Celkem výsledků pro výraz "nohy": 36
Dobrý den, u mé 3 měsíční dcery, která je mulatka, se asi před měsícem začaly objevovat červené flíčky, pravděpodobně nějaký druh ekzému, které jsou však po zahojení stále viditelné, jelikož po sobě zanechávají kůži vybledlou. Rodiče přítele, který pochází z Afriky, měli za to, že se jedná o kondici, která se nazývá Pityriasis Alba, že se s tím už v minulosti setkali u nějaké známé. Tyto flíčky byly zprvu jen na krku a podle toho co jsem četla, by to i odpovídalo, ale později se "ekzém" rozšířil i na obličej a nějakým způsobem se to právě na obličeji začalo zhoršovat a nyní by jsme řekli, že se jedná spíše o Atopický ekzém, vzhledem k tomu, že se postupně rozšířil již i na uši, ručičky, ramímka a teď už i na nohy. Nevim, zda se můžou objevit obě kondice najednou, nebo samotný ekzém také může kůži po zahájení zanechat vybledlou. Vlastně nikde, krom krku a brady, se nám zatím ekzém nepodařilo vyléčit, takže nelze soudit. Každopádně, naše dětská lékařka to odmítá jakkoli řešit, podle ní má malá pouze nedostatek pigmentu a to, že vše začalo jednim fličkem a už má vybledlé fleky po celém krku a malinko na bradě, podle ní není žádný problém, stejně jako rozšířený ekzém, kvůli kterému nemůže v noci spát a neustále se škrábe. V lékárně nám byly doporučeny kortikoidy, ale těm bychom se rádi vyhli, jelikož je dcera už teď poměrně tmavá a právě korticoidy údajně kůži zesvětlují. Byli bychom vděční za Váš názor. Děkuji.
Dobrý den, omlouvám se, nedovedu posoudit podle popisu charakter kůže, navštivte kožního lékaře.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,od 19.12.2019 mám problém s menstruací. Pořád krvácím, dva dny je třeba klid a pak znovu. Brala jsem Zibor (cca 2 měsíce) na ředění krve po operaci (nohy) ale po celou dobu byla menstruace normální. U paní doktorky jsem samozřejmě byla, dělala mi ultrazvuk a prý je vše v pořádku, dala mi Norethisteron na zastavení, měla jsem ho brát tři týdny, ale i při brání léku jsem slabě krvácela. Po dobrání druhý den se dostavilo silné krvácení, každou hodinu jsem musela chodit na toaletu, to trvalo tři dny a pak bylo slabší. Nejdelší pauza mezi krvácením byla čtyři dny. Myslela jsem, že už to bude v pořádku, proběhl pohlavní styk, při a po styku bylo vše v pořádku, ale cca 4 hodiny po jsem začala zase krvácet a krvácení neustává. Podle paní doktorky, je ale vše v pořádku. Já už jsem vyčerpaná a nevím co dělat, s manželem se snažíme o miminko. Nerada bych znovu brala Norethisteron, mám po něm vždy problémy. Dalo by se to tedy podle Vás řešit nějak jinak? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, stran užívání Ziboru - jako pooperační prevence trombózy - se nemusíte obávat, že by mělo vliv na krvácení, protože dávky, které se v těchto případech podávají, jsou preventivní (tudíž nízké). Pár dní po skončení léčby Norethisteronem nastává krvácení z odloučení děložní sliznice (je podobné charakteru menses), což ve Vašem případě proběhlo správně. Co se týká Vašeho menstruačního cyklu a jeho úpravy, variantou je jít nehormonální cestou - užívání kapek Gynex (dá se dlouhodobě), je to nehormonální, volně prodejný preparát s extrakty z bylin, který má mimo jiné schopnost příznivě působit na menstruační cyklus, může podpořit jeho rovnováhu, pomoci regulovat pravidelnost a krvácení. Samozřejmě to není všelék, ale spoustě ženám pomohl. Pak je varianta hormonální terapie (domluva s Vaší gynekoložkou), kdy se pro úpravu menstruace nasadí do cyklu ženské hormony (užívají se v konkrétních dnech cyklu pravidelně), které se ve Vašem těle normálně nacházejí, kopírují tak přirozený průběh Vašeho cyklu a navrací jeho pravidelnost a upravují krvácení. Pokud byste krvácela neustále nebo měla jakýkoliv další problém, měla byste Vaší lékařku určitě navštívit. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den.Mám 3letého syna. Už od malička je hodně aktivní, neposedi, nepostojí. Je hodně impulsivni, bezprostřední a nemá žádné zábrany. Špatně mluví, a moc se mu do toho ani nechce.V září má nastoupit do školky a máme z toho velké obavy. Je agresivnější k jiným dětem. Např. Máme sousedy, kteří mají 3 kluky. 11,5 a 3 roky. S jedenactiletym si rozumí nejvic, ale s těmi mladšími je problém. Než jdeme ven, vždy si ujasnime jak by se měl chovat. On mi ukáže, že nebude kousat, nebude žduchat, nebude je tahat např. Za oblečení. Ukáže mi, že je pohladí a dá jim pusu. Když za nimi přijdeme, jako by v něm přeplo a je jak utržený ze řetězu. To by ani nevadilo, ale on utíká vedle jednoho a z ničeho nic ho žduchne. Nebo chce nějakou hračku, druhé dítě mu ji nechce dát, tak ho vší silou přimáčkne ke zdi a drží ho. Blbé také je, že má hroznou sílu oproti ostatním. Nebo jdou se sousedy na trampolinu.. tam se po všech válí, tahá je za nohy a když ho okriknu, tak na mě kolikrát ani nereaguje a někdy ho hned pustí a za 10 vteřin to udělá znovu.. Nedávno se stalo, že si kluci obouvali boty, a on toho 5ti letého z ničeho nic zduchnul dolů. V téhle situaci ho okamžitě beru domů, tak mu rázně vysvětlím, že to delat nesmí, ze nebude mit kamarády. On pláče, kýve hlavou že mě chápe. Slíbí mi, že to neudělá, a řekne mi že bude hodný. Řekne mi tou svou řečí, že chce kamarády, že si chce hrát. Tak ho vezmu zpátky ven, ale zachviličku zapomene, a udělá to znovu. Už jsem z toho zoufalá a nevím jak na něj.. Mám strach, že to bude dělat i ve školce a může někomu ublížit, protože tam na něj nebude učitelka pořád dohlížet. Nemůžu ho ani na vteřinu spustit z očí, musím mu pořád "stát za zadkem" aby nikomu neublížil.. Ostatní děti si spolu hrají tak hezky, ale on to prostě neumí. Vím, že to nemyslí kolikrát špatně, jde vidět že si chce hrát ale neumí to. Byli jsme i u psychologa, ten nám ale řekl že je naprosto normální, jen je prý akčnější..
Dobrý den, doporučila bych vám konzultaci u dětského psychiatra k vyloučení možných hyperaktivních projevů u vašeho dítěte. Jinak váš syn potřebuje zatím váš dohled a péči. Jeho potíže v kontaktu se stejně starými dětmi mohou být ovlivněny také zatím omezenou schopností se vzájemně domluvit, protože méně mluví. Snaží se proto upoutat jejich pozornost a přimět je ke hře často i méně vhodným způsobem. Netolerujte však agresívní chování ve smyslu fyzického napadání dětí. Odvést v této situaci chlapce domů je vhodným řešením, aby toto výchovné opatření mohlo mít efekt neměl by se pro ten den již mezi děti vracet. Zkuste také omezit přílišné vysvětlování, jděte mu spíše příkladem. Nebojte se vstoupit do hry dětí a ukažte mu, jak komunikovat, jak si hrát. Agresivitu je potřeba ne zcela potlačovat, ale nasměrovat žádoucím způsobem, jak jsem již častěji ve svých odpovědích psala. Pokud chlapce na setkání s ostatními dětmi připravujete, nemějte na něj nereálné požadavky. Opravdu chcete, aby cizí děti hladil a pusinkoval? Stačí přece, když je slušně pozdraví. Také místo jmenování všech věcí, které dětem dělat nemá se zkuste spíše zaměřit na to, co by dělat měl a jak si má hrát. Váš syn je ještě malý a vzájemné spolupráci se teprve učí, tak mu dopřejte čas. Z problémových situací např. na trampolíně jej odveďte a pro tu chvíli by se také neměl už na trampolínu vrátit. Jen tak si odnese ponaučení, vaše domluvy pro něj zatím příliš neznamenají, zejména pokud vaše reakce a chování pak nejsou důsledné. Pokud se bude zlobit a plakat, je to v pořádku, vyjádřete mu pochopení, neměla byste ale ustoupit, jen ho nechat zármutek odžít a odeznít. Možné konfliktní situace ve školce nejsou vyloučené, pokud by se potíže vystupňovaly a syn potřeboval vzdělávací podporu, je možné a vhodné kontaktovat Pedagogicko psychologickou poradnu. Ohledně řečového vývoj bych doporučila konzultaci u dětského klinického logopeda. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení