banner

Celkem výsledků pro výraz "nemoc": 68

Dobrý den, mám dotaz poprvé se mi stalo že mi menstruace trvala 2 dny nebyla ani moc bolestivá a měla jsem je celkem slabé než mívám, měla jsem hnědočervené špinění i trošku výtok. Vždycky mi trvala 5-6 dní..Bojím se že jsem nějak nemocná nebo těhotná ..Včera jsem musela 1x utíkat na záchod, měla jsem asi nějaký řidčí průjem a bolest břicha, a dnes mě trošku pobolívalo bříško a párkrát mě píchlo v prsou. Mohla bych být těhotná? Nebo nějaká nemoc? Nebo se to všechno sešlo do kupy? Prvně se chci s vámi poradit, abych nešla zbytečně k doktorovi (kvůli práci si to nemůžu dovolit). Ale třeba to jen hrotím, nevím.

Dobrý den, při jakémkoliv netypickém krvácení se nedá těhotenství vyloučit. Nejjednodušší bude udělat si těhotenský test z lékárny. Pokud bude test negativní, pak vyčkejte na další cyklus. Někdy menstruace může být kratší či slabší a nic to neznamená.

Dobrý den, mám pálení a svědění v oblasti kolem stydkých pysků a také někdy u řitního otvoru (hlavně po stolici a chvíli poté). Byla jsem na vyšetření na gynekologii, kde mi nenašli nic, poslali mě na urologii, protože mé pálení bylo také při čůrání, ale na urologii také nic nezjistili. Na urologii mě cévkovali a pro jistotu nasadili antibiotika Zinnat. Ale všimla jsem si, že po utření (jak po močení, tak i po stolici se mi na papíře objeví bílé ,,drobky". Vypadá to jak kousky toaletního papíru, ale není to (nejvíce jich mám ve vnější straně stydkých pysků) Myslíte si, že na prohlídce na gynekologii by přišli na pohl. nemoc? Já partnery nestřídám, ale jsem už nešťastná, protože nevím oč se jedná. A bojím se, že to přenesu na svého partnera, jelikož spolu spíme bez ochrany. Na ty pysky a u análního otvoru si to mažu mastí Canesten, svědění lehce ustoupilo, ale pálení je stále. Antibiotika beru sice teprve 3. den. Nevíte oč by se mohlo jednat? Na urologii mi řekli, že to může být také z prochladnutí. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud jste byla na gynekologii řádně vyšetřena, pak by určitě na zánět (např. kvasinky) musel lékař přijít. Ještě by bylo dobré vyloučit, zda se nejedná o nějaké parazitání onemocnění (např. roupy) - pokud tedy vaše potíže přetrvávají, upozorněte gynekologa na tento nález. Z prochladnutí by jistě potíže, které popisujete, být neměly.

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu, jak docílit toho, aby naše 22 měsíční princezna začala spát celou noc? Stále se v noci budí na pití. Vstavala x krát za noc a často ani pití nedostala jen jsem odvedla zpět do postýlky ( ma vyndáne tyčky, aby si mohla přijít sama jelikož spí sama v pokojíčku). Pak se sama uklidnila a začala se budit jednou za noc, napila se čaje a spala zase krásně dal. Jenže poslední týden co byla nemocná a dostavala dithiaden na celkove uklidnění (na doporučení dr) se za budí x krát za noc a je takto vzhůru i dvě hodiny. Přes den taky ten poslední týden nechce noc spát, usíná třeba i hodinu a spí půl hodiny max třičtvrtě hodiny. Jsem znovu těhotná a je to docela unavuji, když si neodpocinu ani ve dne ani v noci. Přítel mi v tomhle moc nepomůže jelikož dělá trismenny provoz a sám si potřebuje trošku odpočinout. Nejdůležitější je pro mne samozřejmě to, že malá sama nemá kvalitní spánek jak by měla mít, tudíž je i ona sama docela protivna a unavená, když se blíží doba doba spánku. Večer chodí spát ve 20:30, ráno vstává mezi 6:30 až 7:30 a odpo chodí spát mezi polévkou a hlavním jídlem mezi 11:45 až 12:30. Můžete mi prosím poradit, jak docílit toho, aby spala celou noc popřípadě, aby se nebudila tak často a měla tedy i kvalitnější spánek? Mockrát děkuji za odpověď a radu

Doba kolem 22. měsíce je často doba přechodu, kdy děti již nemají tak velkou potřebu spánku. Někdy spí déle, jindy méně. To se během dne nedá ovlivnit. Špatné noční spaní po nemoci může chvíli přetrvávat, ale mělo by se samo uklidnit. Léky se na to žádné nepodávají, ale zkuste přidat Pyridoxin 1xdenně 1/2 tbl, je to vitamín skupiny B6, podporuje vyzrávání mozkových funkcí. MUDr. Ludmila Vomelová

Vyjádření psycholožky Mgr. Michaely Matouškové:

Dobrý den, každé vybočení z denního rytmu dítěte může být příčinou vzniku potíží s usínáním či spánkem. Ve vašem případě byla příčinou změny běžného rytmu pravděpodobně nemoc vaší holčičky a také podávání léků. Ohledně možnosti opačného účinku Dithiadenu, čili možnému nabuzení dítěte a následně vzniku poruch spánku se poraďte se ošetřujícím lékařem dcery. Po odeznění nemoci je důležité se vrátit a dodržovat vaše pravidelné večerní ukládací rituály. Přes den dbejte na dodržování denního režimu, který by měl kromě odpoledního spánku zahrnovat také dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, který má na spánek dítěte dobrý vliv. Děti ve věku vaší dcery nespí již tak tvrdě, jak tomu bylo v kojeneckém věku, mohou se ze spánku častěji probouzet a zkoušet trpělivost a pozornost rodičů souběžně s tím, jak získávají pocit nezávislosti. Je proto potřeba, aby rodiče byli trpěliví a vytrvali, kvalitní spánek je pro dítě velmi důležitý. Mějte tedy trpělivost, holčičku vždy vraťte do postýlky, nebo uložte tam, kde je zvyklá usínat, pokud bude vyžadovat vaši přítomnost, tak u ní chvíli setrvejte, pohlaďte ji, pomozte jí s usnutím. Ohledně obecných zásad, které je dobré dodržovat před spaním jsem již psala v některých předchozích odpovědích. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Dobrý den, mohla bych poprosit o radu?Dcera narozená 2/2017.První očkování v 5/2017.Po něm jí vyskočil ekzém a zjištěna alergie na kravské mléko. Pak byla velmi často nemocná, 4x antibiotika, 2x zánět ucha, 6 nemoc. Do toho několikrát ekzém. Čekala jsem pořád až bude opravdu zdravá, aby se mohlo dát druhé očkování. Nyní v březnu dostala druhou dávku, ale paní doktorka řekla, že se musí očkovat odznova. Že to propadlo.Je to opravdu pravda? Četla jsem, že si to tělo pamatuje i rok a dá se v očkování pokračovat. Chtěla jsem ji ušetřit očkování a vypadá to že místo 2+1 bude mít 3+1. Není to zbytečné očkovat od znova?Děkuji za odpověď s pozdravem J.M.

Dobrý den, 

určitá paměťová stopa sice po první dávce zřejmě zůstala, to by však pro dlouhodobou imunitu nestačilo. Vaše paní doktorka má pravdu v tom, že pro navození solidní imunity do budoucna bude potřebné schéma 2+1 absolvovat znovu s odstupem druhé dávky cca 2 měsíce plus případně několikatýdenní interval tolerance navíc, bude-li to z nějakého důvodu nutné. 

Nebudete však mít schéma 3+1 ale solitérní jednu dávku a následně po delší době schéma 2+1. To je z hlediska získané imunity rozdíl. Důvod k obavám však dle uvedeného není. 

Pokud trpíte na otitidy, zvažte očkování dcery i proti pneumokokům a pokud je indicie oslabené imunity, což z napsaného vyplývá a to ve formě opakovaných infekcí, tak následně i proti meningokokům. Jsou to neživé vakcíny a mohou hodně pomoci, někdy i zachránit život. 

Dobrý den, mám 24 let a dnes mám 20. den cyklu. Ráno jsem začala špinit a cítím i mírnou bolest jako při menstruaci. To se mi většinou stává 1-2 dny před menstruací. Cyklus ale většinou trvá tak 26-29 dní. Je posunutí o týden normální? Blíží se mi státnice a jsem dost ve stresu, mohla by být porucha menstruačního cyklu způsobena tím? Navíc jsem teď i trochu nemocná. Sex jsem měla tento měsíc 3x a vždy chráněný, nemyslím si, že bych mohla být těhotná. Děkuji za odpověď. Kelly

Dobrý den, každé ženě se v průběhu života stane, že se někdy menstruace opozdí či přijde dřív. Navíc +- týden je stále brán jako norma. Pokud máte navíc psychické vypětí a do toho nemoc, rozhodně je posunutí cyklu možné.

Dobrý den, je mi 53 let, už delší dobu vím, díky vyšetření krve, že jsem v přechodu. Žádné větší vedlejší příznaky typu návalů horka, migrén, výkyv nálad atd, jsem za celou dobu neměla, jen ty menstruační výkyvy jsem postupně sledovala. Vždy jsem měla velmi pravidelné cykly 26-28 dnů, krvácení trvalo tak 5 až 7 dní, někdy 8-9. V přechodu se mi nejdříve stalo, že se mi o pár dnů cykly zrychlily, takže to přicházelo o pár dnů dříve, to nějakou dobu trvalo a nijak jsem to neřešila. Pak už se mi naopak cykly výrazně prodloužily a přicházelo to později. Teď dokonce 2 a půl měsíce, skoro 3 měsíce krvácení nepřišlo a já už jsem byla ráda, že menstruace definitivně zmizela. Jenže teď jsem opět menstruaci dostala, což mě trochu vyděsilo. Trvá už 14 dní včetně špinění, už zeslábla, ale byla o něco silnější než normálně. Je to v pořádku? Zřejmě byla silnější a delší kvůli tomu, že přišla po delší době (téměř 3 měsíce). Já se dočetla, že podle nové studie je silné i prodloužené krvácení v přechodu absolutně normální a má to tak většina žen, tak nevím, jestli neplaším zbytečně. Mám očekávat další cykly někdy v brzké době, nebo třeba opět za několik měsíců, nebo ještě za déle, nebo myslíte, že to byla poslední perioda. Rodina si dělá starosti, ale já si říkám, že si počkám, jak to bude vypadat dále, právě na to kdy přijde další perioda, jaká bude, jestli vůbec bude. Asi kdyby to byla nějaká nemoc dělohy třeba nádor děložního čípku či těla, tak by se to zhoršovalo a nenechalo by mě to v klidu, že? Mám si dělat starosti z nějaké choroby, když vím, že jsem v přechodu, doufám, že ve finální fázi přechodu, nebo je to v přechodu normální, jak jsem se dočetla. Děkuji.

Dobrý den, krvácení v přechodu může být velmi nevyzpytatelné. Cykly mají tendenci se spíše prodlužovat, ale někdy potom může přijít silné krvácení, kdy je dlouhodobě děloha pod vlivem estrogenů bez opozice gestageny. Tato situace (která nastává často právě v přechodu či u mladých dívek na začátku reprodukčního věku) může vyvolat poté velmi silné krvácení (např. 20 vložek denně déle než týden), což pak ženu může ohrožovat chodukrevností. Pokud ale vaše krvácení již zesláblo a je již ve formě špinění, pak se nezneklidňujte a počkejte jak bude vypadat další cyklus. Jak bude vypadat, vám říci nedokážu. Pokud chodíte na gynekologii pravidelně alespoň 1x za rok, o žádné vážné onemocnění by se jednat nemělo.

Dobrý den, mám dotaz ohledně přivýdělku na rodičovské dovolené. 27.11. mi skončí RD ( od roku 2015-2018), na kterou bude téměř plynule navazovat další MD s novým miminkem. Rodičovský příspěvek mi skončil minulý měsíc a naskytla si mi nyní možnost brigády ( Práce na dohodu) , jedná se o zástup za nemoc, takže ani netuším, zda půjde o týden nebo dva měsíce. Nebude mít tento můj symbolický příjem vliv na výpočet výše následující mateřské? Před nastoupením této již končící MD jsem pracovala jako učitelka a nerada bych si snížila budoucí příspěvek kvůli krátkodobé brigádě. Musím změnu někde hlásit kvůli placení zdravotního nebo soc. pojištění? Předem děkuji za odpoveď. S pozdravem RK

Dobrý den, pokud půjde o Dohodu o provedení práce, nemusíte řešit vůbec nic, protože z té se ani nemocenské pojištění neodvádí a vyřeší si to zaměstnavatel, aby nemusel platit ani sociální a zdravotní pojištění, které za vás platí teď stát. Na výpočet další mateřské tedy žádný vliv není.

Dobrý den, pane doktore,můj syn (4,5 měsíce) byl dnes na druhé dávce Hexacimy. Jsou to přesně 3 týdny od první dávky Nimenrixu. Včera večer jsem si studovala nějaké detaily ohledně očkování na internetu (jsem silně proočkovací typ a občas moc čtu, což je zároveň i můj problém) a na příbalovém letáku Nimenrixu jsem se dočetla, že by Nimenrix měl být podán společně s vakcínou proti tetanu nebo alespoň měsíc před (s tím, že po Nimenrixu byla zjištěna vyšší koncentrace protilátek proti tetanu). Ptala jsem se na to doktorky, ale ta řekla, že odstup min. 14 dní je v pořádku a tohle jsou už tři týdny. Své doktorce samozřejmě důvěřuji, ale zároveň bych ještě ráda znala jeden názor. Je to takto v pořádku? Nemůže pouze třítýdenní rozestup vadit? A proč to tak vůbec je?Můj syn má již ve 4,5 měsících kromě povinného očkování také Prevenar, Rotateq, Bexsero i Nimenrix. Není to pro něj velká zátěž? Očkovala jsem vše, co nám naše doktorka doporučila,ale mám strach, abych syna a jeho imunitu naopak nezatěžovala. Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, 

oceňuji Váš aktivní přístup v ochraně svého dítěte. Můžete být skutečně vzorem mnoha jiným. Počet antigenů, které Váš syn získal očkováním a na které si vytvořil ochranné protilátky je jen symbolický v porovnání s tím, kolik antigenů potkal za tu dobu z jiných zdrojů vnějšího prostředí. Imunitu by neporovnatelně více zatížila nemoc, kterou už díky Vám nedostane. Paní doktorka uvedené možnosti prevence doporučila velmi správně, pro své dítě jste v tomto ohledu udělala maximum. Všechny uvedené vakcíny jsou neživé a Rotateq funguje přes jinou složku imunity než ty ostatní, jelikož to není injekční vakcína. Nemusíte mít obavu. 

Pokud jde o Nimenrix, když se mohou obě vakcíny očkovat v jeden den, mohou se nepochybně podat i s odstupem 3 týdnů. Nevidím v tom problém, z hlediska příbalové informace půjde jen o preventivní opatrnost z hlediska snahy o snížení počtu lokálních reakcí v místě vpichu, které jsou ale klinicky nevýznamné.   

S pozdravem 

Rastislav Maďar 

Dobrý den, již druhý den, začíná třetí, mám zpožděnou mentruaci. Mívám ji vždy pravidelnou, poslední dva měsíce o hodně slabší než obyčejně ale vždy načas. Při delší a rychlejší chůzi mě začne píchat v podbřišku, utíkám domů s tím, abych nepřetekla a nic. Bolest pak ustane stejně rychle jak začala a mentruace nikde. Začala jsem mít problém se svěděním bradavek, většinou když jdu spát. S přítelem máme nechráněný styk a HA neužívám ani jsem ji nikdy neužívala. Test jsem si dělala první den menstruace ale vyšel negativní. Po troše googlení jsem zjistila že ho dělám zbytečně brzo a nemusí znamenat vůbec nic. Začala mě pobolivat hlava, menší problémy s nespavosti. Tak bych se chtěla zeptat, je pravděpodobnější že se mi pouze posunul termín ovulace nebo těhotenství nebo je to 50/50? Problémy se spánkem jsem neměla předtím, bolesti hlavy jenom u nemoci, migrenami netrpím. Při mentruaci mám bolesti břicha tak den před začátkem a první dva dny. Místo mentruace nastoupil teď bílí vytok bez svědění nebo zápachu. Každopádně nebudu plašit počkám ještě pár dní jestli mentruace nedorazí, ale vykolejilo mě to. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den, doporučuji zopakovat test za pár dní. Většinou bývá spolehlivě pozitivní 10-14 dní po oplozující souloži, takže pokud by se u vás jednalo o těhotenství, pak za pár dní dní by měl test vše ukázat. Pokud bude negativní, pak ještě vyčkejte, někdy se může menstruace opozdit i o několik týdnů z různých důvodů (hormonální dysbalance, cysta, stres, nemoc...)