banner

Celkem výsledků pro výraz "po porodu": 100

Dobrý den, jsem 6 měsíců po porodu a zajímá mne, zda je normální, když jdu na toaletu na stolici, abych vždy vyloučila i hlen(vaginální). Je bez zápachu a krve pouze světlý lehce nažloutlý, ale vždy, když jdu na velkou, tak se utírám a je tam. Kvůli současné situaci(epidemie) jsem byla naposledy na prohlídce po 6tinedělí. Nikde jsem se ale nedočetla nic na toto téma. Předem dekuji a přeji hezký den.

Dobrý den, otázkou je, zda tento "hlen" je opravdu z pochvy a ne z konečníku. Hlen se v pochvě může v malém množství běžně nacházet, záleží, jaké množství ho máte, zda je přítomno nějaké svědění a pálení apod. Bylo by vhodné vyhledat lékaře, jak praktického, aby eventuálně došetřil, zda se nejedná o hlen ve stolici a dále, tak gynekologa, který může vyšetřit případný výtok z pochvy. Hezký den.

Dobrý den jsem měsíc po porodu 7.7. mám už po šestinedělí to sem ještě v době šestinedělí krvácela.ale po tej šestinedělí mám špinění a trvá to vždy jen pár dní pak mám klid a pak to mám znovu. Co by to mohlo být já si pořád ještě myslím že se mi čistí děloha já mám za sebou druhý porod císařským řezem a doktor mi řekl že rána byla tentokrát hlubší. Kdy bych pravděpodobně mohla očekávat ms. Ke svému gynekologovi jdu příští měsíc na kontrolu.

Dobrý den, u někoho se děložka čistí delší čas, dokonce i po šestinedělí. Doporučuji kontryhelový čaj, kojení, ležení na břiše (nejlépe po nakojení), což pomáhá ke stažení dělohy a jejímu vyčištění. Pokud vše na ultrazvukovém vyšetření bylo v pořádku a pouze špiníte, není důvod k panice. Nicméně pokud by krvácení bylo silnější, cítila jste slabost, bolesti apod., zajděte na kontrolu dříve nežli za měsíc. Menstruaci můžete dostat i přes plné kojení, je to individuální, může být z počátku dosti nepravidelná. Hezký den

Dobrý den. 12.12 budu mít 3 měsíce po porodu. Kojím na 60 %, jelikož dcera byla často hladová,ale kojím. Antikoncepci zatím neberu. A menstruaci také zatím ještě nemám. Již 14 dní mě pobolívá pod bříškem v oblasti vaječníků. Pobolívání je mírné připomínající blížící se menstruaci. Pobolívá mě to téměř každý den, ale skoro to nevnímám. Ale jsou 2-3 dny kdy mě to pobolívá opravdu celý den a je to silnější. Nejvíce mě to bolí, když dojdu v téhle zimě z venku. Nejméně mě to bolí večer, když ležím. Při kojení mě to nebolí více, ale pořád stejně. Občas mám pocit, že je to bolest křečí před kakáním, ale ani po velké to nepřechází. Při čůrání mě to také nebolí a nechodím ani nijak moc často na malou.Občas mě z toho bolí i záda a také stehna, jako bych byla nějak prochlazená. Po nahřátí ve sprše to trochu pomohlo na pár minut, ale pak se pobolívání vrátilo. Není to bolest, je to opravdu pobolívání, nic nepříjemného pouze pobolívání. Momentálně jsem v karanténě, takže se na gynekologii chystám až po. Zatím se obracím na vás. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,
takto bez možnosti Vás komplexně vyšetřit nemohu dělat závěry, co přesně by mohlo stát za původem Vašich obtíží. Doporučuji dané místo například masírovat proudem teplé vody, snažit se neprochladnout, a pokud gynekolog neshledá nic patologického, tak zvážit i návštěvu chirurgické ambulance k vyloučení jiné obtíže.
Hezký den

Dobrý den,necelých 5 měsíců po porodu jsem měla poprvé menstruaci, další přišla po 7,5 týdnech, další po necelých 4 týdnech a od té doby už je to skoro 10 týdnů a pořád nic. Těhotná nejsem, stále kojím (s pomalu klesající intenzitou). Je to v pořádku? Navíc bychom chtěli začít pracovat na druhém miminku. Co s tím?Děkuji!

Dobrý den,
při kojení může být pravidelnost menstruace značně kolísající. Pokud při nepravidelném cyklu si nejste jistá, zda ovulujete a chcete se snažit o početí, tak můžete vyzkoušet např. ovulační testy, event. UZ kontrola dozrávání folikulů. V případě potíží je více nad rámec poradny a je stejně nutná kontrola u Vašeho ošetřujícího gynekologa.

Dobrý den, mám dítě starší dvou let, stále kojené na požádání. Ráno, v poledne, odpoledne, večer, v noci. Dosud jsem nedostala menstruaci. Poslední menstruace před více než třemi lety. Dostanu ještě někdy menstruaci?

Dobrý den, je všeobecně známo, že v době kojení spousta žen menstruaci vůbec nemá - je kojením blokována. Některé ženy menstruují pravidelně při kojení již od ukončení šestinedělí, některé naopak vůbec, i když kojí 1x denně. Takže v tom je odpověď na vaši otáku - pokud budete kojit, nemusíte menstruovat vůbec.

Dobrý den,mám 14 měsíčního syna, rodila jsem normálně. Byla jsem hodně šitá uvnitř i s nástřihem hráze. Sex ale stále bolí a hodně. Píchá mě jak vniknutí, tak potom celá pochva ze všech stran. Gynekolog radí lublikační gel, ale pomáhá hodně málo. Když vydržím prvních pár minut sexu s boledtmi (někdy se slzami), tak potom se to často zlepší. Ale ten požitek jako dříve to prostě není ani náhodou... Měl/a byste prosím nějakou radu? Děkuji!!

Dobrý den, na váš dotaz je těžká odpověd, jelikož jsem vás neviděla na gynekologické prohlídce. Často nebývá zašití ideálně zhojené v oblasti poševního vchodu a pochvy a toto může způsobovat bolesti při pohlavním styku. Jiný důvod často nevidíme. Pokud je ale vše zhojeno, jak má, pak je velmi pravděpodobné, že časem potíže vymizí.

Dobrý den, po šestinedělí jsem dostala první menstruaci a současně nasadila antikoncepci (Lindenytte), menstruace stále přetrvává 17. den, středně silná, nejvíce ráno a dopoledne. Je to běžné a mám to vydržet do další menstruace (předpokládám, že se bude krýt se současným krvácením) v sedmidenní pauze nebo mi antikoncepce nevyhovuje? Dříve jsem ji užívala bez problémů. Na kontrole po šestinedělí bylo vše v pořádku. Porod byl přirozený, nekojím. Děkuji

Dobrý den, u nasazení antikoncepce může trvat, než si takzvaně sedne. Krvácení ale také může souviset s nízkým obsahem hormonů v Lindynette, nemusí být tedy pro všechny ženy vhodnou alternativou. Pokud ani při užívání druhého platíčka nenastane zlepšení, krvácení nebude ustávat nebo Vám bude slabo apod., navštivte svého gynekologa, aby Vás vyšetřil a popřípadě jste se dohodli na změně a nasazení vhodnější antikoncepce.

Dobry den. Byla jsem na kontrole po sestinedeli a lekarka mi rekla, ze mi v deloze zustaly zrejme zbytky placenty. Rodila jsem neplanovane cisarskym rezem. Syn mel por. vahu 4,75. Dostala jsem injekci, pak hned tabletu a bylo mi receno, ze mam pockat , zda tacnu krvacet a tim padem by se melo to, co zustalo v deloze, vyloucit. Pokud ne, budu muset na zakrok, ktery se pry dela u kojicich matek ambulantne. Je to standardni postup? A za jak dlouho by se mel zakrok provest? Rekla mu, ze to neni akutni a ze teeba do 14 dbi? Neni to pozde? Dekuji

Dobrý den, 

na postupu který popisujete mi nepřijde nic nestandardního. Samozřejmě je snaha nejprve zkusit situaci vyřešit konzervativně, za pomoci tzv. uterotonik - injekce a tbl co popisujete že jste dostala. Jejich působením dojde zjednodušeně řečeno k silnějšímu zavinutí dělohy a tím k vypuzení nadbytečného obsahu. Pokud tato metoda selže, volí se poté řešení operační, v případě silného krvácení revize pomocí kyretáže, pokud nekrvacíte, tak je možnost dělohu prohlédnout pomocí hysteroskopu a rezidua odstranit cíleně za pomoci optické kontroly. 

Dobrý den,Rád bych Vás poprosil o radu s čerpáním PPM, když jsem zaměstnán a zároveň vedlejší OSVČ (minimální pojištění).Jde mi o situaci, kdy je manželka na RD (rodičovská dovolená) s 1 letým dítětem a čekáme druhé dítě.1. Je možné nějak odložit PPM, abychom stihli dočerpat celý RP? Tedy začít čerpat PPM až od porodu nebo případně až 2 týdny po porodu? 2. Je možné čerpat PPM bez MD (mateřské dovolené), když je manželka (případně manžel viz. dále) technicky vlastně na probíhající RD?3. Vzhledem k mému vyššímu DVZ bych chtěl pobírat PPM já jako manžel. Pokud porod nastane v očekávané době, tak je možné začít pobírat PPM manželkou až od porodu do konce 6. týdne (tedy 6 týdnů) a manželem pak od 7. týdne do 28. týdne (22 týdnů),nebo je nutné začít pobírat PPM manželkou už od 6-8. týdne před porodem až do konce 6. týdne po porodu (a tedy počítaného z jejího DVZ)? Popřípadě je možná situace, že manželka je na MD (jedno od kdy a jak dlouho - předpokládám, že PPM není vázána na MD ženy), ale PPM čerpá manžel celých 28 týdnů?4. Pokud je nutné čerpání PPM manželkou alespoň těch 6 týdnů po porodu, je možné čerpat PPM manželem v délce 22 týdnů, když porod neproběhne dříve? Tedy asi tak, že před porodem 8 týdnů manžel po porodu 6 týdnů žena a pak zase 14 týdnů manžel? 5. A teď hlavní dotaz - jak jsem psal na začátku, jsem zaměstnán i OSVČ. PPM bych čerpal z pojištění a DVZ ze zaměstnání - tedy vůbec nijak z OSVČ. Musel bych v tomto případě přerušit činnost OSVČ po dobu pobírání PPM (není nikdo na zástup) nebo by stačilo mít jen RD v zaměstnání? O děti by se starala doma manželka. Přijde mi nelogické nemoci vykonávat i OSVČ, když PPM jde úplně z jiného pojištění - v zaměstnání. 6. Poslední dotaz jen čistě ze zvědavosti - mohou být oba rodiče na RD zároveň (a tedy státní pojištěnci)? Popřípadě jeden na RD a druhý jako pečující o dítě do 7 let? Moc díky. Je to asi dost specifická situace a asi dost složitá, protože jsem to nedokázal nikde najít, ale každopádně předem mockrát děkuji za odpovědi.S pozdravem Robo

Dobrý den,

začnu odpovídat od konce:

6) Ano, oba rodiče mohou čerpat rodičovskou dovolenou v zaměstnání současně a oba budou státními pojištěnci z hlediska zdravotního pojištění. Případně může být matka na mateřské dovolené a otec na rodičovské dovolené nebo například jeden rodič na rodičovské dovolené s mladším dítětem a druhý rodič jako osoba celodenně pečující o starší dítě (do 7 let).

5) Při čerpání PPM nesmíte vykonávat pouze tu činnost, ze které nárok na PPM vznikl. Pokud budete čerpat PPM ze zaměstnání, nemůžete dané zaměstnání po dobu čerpání vykonávat (budete v něm na rodičovské dovolené), ale samostatně výdělečnou činnost přerušovat nemusíte.

4) Manžel (otec dítěte) má nárok na PPM nejdříve od počátku sedmého týdne po porodu, nemůže tedy PPM čerpat před porodem. Podpůrčí doba je u manžela maximálně 22 týdnů. Do této doby se započítává doba, po kterou byla PPM vyplácena matce dítěte, s výjimkou doby od porodu do konce šestého týdne po porodu.

3) Pokud si žena nezvolí nástup na PPM v rozmezí 6 až 8 týdnů před termínem porodu, bude za nástup na PPM a tedy začátek podpůrčí doby považován počátek šestého týdne před termínem porodu.

2) Zákon o nemocenském pojištění sice přímo nespojuje čerpání PPM s povinností čerpat mateřskou dovolenou v zaměstnání, ale z charakteru dávky vyplývá nutnost čerpat nějakou podobu "volna" v zaměstnání, jelikož není možné vykonávat činnost, ze které nárok na dávku vznikl. A tímto "volnem" je pro ženy mateřská dovolená, která je navíc na rozdíl od rodičovské dovolené považována za výkon práce pro účely řádné dovolené (u muže je za výkon práce považována rodičovská dovolená do doby, po kterou je žena oprávněna čerpat mateřskou dovolenou).

1) Pokud žena bude čerpat PPM, podpůrčí doba poběží nejpozději od šestého týdne před očekávaným dnem porodu. Pokud by nečerpala PPM, bude Vám jako manželovi náležet PPM nejdříve od sedmého týdne po porodu, ale jen po dobu 22 týdnů. Nárok na rodičovský příspěvek na starší dítě však zaniká nejpozději poslední den měsíce, který předchází měsíci narození mladšího dítěte.