Celkem výsledků pro výraz "maminka pred nastupem do zamestnani": 100
Dobrý deň,Na rôznych internetových stránkach som našla informaciu, že podmienka na získanie materskej dovolenej v Česku je nemocenské poistenie platené zamestnávateľom 270 dni v priebehu uplynulých 2 rokov.Moja otázka znie či požadovaných 270 dni musí byť v kuse, alebo môže byť s prestávkou napr. týždeň kedy sa menil zamestnávateľ.Môj priklad je taký: pracovala som u zamestnávateľa od 17.8.2020 do 30.4.2021, od 1.5.2021 som nastúpila do novej práce, kde mi dnes 11.5.2021 oznámili, že so mnou ukončujú pracovný pomer v skúšobnej dobe a do novej práce nastupujem až 19.5. (t.j prodleva 8 dni). Termín pôrodu mám 4.12., t.j u nového zamestnávateľa by som nestihla splniť podmienku 270 dni.Ďakujem za správu Vladenka
Dobrý den,
270 dní nemocenského pojištění musí být splněno dohromady za poslední 2 roky před nástupem na peněžitou pomoc v mateřství (PPM), nemusí to být v kuse u jednoho zaměstnavatele. Další podmínkou je nastoupit na PPM v době trvání zaměstnání (pojištění) nebo v ochranné lhůtě po skončení zaměstnání (pojištění). Ochranná lhůta je tak dlouhá jako dané zaměstnání (pojištění), které skončilo v době těhotenství, maximálně však 180 dnů.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý večer,potřebovala bych poradit, zda-li mám nárok na mateřskou, když jsem v červnu 2020 dodělala střední a pak jsem dělala pod agenturou, kde za mě platili pouze zdravotní a až od 1.5.2021 jsem zaměstnaná na HPP v Tescu a termín porodu mám 7.10.2021. Od někoho jsem slyšela, že by to snad šlo nějak vypočítat z toho co odpracoval přítel, ale nechci ho někam tahat, dokud si o tom něco nezjistím a jelikož nejsem moc dobrá na hledání informací, tak se raději zeptám Vás.Děkuji moc za odpověď Hezký večerAnna Fajtlová

Dobrý den,
podmínky pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) se posuzují u každého samostatně, nelze při posuzování Vašeho nároku započítávat zaměstnání přítele. Pro nárok na PPM musíte splňovat alespoň 270 dní nemocenského pojištění za poslední 2 roky a zároveň nastoupit na PPM v době trvání zaměstnání (pojištění) nebo v ochranné lhůtě po skončení zaměstnání (pojištění). Do potřebných 270 dní pojištění se Vám můžeme započítat také doba studia, která spadá do období 2 let před nástupem na PPM, pokud se jednalo o soustavnou přípravu na budoucí povolání a studium bylo úspěšně dokončeno. Pro započítání je potřeba k žádosti o PPM přiložit úředně ověřenou kopii dokladu o úspěšném ukončení studia (např. ověřenou kopii maturitního vysvědčení).
Pokud by chtěl čerpat PPM otec dítěte, je to možné nejdříve po skončení šestinedělí a je potřeba, abyste spolu sepsali dohodu, ve které bude uvedeno datum porodu a od jakého data přebírá péči o dítě. Váš podpis na dohodě musí být úředně ověřen nebo ověřen přímo na OSSZ.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, od 13.5.2015 - 31.11.2016 jsem byla zaměstnaná, bylo mi placeno pojištění a zároveň jsem měla živnost jako vedlejší činnost k zaměstnání, kterou jsem ovšem nevyužila a po ukončení zaměstnání jsem ji pozastavila. Nyní jsem těhotná s termínem porodu 6.3.2018. Získala jsem aktuálně zaměstnání, kam mám nastoupit během září. Zajímá mě tedy, zda budu mít nárok na mateřskou (za předpokladu, že zůstanu zaměstnaná do porodu)? Budu mít nárok i po obnovení živnosti k zaměstnání jako vedlejší činnost? Jaký je nejvyšší možný příspěvěk měsíčně (je mi jasné, že jak se to počítá, jen mě zajímá, zda je ze zákona nějaký limit)? Děkuji.
Dobrý den, pokud budete zaměstnaná až do porodu, nárok na PPM mít budete. Živnost obnovit můžete, ale jestli z ní neplatíte nemocenské pojištění, PPM budete čerpat jen podle příjmů ze zaměstnání. Maximální výše PPM je 34470,- Více zde: https://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-dovolena.
Pro akci je nutné přihlášení