně praskla plodová voda, měla jsem pravidelné kontrakce, ovšem porodní cesty prý nebyly připraveny. V 9:30 jsem se konečně doprosila podání antibiotik, která dokapala cca v 10:00 a v 10:50 se syn narodil. Dosud se žádné komplikace nevyskytly. Jaké je prosím riziko pozdní formy GBS u nedostatečné profylaxe? Je možné nechat synovi udělat nějaké testy na přítomnost streptokoka B v těle? Či nějak jinak minimalizovat riziko. Za jakou dobu od porodu se mohou komplikace vyskytnout? Ráda mu nechám udělat testy i jako samoplátce, bohužel nevím, kam se mám obrátit. Neustále si vyčítám, že jsem v porodnici pouze o antibiotika prosila, že jsem nebyla ráznější, čas na jejich podání byl. Předem děkuji za Vaši odpověď.
Pozdní forma onemocnění Streptokokem se vyvíjí mezi 7. dnem po narození až po 3. měsíc života po narození. Doporučuji výtěr z krku a nosu dítěte u obvodního pediatra, nebo konzultaci k dalšímu sledování.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,má dcera se narodila s nízkou porodní váhou 1300 g. Proto jí na neonatologickém oddělení automaticky doporucili Infanrix HIB. Dceři je 14 měsíců. Bohužel její čtvrtá a poslední dávka není k dispozici. Doktorka říkala, že jí nahradí dvěma jinými očkováními, které dohromady dají ty čtyři nemoci, které jsou v HIBu. Plus by měly být dceři doočkovány ty dvě nemoci, které nejsou v HIBU (obrna a žloutenka). Toto chce moje doktroka nyní očkovat. A teď můj problém: dohromady je to osm injekcí. Já trpím silným astmatem a manžel má odmalička revma, momentálně má biologickou léčbu. Bojím se, že těchto osm injekcí může dceři rozjet autoimunitní onemocnění, ke kterému má predispozice. Co byste mi doporučil, co můžu dělat? Popř. co může dělat moje doktorka? Napadlo mě radši kompletně naočkovat Hexavakcínou (3 injekce). Předpokládáme, že deti pujdou do školky ve třech letech, tj. první dávku MMR musíme dát za 22 měsíců a do té doby tohle vyřešit. Předem moc děkuji za odpověď.
„Dobrý den, danou situaci bych momentálně řešil tím způsobem, že bych doočkoval poslední dávku Infanrixu a samotatně i vakcínu proti Hib. Tedy tak, jak to navrhovala Vaše paní doktorka. Jiná možnost dokončit schéma při absenci čtyřvakcíny Infanrix-Hib není. Očkování proti virové hepatitidě B bych zatím odložil na pozdější věk, klidně kolem 10-12 let věku, pokud nebudete mít plánovaný nějaký rizikový výkon v nemocnici. Očkování proti přenosné dětské obrně zatím neřešte. Nákaza v Evropě nehrozí a je poměrně pravděpodobné, že pokud se udrží vysoká proočkovanost dalších pár let, podaří se ji na naší planetě úplně eradikovat, což by vedlo i ke zastavení vakcinace. Teď budete vzhledem k okolnostem využívat kolektivní imunity díky očkování ostatních dětí. Pokud by se epidemiologická situace náhodou vyvíjela opačným směrem, což je ale nepravděpodobné, je možné ji doočkovat i v pozdějším věku.“
Hezký večer.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, můj syn se narodil v termínu, ale s nízkou porodní hmotností. Již v porodnici ho dokrmovali Nutrilonem Nenatal 0. Kojila jsem pouze dva měsíce a zároveň dvakrát denně dokrmovala tím NutrilonemNenatal 0 a pak 1. Dva měsíce už je syn pouze na Nutrilonu, nyní Nutrilon 1 Pronutra. Stále má ale problémy se stolicí. Kaká jednou za tři až čtyři dny. První dva dny je spokojený, třetí den popř. čtvrtý už pobrekává, kroutí se, tlačí, ale nic. Pediatrička mi doporučila dávat probiotika (dáváme BioGaia Protectis), před jídlem Espumisan, heřmánkový čaj, masírovat bříško Emulgelem Pupík, už jsem nyní od ukončeného čtvrtého měsíce dávalašvestkovou šťávu Hipp, ale nic nepomáhá. Je to čím dál tím horší. Už nevím, co mám dělat dál. Děkuji za odpověď. Hezký den. S pozdravem Vybíralová
Zkuste jinou značku mléka. Od 4. měsíce lze přidat zeleninové příkrmy, dítě dostane do zažívání více vlákniny a stolice by se měla upravit.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Mám holčičku za 13 dní 4 měsíce. Už měsíc máme problém s kojením. Odmítání, kroucení, bojkot přisání a odtahování, vztekání. To vše u kojení nebo se u toho směje. Malá má 64 cm a váží 6310. Porodní váha byla 3550. Udělala jsem pro to vše a nic nepomohlo. Klidné prostředí, změna polohy, mazlení, tělo na tělo. A nic. Vše k horšímu. Krmení stříkačkou, lžičkou po prstu a pak už i láhvi, ale tu nechtěla jen někdy. U lékaře jsme byli a je zdravá, akorát přibírá 7 g za den. Chce jíst až po 4 až 5 hodinách. V noci ji budím jednou. A to se přisaje. Prosím, je ještě nějaký trik, aby hezky papala jako dřív? Děkuji mockrát za odpověď. :-)
Dobrý den. Trikem by bylo zřejmě zvýšení množství mléka v prsu. Děti reagují na tok mléka a problém začíná už tím, že se tok sníží. Bylo by také dobré vědět, jestli jste již nedostala menstruaci, to je spojeno s poklesem tvorby mléka.
V noci a k ránu bývá v prsou více mléka než přes den a děti v polospánku se dokáží bez problémů a dostatečně kojit. To u vás funguje. Pro zvýšení laktace je vhodné kojit v noci, přes den trpělivě nabízejte prso. Velmi doporučuji osobní kontakt s laktačním poradcem. Probrali byste buzení dítěte na kojení, denní vážení a dokrmování lahví, to vše jsem z vašeho dotazu vyčetla a toto je pro kojení kontraproduktivní. Domluvili byste možnosti zvýšení tvorby mléka (homeopatika, morm milk, pískavice řecká a benedikt lékařský atd.).
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám dotaz. Na mého poněkud staršího pana gynekologa nejsou žádné chvály ba naopak a tak se chci zepat na Váš názor. Jsem 28tt, mám nepříjemné tlaky na konečník, bolesti kříže a tvrdnutí břicha. Je to velice nepříjemné. Z poslední návštěvy mam CS 4 a délku hrdla (čípku) 3,5 cm. Beru magnesium. Mám klidový režim, ale i přesto bříško tvrdne. Jaký na to máte názor vy? Je alespoň možné, že díky vyššímu CS budu mít rychlejší porod? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud váš lékař popsal na ultrazvuku délku čípku 35 mm a předpokládám, že je zavřený, pak je velmi nepravděpodobné, aby to odpovídalo CS 4. Jinak obecně při takovém nálezu na čípku je vidět, že břicho, i když tvrdne, tak toto nemá na porodní cesty žádný negativní vliv. Nález je v normě. To, jaké máte nyní CS ani nekoresponduje s tím, jak rychlý bude porod.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, měl bych na vás dotaz. Plánujeme s přítelkyní mimčo, ale s tím vznikají otázky. PPM i Rodičovský příspěvěk budu pobírat já, jakožto otec. Stejně tak rodičovskou dovolenou (z osobních a pracovních důvodů). Když si zažádám o PPM (od 7. týdne po narození tuším), tak jak moje žena bude mít nárok na pracovní volno, kdy bude v porodnici? Tuším správně, že PPM a mateřská dovolená je odlišná věc? Že ona bude čerpat mateřskou dovolenou, ale PPM bude "chodit" mě? S tím, že já nebudu pracovat (pouze jako OSVČ, či brigádně), bude mít ona nárok na nějaký příjem v době porodní péče (Protože v období do pobírání PPM nebudeme mít příjem)? A také, kdy smí otec nastoupit na rodičovskou dovolenou a kdy si může zažádat o rodičovský příspěvěk? Smí se pobírat PPM i rodičovský příspěvěk současně? Omlouvám se za četnost dotazů, ale v případě otec na rodičovské není moc informací na dohledání.Děkuji za odpovědi a hezký den,Martin Madej.
Dobrý den, mateřská a PPM je v zásadě totéž. Matka čerpá mateřskou minimálně 6 týdnů před a 6 týdnů po porodu. Proto ji otec může nastoupit až od 7. týdne po porodu. Vy můžete mateřskou čerpat pouze na základě toho, že se matka nároku na ni písemně vzdá, tudíž to nelze mít tak, že ona je doma a peníze chodí vám. Jakmile tedy začnete čerpat mateřskou vy, musí si matka platit povinné pojištění nebo se vrátit do zaměstnání (z vašeho dotazu mi tyto věci nebyly jasné). Jakmile dočerpáte PPM, můžete si požádat o rodičovský příspěvek. Pobírat současně PPM a RP nelze.
Pokud byste chtěl další informace, potřebuji vědět, zda jste vy a matka zaměstnanci (+jak dlouho) a kdy se chcete do zaměstnání případně vrátit.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám dotaz ohledně přibývají na vaze 3.měsíčního chlapečka. Plně kojím. Porodní váha byla 3180g v porodnici klesla na 2900g. V měsíci vážil 3400 g, ve dvou 4200 g a teď 4800 g. Chodili jsme kvůli nízkému příbytku na váze každých 14 dní k dětské lékařce, teď nás pozvala až za měsíc.Plně kojím, nepřikrmuji. Kojím aspoň 7x denně většinou víckrát. Malý pije hezky u prsu, často i usne, prsa ještě nemám prázdná, když dokojím (malý dopije a poté když ho znovu přiložím, už nechce pít), plen má pročůraných aspoň 6-7 denně, kaká taky dost, barvu a konzistenci má míchaných vajíček. V noci mi spí i 6 hodin v kuse. Přes den moc spát nechce. Usne mi u prsa, ale když ho chci položit do postýlky, vzbudí se. Přes den je aktivní, hraje si na hrací dece s hračkami na hrazdě. Vyvojově je spíše napřed, už dlouho se točí na boky a teď už se začal i přetáčet na bříško. Zdá se mi, že mu nic nechybí, přesto nevím, co s tou nižší váhou. Co byste mi poradila?Moc děkuji Petra H.
Váhový přírůstek do 3 měsíců věku dítěte má být 150 - 200 g týdně, po 3. měsíci jsopu váhové přírůstky menší, dítě je aktivnější. Pokud vývojově nestrádá, není problém. Nemusíte se obávat.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den.Začínám 36 tt.Mam dve deti 12 a temer 9let.Prvé díte PH 3150g, druhé 3890g.Nyní v 35 tt byl odhad PH 2800g.Miminko ma vvv, aort.stenoza středně závažná a ageneze ledviny.Zajímá mne...i když nás čeká třetí porod, je po cca 9 letech..myslíte, že je vše "zapomenuto"?Nebo mužu počítat s tím, že by mohl být lehčí než předchozí porody?Vím, že každý je jiný...na první porod mam opravdu nehezké vzpomínky,druhý byl kvuli hmotnosti dcery taky vyvolávaný, celkem za 4hod.porozeno ...nevzpomínám si, ale jak jsme byla a tom gynekologicky.Porod vyvolávaný myslím v 38+5.Momentálne mám CS 2, otevřena pro špičku prstu..Vím, že každý porod je jiný, paušalizovat se nedá...spíš mne zajímá, jestli i po takovém odstupu si porodní cesty vzpomenou anebo už ne a budu jako prvorodička....děkuji.
Dobrý den, jak sama píšete, každý porod je jiný a tudíž jeho průběh nelze příliš předpovídat na základě porodů předchozích, nicméně určitě si vaše tělo 2 předchozí vaginální porody pamatuje, i když je odstup 9 let od posledního. Měl by být tedy snažší, než kdybyste byla prvorodička. Doporučuji hlavně dívat se na nadcházející porod jako takový pozitivně - mysl totiž dělá divy a hraje možná významnější roli, než předchozí porody. Hodně štěstí!
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,ráno jsem si nahmatala tvrdou dělohu. Myslím, že je tvrdší než obvykle, lehce můžu nahmatat okraje dělohy, je vystouplá, až mi je nepříjemné se podbřišku dotýkat (nebolí jen mně to děsí). Ještě minulý týden jsem musela přitlačit, abych dělohu nahmatala. Nejsou to stahy, které přicházejí a odcházejí. Ve čtvrtek jsem byla na kontrole u porodní asistentky a všechno vypadalo být v pořádku. Bolesti ani krvácení nemám. V pátek jsem začala cítit pohyby. Jedná se o normální stav související s růstem dělohy nebo se mám obávat a je potřeba navštívit lékaře? Jsem 18tt a je to moje první těhotenství, zatím bezproblémové. Děkuji
Dobrý den, tímto nálezem bych se nezneklidňovala, obzvlášt, pokud bylo dosud vč. minulého týdne v pořádku. Jak děloha roste, je samozřejmě více hmatná a může se tedy jevit tvrdší. I na intenzivnější pohyby minimka může děloha reagovat občasným tvrdnutím.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám takovou otázku, jsem 37tt a měla jsem necelé dva dny poslíčky, když jsem dorazila k doktorce, tak mi řekla že jsem na prst otevřená, další den mě kontorovala a řekla mi, že jsem už na dva prsty otevřená. Také jsem krvácela černou hlenovitou krví, pak už jen hlen s krví, ale najednou se vše zastavilo, nemám poslíčky, nekrvácím ani ze mě nevychází hlen, takže nevím, co si mám myslet . Blíží se porod nebo neblíží? (Jsem prvorodička) Děkuji.
Porodní cesty "dozrávají" a pomalu se chystají k porodu. Buďte úplně v klidu, dělejte běžně to, co jste dělala dosud. Pokud začnou kontrakce a budou pravidelné nebo když začne odtékat plodová voda, zavolejte do porodnice, kterou jste si vybrala k porodu a jeďte se tam ukázat. Vyšetří vás a podají informace o dalším postupu.
Pro akci je nutné přihlášení