Celkem výsledků pro výraz "otec": 100
Dobrý den, 13.11. mám termín porodu, jsem teď vedena na ÚP, ale odpracovaných 270 dní z minulého zaměstnání mám. Problém je v tom, že mi ochranná lhůta o pár dní přesahuje 180 dní, tak se chci zeptat, zda budu mít nárok na ppm, pokud se nechám zaměstnat například na dva týdny před mateřskou, potom poměr ukončíme dohodou a v dalších dvou týdnech (ochranná lhůta se zkracuje na tuto dobu) nastoupím na mateřskou. K tomu se vážou dotazy - 270 dní účasti na potřebném pojištění je i se svátky a víkendy?Byla by výše mateřské počítána z posledního (dvou týdenního) zaměstnání?Mohla bych nastoupit 8 týdnů před porodem? Žádost o ppm bych musela podat sama na sociální správě a do kdy tak musím učinit?Měla bych nárok na porodné, když by v době porodu byl zaměstnán pouze přítel?A poslední - směla bych si vybrat délku pobíhání rodičovského příspěvku? Za odpověď vám budu po marných hodinách strávených na internetu a voláním na příslušné orgány opravdu vděčná. Pěkný den
Dobrý den,
Ad. PPM – podle vašeho popisu to udělat můžete, jen tedy musím varovat, že některé sociálky podobné případy zkoumají, zda není zaměstnání jen účelové. Nicméně, těžko asi cokoliv dokážou. Nastoupit PPM 8 týdnů před TP samozřejmě můžete. Do 270 dní účasti se počítá vše, kalendářní doba i nemocenská, dovolená atd. Výše se vypočte z posledních platů, které jsou k dispozici ze zaměstnání během kterého nárok na PPM vznikl. Formulář odevzdáte poslednímu zaměstnavateli, který ho po vyplnění předá SSZ.
Ad. Porodné – záleží na výši příjmů osob ve společné domácnosti, které nesmí být vyšší než 2,7násobek životního minima a zkoumají tuším příjmy za poslední čtvrtletí.
Ad. RP – Volbu RP provést můžete, ale bude omezena výší vašich posledních příjmů. Stačí ale dodat výši příjmů otce a volbu provést na jejich základě (pokud je otec plátcem nemocenského pojištění).
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, mám takový dotaz. Je mi 29 přítel 43. Já mám z předešlého vztahů dceru a přítel take z předešlého 3 děti 19,21,22 let. Můj dotaz se týká. Já bych chtěla moc miminko, aby, jsme měli ve vztahu něco společného, delší dobu už nad tím přemýšlím, ale přítel odmítá že už nechce, ikdyz dříve tvrdil že ano, prý že nechce z finančního hlediska, ikdyz podniká a máme se dobře... Ale k dotazu, v rodině máme anamnézu rakoviny, maminka ve svých 46 letech umřela na rakovinu vaječníků, její maminka rakovina prsou. Otec v 64 letech rakovina jater Gynekolog mi doporučil vyšetření genetiky, byl zjištěn vadný gen Brca a závěr 85% šance dědičnosti. Bohužel z mého genu nešlo zjistit přesně zda prsa či vaječníky. Ale je tam napadený jeden gen druhý je v pořádku. Nicméně bych se chtěla zeptat v jakém věku by jste doporučila operaci, na vyoperovani vaječníků, nebo prsou-mlecnych žláz. Gynekolog mi radí jen vaječníky. A já tápu i jaký věk je pro mě hraniční. Chtěla jsem dítě co nejdříve abych mohla jít také co nejdříve na operaci. Jenže teď se mi to díky partnerovi tak moc zkomplikovalo že já vlastně nevím co teď. Jak se rozhodnout. A druhý dotaz pokud bych postoupila k vyoperovani vaječníků zda je šance na odebrání vajíček a třeba někdy v budoucnu je použit na IFV, umělé oplodnění. Nevím zda je nutné odebrat při tomto zákroku vejcovody a dělohu. Vůbec netuším jak to probíhá. Mohla by jste mi ve zkratce poradit? S přítelem jsme spolu o tom mluvili několikrát, ale prostě že ne nechce, a třeba raději se mnou kvůli tomu ani nespí. Už jsem zoufalá....
Dobrý den, obecně toto je otázka i na genetika a popř. onkogynekologa, který by měl doporučit, v jakém věku vaječníky a prsa odstranit. Většinou je odpovědí co nejdříve, pokud má žena splněnou reprodukční funkci. Pokud tedy ještě uvažujete o těhotenství, pak by bylo ideální, co nejdříve, protože riziko vzniku malignity je opravdu vysoké a s věkem narůstá. Vajíčka odebrat samozřejmě před operací možné je. Později se jedná o odstranění vaječníku a nejlépe i vejcovodů, děloha vám zůstane. Takže podstoupit IVF v budoucnu by možné bylo. Kontaktujte určitě gynekologa a genetika, se kterým je nejlépe tuto záležitost probrat.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den.Chtěla bych poprosit zda by jste mi poradila a zodpověděla na otázky.Pobírám důchod ve výši 10 000 kč.S přítelem čekáme miminko,ale nevíme na co ve skutečnosti máme nárok.Já nepracuji vůči důchodu,přítel má zaměstnání,kde pracuje více jak rok bez marození a jeho průměrný plat čistého je 17000.Nikde jsem se nedočetla,že když žena pobírá důchod jak k tomu budou přihlížet při vyplácení porodného,mateřské či rodičovské.Nevíme na co máme nárok
Dobrý den, nárok na Porodné vznikne, pokud součet všech vašich příjmů nepřekročí 2,7násobek životního minima a do počtu členů domácnosti se počítá i dítě. Odkaz na kalkulačku najdete na internetu. Na mateřskou (PPM) mít nárok nebudete, jedině, že by ji chtěl čerpat otec, ale to může až od 7. týdne věku dítěte a nesmí přitom vykonávat zaměstnání. Na Rodičovský příspěvek máte nárok určitě, minimálně ve výši 7600,- měsíčně. Pokud vám vyjde nárok na Porodné, zažádejte si také o Přídavek na dítě – pravidla jsou stejná.
Pro akci je nutné přihlášení