Celkem výsledků pro výraz "maminka": 58
Dobrý den, mám 3 týdenní dcerku a nějak nám hapruje kojení. Dokáže být u prsu i dvě hodiny a pak má hlad, prsa taky střídám, ale pořád nic. V noci používam Nutrilon, protože pořád sála a nic neteklo. Teď mám mlíko přes den, ale je to časový boj. Někdy se budi po půl hodině a chce znova.Co byste mi poradila? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
zde je velmi dobré říkat si větu "kojení není jenom o jídle". Vaše dcerka chce jít k prsu z různých důvodů, má hlad, žízeň, chce ukonejšit, chce uspat, chce si ověřit, že je maminka tady, je to hodně o vašem vzájemném kontaktu. Takže, vždy si u prsu něco z tohoto řeší a když chce k prsu, dejte ji tam. Není dobré dělat jí nějaký pravidelný režim.
Pak je nutné sledovat, co u prsu dělá. Pokud pije mléko, tak slyšíte jak polyká, obyčejně může mít miminko otevřená očíčka a při polknutí plné pusy mléka jí vždy poklesne bradička - zastaví se pohyb brady.
Dvě hodiny u prsu je moc, tak dlouho děti nepijí, hodně z toho bylo o tom, co jsem psala - upokojení, usínání, kontakt s vámi.
A to, že vzbudí za půl hodiny a chce znovu - předtím totiž nepila, jen tam u vás prostě byla a usnula. Teď se vzbudila hladem, takže rychle než se začne rozčilovat, jí nabídněte psro
Pokud máte zájem kojit, radím kojit i v noci, nedávat umělé mléko. Děvčátko dávat k prsu jak chce a sledovat, co u prsu dělá. Pokud usíná, je možné, že se snížil tok mléka (také byste spala, kdyby vám nic moc neteklo), proto ji v tuto chvíli dejte k druhému prsu. Uvidíte - otevře oči a začne polykat, protože jí poteče mléko.
Přeji hodně úspěchů.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, náš problém začal, když bylo synovi cca 2,5 roku. Nočník odmítal a nijak jsme to ani neřešili - čekali jsme, až bude ten správný čas. V létě jsme mu vzali plenku a vysvětlili, že už bude chodit na nočník. Močení zvládl celkem rychle, ale vyprázdnění stolice byl problém. Tenkrát jsme udělali asi milion chyb, ale vidím to až teď. Stolici pouštěl do slipů. Po několika měsících, co jsme ho kárali za pokakávání, ji začal zatlačovat. Dopracovali jsme to až k obtékání stolice a umazávání slipů. Toto období trvalo cca půl roku. V lednu začal huhňat, kašlat, měl neustále rýmu....prošli jsme ORL, alergologii, gastroenterologii, UZ břicha, test na cystickou fibrózu, odběry krve atd. Ustavičné zahlenění jsme se zatlačováním stolice nespojovali. Nyní 2,5 roku po vysazení plen a začátku našich problémů se prokázalo, že dochází k refluxu Reflux je důsledek zatlačování stolice, tím je neustále zahleněn. Snažím se synovi vysvětlit, že si tím ubližuje, slibuji, chválím. Vždy mi slíbí, že už nebude zatlačovat a vždy to stejně udělá. Bude mu pět let, do školky, na výlety, ven, k babičkám atd. pro zahlenění moc nechodí. Sedíme doma. Mám ještě rok staré dítě. Je nebojácný, hůř se soustředí, opakuji mu, že sladkosti bude moci jíst, až přestane se zatlačováním, stejně tak i do školky (má ji rád). Je mi ho moc líto, chodíme jen po doktorech nebo jsme doma. Už nevím, jak mu to vysvětlit, jak se mám chovat až zjistím, že zase zatlačoval. Když se ho zeptám, proč to dělá, tak jen odpoví, že si chtěl hrát. Nebaví ho se vyprazdňovat a přerušovat kvůli tomu hru. Bolesti při vyprazdňování nemá. Moc nás to všechny trápí a víme, že jsme to způsobili my. Prosím o radu, jak máme k synovi přistupovat. Děkuji
Dobrý den, váš synek by pravděpodobně potřeboval delší psychoterapeutické vedení ke zvládnutí vzniklého problému s vyměšováním, zkušený psychoterapeut by možná dokázal být cenným pomocníkem i celé rodině, které se potíže týkají a trápí ji. Doporučovala bych vám proto kontaktovat nejlépe dětského klinického psychologa, případně bych zvážila i konzultaci u dětského psychiatra, spolupracujte také s vaším pediatrem, postupujte podle doporučení odborných lékařů, ke kterým se synem chodíte. Doma se snažte na „problém“ tolik nesoustředit, nemluvte o něm před synem, jeho potíže stále nerozebírejte, nezveličujte. Naopak se snažte soustředit na dny, či hodiny, minuty, kdy chlapec zvládne mít čisté slipy, případně se podaří mít stolici na WC. Velice tyto chvíle oceňte, chvalte, odměňte. Odměny volte podle toho, co má váš chlapec rád, může si je i sám vymyslet. Nemusí to být vždycky sladkosti, ale třeba oblíbená společná činnost, nálepka, výlet, návštěva, školka apod. Sledujte chování synka při hře, jako maminka jej znáte nejlépe a jistě již máte vypozorované, jak se chová či projevuje, když se mu chce na stolici, nebo kdy se snaží stolici zadržet (většinou se jedná o nějaké tělesné projevy – vrtění se, ošívání, zmlknutí v hovoru...). V těchto chvílích buďte nekompromisní, přerušte synovu hru, jasně a stručně mu sdělte, že je potřeba jít na záchod a odveďte jej. Více již nerozebírejte, po vykonání potřeby velmi chvalte. Syn sám ještě nemá vypěstované takové volní mechanismy, aby dokázal pro něj atraktivní hru přerušit a odejít na záchod sám, takže je potřeba mu v tom pomoci. Vypozorujte, v jaké denní době obvykle syn na velkou potřebu chodí – často to bývá pravidelné a v tuto dobu jej opět na záchod odveďte, povzbuďte. Nemám informace, jak zvládá syn tyto své potíže ve školce, jestli i zde trvají, nebo jestli se při pravidelném školkovém režimu (děti jdou většinou společně na záchod před procházkou, po ní, po spinkání apod.) daří vykonávání stolice lépe, pokud ano, pak komunikujte s učitelkami, co jim pomáhá, snažte se využít také doma. Syn potřebuje klidný a citlivý přístup, nezlobte se na něj, spíše se zaměřte a oceňte i dílčí pozitivní změny, pokroky, nepřítomnost potíží, nekárejte, neslibujte, citově se synem nemanipulujte, stanovujte si postupné a malé cíle, oceňujte jejich splnění.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,zajímalo by mne, z čeho se bude vypočítávat má druhá mateřská, a z čeho nemocenská v případě rizikového těhotenství. Jsem prozatím na rodičovské s 1. dítětem, dcerce budou v březnu 3 roky a uvažuji o prodloužení rodičovské (přestože už jsem vyčerpala částku a nepobírám žádnou dávku). Chodím vedle toho do práce na DPČ u stejného zaměstnavatele, ale vykonávám jinou činnost než před 1. rodičovskou. Těhotná jsem velmi čerstvě a jsem už starší maminka, jak by to tedy bylo, pokud by mi bylo doporučeno zůstat doma z důvodu rizikového těhotenství? Předem moc děkuji za odpověď. hylmarovak
Dobrý den, z Vašeho vzkazu předpokládám, že Vám trvá pracovní poměr, ze kterého Vám vznikl nárok na první PPM. Nárok na nemocenskou Vám vznikne pouze tehdy, budete-li mít ukončenou rodičovskou dovolenou - domluvíte se na jejím ukončení se zaměstnavatelem nebo budete nějaký čas v zaměstnání. Z DPČ se neodvádí nemocenské pojištění, takže nemá na nemocenskou vliv a pokud byste třeba měla původní pracovní poměr ukončený a nyní pouze DPČ, pak nebudete mít nárok ani na nemocenskou ani na další PPM.
Pro akci je nutné přihlášení