Celkem výsledků pro výraz "miminko 0 6 mesicu": 100
Dobrý den,má dcera se narodila s nízkou porodní váhou 1300 g. Proto jí na neonatologickém oddělení automaticky doporucili Infanrix HIB. Dceři je 14 měsíců. Bohužel její čtvrtá a poslední dávka není k dispozici. Doktorka říkala, že jí nahradí dvěma jinými očkováními, které dohromady dají ty čtyři nemoci, které jsou v HIBu. Plus by měly být dceři doočkovány ty dvě nemoci, které nejsou v HIBU (obrna a žloutenka). Toto chce moje doktroka nyní očkovat. A teď můj problém: dohromady je to osm injekcí. Já trpím silným astmatem a manžel má odmalička revma, momentálně má biologickou léčbu. Bojím se, že těchto osm injekcí může dceři rozjet autoimunitní onemocnění, ke kterému má predispozice. Co byste mi doporučil, co můžu dělat? Popř. co může dělat moje doktorka? Napadlo mě radši kompletně naočkovat Hexavakcínou (3 injekce). Předpokládáme, že deti pujdou do školky ve třech letech, tj. první dávku MMR musíme dát za 22 měsíců a do té doby tohle vyřešit. Předem moc děkuji za odpověď.
„Dobrý den, danou situaci bych momentálně řešil tím způsobem, že bych doočkoval poslední dávku Infanrixu a samotatně i vakcínu proti Hib. Tedy tak, jak to navrhovala Vaše paní doktorka. Jiná možnost dokončit schéma při absenci čtyřvakcíny Infanrix-Hib není. Očkování proti virové hepatitidě B bych zatím odložil na pozdější věk, klidně kolem 10-12 let věku, pokud nebudete mít plánovaný nějaký rizikový výkon v nemocnici. Očkování proti přenosné dětské obrně zatím neřešte. Nákaza v Evropě nehrozí a je poměrně pravděpodobné, že pokud se udrží vysoká proočkovanost dalších pár let, podaří se ji na naší planetě úplně eradikovat, což by vedlo i ke zastavení vakcinace. Teď budete vzhledem k okolnostem využívat kolektivní imunity díky očkování ostatních dětí. Pokud by se epidemiologická situace náhodou vyvíjela opačným směrem, což je ale nepravděpodobné, je možné ji doočkovat i v pozdějším věku.“
Hezký večer.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý večer,byla jsem u svého doktora, kdy dle MS jsem byla 6+1tt, od ovulace přesně 4 týdny, cyklus měl být 27 dní, ovulace byla 16. den ovulace.Dle slov lékaře je jeden váček v děloze se žloutkovým váčkem. Srdíčko údajně ještě nebylo. Ani nevím na kolikátý týden dle ultrazvuku odpovídám. Na další kontrolu jsem objednaná hned po týdnu (na den i hodinu přesně).Je to tak v pořádku? Je možné, že v takovém termínu ještě není srdíčko? Zažila jsem si loni zamlklé těhotenství, tak už se teď bojím. Trvalo to 7 měsíců od revize, než se případně povedlo a celkem jinak 19 měsíců. Je možné, že je něco špatně, když jsem pozvána hned po týdnu?Děkuji za informaci.
Dobrý den, lékař si vás pozval na kontrolní ultrazuvk po týdnu zřejmě právě proto, aby zkontroloval, zda je již patrná akce srdeční u plodu. Pokud je těhotenství stáří hraničně 6 týdnů, pak srdeční akce ještě někdy nemusí být, ale v 7. týdnu by již určitě měla být vidět.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám podobný, ale ne zcela totožný dotaz jako ten uživatelky monkey8. Podala jsem výpověď v práci, ve které jsem odpracovala 9 měsíců (více než 270 dní). Výpovědní lhůta mi skončí 31. 5. 2017 (zítra). Od 1. 6. budu vedena na Úřadu práce a 5 měsíců pobírat podporu v nezaměstnanosti. Již nyní ale vím, že jsem těhotná, ještě však nejsem u gynekologa vedena. Ochrannou lhůtu pravděpodobně nestihnu, bylo by ale možné, aby mne nějaký příbuzný zaměstnal poslední měsíc před nástupem na mateřskou dovolenou? Získala bych tak na ni nárok? Stačilo by být v zaměstnání pouze onen jeden měsíc? Kolik by za mne příbuzný - zaměstnavatel musel zaplatit? Děkuji předem za odpovědi. Veronika
Dobrý den, teoreticky by to stačilo, ale jak už jsem upozorňovala předchozí čtenáře, správa sociálního zabezpečení si toto dost hlídá. Výše odvodů zaměstnavatele za vás se odvíjí od výše platu - odvádí celkem 34%.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, na začátku ledna jsem přestala brát antikoncepci, menstruace proběhla tentýž měsíc po dobrání posledního prášku, další měsíc (únor) menstruace normálně dorazila se zpožděním cca 7 dní. V březnu menstruace opět normálně dorazila 25.4., ale od té doby nic, měla jsem ji dostat předpokládám okolo 25.5., ale nedorazila, či-li mám zpoždění cca 3 týdny. Pořád mě pobolívá břicho jako před menstruací a mám pořád výtoky lehce bělavé, ale není to občasný výtok, je to každý den ve velkém množství. Těhotenský test jsem si dělala dokonce 4, ale všechny negativní. Nevíte, co by to mohlo být? Děkuji za odpověď, Pobežková
Dobrý den, po vysazení antikoncepce může být několik měsíců nepravidelná menstruace nepravidelná či se několik měsíců nemusí dostavit vůbec. Časem by se mělo vše upravit. Pokud jste vyloučila těhotenství, pak určitě ještě vyčkejte.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se dotázat, zda je nutné a za jak dlouhou dobu od návratu z cesty bych měla podstoupit testy na visrus ZIKA. Vrátila jsem se s manželem z USA, kde jsme byli oba bohužel poštípáni od komára. Doporučení na vyšetření předepíše gynekolog? Jelikož se snažíme o početí dítěte, mám teď obavy z nákazy. Předem děkuji za odpověď. M.
Dobrý den, myslím, že gynekolog toto velmi specializované vyšetření doporučit a napsat žádanku nemůže. Pravděpodobnost, že byste se nakazila virem ZIKA (obzvlášť pokud jste byla v USA a ne v Jižní Americe) je tak mizivá a přenos na plod (pokud byste vůbec otěhotěla v blízké době) také velmi nepravděpodobný, že se vám nikdo v České republice toto vyšetření neudělá. Rozhodně ne na pojišťovnu a z vlastního rozhodnutí. Pokud byste jej chtěla, maximálně se můžete zkusit obrátit na Infekční kliniku v Praze či Brně, kde by na oddělení cestovní medicíny mohli toto vyšetření provádět - pokud byste si jej zaplatitla, ale myslím, že je to zcela zbytečné.
Odpověď epidemiologa Doc. MUDr. Rastislava Maďara, Ph.D., FRCPS:
Dobrý den, pokud jste byli v oblastech s výskytem horečky Zika, zejména v Miami, pravděpodobnost nákazy sice není vysoká, ale absolutně jí vyloučit nelze. Až 80 % případů horečky Zika je totiž bez příznaků a proto o všech oblastech jejího výskytu nevíme. Doporučuji počkat s otěhotněním 8 týdnů a testovat partnera na případnou předchozí infekci virus neutralizačním testem z krve – viz stránky Zdravotního ústavu v Ostravě, kde se tento test realizuje www.zuova.cz. Virus je totiž schopný vydržet ve spermatu až několik měsíců, mnohem déle než v krvi. Pokud pacient nemá příznaky nemoci, je test za samo-úhradu žadatele. Levnější ale delší variantou, která nevyžaduje platbu za test, je počkat s otěhotněním 6 měsíců po návratu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, pane doktore, chtěla bych se zeptat na názor. Syn dostal koncem května očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám, další tedy může dostat za 6-10 měsíců. V září nastupuje do školky. Dočetla jsem se, že nejdůležitější je ta první dávka a druhá není přeočkování, ale booster. A podle NIKo je dítě řádně naočkováno i jen jednou dávkou před nástupem do školky. Je to tak? Nemůže být problém s nástupem do školky? Prý se i zvažuje podání druhé dávky vakcíny až v 6-7 letech. Tak jak je to?Děkuji.
Dobrý den, vše co uvádíte je pravda. Imunitu navozuje již první dávka, která je podmínkou pro vstup do kolektivního zařízení. Aplikaci druhé dávky vakcíny proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám v 6-7 letech považuji osobně za rozumný postup. Dvě dávky s kratším odstupem 6-10 měsíců sice poskytnou vyšší míru ochrany, ta však trvá kratší dobu než když se imunita posílí druhou dávkou později. Např. na Slovensku se očkuje druhá dávka až po 10. roce života.
Pro akci je nutné přihlášení