Celkem výsledků pro výraz "ivf": 73
Dobrý den, nevím, jak začít. S přítelem jsme spolu už 8 roků a nemůžeme mít miminko. Chodili jsme i po lékařích v zahraničí a prý jsme oba dva v pořádku. Prosím o radu.
Dobrý den, s tím Vám tedy bohužel neporadím. Pokud nemůžete po 8 letech pravidelného sexuálního života otěhotnět, pak někde problém zjevně je, ale příčiny mohou být opravdu různé. Pokud nepomohou ani žádné s forem asistovaném reprodukce (umělého oplodnění) - to nevím, zda jste zkoušeli, pak další možností volby jsou darovaná vajíčka, pokud je problém ve Vaší ovulaci či náhradní mateřství. Ale toto vše s Vámi musí osobně probrat lékař v centru IVF.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je šance oplodnění přirozenou cestou, když přes 2 roky snažení to nešlo a za poslední rok i pomocí neúspěšné inseminace (partner je po chemoterapii, má jen jedno, vše má v pořádku, jen snížení počtu spermií). Já mám jen jeden vaječník po endometrióze. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, jaká přesně je šance na přirozené otěhotnění Vám samozřejmě nedokáži vyčíslit. Nicméně pokud se již snažíte 2 roky bez uspěchu včetně inseminace, někde problém zřejmě bude a doporučovala bych Vám alespoň konzultaci v některém z center IVF v místě Vašeho bydliště.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko,dne 27.2.2014 jsem měla podstoupit hysteroskopii kvůli sekundární amenorei a hematometre, ale při předoperačním vyšetření mi zjistili, že mám cystu na pravém ovariu a po CS v roce 2014 (hypotonie děložní, B-lynch, nyní ztenčelá jizva) srůsty pánevní pobřišnice a chronický zánět vejcovodů a vajecniků, takže mi k tomu ještě udělali laparoskopii. Zjistili mi také, že mám v místě jizvy po SC klínovitý defekt 5 mm, funkční myometrium 3-4 mm, ovarium vlevo při hraně děložní 23x12 mm s jedním foliklem 7,5 mm. Ovarium vpravo 32x25 mm spotřebováno jednokomorovou hypoechogenní cystou 22x18 mm...Po zákroku mi bylo řečeno, že si mám ještě nechat udělat chromopertubaci.....Moje otázka zní, nikdo mi přesně nevysvětlil, co to vše znamená. Chtěli bychom s manželem druhé dítě. Myslíte, že budu moci otěhotnět (pan doktor říkal něco o rizikovém těhotenství a o IVF). Je ten klínovitý defekt a ztenčelá děloha vážný problém? Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den, pokud máte chronický zánět vejcovodů a srůsty, pak by mohl být problém s otěhotněním. Chromopertubací lze zjistit, zda jsou vejcovody průchodné. Nerozumím příliš tomu, proč Vám neudělali chromopertubaci zrovna při operaci. Jedná se totiž o nastříknutí dělohy barvivem a sledování v průbehu laparoskopie, zda barvivo prochází vzestupně přes vejcovody. Musela byste tudíž kvůli tomuto vyšetření opět podstoupit laparoskopii. Co se týče nálezu na děloze, tak vzhledem ke ztenčení v místě jizvy po předchozím císařském řezu a defektu je riziko prasknutí dělohy v průběhu těhotenstí nebo také možného uhnízdění oplozeného vajíčka v jizvě. Navíc pokud jste měla takto komplikovaný předchozí porod s velkou krevní ztrátou při hypotonii a zákrok na děloze, nelze vyloučit opakování problému. Je tedy na zvážení, zda všechna tato rizika podstupovat. Každopádně v případě tehotenství byste měla být sledována v ambulanci rizikového těhotenství v perinatologickém centru.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,můj dotaz se především týká ovulace. Je mi 34 let, o dítě se s manželem snažíme zhruba 4 roky. Před dvěma lety jsem otěhotněla, ale již v 5. týdnu došlo k zamlklému potratu. Rok poté jsem musela na laparoskopii – odstranění cysty na pravém vaječníku, byla také provedena průchodnost vejcovodů (vejcovody jsou průchodné). Avšak byla mi zjištěna endometrióza (asi II. stupně). Mám kratší cyklus 24 dnů, menstruace trvá 6 dní. Někdy pár dní před menstruací špiním. Napadlo mě, jestli není problém v mojí ovulaci. Provádím ovulační test: (25. 2. začátek menstruace), 7. 3. pozitivní test (11DC) a 9.3. ultrazvuk u gynekologa. Ačkoliv jsem myslela, že už k ovulaci došlo, našel zralý folikul (asi 20 mm), což znamená, že ještě nepraskl. (Bazální teplota 8.3. 36,41/ 9.3. 36,74/ 10.3 36,79.) Došlo k ovulaci? K ovulaci by mělo dojít nejpozději do 36 hodin od pozitivního ovulačního testu. Znamená to, že i když byl folikul velký, nepraskl a nedošlo k ovulaci? Myslíte si, že by se mohlo jednat o syndrom neprasklého folikulu nebo jinou poruchu ovulace? Děkuji Vám za odpověď.
Dobrý den, k ovulaci opravdu dojít nemuselo. Někdy se z neprasklého folikulu stane cysta, která spontánně praskne až později. Ale mohla jste také ovulovat později. Nicméně pokud se snažíté o těhotenství bezúspěšně již 4 roky, pak bych i vzhledem k Vašemu věku navrhovala návštěvu centra IVF v blízkosti bydliště. Samozřejmě ale záleží, jaký k tomu zaujímáte postoj. Obecně ale 4 roky jsou již dlouhá doba a šance na spontánní těhotenství je nízká.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,chtěla bych se zeptat na 2 dotazy.Nyní jsem 35.tt a ve 33+6 jsem vysadila anopyrin, který jsem brala po IVF z důvodu zjištěné vyšší srážlivosti. Mám strach, jestli to nemůže mít nějaký vliv na miminko.Druhý dotaz se týká stolice, téměř celé těhotenství jsem měla problém se zácpou, někdy musela užívat i čípky. Stolice byla tmavá a pevná. Teď asi 14 dní mám opačný problém. Stolice změnila barvu, je okrové barvy s tmavými kousky a mazlavá - nezávisle na stravě, hlídala jsem si ji, nejdřív jsem myslela, že se jedná o nestrávené zbytky potravy. Mám strach, jestli se nemůže jednat o nějaké parazity. Hlavně nechci ohrozit miminko. Nemůžou mu případní parazité nějak ublížit? Foto stolice zasílám (omlouvám se za takové foto, ale přeci jen to možná pomůže..)

Dobrý den, co se týče Anopyrinu - určitě miminku nijak neublíží, pokud jste vysadila do 34. týdne. Pokud by mělo jeho užívání miminko nějak ohrozit, určitě by vám jej gynekolog nebo hematolog nepředepisoval. Co se týče změny charakteru stolice, to se prosím obraťte na praktického lékaře, pokud máte nějaké pochyby. Já jako gynekolog a porodník vám těžko poskytnu validní odpověď.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem v 11+5tt, dnes ráno jsem celkem silně krvácela, pak postupně špinila a cca do dvou hodin od krvácení bylo po všem a už se nic nedělo. Mám se obávat o miminko, či mohlo dojít kpotratu? Beru utrogestan 2-2-2 denně, jsem těhotná po IVF. Nebo se jen zbytečně stresuju? Špiním často, vždy jsem šla k lékaři a pokaždé bylo vše v pořádku. Nechci stále chodit a působit jako hysterka, ale strašně mě to stresuje. Děkuji předem za odpověď.
Dobrý den, pokud jste silně zakrvácela, nedokáži vám říci jistě, že se nic neděje. Těžko po mailové korespondenci tyto věci hodnotit. Krvácení v prvním trimetsru bývá časté, mnohdy nic neznamená, ale potrat se nedá vyloučit, je tedy na vás, zda počkáte nebo lékaře navštívíte.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko Ťápalová,obracím se na Vás s následujícím dotazem.Je mi 30 let, mám jedno dítě (3 roky) a pravidelnou menstruaci po 29 dnech.Již rok a půl se snažíme o druhé dítě. V současné době čekáme na první termín v centru asistované reprodukce.Ovulace nastává většinou okolo 11. dne cyklu (subjektivní pocity-táhlý hlen, ovulační testy, v dubnu ověřeno ultrazvukem vaječníků, BT neměřím, jelikož v noci velmi často vstávám k dceři a tak myslím, že by bylo tímto ovlivněno).Poslední menstruace byla 5. 8. (přišla přesně v termínu), avšak v tom cyklu jsem nezaznamenala žádný z příznaků ovulace. Vím, že se jedná pouze o subjektivní pocity, které nemusejí přesně odrážet realitu a i kdyby, některé cykly mohou být skutečně anovulační a tak jsem tomu nepřikládala význam.V současném cyklu jsem opět subjektivně ovulaci nezaznamenala a dnes (20. den cyklu) přišla menstruace. Tedy o více než týden dříve.Je potřeba se tímto (menstruací po ani ne 3 týdnech) zabývat? Nebo takto jednorázově nevadí a mám situaci řešit s mojí doktorkou až v případě, že by se opakovala?Je možné, že ovulace nastala například již 3. den cyklu a menstruace tak vlastně přišla po "mé klasické" délce luteální fáze? A nebo může u anovulačního cyklu prostě přijít menstruace takto brzy? Je potřeba se takto časným příchodem menstruace znepokojovat?Velmi děkuji za Váš čas a přeji krásný den,Katka Válková
Dobrý den, opravdu existují dvě možnosti. Ovulace mohla nastat dříve než 13.-14. DC a také se mohlo jednat o anovulační cykly. To již zpětně určitě nezjistíte. Pokud 1,5 roku nemůžete otěhotnět, je velmi pravděpodobné, že je problém ve vašem cyklu - pokud jste poprvé neměla s otěhotněním problém. Je tedy dobře, že jste objednaná do centra IVF, kde by vás měli lékaři komplexně vyšetřit, zjistit příčinu a ale toho problém řešit. Tuto jednorázovou situaci bych tedy akutně neřešila. Občas se toto opravdu stát může a vaše lékařka by vám zřejmě dala ještě čas, zda se bude situace opakovat či nikoliv. Pokud v noci hodně vstáváte a nemáte pravidelný spánkový režim, i to může mít samozřejmě na cyklus vliv.
Pro akci je nutné přihlášení
dobry den. zastavam názor ze neockovat. a proc? no zacneme třeba s tim, ze oskovani proti delozniho cipku ne totalne zruinovalo telo. před ockovanim mi gynekolog pochleboval, jak plodnn jsem ze mam strasnevajicek atd a ze otehotnim raz dva. po první injekci gardasilu/silgard jsem zacala mit gynekologicke problémy (jinakpredtim totalne zdravy clovek). zacalo to spozdenim menzes, bolestivosti cysty a po poslední injekci zacaly boje. všechny gynekologicke problémy se svrhly v nesnesitelne bolestivou menstruaci, cysty, PMS, sekrece z bradavek,endometriozu s naslednou infertilitou. kdo by rekla ze tak v kratoucke dobře se muze něco tak spatne zvrhnout. bohužel az pozde jsem prisla na to, ze presne tohle ockovani ma svoje stranky v anglictine s odpurci tedy lidmi s nežádoucími ucinky po celem svete.,kde lze najit asi tak několik milionu stuznosti , spatne zkusenosti o obou druzích vakcinach. sama jsem se setkala s hodne lidmi kteří měli stejne následky jako ja, někdo mensi někdo horsi. všechno to zalezi na imunite člověka.mela jsme za s sebou dvakrát IVF, pry není mozne otěhotnět bez toho a kdoví jestli vůbec. nastetsi jsme zacala studovat naturopatii a verte neverte i když to par let trvalo nez jsme pročistila telo od těchto chemických odpadu, zbavila jsme se všech problemu, které byly udajne nevylecitelne a mam ted dite! které samosrejme ockovat nechci, proto at uz tu v clanku pisete co pisete, lidi nejsou hloupi. staci si vygooglovat jmeno vakciny a slozeni a vime ze vakciny opravdu obsahuji tezke kovy a vubech spatne chemikalie, které zatezuji jak telo tak i organy a ne nevylouci se jak rikate, nerozplynou. nakonec sama pani doktorka strunecka popisuje jak co funguje c nefunguje, udelala vypis z minulosti ze i po vakcine se mnozi nakazily tou nemoci apod. proste nikdo na svete me nevysvetli jak muze byt hlinik rtut formaldehyd a buhvi co ještě jakémukoliv telu prospesne.. kazdopadne na co se vas chci zeptat. v prirode věci funguji tak, ze když je telo napadeno necim spatnych je horecka aby telo bojovalo s danou nemoci, mikroby a viry, a ta horecka trva dokud se tomu tak nestane. proto me zajima na jakem principu ockovani funguje? proc v pripade vakcin je udajne dobře mit horecku aby se udelaly antigeny? horecka je i u ockovani je nic vic nez reakce tela na dane chemikalie, které se telo nemůže zbavit. a proc by injekce mela vyvolávat nejakou reakci aby si telo udelalo protilátky, když si telo zasadne telo uplne to same v době, kdy nemoc chyti? a pokud ockovani opravdu tak funguje, stoji za to aby po nase deti byli dys(lexie) vseho druhu, měli alergie, astma a v horsich pripadech jina horsi postizeni vcetne autismu , rozhodne oslabena jatra a jiné organy a prosim nerikejte ze ne, staci si udelat jaterni ocistu kdokoliv a uvidíte co se z vas posype (tu ocistu vymyslel take lekar jen tak mimochodem, takze nejde o internetovy blud). proc třeba v africe, kde snad každý za život v jistých castech dostane malarii ockuji az když ji clovek ma a ne předtím? hadam protože kdyby se měli ockovat na všechno co hrozi, umreli by dřív nez by ta nemoc mela vůbec sanci k nim prijit. uplne všechny deti mají po ockovani nezadouci ucinky, akorát jak se pise v mych studijních knihách, nektere se dostanou az 3 tydny po ockovani protože telo se snazi bojovat a vyloucit to vpichnute a když uz nemůže teprve pak prijdou horecky a jiné takze nezadouciuciny nemaji cas ani zivotnost. rekla bych ze kazde nebo kazde druhé dite ma dnes nejake zvdravotni problémy po ockovani at uz jde o dermatitidu atopickyexem nebo jiné a horsi.(coz jak si umim představit je pro vas nic vic nez problem genetiky, i když ostatní vime, ze naopak je to problem vnitrni,, který se da ocistou organu od tezkych kovu take vyresit uplne) kdyby co rikate byla pravda, a takovy zazracny lek existoval pak tim jak dnes všichni bereme ty vase " neskodne chemikalie, které se z tela vypari ven" by byly nemocnice prazdne a ne naopak.
Dobrý den, Váš text je značně chaotický, plný laických domněnek, polopravd, spojování nesouvisejících věcí až medicínských nesmyslů. Jen naše síť center očkování a cestovní medicíny očkuje desítky tisíc vakcín ročně, takže o velmi nízkém výskytu nežádoucích reakcí po vakcinaci máme velmi přesný přehled z první ruky. K tomu i samotní pacienti, jelikož počet pacientů, kteří se přichází na základě dobrých zkušeností dobrovolně očkovat se meziročně zvyšuje. Vakcín proti HPV bylo aplikováno ve světě kolem 100 milionů, v některých oblastech světa se očkuje většina věkově relevantní populace, mimochodem tak je tomu i u nás. Dobré zkušenosti s vakcinací se mezi lidmi šíří stejně dobře jako pomluvy, které šíříte Vy bez alespoň základní znalosti problematiky. Za Vaší endometriózu nemůže očkování, ale Vaše tělo. Je to častá diagnóza a drtivá většina postižených žen nikdy proti HPV očkována nebyla. Ani za Vaše cysty očkování nemůže, chápu však, že pro některé lidi je jednodušší na něco to hodit, aby si psychicky ulevili. Naturopatii a různé formy očisty těla komentovat nebudu. I když mám ve zvyku dívat se na vědecké důkazy účinnosti, u některých věcí funguje i placebo efekt, takže nejsem jejich odpůrcem, má-li to určitá pravidla. Zejména u neuro-psychicky podmíněných stavů to může mít prospěšný efekt. Osobně za chemikálie považuji spíše léky než vakcíny a ty Vás nikdo nenutí užívat. Stejně jako se nemusíte očkovat. Ani vakcinace proti HPV není povinná. My, co se tím jako specialisté zabýváme a známe tuto problematiku detailně si své děti a příbuzné očkováním chráníme. Stejně tak jsou největšími propagátoři HPV vakcinace gynekologové, oni totiž vidí, jak dokážou HPV viry ublížit a jak je potom medicína často bezbranná. V ČR podle statistik zabije rakovina způsobená HPV každých 20 hodin jednu ženu. Komentovat nemá smysl ani složení kovů či aditiv ve vakcínách, tomuto tématu zjevně nerozumíte, jejich účelu ani přínosu, proč se tam některé látky vyskytují a nakonec si myslím, že ani nechcete slyšet odborný názor, jen jste chtěla útočit. Dokazuje to i uvedený nonsens ohledně očkování proti malárii v Africe, kdy se údajně očkuje až když ji dítě má, což je absurdní. Osobně jezdím každoročně na humanitární mise do Afriky, asi na rozdíl od těch, kteří tyto bludy šíří. Nebo tvrzení, že mít horečku po očkování je dobré, což je naprosto nepřesná a zkreslená informace. Pokud máte zájem dovědět se, jak fungují principy vakcinace, zkuste si něco o tom nastudovat na internetu z alespoň trochu důvěryhodných zdrojů, než se zapojíte do diskuze ve veřejném prostoru, např. na www.vakciny.net.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o názor ohledně mého nárůstu hcg. Pokoušíme se o miminko několik let a máme za sebou několik neúspěšných IVF. Je mi 39 a konečně se nám podařilo otěhotnět a to po zavedení 5 denní blastocysty. 16 den po transferu bylo hcg 1050; po dalších 10 dnech 4800 a po dalších 6 dnech 8100 -nezdvojnásobuje se, ale jen pomalu narůstá. :o(. Podle výpočtu jsem v 7. týdnu, je možné, že na tento pomalý nárůst má vliv obezita? Od začátku těhotenství kromě občasné bolesti v podbřišku a akné, žádné těhotenské příznaky nemám a zavádím utrogestan 3x denně. Moc děkuji
Dobrý den, prováděl vám někdo UZ, pokud jste již v 7. týdnu? To je samozřejmě nejdůležitější vyšetření - co je vidět na UZ. Pokud jste v 7. týdnu, pak by na UZ již měl být vidět plod i se srdeční akcí. Pokud tomu tak není, pak se těhotenství bohužel nevyvíjí dobře. Hormon hCG by měl růst většinou dvojnásobně cca každých 48 hodin. Pokud se hladina zdvojnásobila za 6 dní, je to neadekvátní, bohužel. Ale jak říkám - základem je UZ.
Pro akci je nutné přihlášení
Vážená paní doktorko, prosím Vás o reakci na můj dotaz. V srpnu jsem absolvovala své 3. IVF a byla zavedena 2 embrya. Obě se uchytila a čekáme tedy dvojčátka. Ve 14. týdnu po vysazení utrogestanu jsem krvácela, lékař provedl utz, vše bylo v pořádku, dostala jsem nějakou injekci a nařízený klid. Na prvotrimestrálním screeningu bylo také vše v pořádku. Špinit (tmavěhnědou krví) jsem však nepřestávala, když to bylo již po několikáté, jeli jsme na gynekologickou ambulanci, tam mi pan primář řekl, že jeden z plodů má placentu velmi nízko (10 mm od okraje) a mám velmi drobný čípek. Prý se bude špinění opakovat a mám mít klid na lůžku. V podstatě jen ležím, beru znovu utrogestan, ale za 5 dní nepřichází žádné zlepšení. Přes den bývá klid a v noci silně špiním. Bylo mi řečeno, že do nemocnice mám přijet pouze, když prokrvácím vložku co 30 minut. Na kontrolu ke svému gynekologovi jdu až za dva týdny a jsem značně nervózní, zda jsou miminka v pořádku. Jinak nemám žádné bolesti. Myslíte, že opravdu nemusím vyhledávat lékaře? Četla jsem také, že placenta se ve většině případů posune výše, je tato možnost i u dvojčat? Velmi děkuji za odpověď a omlouvám se za rozsáhlý dotaz.
Dobrý den, nevím, v kterém týdnu nyní jste, ale předpokládám, že za 14. týdnem. V druhém trimestru je naprosto nesměrodatné, jak nízko se placenta (placenty) nachází. Pokud placenta nepřekrývá centrálně vnitřní branku, ale končí cípem 10mm od vnitřní branky, pak se s největší pravděpodobností růstem dělohy vytáhne nahoru ještě o několik centimetrů. Špinění může mít v první polovině těhotenství různý původ. Na vině může být nízko uložená placenta, ale i krvácení z drobných cév v děložním čípku, atd. Každopádně časem by měly tyto potíže ustat. Terapií první volby jsou v tomto případě opravdu jen gestageny a klidový režim (i když i toto opatření se v posledních letech hodně diskutuje). Pokud tedy nekrvácíte silně jasnou krví, pak nemusíte navštěvovat lékaře dříve.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, otěhotněla jsem po 3.ivf a čekáme dvojčátka. Nyní jsem 9 +1tt a pro masivní krvácení a z důvodu hrozícího potratu jsem byla hospitalizována v nemocnici. Ze stěru byl zjištěn streptokok agal., mám brát antibiotika, neohrozí dvojčátka? Krvácení způsobil streptokok? Musí se léčit i manžel? Děkuji.
Dobrý den, streptokok agalacitae je součástí běžné poševní mikroflory a tudíž jeho nález v kultivaci není ničím neobvyklým. Při přemnožení může způsobit zánět, ale určitě není původcem masivního krvácení z dělohy. To bývá spíš z důvodu hematomu v děloze či prasklé cévky. Krátkodobá léčba Macmirorem určitě těhotenství neohrozí.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,ráda bych požádala o radu. V lednu 2017 jsem vysadila antikoncepci po 11 letech užívání. Před nasazením menstruace pravidelná bez problému. Po vysazeni po 3. měsících bez menstruace vyvolávací injekce, dále nasazen estrofem+gynprodyl- bez reakce. Děložní sliznice stále 4 mm. V květnu 2017 nasazena hormonální substituce Klimonorm. Po něm 2 cykly slabá menstruace a následně 4 cykly opět bez menstruace. Byla jsem odeslána na endokrinologii,v září mi byl nasazen euthyrox. Nyní hodnoty horm. štítné žl.v pořádku. Paní doktorka mi radí trpělivost a pokračovat v užívání Klimonormu,obsahuje nízkou hladinu hormonu. Prý uvidíme,jestli do tří měsíců začnu opět menstruovat po úpravě horm. štítné žlázy. Pak by mě teprve odeslala na vyšetření dělohy. Poslední kontrolu jsem měla 4,5 mm děl. sliznici. Prosím, jak byste postupovala v léčbě, abych mohla brzy otěhotnět? Mám strach, že to nepůjde. Předem moc děkuji za názor.
Dobrý den, úprava menstruačního cyklu po vysazení dlouhodobě užívané antikoncepce může trvat i rok. Co se týče výšky sliznice - otěhotnět se dá i při výšce 4mm, pokud by byla menstruace pravidelná a cykly byly ovulační. Pokud ale nemenstruuje zřejmě z důvodu absence ovulace (je třeba vyšetřit několikrát vaječníky během cyklu pomocí ulztrazvuku - jak vypadají, zda jsou hormonálně aktivní a s rostoucími folikuly), pak je třeba komplexní vyšetření. Záleží také na vašem věku, s kterým mohou potíže souviset. Je třeba vyšetřit hormonální profil, zda se např. nejedná o předčasné ovariální selhání. Opravdu důvodů může být spousta. Doporučovala bych ještě do konce roku vyčkat a pokud bude situace stále stejná, zkusit se poradit např. v centru IVF v místě vašeho bydliště, kde by vás komplexně vyšetřili a zjistili příčinu vašeho stavu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, už to budou dva roky, co jsem vysadila HA a od té doby mám menstruaci, tak jednou za tři měsíce, s manželem se stále snažíme o miminko a pořád nic. Dělala jsem si ovulační testy a vyšly bohužel negativně. Řešila jsem to i s mou gynekoložkou, ale podle ní je vše v pořádku. Měla byste pro mě vy nějakou radu? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud máte nepravidelnou menstruaci, je to zřejmě z důvodu absence ovulace, na což vám poukázaly i ovulační testy. Bez ovulace nelze otěhotnět a je tedy třeba ji navodit. Nemožnost otěhotnění je velmi komplexní problém, jehož rozebírání není předmětem online poradny. Záleží také, kolik je vám roků - i to může mít na ovulaci a poté i kvalitu vajíček vliv. Bude dobré i vyšetřit spermiogram manžela, pokud se snažíte déle než rok. Pokud se vám tedy nedaří otěhotnět téměř 2 roky, určitě bych doporučila již začít situaci aktivně řešit. Je možné obrátit se na nějaké IVF centrum v místě vašeho bydliště, kde nemusí ihned dojít na umělé oplodnění, nicméně vás jako pár komplexně vyšetří a najdou původ problému.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, jsem ve 26 TT a čekám dvojčátka (po IVF, vloženy 2 embrya) jsou stejného pohlaví - holčičky a zřejmě jsou dvojvaječná. Do 22 TT se vyvíjely zcela symetricky, ale nyní je jedno o 2 týdny menší (640g) a druhé téměř o týden větší (860g) než by měly být. Vím, že teď se nejspíš musí jen čekat zda se mezi nimi nebude rozdíl prohlubovat, nicméně bych se ráda zeptala na Vaši zkušenost jaká je pravděpodobnost, zda se opět srovnají a jaká jsou případná rizika v případě, že by se rozdíl zvětšoval. Velice děkuji za odpověď.
Dobrý den, problematika těhotenství s dvojčaty je velmi rozsáhlá a je nad rámec naší online poradny zde vše vypisovat, odpovím tedy jen stručně. Pokud jsou dvojčata dvojvaječná (a tuto informaci byste měla dostat jasně již v prvním trimestru na základě UZ - lze to velmi dobře rozeznat již brzy), pak by v tomto případě neměl hrozit tzv. twin to twin syndrom, kdy mají dvojčata společnou placentu a mohou na sobě vzájemně parazitovat. Opravdu se nedá říci, zda se bude váhový rozdíl prohlubovat či nikoliv. Pokud máte tuto informaci na základě jednoho měření, které může být velmi nepřesní, na další kontrole rozdíl být nemusí už téměř žádný. Pokud by se váhový rozdíl prohluboval, je to opět velmi individuální, jak se dále postupuje. Záleží na stáří plodů, na jejich kondici (průtoky v pupečníku, množství plodové vody atd.), jak často se sledují a jak dlouho se v těhotenství pokračuje.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko,chtěla bych se zeptat. Je mi to teda hloupý, ale stres při IVF je veliký, a tím pádem i hádky.Jeden den po embryotransferu hatchujícího 5 denního embrya jsme se s přítelem strašně pohádali a přetahovali se v kuchyni. Byla jsem s nervama v koncích, trvalo to teda třeba jen 10 minut, ale hysterie, tlak vysoký a zadýchaná jsem byla jako u maratonu. Mám teď strach, že jsme všechno pokazili. Děkuji za odpověďIveta
Dobrý den, příliš nerozumím tomu, jaké vysvětlení žádáte...odpovím pouze obecně. Stres může mít vliv na nejrůznější pochody v těle, ale tuto míru nikdy nikdo ve studiích nezkoumal, ani to není možné. Jsou to pouze doměnky, že stresová sutiace může ovlivnit fungování lidského organismu. Na druhou stranu pokud byste neotěhotněla, není dobré dávat vše za vinu předchozímu stresu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, včera jsem na gynekologické prohlídce v 9. tt. zjistila, že moje těhotenství po IVF zamlklo odhadem v 7.tt (velikost plodu cca 12mm). Nyní musím rozhodnout co a jak dál. VELMI SE BOJÍM a VELMI NECHCI jít na revizi, obávám se negativních následků a vzhledem k mému věku (36 let) bych se chtěla co nejdříve pokusit znovu otěhotnět pomocí KET. Ráda bych, aby mé tělo plod vypudilo bez chirurgického zákroku. Je to v mé situaci (věk, stádium těhotenství, velikost plodu) možné? Četla jsem o nějakých farmakologických možnostech (uterotonika, potratové pilulky apod), ale nechci se domnívat, potřebovala bych znát reálné možnosti. Na revizi jsem objednaná na 7. 6. 2018, ale myslím, že termín budu rušit. Děkuji předem za odpověď, s pozdravem, MK.
Dobrý den, revize v prvním trimestru není třeba se příliš obávat. Pokud je provedená šetrně, s čímž se v dnešní době počítá, pak je rychlejší a šetrnější, než čekat, zda se potrat rozběhne sám, což může trvat ještě delší dobu. Může být navíc doprovázen silným krvácením a bude třeba stejně revizi udělat, aby v děloze nezůstaly zbytky a krvácení se zastavilo. Je to tedy na vás, nicméně revizi bych nezatracovala. Co se týče potratové pilulky, tak její použití možné je, pokud plod odp. max. 7 týdnu, nicméně její použití je vázáno pouze na nemocniční zařízení a také záleží na tom, z kterého kraje jste, protože není k dispozici v každé nemocnici. Musela byste se informovat, kde je možné se objednat.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, mám na Vás dotaz ohledně výsledků testů hormonálního profilu.1. test proveden 2 den cyklu s hodnotami - LH 4,2 << IU/l; FSH 9,2 << IU/l; Prolaktin 9,3 ug/l; Progesteron 0,9 >> nmol/l; Sex hormone bind.gl. 46,70 nmol/l; Kortizol 323 nmol/l; DHEA-S 6,80 umol/l; 17-OH-progesteron 1,21 nmol/l. 2. test proveden 22 den cyklu s hodnotami - Progesteron 31,7 >> nmol/l současně s 2. testem proveden i AMH s hodnotou 1,51 ng/ml.Byla tedy prokázána ovulace? Pokud ano, jaké bude další doporučení lékaře (přes rok od vysazení HA nedošlo k těhotenství a ovulační testy z lékárny ukazovaly v měsících duben a březen, že ovulace není)?Další konzultaci lékařka stanovila až na září. Co do té doby pro zvýšení pravděpodobnosti otěhotnění mohu udělat? (vitamíny, bylinky, cvičení, ...) Děkuji za Vaši odpověď a čas.
Dobrý den, pokud byl test proveden 1. a 22. den, pak nelze říci, zda ovulace proběhla či nikoliv. Co se týče AMH, pak hodnota 1-3 je norma, takže ve vašem případě v pořádku. Důvodů, proč nedochází k ovulaci, může být spousta (jejich vyjmenování a popis je nad dámec naší poradny) a pak tedy i léčba je různá. Pokud jste rok po vysazení HA neotěhotněla a ovulační testy jsou negativní, pak zřejmě k ovulaci nedochází. Zda počkáte do září či nikoliv, je na vás. 1 rok je hraniční doba, po které je doporučeno došetření např. v centrech IVF atd, aby se přišlo na příčinu neplodnosti, ale je samozřejmě možno počkat déle, pokud vás netlačí čas. Je ještě možné, že se vše upraví samo.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, je mi 31 let a s přítele se 4 měsíc snažíme o miminko, zatím neúspěšně, moje mamka měla předčasný přechod už ve 35 letech a moje gynekoložka mi na to řekla jen ať si určitě pospíšime, tak jsem se chtěla zeptat, jestli v mém případě mám být trpělivá a opravdu čekat rok a pak teprve začít řešit problém, nebo raději nečekat a začít to řešit třeba už po půl roce? Děkuji Káťa
Dobrý den, pokud jste dosud neměla žádné potíže ve smyslu nepravidelného cyklu atd., pak bych určitě ještě vyčkala. Ve vašem věku máte opravdu velkou šanci na spontánní těhotenství, předčasný přechod u vaší maminky se rozhodně nedědí a není důvodem dřívějších konzultací v IVF centru. Až po roce neúspěšného snažení, kdy u relativně zdravého páru nedojde k otěhotnění je na místě začít s vyšetřováním a pátráním po problému.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, mám takový dotaz. Je mi 29 přítel 43. Já mám z předešlého vztahů dceru a přítel take z předešlého 3 děti 19,21,22 let. Můj dotaz se týká. Já bych chtěla moc miminko, aby, jsme měli ve vztahu něco společného, delší dobu už nad tím přemýšlím, ale přítel odmítá že už nechce, ikdyz dříve tvrdil že ano, prý že nechce z finančního hlediska, ikdyz podniká a máme se dobře... Ale k dotazu, v rodině máme anamnézu rakoviny, maminka ve svých 46 letech umřela na rakovinu vaječníků, její maminka rakovina prsou. Otec v 64 letech rakovina jater Gynekolog mi doporučil vyšetření genetiky, byl zjištěn vadný gen Brca a závěr 85% šance dědičnosti. Bohužel z mého genu nešlo zjistit přesně zda prsa či vaječníky. Ale je tam napadený jeden gen druhý je v pořádku. Nicméně bych se chtěla zeptat v jakém věku by jste doporučila operaci, na vyoperovani vaječníků, nebo prsou-mlecnych žláz. Gynekolog mi radí jen vaječníky. A já tápu i jaký věk je pro mě hraniční. Chtěla jsem dítě co nejdříve abych mohla jít také co nejdříve na operaci. Jenže teď se mi to díky partnerovi tak moc zkomplikovalo že já vlastně nevím co teď. Jak se rozhodnout. A druhý dotaz pokud bych postoupila k vyoperovani vaječníků zda je šance na odebrání vajíček a třeba někdy v budoucnu je použit na IFV, umělé oplodnění. Nevím zda je nutné odebrat při tomto zákroku vejcovody a dělohu. Vůbec netuším jak to probíhá. Mohla by jste mi ve zkratce poradit? S přítelem jsme spolu o tom mluvili několikrát, ale prostě že ne nechce, a třeba raději se mnou kvůli tomu ani nespí. Už jsem zoufalá....
Dobrý den, obecně toto je otázka i na genetika a popř. onkogynekologa, který by měl doporučit, v jakém věku vaječníky a prsa odstranit. Většinou je odpovědí co nejdříve, pokud má žena splněnou reprodukční funkci. Pokud tedy ještě uvažujete o těhotenství, pak by bylo ideální, co nejdříve, protože riziko vzniku malignity je opravdu vysoké a s věkem narůstá. Vajíčka odebrat samozřejmě před operací možné je. Později se jedná o odstranění vaječníku a nejlépe i vejcovodů, děloha vám zůstane. Takže podstoupit IVF v budoucnu by možné bylo. Kontaktujte určitě gynekologa a genetika, se kterým je nejlépe tuto záležitost probrat.
Pro akci je nutné přihlášení
Pekný deň prajem Pred 9 mesiacmi som vysadila antikoncepciu odvtedy mi nevie nabehnúť cyklus sám odseba preto som bola na vyvolani menštruácie po ktorom prišiel menzes potom znovu pár mesiacov nič sliznica nízka znovu vyvolanie opäť menzes prišiel. Hormóny štítnej žľazy aj prolaktín aj testosterón mám v poriadku obraz na ultrazvuku ukazuje PCO amh 5 mám 26 rokov chceli by sme bábätko ako ďalej pokračovať ak nemám menzes ani ovulaciu lekár chce nasadiť estrimax a následne duphaston je toto správny postup ? Nezablokuje estrimax ovulaciu ? Mojim cieľom je otehotnieť aký postup by ste zvolili ? Dakujem
Dobrý den, kombinace estrogenu s gestagenem během cyklu je v pořádku. Pokud máte nízkou sliznici, pravděpodobně máte nedostatek estrogenu, což je třeba řešit. Pokud by ani po hormonální terapii k ovulaci a otěhotnění nedošlo, pak ej doporučeno po roce snažení začít řešit komplexně problém v IVF centru.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak nejlépe vyřešit moji situaci. Momentálně jsem s mým prvorozeným synem doma (do 4.4.2016), mateřskou jsem již vyčerpala. Zaměstnavatel mi oznámil, že pokud nenastoupím, budeme muset ukončit PP dohodou. Zaměstana jsem přes 10let. Zaměstnání je příliš daleko a nedá se nijak časově skloubit. Nyní plánujeme další těhotenství, chystám se na IVF běhěm února. Pokud se podaří mohla bych být těhotná, a pak by se situace nejspíš vyřešila nemocenskou a nemusela bych PP ukočit, měla bych pak nárok na PPM. Nevím, jak mám situaci řešit v případě, že otěhotním po 4.4.2016 a nebudu již zaměstnaná. Pracuji ve školství a smlouvu se mnou ke konci šk.roku určitě nikdo nikde nepodepíše. Otázkou je, jak mám nejlépe postupovat? Nahlásit se na ÚP? Měla bych pak na ÚP nárok na PPM? Pokud bych se nenahlásila na ÚP, musím si platit zdravotní? Jaký by byl nejzašší termín otěhotnění, abych se případně vešla do ochranné lhůty z prvního zaměstnání? Či mám hledat nějaké jiné zaměstsnání? Děkuji mockrát za odpověď
Dobrý den,
ochranná lhůta pro nárok na PPM je tak dlouhá jako dané zaměstnání (nemocenské pojištění), které skončilo v době těhotenství, maximálně však 180 dnů. Abyste se tedy vešla do ochranné lhůty ze současného zaměstnání, musela byste být alespoň zhruba v nějakém 7. týdnu těhotenství při konci pracovního poměru. Nehraje roli, zda v ochranné lhůtě jste na úřadu práce nebo si například hradíte zdravotní pojištění sama jako osoba bez zdanitelných příjmů. Pokud otěhotníte později a do dalšího zaměstnání už nenastoupíte, tak nárok na PPM mít nebudete.
Pokud nebudete nastupovat do dalšího zaměstnání, musíte vyřešit zdravotní pojištění, a to tak, že buď oznámíte pojišťovně, že jste v některé kategorii státních pojištěnců, nebo si zdravotní pojištění budete hradit sama. Jako uchazeč o zaměstnání evidovaný na úřadu práce byste byla státním pojištěncem a měla byste nárok na podporu v nezaměstnanosti. Pokud práci nehledáte, můžete se na pojišťovně nahlásit jako osoba celodenně pečující o dítě do 7 let. Dítě v takovém případě nesmí navštěvovat školku nebo obdobné zařízení více než 4 hodiny denně.
Pro akci je nutné přihlášení