Celkem výsledků pro výraz "plodova voda": 42
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na možnost otěhotnění. Po umývání ejakulátu z břicha a noh, kdy mi voda stékala do oblasti pochvy, jsem si dala tampon, jelikož jsem měla poslední den menstruace. Je možné, že bych mohla otěhotnět? Děkuji.
Dobrý den, pravděpodobnost je mizivá, pokud spermie nebyly přímo ve styku s pochvou, což dle vašeho popisu nebyly.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, 6.5. jsme měli s manželem nehodu. Hned druhý den jsem si vzala postinor.. menstruaci jsem stále nedostala. Před pár dny jsem si dělala test a byla na něm vidět slabá druhá čárka. Často mě silné voda v podbřišku až jakoby do zad..také mi není moc dobře, jsem unavená, podrážděná...dvě děti už máme..otázka zní ..jsem těhotná?Ke svému lékaři jsem objednaná ale až 11.6.
Dobrý den, pokud jste nedostala menstruaci a máte pozitivní těhotenský test, pak jste zřejmě těhotná. Bohužel, žádná antkoncepce není 100%.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,Chtěla bych se zeptat, co mám dělat když dcerce nestačí mlěko. Není kojena od třech týdnů a pije Nutrilon Allergy Care. Bohužel po hodině až dvou má znovu hlad. Čaj nepomůže, voda taky ne a tak jsem donucena jí udělat další mléko. Malé jsou 3 měsíce a chtěla bych jí nasadit aspoň na noc kaši od nutrilonu, taky pro ty alergiky. Mohla bych? Děkuji
Dobrý den. Konzultujte dokrmy se svým pediatrem,je třeba přizpůsobit dávku mléka podle váhy dítěte.Kaše lze přidat od 4. měsíce, ale pokud je dítě hladové, lze přidat fortifikát mléka.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den pani doktorko, chtěla bych se zeptat...Mám 4.měsíčniho chlapečka, kterého z důvodu nedostatečného přibírání dokrmuji UM (nejprve nakojim a pak dokrmim). Četla jsem ale,že když se dokrmuje UM, že by se měly podávat i tekutiny. Převarena voda. Jak to tedy je? A pokud tekutiny podávat,tak v jakém množství a jak casto? Z lžičky nebo z lahvičky? Moc dekuji
Dobrý den. Pokud ještě kojíte,nabízejte další tekutiny po dokrmu umělým mlékem dle chuti dítěte, mezi dávkami mléka, není dána přesná dávka, nabízejte převařenou kojeneckou vodu, nebo čaj injekční stříkačkou, lebo lžičkou.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, možná mám hloupý dotaz, ale zajímalo by mě, jestli je stále nutné tříleté dítě mazat krémem po koupeli. Koupe se každý den, je u nás tvrdá voda, ale pokožku suchou nemá, na doporučení mažu téměř denně od mala Excipial, občas Indulonu a zadeček sudokrémem. Ekzematický není. Myslíte, že už není třeba u takto starého dítěte denně promazávat kůži? Děkuji Vám za odpověď!
Dobrý den, není nutné stále kůži promazávat.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem 4 dny po odběru plodové vody v 16tt. Už 2 dny mě bolí břicho jako by bylo namožené. Cítím takové pnutí. Nedalo by se říct jen jedno místo, kde to cítím. Je to spíše uprostřed břicha, ne v podbřišku. Chtěla jsem se zeptat, zda mám kontaktovat svého lékaře, nebo případně jen rovnou někam do nemocnice? Děkuji Kuvíková Kristýna
Dobrý den,
drobné nepříjemnosti mohou být v pořádku, pokud nekrvácíte, neodtéká plod. voda, tak akutně jet zatím nikam nejspíš nemusíte, dále se více poraďte se svým gynekologem.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, syn má 2 měsíce a je plně kojený. Teď poslednich cca 6 dnů má hnědou řidší stolici (kousky mléka se v ní ovšem také nacházejí) a objeví se někdy i tmavší hlen. Začalo to od té doby, co dostal UM (místo jednoho jídla), musela jsem totiž k lékaři. Už od narození má problém s prdíkama a s kakaním, takže musíme používat i rourku, že by ho ale víc bolelo bříško jsem si nevšimla. Jinak jí i přibívá na váze. Mohl by to mít i po tak dlouhé době stále od toho UM? Popřípadě jak se pozná průjem u miminka? Děkuji.

Průjem u miminka je zelená voda 5 - 10x denně, podle fotky to spíše vypadá na hladovou stolici - může to být v rámci růstového spurtu. Charakter stolice mohou změnit i přípravky na větry - pokud je používáte. Pokud dítě přibírá a nemá další potíže, není třeba problém řešit.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem ve 33. týdnu těhotenství a trápí mne výtok. Dříve (asi 2 roky zpětně) mě často trápily vaginální mykózy, na které vždy zabral Jenamazol nebo Canesten. Nyní se nejedná o stejné příznaky, je to spíš nepříjemný pocit ve vstupu a okolí pochvy. Napětí, křehkost a při hygieně pálení jako by se voda dostala do otevřené ranky. Žádné rozpraskání není viditelné. Uvnitř je pro mě nezvyklý výtok/hmota, jedná se o cuckovitou nikoli hrudkovitou konzistenci. Při promnutí mezi prsty se vše rozmázne. I barva je nezvyklá, nažloutlá s nádechem dozelena. Bez zápachu. Uvnitř necítím ani pálení ani svědění, jen té hmoty je tam nezvykle mnoho. Při obkroužení pochvy zevnitř vytáhnu na několikrát hromádku o velikosti asi vlašského ořechu. Napadlo mě, že je to přehnanou hygienou, tak jsem se po tři dny umývala jen jemně zevně, ale vše vyteklo a uvnitř zůstaly jen nahromaděné cucky. Trvá to asi tři týdny. Lékař mi předepsal boraxové globule na 10 dní a mast fungicidin – beze změny, následoval volně prodejný Lactofeel na jeho doporučení, celých pět dní aplikace to neuvěřitelně pálilo. Teď mi doporučil mýdlo Lactacyd – bez zjevné změny. Doposud jsem měla intimní mýdlo od Nivei. Po celou dobu používám na zevní a vstupní část mast fungicidin. Poté, co mě lékař ujistil, že se nejedná o zdravotní problém, zkusili jsme s partnerem styk, ale pro mě to bylo dost nepříjemné. I při velké vlhkosti jsem měla pocit pnutí a „trhání“ kůže. U něj žádné podráždění pokožky není. (Dříve se u něj mykózy projevily bezprostředně). Z jídelníčku jsem postupně od začátku těhotenství vyřadila sladkosti všeho druhu, plesnivé sýry, uzeninu, bílé pečivo, … Více jím živé jogurty, zakysané mléčné výrobky, tvaroh, ovoce, zeleninu, luštěniny, vařené, pečené a v páře dělané maso,… a celkově jsem zvýšila příjem tekutin. Spodní prádlo volím pouze bavlněné a pokud jsem doma, tak pod dlouhou sukní nenosím žádné a stále větrám. Ráda bych brzy začala používat Aniball na přípravu k porodu, ale nejsem si jistá, zda je to vhodné i s použitím lubrikačního gelu. Se svým lékařem jsem spokojená a nemám pocit, že by něco zanedbával, ale v tomto problému se nám nedaří najít uspokojivé řešení pro oba. Z jeho strany je vše OK, z mé nikoli. Děkuji za Vaši reakci.
Dobrý den, nejlepší by bylo nabrat kultivaci a dle výsledku přeléčit, pokud se nějaká bakterie vykultivuje. Nevím, zda Vám lékař kultivaci dělal. Různé typy výtoků bývají v těhotenství běžné a po porodu samy přejdou - je to dáno hormonálními změnami. Takže pokud ani po přeléčení event. bakteriální infekce se stav nezmění, pak nezbyde než počkat, co bude po porodu. Používání aniballu není při výtoku problém.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám 4 měsíční dcerku, která se mi narodila ve 34. týdnu a trpí od narození zácpou, žijeme ve Velké Británii, navštěvuji lékaře každý týden, jelikož není žádná změna a poslení 2 dny se to s bolestí bříška zhoršuje. Dcerka nekaká i 2 týdny, pomáhat ji nepomůžu s teploměrem (když už nemůžu koukat nan to, jaké má křeče v bříšku), když jdu k lékaři, tak mi na to odpoví, že je to normalní, což ja si myslím, že to normalní není, protože se svírá bolestí, poslední 2 dny mi nechce pít Sunar a zvrací, nepomáhá už ani masírování, cvičení a ani teploměr. Když jsem řekla, že bych ráda navštívila pediatra, tak mi řekli, že to neni natolik vážné, aby mě k někomu odporučili. Prosím o radu, protože nemám žádné takové zkušenosti, jelikož je to mé první dítě.Jesli ze se dozvím od Vás, že to hodně vážné, tak bych neváhala a okamžitě bych letěla do ČR k dětskému lékaři. Doufám, že tu najdu nějakou pomoc. Předem děkuji.

Podle Vašeho popisu se pravděpodobně jedná o koliku kojenců. Jak jsem pochopila, malá není kojená, má adaptované mléko. Při stravě adaptovaným mlékem jsou koliky a zácpy časté, doporučuje se podávání tekutin - kojenecké čaje, voda. Dále je vhodné podávání lactobacilů pro kojence a kapky ke zklidnění větrů - v ČR Espumisan, Sab simplex, Babycalm - nevím, jak se jmenují v Británii. Od 4. měsíce věku dítěte je vhodné zařadit do stravy vlákninu - tedy zeleninové příkrmy, poté ovocné příkrmy, ve Vašem případě až za 1 měsíc. Po zavedení zeleninových příkrmů se zažívání rychle upraví.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám 11 týdnů starého chlapečka, který má problémy s vyprazdňováním. Každý 4. den u nás nastoupí bolesti bříška, neutišitelný pláč, tlačení, ale bez pomoci teploměru se mi nevyprázdní. Je plně kojený. Trvá to už měsíc, kdy se sám nevyprázdní. Při odchodu plynů také musí hodně tlačit. Lékař nám poradil fenyklový čaj a prebiotika, ale nepomáhají.
Přidejte kapky Espumisan 3x15 kapek, nebo před každým kojením 5 kapek, maximálně 45 kapek za den. Pomáhá také odvar ze lněného smínka - večer namočíte 2 lžičky semínka do 200 ml kojenecké vody, ráno povaříte 15 - 20 min, pokud se voda vyvařuje, dolejte. Vznikne slizová tekutina - podávejte během dne po lžičkách.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den mam 8 tydeni miminko.kojeno 6 tydny.uz kdyz jsem kojila ublinkaval jakoby pruhlednou tekutinu vypadajici jako voda.od 7 tydne davam Hipp mleko a syn mi zvraci porad tu tekutinu ve velkem mnozstvi hlavne v noci...klidne i 10x za noc a ve velkem mnozstvi tak vzdy jakoby 20ml nikdo mi neni schopen rict co ta tekutina je chapala bych kdyby zvracel mleko ale ta tekutina proste nevim co je...vubec v noci nespim pojim se aby se neudusil.rano a vecer mi vyhodi gejzir mleka...byli jsme na sonu bricha a mysli si ze ma zuzenou travici trubici.ale syn dobre prospiva a pribyva takze operaci nechci vubec ani myslet.myslite ze mi dokazete poradit co to je to zvraceni te pruhledne tekutiny ?upravi se to?sem uz nestastna
Jedná se pravděpodobně o sliny a z natráveného mléka syrovátku, podle popisu jde asi o reflux, ktery mají často děti do 6. měsíce věku, jakmile začnete s příkrmy, stav se upraví. Řeší se často konzervativně, pokud dítě prospívá, tedy dostatečné odříhávání po jídle a v postýlce zvýšená poloha a pokládání na bok.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,mám syna, kterému je 13m, kojím večer před spaním a v noci. První zánět prsu jsem měla v synových 10m a musela jej vyléčit antibiotiky. Nyní cítím, že se mi zánět dělá znova. Včera jsem hodně pila a prsa měla nalitá (vždy se mi zvýší laktace v závislosti na příjmu tekutin) a již v noci mě začalo prso bolet a tvořit se bulky. Nevím, zda se jedná o ucpaný mlékovod nebo zánět. Bulky se snažím rozmasírovat ve sprše a následně chladit tvarohem, ale bohužel to nemá zlepšení. Vím, že je vhodné z postiženého prsu kojit co nejvíce, ale to nechci - syn už je velký a přes den mléko nemá. Mám pocit, že přesto, že už kojím málo, mám nadprodukci mléka a pak se tvoří zánět. Jak mohu laktaci snížit? Pomocí bylinek nebo třeba homeopatik? Jak si nyní mám poradit s počínajícím zánětem? Co dělat, aby se to neopakovalo? Kojit chci nadále.Mockrát děkuji za Vaši odpověď a čas.Klára
Podle vašeho popisu se nejedná o zánět prsu, ale jde o retenci mléka v mlékovodu. To co děláte (teplá voda, jemná masáž při kojení) je správné. Bulka se ale neztratí hned, pár dní to trvá. A ideální bude, aby chlapeček z tohoto prsu pil. Je mi moc sympatické, že chcete kojit a synkovi je teprve 13 měsíců a nevím, proč by přes den nemohl dostat prs a napít se mléka, zvláště když potřebujete mlékovod uvolnit. Podle doporučení se má plně kojit 6 měsíců a příkrmy podávat od začátku sedmého měsíce a kojit 2 roky a dále. Píšu to proto, že PŘÍkrmy se podávájí při stávající kojení, tj PŘÍkrmy PŘI kojení.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den,Před 2ma dnami som bola na 12 tyzdnovom ultrazuku plus mi zobrali krv na genetiku a vyvojove vady. Včera volali s tym ze mi vyslo riziko downovho syndromu 1 z 253. Je mi 33 rokov ( o 2 mesiace 34). Jedno dieta uz mam, syna narodeneho před 3mi rokmi v 33+1 akutnym cisarskym. Narodeny skor kvoli mojej zdvojenej maternici, zacala mi odtekat plod. voda v 32+4, syn bol otoceny naopak. Syn je vporiadku. Doktorka mi ponuka bud odber plod.vody alebo DNA test z krvi. Na odber plod.vody velmi nechcem ist kvoli riziku potratu alebo skorsiemu porodu, i tak si myslim ze budem rodit zase predcastne, kdeže syn tam uz v 32 tyzdni nemal miesto. Manzel by zase chcel aby som tam isla, kvoli 100% vysledkom. Z DNA testu su výsledky na 99%. Co by ste mi poradili ? Viem ze rozhodnutie je na mne, okolie mi radi ist na odber plod.vody.Dakujem
Dobrý den, riziko 1:253 je v podstatě dle doporučených postupu negativní výsledek, pokud byl UZ plodu v pořádku. Až výsledek 1:100 a méně je považován za pozitivní. 100% jistotu, že plod nebude postižen ale nemáte. Vzhledem k tomuto výsledku bych spíše (pokud se rozhodujete mezi aminocentézou a vyšetření genetiky z vaší krve) volila neinvazivní vyšetření z vaší krve. Toto vyšetření by mělo odhalit nejběžnější genetická onemocnění.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den mám možná trochu zvláštní dotaz ale chci se zkusit optat. Podstupovali jsme IVf jelikož já mám špatně vejcovody...v srpnu se nam to povedlo ale v prosinci jsem v 5 měsíci potratila.. praskla mi voda..i když bylo vše v pořádku....od srpna ještě čekáme na výsledky genetiky... Ale chci se zeptat spíš co se te genetiky týče....říkali že nejčastějsi problém v genetice je cystická fybroza. Lze vyšetřením genetiky zjistit nejen jestli jsem přenašeč ale jestli tuto nemoc třeba nemám? Děkuji za informaci
Dobrý den,
příčiny potratu mohou být různé, v pokročilém těhotenství to kromě genetických vad a imunologických příčin bývají i příčiny infekční či jiné.
Cystická fibróza je jen jednou dědičnou nemocí z mnoha tisíc dědičných nemocí, které v lidské populaci existují.
Jelikož je však nosičství mutací v daném genu v naší populaci časté, provádí se vyšetřování cystické fibrózy poměrně často.
Nosičství cystické fibrózy je zpravidla bezpříznakové, co se týče onemocnění cystickou fibrózou, tak o tom byste pravdpěpodobně věděla, poněvadž toto onemocnění má zpravidla výrazné klinické příznaky. U určitých typů mutací mohou existovat i mírnější formy, u kterých jsou jak respirační, tak i zažívací potíže menší a u části pacientů se cystická fibróza v mírnější formě může zdiagnostikovat až v dospělosti.
Doba čekání na výsledek od srpna je opravdu velmi dlouhá. Doporučuji pourgovat výsledek prostřednictví Vašeho IVF centra.
Pokud byste měla zájem o konzultaci na našem pracovišti, napište mi, rádi se o Váš případ postaráme.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, ráda bych znala Váš názor na každodenní koupání malých dětí. V dnešní době se objevují rozdílné názory, i z řad lékařů na to zda koupat každý den,nebo jen dítě otírat. Mám syna,kterému bude 1 rok a koupu ho každý den asi od 5měsíců. Nemá žádné problémy co se týká pokožky a koupe se rád,doporučujete tedy pokračovat dál v každodenním koupání, nebo je lepší jen párkrát do týdne a jinak otírat.Děkuji za odpověď.
Dobrý den, každodenní koupání kojenců a zvláště novorozenců se již dlouhá léta nedoporučuje. Kůže je velmi složitý orgán a zejména u malých dětí je velmi jemná a citlivá, sama si vytváří ochranný filtr, který se každodenním koupáním ničí. Navíc v dnešní době je kohoutková voda upravená a většinou tvrdá ( nevím, v jaké části republiky žijete), a proto kůži vysušuje.
Obecně stačí koupání ob den, u dětí se suchou pokožkou či tvorbou ekzemu stačí koupání 1x týdně. Samozřejmě při přebalování je třeba genitál a zadeček ošetřit, sledovat místa možné zapářky ( podpaždí, pod krčkem, třísla) , ale je potřeba používat přípravky určené pro citlivou dětskou pokožku. Pokud Vaše dítě každodenní koupání ( tedy jeho pokožka) dobře snáší, je to spíše výjimka. Zdravím Ludvíkovská
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat ohledně stravování mé 5,5mesicni dcerky.Od narození ji kojím, vše probíhalo v pořádku... jen se postupně zhorsovaly prdiky až na 4 měsíční kontrole dcerka nepribrala. Po dohodě a podezření na ABKM a hlenu ve stolici u malé jsem nasadila nemlecnou dietu za stálého plného kojení. Dcerka prikrmy v podobě nutrilonu allergy care a sunaru allergy care odmítala. Po 14 ti dnech došlo ke zlepšení a nárůstu váhy, takže jsme na doporučení začaly s prikrmy. Dcerka byla z počátku spokojená, ale postupně se u ní zhoršují stavy zácpy. Dny kdy má stolici je spokojená, dny kdy se nemůže vykakat nechce moc jist a je spavá a rozmrzela. Mám podezření na další alergie, takže jsem z jídelníčku postupně vysadila také soju, pšenici, kakao. Pokud sním jahody má vyrazku v obličeji. Prikrmy se snažím zavádět po jednom druhu zeleniny nebo ovoce a dávat vždy 3 dny stejný příkrm. Jediné co mi přijde bez problému byla snad jen dýně. Jinak je jeden den v pořádku a další probreci s bolestí bříška a zácpou . Také často ublinkava a špatně odrihava nebo občas škyta. Zkoušela jsem dávat i další tekutiny(voda, čaje), ale ty nechce. Dnes jsem ve stolici objevila opět trošku hlenu. Dcerka bývá často zahlenena jako by měla zadní rýmu. Myslíte, že by to mohlo být jen z rýmy nebo by jste doporučila nějaká vyšetření ohledně alergii či gastro kvůli možnosti refluxu nebo jiných potíží? Moc děkuji za odpověď
Dobrý den. Přidejte dítěti lactobacil - probiotikum, často to tak u dětí bývá, mnohdy problém se zažíváním trvá do 1 roku. Po roce se doporučuje zařazení kravského mléka a všech potravin, pokud se problémy zhoršují, do poručuje se gastro vyšetření.
Ublinkávání je důsledkem nedostatečného odříhávání,to se dá špatně ovlivnit, pokládejte dítě po jídle do zvýšení polohy a na bok.
Lehké zahlenění je běžné a hleny ve stolici jsou pravděpodobně z napolykaných hlenů.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, nyní jsem ve 12. týdnu těhotentví, naposled jsem byla na kontrole před 14. dny, vše OK. Dnes jsem se vzbudila a šla jsem na wc a měla jsem doslova mokré kalhotky, bylo to jako voda s trochou krve, ale ne jasně červené. Bylo to ráno v cca 6:30. Teď jsem byla na wc a když jsem se utírala, bylo vidět trochu krve, spíš takové špinění, nevím. Moje p. doktorka mi řekla, že špinění se může objevit, kdyby byla jasně červená krev, tak na pohotovost. Ale tohle mi jako špinění nepřišlo. Včera večer a i dnes mě pobolívalo břicho lehce jako před menstruací, ale neměla jsem žádné křeče. Jsem poprvé těhotná, takže se bojím. Děkuji vám za odpověď.
Dobrý den, vzhledem k popisovaným potížím by bylo vhodné vyhledat lékaře. Může se jednat např. o výtok (vodnatý, se špiněním), nebo předčasný odtok plodové vody. Někdy se v těhotenství může jednat i o nepozorovaný únik moči. Ke zhodnocení Vašeho stavu je proto zapotřebí gynekologické vyšetření. Kdykoliv si nebudete jistá, neváhejte se ubezpečit vyšetřením na gynekologii. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,chtěla bych Vás moc požádat o radu. Moje dcera, zítra 3 týdny, má od toho, co se vyčistila od smolky, stolici, která se vesměs celá vpije do plínky, ať už jednorázové, tak látkové. Stolice má barvu hořčice, ale všude čtu, ze by měla mit konzistenci míchaných vajec..ale mne přijde, ze je to jen voda, obcas s příměsí asi hlenu? Včera jsem mela na návštěvě laktacni poradkyni, která plenu dcery videla a rekla mi jen, ze ji neprijde nějaká zvlastni, at sleduju vyvoj. Dcera ale pokaždé, co si "uprdne" má neco v plene a ja ji tak prebaluju i 20x denne s tim, ze plna plena stolice je cca 8x denne a byla jsem svdkem, ze ji od zadecku jde pena, kdyz si prdne, pry je to ale normální..? Holčička je plně kojena a 5tym dnem ji davame probiotika Biopron. Jsem po cisarskem rezu. Přikládám fotografii plenky s tim, ze toto je spise, kdyz si uprdne. Omlouvam se za dotaz, ale bojim se, zda neco nezanedbavam.Dekuji!


Dobrý den, stolice tak jak popisujete je v době šestinedělí běžná, nemusí mít charakter míchaných vajíček, a stolice v každé pleně do 6 týdnů je běžně.Zpěněný charakter stolice způsobují probiotika, vývojem se upraví. Je tedy vše v pořádku.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, již více než 2 měsíce mě trápí šílené pálení klitorisu. Léčila jsem se nejprvne Clotrimazolem a Canestenem, dále jsem od lékaře měla Macmiror (krém, tablety i globule), Pimafucort krém, Klion-D, Jenamazol... Vůbec nic mi nezabírá. Byla mi provedena kultivace, nalezen akorát streptokok, který je prý normální, dále bifidobakterie. Vůbec žádná léčba nezabírá, ani po menstruaci nejsou problémy lepší. Jsem celá zarudlá, hlavně v okolí malých stydkých pysků a u poševního vchodu. Pod klitorisem mám takový červený zarudlý flíček, který mě asi nejvíce pálí, nicméně gynekolog na něm nic neshledal. Jsem zarudlá i uvnitř. Kromě léků od gynekologa jsem vyzkoušela ještě Hydrofemin, Gynimun, mycí gel s tea tree, nic. Jediné, co mi na chvíli uleví, je studená voda. Zkoušela jsem také vynechat mycí gely, peru v dětském gelu, prádlo žehlím, toaletní papír používám bez parfemace. Nejhorší pálení mám v oblasti klitorisu, výtok žádný nemám. Je to šílené pálení, občas až řezavá bolest. Nevíte, o co by se mohlo jednat, popř. jaké další vyšetření navrhujete? Lékař mi chce ještě jednou zopakovat kultivaci, nicméně dále vůbec netuší, co se mnou. Pohlavní styk jsem ještě neměla, nicméně masturbace je pro mě nyní bolestivá - mám hrozně citlivý klitoris a po orgasmu hrozně nateču až je mi to nepříjemné. Jaký postup byste dále navrhovala? Co myslíte, že by mi mohlo potíže zmírnit? Děkuji moc za odpověď
Dobrý den, někdy může nastat situace, kdy se dostaneme do "slepé uličky", kdy se nedaří problém úspěšně zdiagnostikovat a potažmo ani zaléčit. Pokud tyto léčebné postupy byly bez efektu, je možné zvážit tzv. ozonoterapii, která je variantou u žen, které mají dlouhodobé potíže podobného typu a nedaří se je ničím vyřešit. Léčba ozonem nemá žádné vedlejší účinky, minimum kontraindikací a je zcela bez rizika. Neprovádí ji mnoho pracovišť, ale věřím, že se podaří nějaké najít. Určitě by to stálo za vyzkoušení. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, nas 14.5m syn se hrozne rad "patla" ve vode, ma ji moc rad, kdyz se ma napit, vetsinu na sebe raději vystrika a to, co vytece na zem, okamzite rozpatla... Nyni v lete ho nechavam casto bez plenky a nekolikrat mi prislo, ze se vycural na zem naschval, aby to mohl rozpatlat:) je to jiz v tomto veku mozne? Neznesnadni tato jeho vasen uceni na nocnik? A jak ho to patlani odnaucit? Syn ještě sam nechodi, takze nocnik jsme zatim nezkouseli. Moc dekuji
Dobrý den, cákání ve vodě je oblíbenou kratochvílí dětí snad každého věku. Vždyť které dítě rádo necáká v kalužích v gumákách, necáká se v bazénku, oblíbenou radostí lezoucích dětí v naší rodině bylo cákat se v misce s vodou pro psy. Synovi zábavu nezakazujte, jenom ji usměrněte žádoucím způsobem. Teď v letních teplých měsících naopak můžete napustit vaničku, lavórek, bazének a nechat ho vycákat po libosti. Zároveň mu tak vysvětlete, kde se může cákat a kde ne, tj, že voda na pití se necáká. Můžete tomu předejít koupením speciálního hrnečku, nebo lahvičky na pití, které se nedají jen tak snadno vylít. Ohledně chození na nočník se už u některých dětí tohoto věku může začít dařit vysazování na nočník. Více se to však daří spíše se stolicí, pokud ji má syn pravidelnou a vypozorujete potřebu z jeho chování, tak jej můžete vysadit. Nevadí, že ještě sám nechodí, pokud stabilně sedí. Pokud se týká močení, tak dítě v tomto věku močí ještě hodně často, takže tam se to daří méně. Potřebu si však syn skutečně již občas uvědomovat může a tak je schopen ji i volně ovlivnit. Pro jeho účely cákání ve vodě je mu jedno o jakou se jedná tekutinu :-), nemá zábrany jako my dospělí. Je opět na místě mu ukázat a vysvětlit se kterou vodičkou si hrát může a se kterou ne. Nečekejte však okamžitý úspěch po jednom vysvětlení, budete muset být trpělivá, chuť zkoušet a zkoumat svět je silnější. Zdravím Mgr. Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorka, chtěla bych se vás zeptat ohledně nemléčné pitné dávky u 7měsíční dcerky. Vhodné je asi nabízet převařenou vodu či čaj... A ten spíše ovocný, bylinný? Ale zajímá mě také množství, kolik by toho měla vypít za den v tomto období 7. - 8. měsíc. A nabízet kdy - po dopolední ovocné svačince, po masovězeleninovém příkrmu...zatím si po příkrmu v poledne dala i mléko. Ale teď jí bude 7 měsíců a polední příkrm jí už nahradí právě mléčnou pitnou dávku, tak jestli je vhodné oběd ještě zapíjet vodou, čajem. Moc děkuju za odpověď.
Dobrý den,
zmiňujete se o mléčné dávce, předpokládám tedy, že kojíte. Zdravé a podle potřeby kojené dítě nepotřebuje žádné další tekutiny ani jiné mléko navíc, pokud je výlučně kojeno. Rozumím-li tomu dobře, nahrazujete-li polední kojení (jídlo) nemléčným příkrmem, je stále tekutinou pro dítě mateřské mléko nebo náhradní mléčná výživa. Potřeba tekutin (včetně mléka) se bude odvíjet také od formy podávaných nemléčných příkrmů a obsahu vody v nich - nejvíce tekutin budou obsahovat jídla ve formě vodnaté zeleniny, ovoce a polévek. V tomto období je doporučováno 125 ml na kg tělesné hmotnosti/den a většinu tekutin zatím tvoří mateřské mléko nebo náhradní mléčná výživa, později (jako doplněk) převařená kojenecká voda a dětské čaje (vhodné pro daný věk) cca 200 ml za den.
Jana Eliášová

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko,máme 3měsíční nekojenou holčičku. Nyní jsem zjistila, že přítel lije do našeho parního sterilizátoru destilovanou vodu, ale pro technické použití a bohužel tou samou naředil 2 balení Babycalmu na prdíky. Když jsem hledala informace na internetu, dočetla jsem se, že pití demineralizované vody může poškodit střeva a demineralizace organismu poškodit i další orgány. Myslíte, že toto množství mohlo holčičce nějak ublížit. Kromě prdíků a refluxu, který se už ale lepší, na ní nic nepozoruji, prospívá, ale do ní samozřejmě nevidím. Problém budu konzultovat i s naší pediatričkou, ale ráda bych více názorů.Děkuji.
Dobrý den, pokud byla dávka jen v kapkách, neškodí, ale pozor na větší množství. Babycalm takto ředěný vyhoďte.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, prosím o raduJsem 37+4 tt podle prvního dne poslední menstruace a miminko mám v poloze KP. Vyšetřoval mě doktor, který se mě hned po příchodu ptal, jak se cítím. Odpověděla jsem mu po pravdě, že mám poslední týden každý den poslíčky, bolesti v kříži a podbřišku a že následkem toho už ani nespím. Jeho odpověď byla ,,to máte blbý, co vám na to mám říct" ... Dále mi sdělil, že má naše miminko velikou hlavu oproti bříšku, ale že je to na hranici zatím. Celkově má 2970g. Potom, že má malinko plodové vody kolem sebe a žádné místo, proto má nožičky i ručičky před obličejem (to mi ukazoval). Na závěr mi sdělil, že rozhodně půjdu císařem, protože u mě by byl komplikovaný porod i kdyby byl otočený správně už kvůli té hlavičce. Na základě těchto informací vím od svého doktora, že je lepší aby šlo dítě ven minimálně týden před termínem přirozeného porodu, což bylo u mě 9.9 podle mého doktora, ale podle nemocnice to je 15.9. nicméně, v nemocnici nemají místo na termín císaře, takže mi nabídli jediný termín na zákrok a to 14.9...prosím o radu, zda je toto správný postup? Odchází mi už hlenová zátka a bolesti jsou nepravidelné, ale hrozné. Není ten termín císařského řezu už docela pozdě? Nemůže být miminko díky té plodové vodě v ohrožení? Přemýšlím zda nezkusim jinou porodnici kvůli dřívějšímu termínu a celkovému přístupu. Děkuji za radu.
Dobrý den, co se týče vedení porodu vaginálně versus císařský řez, záleží na mnoha faktorech - na rozměrech Vaší pánve ku hlavičče miminka, vašem celkovém somatotypu, na tom jak je miminko orientováno, na jeho váze a samozřejmě také na Vašem uvážení. Pokud se zbytečně trápíte a máte dlouhodobě bolesti, bylo by dobré zvážit, zda si nenajít dřívější termín v jiné nemocnici. Bez ultrazvukového vyšetření nemohu posoudit, jak moc málo plodové vody máte. Co se týče poslíčků, může pomoci teplá voda, hořčík, být v klidu a odpočívat. Držím palce, hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,náš 8 letý syn navštěvuje třídní plavecký výcvik v krytém bazénu. Vždy po návratu si stěžuje na silné bolesti hlavy, je vyčerpaný, chce spát. Posledně ho bolela hlava po plavání tak, že zvracel (virózu lze vyloučit, vyspal se a následně byl v pořádku). Do kontaktu s chlorem, resp. výpary z bazénové vody, přišel do styku poprvé až na tomto výcviku. Na bolest hlavy občas trpí (max. 2x za čtvrt roku), ale lze ji zvládnout podáním předepsané dávky paracetamolu). Tato bolest je však jiná, paralen nám málokdy pomáhá... Je možné, že je za bolestí hlavy chlorovaná voda? Děkuji Vám za odpověď
Dobrý den, ano, může to být reakce na chlor, ale i vyčerpanost.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chci se prosím zeptat, jaká musí být minimální teplota vody moře v těhotenství? Jsem v 15 týdnu a 31.5. se chystáme do Řecka, kde je teplota moře 21-22 stupňů. Pokud bych byla v moři 10-15 minut a šla do něho nevyhřátá ze stínu, tak by to byl problém? V čem je prosím problematická studená voda pro těhotné? Slyšela jsem od známé, že by měla být vyšší. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
tělesná teplota se pobytem v takto teplé vodě nijak zásadně nemění. Opravdu neplatí rovnice, že pokud jste ve vodě o teplotě 21°C, tak teplota ve Vašem těle je také 21°C, takto termoregulace nefunguje. Bez zbytečných obav si užijte dovolenou.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám 2 měsíčního syna. Kojila jsem první cca 3 týdny a přešli jsme na UM. Měl i na zacpu, poté jsme absolvovali po Sunaru Bio výtěr ze zadečku a následně stolici - kvůli troše krve v bobkach, výsledky negativní a žádné jiné vyšetření nebylo, doktorka nám nasadila Nutrilon Alergy care i když alergie není. Syn ho pil nadále 14 dni, ale škrundalo mu v žaludku při každém krmeni, byl nevrly a skoro nám nespal, ublinkaval a to i klidně hodinu po krmeni mu tekla voda z pusinky, jednala sem dle jeho a svého pocitu - moc nezasytilo. Neměl žádné jiné příznaky, ani predtim. Nasadila sem Bebu Comfort, je to týden a na obličeji se mu ukázala vyrážka (foto) a jemně na lytkach, nemá žádné jiné problémy, zatím jednou kakal po 3 dnech a už to nesmrdelo jako po Nutrilonu (to bylo šílené) vím ze se takto projevuje atopicky ekzem, jsem z toho špatná, protoze vím ze syn nemá mít po kol takové problémy.. horečky nic nemá, zkusili jsme ovesnou koupel a namazeme krémem od Adermy. Ano budu muset k doktorce, s ni je to složitější, udělala nám ze syna i Hypertonika a u Fyzio se divila proč, ze je normální.




Dobrý den,
může se jednat o atopický ekzém, i když diagnózu bych doporučila upřesnit u kožního lékaře. Nekojené děti mohou mít po adaptovaném mléce kožní i zažívací potíže, je třeba vyzkoušet, které mléko se bude hodit.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám pár dotazů. Z několika důvodů nám lékař doporučil přistoupit k oplodnění IVF metodou. Chtěla jsem se zeptat, když se mi podaří otěhotnět přirozeně, poznají lékaři při transferu embrya, že jsem těhotná? Pozná test otcovství, že je dítě mého manžela - myslím tím, jestli rozezná, kdyby bylo například jeho otce? Někde jsem četla, že takto blízký příbuzenský vztah nerozliší. Nemyslete si o mne, že bych byla schopná mít jiný vztah než s manželem, ale bydlíme v jednom domě a tím jak se nám nedaří otěhotnět asi už z toho začínám bláznit. Desinfekce, ocet, mýdlo, vařící voda a už mi to stejně pořádně nestačí k mému klidu. Mám pocit, že z kliky (na kterou třeba předtím sáhl tchán - předpokládám že se po malé potřebě neumyl) přenesu sperma někam na jinou věc a z té pak třeba dál - na kalhotky, na prsty/penis, záchod atd. Mám problém sedět po něm na židli. Možná mě odkážete na kolegu z jiného oboru (psychiatrie), ale jde mi o fakta v rámci tohoto tématu. Zároveň bych se chtěla zeptat, jak dlouho vydrží sperma, zase - všude se dočtu různé informace (v rámci hodin, v rámci dnů...) - takže např. jestli když dám prádlo např. do "karantény" na 4 dny, je to záruka nebo např. když je tchán 24 hodin pryč opět je záruka "čisté" kliky. atd Už mi i hlodala myšlenka, že takto "otěhotním" právě s někým jiným a kdyby embryo, které by lékaři zavedli, umřelo, budu mít zato, že je dítě mého manžela - proto se také ptám, jestli při transferu lékaři poznají, že jsem těhotná. Přijde mi, že nám jako dětem nikdo toto nevysvětlil, někdy jsme se asi styděly se zeptat a také jsme se pak bály třeba sedat na prkénko po otci či bratrovi. Byla bych ráda, kdyby toto někdo nynějším dětem vysvětlil, nějak polopaticky podal, aby nezažívali to samé. Děkuji a omlouvám se za zvláštní dotazy, ale já potřebuji nějakou jistotu a klid ohledně tohoto tématu
Dobrý den,
upřímně ani nevím, jak Vám odpovědět.
Nejprve je nutné si uvědomit, že pokud Vám reproduktolog doporučil IVF, pak Vám jistě vysvětlil, proč mimotělní oplodnění potřebujete a právě protože doporučil IVF, je tedy bohužel výrazně nižší pravděpodobnost spontánního otěhotnění.
Nutno také podotknout, že životem ve společné domácnosti s Vaším tchánem, s ním jen tak neotěhotníte, nedojde-li ke styku. Přenos spermie z prádla nebo kliky zcela stoprocentně ke spontánnímu otěhotnění nepovede i kdybyste se rukou dotkla přímo Vašeho genitálu. Takže prádlo, židle ani jinou výbavu bytu, které se tchán dotkne do karantény dávat nemusíte.
Stran testů otcovství - testy jsou již velmi přesné, přesto v tomto případě by bylo určení velmi problematické.
Přeji hodně štěstí.

Pro akci je nutné přihlášení