banner

Celkem výsledků pro výraz "ivf": 73

Dobrý den, reaguji na tuto vaši odpověď:Dobrý den, nevím, jak dlouho se pokoušíte o těhotenství - to jste nezmínila. Pokud je to méně než rok (např. 6 měsíců) a jste mladá, pak nepropadejte panice - může to tak být a neznamená to žádný problém. Pokud se pokoušíte přes rok bez uspěchu, pak je dobré začít pátrat, proč se tak děje. Nicméně informace z vašeho UZ, že máte tlustou stěnu kolem vajíček (možná jste měla na mysli kolem vaječníků) - to vůbec nelze dle UZ hodnotit. Vajíčka nejsou vůbec na UZ vidět, maximálně folikuly, v kterých vajíčka plavou a co se týče vaječníků - opravdu nelze tlouštku obalu hodnotit a nemá to na nic vliv. Takže tím se vůbec nestresujte. Důvody, proč žena nemůže otěhotnět jsou většinou zcela jiné - špatný spermiogram partnera, anovulační cykly, atd atd.........................................Co se týče doby pokoušení o otěhotnění, odpovídalo by to přibližně jednomu roku. Z toho co jste napsala, jsem si hledala pár informací na internetu a mám takový pocit, že by to mohl být syndrom polycystických ovarií. Odpovídají příznaky a všechno to, co se v článcích o tomto syndromu píše. Bohužel nevím si rady s tím, jak mám redukovat svou váhu, což mi radil i můj gynekolog. Mám nadváhu a nedaří se mi hubnout. Sladké nejím, snažím se jíst pravidelně, cvičím každý den, tak nevím... Moc ráda bych přišla na osvědčený způsob, jak redukovat svoji váhu.. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, pokud se již snažíte více než rok, bylo by potřeba udělat podrobnější vyšetření. Syndrom polycystických ovarií, obzvlášť, pokud máte nadváhu, je samozřejmě možný, ale většinou jen na základě UZ jej nelze diagnostikovat. Co se týče vaší nadváhy - s redukcí vám bohužel neporadím. Toto je doména nutričního terapeuta, nikoliv gynekologa. Stran došetření sterility vám nejlépe poradí v některém centru IVF poblíž vašeho bydliště. 

Dobrý den, je mi 28. Měla jsem vždy nepravidelnou MS, od 20 jsem 7 let brala HA. Už rok se snažíme o miminko. Hor. profil mám v pořádku, všechna vyšetření včetně průchodnosti vejcovodů také OK, ale přesto m. cyklus přes 100 dní. Nyní mi byl předepsán Clostilbegyt a Duphaston. Po prvním cyklu a pravidelném měření baz. teploty, ale ovulace stejně neproběhla. Jaká je šance, že další dva cykly budou jiné? Děkuji za odpověď T.

Dobrý den, jaká je šance, to Vám opravdu nedokáži vyčíslit. Každopádně dobré je zkusit stimulaci ovulace Clostilbegytem ještě 2x, pokud bude bez úspěchu, pak je nutno další došetření a event. pohovor v IVF centru. Pokud máte problémy s anovulačnímu cykly, pak zřejmě opravdu nebude problém v průchodnosti vejcovodů, i když nevím, jakou metodou se toto vyšetřovalo. A tudíž možná časem nebude jiná cesta, než klasická stimulace.

Dobrý den, pane doktore, po operaci mi byla zjištěna neprůchodnost vejcovodů. Po obou stranách po konzultaci s panem doktorem doporučeno umělé oplodnění, které jsem podstoupila v Německu zavedené. 2 embrya bohužel 11. den krvácení po domluvě s panem doktorem jsem potřebovala přestávku, z hormonální léčby mi nebylo dobře. Navrhli jsme 3 měsíce, ale já jsem po měsíci úplně normálně otěhotněla, bohužel 3.-4. týden opět krvácení. Moje otázka je: může člověk otěhotnět s neprůchodnými vejcovody, nebo je nějaká možnost na zprůchodnění? Je lepší ještě jednou zkontrolovat vejcovody? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, nevím, jakou metodou byla neprůchodnost vejcovodů zjištěna. To je velmi podstatné. Většinou se během operace zjištuje nástřikem barviva do dělohy a během laparoskopie operatér pozoruje, zda prochází barvivo vejcovodem. Pokud barvivo daným vejcovodem neprochází, pak je neprůchodnost téměř jistá. Pokud jsou na vejcovodech nejaké změny (naplněný vejcovod tekutinou, pozánětlivé změny, srůsty v jeho okolí) a operatér je vyjádří podezření z neprůchodnosti a nástřik neprovede, pak to samozřejmě jisté není. Znovu kontrolovat průchodnost - to je diskutabilní. Rozhodně podstupovat operaci jen kvůli tomuto, bych nedoporučovala. Nicméně, pokud jsou vejcovody neprůchodné, je lepší je před IVF odstranit - tím se eliminuje riziko mimoděložního těhotenství.

Dobrý den, nevím, jak začít. S přítelem jsme spolu už 8 roků a nemůžeme mít miminko. Chodili jsme i po lékařích v zahraničí a prý jsme oba dva v pořádku. Prosím o radu.

Dobrý den, s tím Vám tedy bohužel neporadím. Pokud nemůžete po 8 letech pravidelného sexuálního  života otěhotnět, pak někde problém zjevně je, ale příčiny mohou být opravdu různé. Pokud nepomohou ani žádné s forem asistovaném reprodukce (umělého oplodnění) - to nevím, zda jste zkoušeli, pak další možností volby jsou darovaná vajíčka, pokud je problém ve Vaší ovulaci či náhradní mateřství. Ale toto vše s Vámi musí osobně probrat lékař v centru IVF.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je šance oplodnění přirozenou cestou, když přes 2 roky snažení to nešlo a za poslední rok i pomocí neúspěšné inseminace (partner je po chemoterapii, má jen jedno, vše má v pořádku, jen snížení počtu spermií). Já mám jen jeden vaječník po endometrióze. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, jaká přesně je šance na přirozené otěhotnění Vám samozřejmě nedokáži vyčíslit. Nicméně pokud se již snažíte 2 roky bez uspěchu včetně inseminace, někde problém zřejmě bude a doporučovala bych Vám alespoň konzultaci v některém z center IVF v místě Vašeho bydliště.  

Dobrý den, paní doktorko,dne 27.2.2014 jsem měla podstoupit hysteroskopii kvůli sekundární amenorei a hematometre, ale při předoperačním vyšetření mi zjistili, že mám cystu na pravém ovariu a po CS v roce 2014 (hypotonie děložní, B-lynch, nyní ztenčelá jizva) srůsty pánevní pobřišnice a chronický zánět vejcovodů a vajecniků, takže mi k tomu ještě udělali laparoskopii. Zjistili mi také, že mám v místě jizvy po SC klínovitý defekt 5 mm, funkční myometrium 3-4 mm, ovarium vlevo při hraně děložní 23x12 mm s jedním foliklem 7,5 mm. Ovarium vpravo 32x25 mm spotřebováno jednokomorovou hypoechogenní cystou 22x18 mm...Po zákroku mi bylo řečeno, že si mám ještě nechat udělat chromopertubaci.....Moje otázka zní, nikdo mi přesně nevysvětlil, co to vše znamená. Chtěli bychom s manželem druhé dítě. Myslíte, že budu moci otěhotnět (pan doktor říkal něco o rizikovém těhotenství a o IVF). Je ten klínovitý defekt a ztenčelá děloha vážný problém? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, pokud máte chronický zánět vejcovodů a srůsty, pak by mohl být problém s otěhotněním. Chromopertubací lze zjistit, zda jsou vejcovody průchodné. Nerozumím příliš tomu, proč Vám neudělali chromopertubaci zrovna při operaci. Jedná se totiž o nastříknutí dělohy barvivem a sledování v průbehu laparoskopie, zda barvivo prochází vzestupně přes vejcovody. Musela byste tudíž kvůli tomuto vyšetření opět podstoupit laparoskopii. Co se týče nálezu na děloze, tak vzhledem ke ztenčení v místě jizvy po předchozím císařském řezu a defektu je riziko prasknutí dělohy v průběhu těhotenstí nebo také možného uhnízdění oplozeného vajíčka v jizvě. Navíc pokud jste měla takto komplikovaný předchozí porod s velkou krevní ztrátou při hypotonii a zákrok na děloze, nelze vyloučit opakování problému. Je tedy na zvážení, zda všechna tato rizika podstupovat. Každopádně v případě tehotenství byste měla být sledována v ambulanci rizikového těhotenství v perinatologickém centru.

Porucha ovulace
avatar kolark02 10. 03. 2017

Dobrý den,můj dotaz se především týká ovulace. Je mi 34 let, o dítě se s manželem snažíme zhruba 4 roky. Před dvěma lety jsem otěhotněla, ale již v 5. týdnu došlo k zamlklému potratu. Rok poté jsem musela na laparoskopii – odstranění cysty na pravém vaječníku, byla také provedena průchodnost vejcovodů (vejcovody jsou průchodné). Avšak byla mi zjištěna endometrióza (asi II. stupně). Mám kratší cyklus 24 dnů, menstruace trvá 6 dní. Někdy pár dní před menstruací špiním. Napadlo mě, jestli není problém v mojí ovulaci. Provádím ovulační test: (25. 2. začátek menstruace), 7. 3. pozitivní test (11DC) a 9.3. ultrazvuk u gynekologa. Ačkoliv jsem myslela, že už k ovulaci došlo, našel zralý folikul (asi 20 mm), což znamená, že ještě nepraskl. (Bazální teplota 8.3. 36,41/ 9.3. 36,74/ 10.3 36,79.) Došlo k ovulaci? K ovulaci by mělo dojít nejpozději do 36 hodin od pozitivního ovulačního testu. Znamená to, že i když byl folikul velký, nepraskl a nedošlo k ovulaci? Myslíte si, že by se mohlo jednat o syndrom neprasklého folikulu nebo jinou poruchu ovulace? Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den, k ovulaci opravdu dojít nemuselo. Někdy se z neprasklého folikulu stane cysta, která spontánně praskne až později. Ale mohla jste také ovulovat později. Nicméně pokud se snažíté o těhotenství bezúspěšně již 4 roky, pak bych i vzhledem k Vašemu věku navrhovala návštěvu centra IVF v blízkosti bydliště. Samozřejmě ale záleží, jaký k tomu zaujímáte postoj. Obecně ale 4 roky jsou již dlouhá doba a šance na spontánní těhotenství je nízká.

Dobrý den,chtěla bych se zeptat na 2 dotazy.Nyní jsem 35.tt a ve 33+6 jsem vysadila anopyrin, který jsem brala po IVF z důvodu zjištěné vyšší srážlivosti. Mám strach, jestli to nemůže mít nějaký vliv na miminko.Druhý dotaz se týká stolice, téměř celé těhotenství jsem měla problém se zácpou, někdy musela užívat i čípky. Stolice byla tmavá a pevná. Teď asi 14 dní mám opačný problém. Stolice změnila barvu, je okrové barvy s tmavými kousky a mazlavá - nezávisle na stravě, hlídala jsem si ji, nejdřív jsem myslela, že se jedná o nestrávené zbytky potravy. Mám strach, jestli se nemůže jednat o nějaké parazity. Hlavně nechci ohrozit miminko. Nemůžou mu případní parazité nějak ublížit? Foto stolice zasílám (omlouvám se za takové foto, ale přeci jen to možná pomůže..)

Dobrý den, co se týče Anopyrinu - určitě miminku nijak neublíží, pokud jste vysadila do 34. týdne. Pokud by mělo jeho užívání miminko nějak ohrozit, určitě by vám jej gynekolog nebo hematolog nepředepisoval. Co se týče změny charakteru stolice, to se prosím obraťte na praktického lékaře, pokud máte nějaké pochyby. Já jako gynekolog a porodník vám těžko poskytnu validní odpověď.

Dobrý den, jsem v 11+5tt, dnes ráno jsem celkem silně krvácela, pak postupně špinila a cca do dvou hodin od krvácení bylo po všem a už se nic nedělo. Mám se obávat o miminko, či mohlo dojít kpotratu? Beru utrogestan 2-2-2 denně, jsem těhotná po IVF. Nebo se jen zbytečně stresuju? Špiním často, vždy jsem šla k lékaři a pokaždé bylo vše v pořádku. Nechci stále chodit a působit jako hysterka, ale strašně mě to stresuje. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, pokud jste silně zakrvácela, nedokáži vám říci jistě, že se nic neděje. Těžko po mailové korespondenci tyto věci hodnotit. Krvácení v prvním trimetsru bývá časté, mnohdy nic neznamená, ale potrat se nedá vyloučit, je tedy na vás, zda počkáte nebo lékaře navštívíte.

Dobrý den, paní doktorko Ťápalová,obracím se na Vás s následujícím dotazem.Je mi 30 let, mám jedno dítě (3 roky) a pravidelnou menstruaci po 29 dnech.Již rok a půl se snažíme o druhé dítě. V současné době čekáme na první termín v centru asistované reprodukce.Ovulace nastává většinou okolo 11. dne cyklu (subjektivní pocity-táhlý hlen, ovulační testy, v dubnu ověřeno ultrazvukem vaječníků, BT neměřím, jelikož v noci velmi často vstávám k dceři a tak myslím, že by bylo tímto ovlivněno).Poslední menstruace byla 5. 8. (přišla přesně v termínu), avšak v tom cyklu jsem nezaznamenala žádný z příznaků ovulace. Vím, že se jedná pouze o subjektivní pocity, které nemusejí přesně odrážet realitu a i kdyby, některé cykly mohou být skutečně anovulační a tak jsem tomu nepřikládala význam.V současném cyklu jsem opět subjektivně ovulaci nezaznamenala a dnes (20. den cyklu) přišla menstruace. Tedy o více než týden dříve.Je potřeba se tímto (menstruací po ani ne 3 týdnech) zabývat? Nebo takto jednorázově nevadí a mám situaci řešit s mojí doktorkou až v případě, že by se opakovala?Je možné, že ovulace nastala například již 3. den cyklu a menstruace tak vlastně přišla po "mé klasické" délce luteální fáze? A nebo může u anovulačního cyklu prostě přijít menstruace takto brzy? Je potřeba se takto časným příchodem menstruace znepokojovat?Velmi děkuji za Váš čas a přeji krásný den,Katka Válková

Dobrý den, opravdu existují dvě možnosti. Ovulace mohla nastat dříve než 13.-14. DC a také se mohlo jednat o anovulační cykly. To již zpětně určitě nezjistíte. Pokud 1,5 roku nemůžete otěhotnět, je velmi pravděpodobné, že je problém ve vašem cyklu - pokud jste poprvé neměla s otěhotněním problém. Je tedy dobře, že jste objednaná do centra IVF, kde by vás měli lékaři komplexně vyšetřit, zjistit příčinu a ale toho problém řešit. Tuto jednorázovou situaci bych tedy akutně neřešila. Občas se toto opravdu stát může a vaše lékařka by vám zřejmě dala ještě čas, zda se bude situace opakovat či nikoliv. Pokud v noci hodně vstáváte a nemáte pravidelný spánkový režim, i to může mít samozřejmě na cyklus vliv.

dobry den. zastavam názor ze neockovat. a proc? no zacneme třeba s tim, ze oskovani proti delozniho cipku ne totalne zruinovalo telo. před ockovanim mi gynekolog pochleboval, jak plodnn jsem ze mam strasnevajicek atd a ze otehotnim raz dva. po první injekci gardasilu/silgard jsem zacala mit gynekologicke problémy (jinakpredtim totalne zdravy clovek). zacalo to spozdenim menzes, bolestivosti cysty a po poslední injekci zacaly boje. všechny gynekologicke problémy se svrhly v nesnesitelne bolestivou menstruaci, cysty, PMS, sekrece z bradavek,endometriozu s naslednou infertilitou. kdo by rekla ze tak v kratoucke dobře se muze něco tak spatne zvrhnout. bohužel az pozde jsem prisla na to, ze presne tohle ockovani ma svoje stranky v anglictine s odpurci tedy lidmi s nežádoucími ucinky po celem svete.,kde lze najit asi tak několik milionu stuznosti , spatne zkusenosti o obou druzích vakcinach. sama jsem se setkala s hodne lidmi kteří měli stejne následky jako ja, někdo mensi někdo horsi. všechno to zalezi na imunite člověka.mela jsme za s sebou dvakrát IVF, pry není mozne otěhotnět bez toho a kdoví jestli vůbec. nastetsi jsme zacala studovat naturopatii a verte neverte i když to par let trvalo nez jsme pročistila telo od těchto chemických odpadu, zbavila jsme se všech problemu, které byly udajne nevylecitelne a mam ted dite! které samosrejme ockovat nechci, proto at uz tu v clanku pisete co pisete, lidi nejsou hloupi. staci si vygooglovat jmeno vakciny a slozeni a vime ze vakciny opravdu obsahuji tezke kovy a vubech spatne chemikalie, které zatezuji jak telo tak i organy a ne nevylouci se jak rikate, nerozplynou. nakonec sama pani doktorka strunecka popisuje jak co funguje c nefunguje, udelala vypis z minulosti ze i po vakcine se mnozi nakazily tou nemoci apod. proste nikdo na svete me nevysvetli jak muze byt hlinik rtut formaldehyd a buhvi co ještě jakémukoliv telu prospesne.. kazdopadne na co se vas chci zeptat. v prirode věci funguji tak, ze když je telo napadeno necim spatnych je horecka aby telo bojovalo s danou nemoci, mikroby a viry, a ta horecka trva dokud se tomu tak nestane. proto me zajima na jakem principu ockovani funguje? proc v pripade vakcin je udajne dobře mit horecku aby se udelaly antigeny? horecka je i u ockovani je nic vic nez reakce tela na dane chemikalie, které se telo nemůže zbavit. a proc by injekce mela vyvolávat nejakou reakci aby si telo udelalo protilátky, když si telo zasadne telo uplne to same v době, kdy nemoc chyti? a pokud ockovani opravdu tak funguje, stoji za to aby po nase deti byli dys(lexie) vseho druhu, měli alergie, astma a v horsich pripadech jina horsi postizeni vcetne autismu , rozhodne oslabena jatra a jiné organy a prosim nerikejte ze ne, staci si udelat jaterni ocistu kdokoliv a uvidíte co se z vas posype (tu ocistu vymyslel take lekar jen tak mimochodem, takze nejde o internetovy blud). proc třeba v africe, kde snad každý za život v jistých castech dostane malarii ockuji az když ji clovek ma a ne předtím? hadam protože kdyby se měli ockovat na všechno co hrozi, umreli by dřív nez by ta nemoc mela vůbec sanci k nim prijit. uplne všechny deti mají po ockovani nezadouci ucinky, akorát jak se pise v mych studijních knihách, nektere se dostanou az 3 tydny po ockovani protože telo se snazi bojovat a vyloucit to vpichnute a když uz nemůže teprve pak prijdou horecky a jiné takze nezadouciuciny nemaji cas ani zivotnost. rekla bych ze kazde nebo kazde druhé dite ma dnes nejake zvdravotni problémy po ockovani at uz jde o dermatitidu atopickyexem nebo jiné a horsi.(coz jak si umim představit je pro vas nic vic nez problem genetiky, i když ostatní vime, ze naopak je to problem vnitrni,, který se da ocistou organu od tezkych kovu take vyresit uplne) kdyby co rikate byla pravda, a takovy zazracny lek existoval pak tim jak dnes všichni bereme ty vase " neskodne chemikalie, které se z tela vypari ven" by byly nemocnice prazdne a ne naopak.

Dobrý den, Váš text je značně chaotický, plný laických domněnek, polopravd, spojování nesouvisejících věcí až medicínských nesmyslů. Jen naše síť center očkování a cestovní medicíny očkuje desítky tisíc vakcín ročně, takže o velmi nízkém výskytu nežádoucích reakcí po vakcinaci máme velmi přesný přehled z první ruky. K tomu i samotní pacienti, jelikož počet pacientů, kteří se přichází na základě dobrých zkušeností dobrovolně očkovat se meziročně zvyšuje. Vakcín proti HPV bylo aplikováno ve světě kolem 100 milionů, v některých oblastech světa se očkuje většina věkově relevantní populace, mimochodem tak je tomu i u nás. Dobré zkušenosti s vakcinací se mezi lidmi šíří stejně dobře jako pomluvy, které šíříte Vy bez alespoň základní znalosti problematiky. Za Vaší endometriózu nemůže očkování, ale Vaše tělo. Je to častá diagnóza a drtivá většina postižených žen nikdy proti HPV očkována nebyla. Ani za Vaše cysty očkování nemůže, chápu však, že pro některé lidi je jednodušší na něco to hodit, aby si psychicky ulevili. Naturopatii a různé formy očisty těla komentovat nebudu. I když mám ve zvyku dívat se na vědecké důkazy účinnosti, u některých věcí funguje i placebo efekt, takže nejsem jejich odpůrcem, má-li to určitá pravidla. Zejména u neuro-psychicky podmíněných stavů to může mít prospěšný efekt. Osobně za chemikálie považuji spíše léky než vakcíny a ty Vás nikdo nenutí užívat. Stejně jako se nemusíte očkovat. Ani vakcinace proti HPV není povinná. My, co se tím jako specialisté zabýváme a známe tuto problematiku detailně si své děti a příbuzné očkováním chráníme. Stejně tak jsou největšími propagátoři HPV vakcinace gynekologové, oni totiž vidí, jak dokážou HPV viry ublížit a jak je potom medicína často bezbranná. V ČR podle statistik zabije rakovina způsobená HPV každých 20 hodin jednu ženu. Komentovat nemá smysl ani složení kovů či aditiv ve vakcínách, tomuto tématu zjevně nerozumíte, jejich účelu ani přínosu, proč se tam některé látky vyskytují a nakonec si myslím, že ani nechcete slyšet odborný názor, jen jste chtěla útočit. Dokazuje to i uvedený nonsens ohledně očkování proti malárii v Africe, kdy se údajně očkuje až když ji dítě má, což je absurdní. Osobně jezdím každoročně na humanitární mise do Afriky, asi na rozdíl od těch, kteří tyto bludy šíří. Nebo tvrzení, že mít horečku po očkování je dobré, což je naprosto nepřesná a zkreslená informace. Pokud máte zájem dovědět se, jak fungují principy vakcinace, zkuste si něco o tom nastudovat na internetu z alespoň trochu důvěryhodných zdrojů, než se zapojíte do diskuze ve veřejném prostoru, např. na www.vakciny.net.

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o názor ohledně mého nárůstu hcg. Pokoušíme se o miminko několik let a máme za sebou několik neúspěšných IVF. Je mi 39 a konečně se nám podařilo otěhotnět a to po zavedení 5 denní blastocysty. 16 den po transferu bylo hcg 1050; po dalších 10 dnech 4800 a po dalších 6 dnech 8100 -nezdvojnásobuje se, ale jen pomalu narůstá. :o(. Podle výpočtu jsem v 7. týdnu, je možné, že na tento pomalý nárůst má vliv obezita? Od začátku těhotenství kromě občasné bolesti v podbřišku a akné, žádné těhotenské příznaky nemám a zavádím utrogestan 3x denně. Moc děkuji

Dobrý den, prováděl vám někdo UZ, pokud jste již v 7. týdnu? To je samozřejmě nejdůležitější vyšetření - co je vidět na UZ. Pokud jste v 7. týdnu, pak by na UZ již měl být vidět plod i se srdeční akcí. Pokud tomu tak není, pak se těhotenství bohužel nevyvíjí dobře. Hormon hCG by měl růst většinou dvojnásobně cca každých 48 hodin. Pokud se hladina zdvojnásobila za 6 dní, je to neadekvátní, bohužel. Ale jak říkám - základem je UZ.