Celkem výsledků pro výraz "onemocneni": 100
Vážená paní doktorko,léčím se s hypotyreozou a autoimunitním zánětem štítné žlázy. Nyní jsem v 8.tt těhotenství. Výsledky na endokrinologii mi vyšly v pořádku, zůstala mi medikace Letrox 75. Chtěla jsem se zeptat, zda mohu brát nějaké doplňky stravy pro těhotné. Všude je jód a nevím, zda je to pro mě vhodné. Paní doktorka na endokrinologii říkala, že se jód bere až ve 3. trimestru. Nicméně se mi strašně začaly ničit nehty, a tak se bojím, aby to nebyla známka, že mi a miminku něco bude chybět.Velice děkuji za odpověď. Hezký den.
Dobrý den, k užívání jódu v graviditě při onemocnění štítné žlázy, bych respektovala doporučení Vašeho endokrinologa. Co se týče doplňků stravy v graviditě, volila bych ty bez jódu – v lékárně Vám jistě poradí. Co se týče doplňků stravy na lámání nehtů – je vhodné doplnit vit. sk. B a stopové prvky ( selen, zinek…) , dobrý a ne zbytečně předražený je preparát Biotin, který v graviditě určitě užívat lze a je bez jódu. Jsou jistě i další, o kterých Vás zase bude lépe informovat farmaceut v lékárně.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko,prosím Vás o radu ohledně nastalé situace:Dcera (5 let) byla před 4 dny na návštěvě u příbuzných, kde mají stejně starého syna. Včera mu byla diagnostikovaná mononukleóza. Jeho stav si prozatím nevyžádal hospitalizaci v nemocnici. Má teplotu 38°C.Dle informací o tomto onemocnění je inkubační doba 2-3 týdny.Jelikož se chytáme počátkem měsíce července k moři, chci se Vás optat, kdyby se tato nemoc projevila i u naší dcery a měla by lehčí průběh (bez nutnosti hospitalizace):- zda-li je možné jet s dcerou k moři i při dodržení diety a klidového režimu?Popř. co je vhodně ještě zabezpečit.S díky za Váš čas,Klaudie P.
Dobrý den. Mononukleosa může mít různý průběh - lehce, bez příznaků, nebo s teplotou, exantémem, angínou a postižením jaterních testů. Tedy dle klinického stavu dítěte, pokud budou jasné příznaky, nedoporučuji pobyt u moře, pokud se nic neprojeví, není třeba žádných opatření.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, byla jsem na prvotrimestrálním screeningu a NT testu, ultrazvuk mi vyšel v pořádku, NT bylo 1,5mm a nosní kůstka je přítomna. Celkově ale vyšel pozitivně na downův syndrom, protože výsledky krve byly špatné. Konkrétně velmi nízka hodnota Papp-a, tuším 0,245Mom a taky vyšší HcG. Můj věk je 31. První těhotenství, žádné vvv v rodině nemáme. Celková pravděpodobnost DS byla 1:92. byla mi doporučena návštěva genetické poradny. Můžu se zeptat jak velké je to riziko DS a jestli je neinvazivní metoda odberu krve DNA spolehlivá? Ty invazivní zatím nechci. Jaké máte prosím zkušenosti? Slyšela jsem často, že ten test biochemický rozbor krve často vychází špatně. Taky se chci zeptat zda výsledky krve nemohl ovlivnit fakt, že jsem dva týdny před odběrem byla nemocná, celkově oslabená, asi angína. Moc děkuji za odpovědi.
Dobrý den, na vaši otázku, jak velké je riziko Downova syndromu (nebo jiných trisomií), odpovídám, že takové, jaké vám vyšlo. T.j.1:92.. To, jak s touto pravděpodobností naložíte, je už jen na vás. Některým ženám přijde i pravděpodobnost 1:500 hodně vysoká, naopak nekdo i s vyšší pravděpodobností, než ve vašem případě, žádnou další diagnostiku nechce a zariskuje..Každý má jiné vnímání rizika.. Co se týče neinvazivní diagnostiky, splehlivost je vysoká, i když samozřejmě z vaší krve jsou schopné tyto testy vyšetřit jen panel nejběžnějších chromozománím vad, kdežto amniocentéza vyšetří větší spektrum chromozomálních odchylek. U neinvazivní diagnostiky však není riziko potratu narozdíl od amniocentézy. Toto riziko je ale i tak velmi nízké, kolem 1%. Vaše onemocnění /chřipka, angína/, určitě výsledek neovlivnilo.
Pro akci je nutné přihlášení