Celkem výsledků pro výraz "ivf": 73
Dobrý den, mám pár dotazů. Z několika důvodů nám lékař doporučil přistoupit k oplodnění IVF metodou. Chtěla jsem se zeptat, když se mi podaří otěhotnět přirozeně, poznají lékaři při transferu embrya, že jsem těhotná? Pozná test otcovství, že je dítě mého manžela - myslím tím, jestli rozezná, kdyby bylo například jeho otce? Někde jsem četla, že takto blízký příbuzenský vztah nerozliší. Nemyslete si o mne, že bych byla schopná mít jiný vztah než s manželem, ale bydlíme v jednom domě a tím jak se nám nedaří otěhotnět asi už z toho začínám bláznit. Desinfekce, ocet, mýdlo, vařící voda a už mi to stejně pořádně nestačí k mému klidu. Mám pocit, že z kliky (na kterou třeba předtím sáhl tchán - předpokládám že se po malé potřebě neumyl) přenesu sperma někam na jinou věc a z té pak třeba dál - na kalhotky, na prsty/penis, záchod atd. Mám problém sedět po něm na židli. Možná mě odkážete na kolegu z jiného oboru (psychiatrie), ale jde mi o fakta v rámci tohoto tématu. Zároveň bych se chtěla zeptat, jak dlouho vydrží sperma, zase - všude se dočtu různé informace (v rámci hodin, v rámci dnů...) - takže např. jestli když dám prádlo např. do "karantény" na 4 dny, je to záruka nebo např. když je tchán 24 hodin pryč opět je záruka "čisté" kliky. atd Už mi i hlodala myšlenka, že takto "otěhotním" právě s někým jiným a kdyby embryo, které by lékaři zavedli, umřelo, budu mít zato, že je dítě mého manžela - proto se také ptám, jestli při transferu lékaři poznají, že jsem těhotná. Přijde mi, že nám jako dětem nikdo toto nevysvětlil, někdy jsme se asi styděly se zeptat a také jsme se pak bály třeba sedat na prkénko po otci či bratrovi. Byla bych ráda, kdyby toto někdo nynějším dětem vysvětlil, nějak polopaticky podal, aby nezažívali to samé. Děkuji a omlouvám se za zvláštní dotazy, ale já potřebuji nějakou jistotu a klid ohledně tohoto tématu
Dobrý den,
upřímně ani nevím, jak Vám odpovědět.
Nejprve je nutné si uvědomit, že pokud Vám reproduktolog doporučil IVF, pak Vám jistě vysvětlil, proč mimotělní oplodnění potřebujete a právě protože doporučil IVF, je tedy bohužel výrazně nižší pravděpodobnost spontánního otěhotnění.
Nutno také podotknout, že životem ve společné domácnosti s Vaším tchánem, s ním jen tak neotěhotníte, nedojde-li ke styku. Přenos spermie z prádla nebo kliky zcela stoprocentně ke spontánnímu otěhotnění nepovede i kdybyste se rukou dotkla přímo Vašeho genitálu. Takže prádlo, židle ani jinou výbavu bytu, které se tchán dotkne do karantény dávat nemusíte.
Stran testů otcovství - testy jsou již velmi přesné, přesto v tomto případě by bylo určení velmi problematické.
Přeji hodně štěstí.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda i v tomto našem případě, nám bude IVF proplaceno od pojišťovny. Oba dva jsme s partnerem plodní, ale z mé strany je závažná genetická nemoc, kterou by zdědilo dítě. Bylo mi doporučeno podstoupit umělé oplodnění, kde by tento gen odstranili. A tak mě zajímá, jestli i v takovém případě, je umělé oplodnění normálně proplaceno pojišťovnou, i když jsme oba dva plodní. Děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý den,
pojišťovna hradí příspěvek na IVF cyklus a hormonální stimulaci až do celkového počtu 4 cyklů s limitem do 40. narozenin ženy.
Pokud se jedná o preimplantační genetické testování embryí pro dědičné onemocnění, které slouží k výběru embrya, které danou mutaci v příslušném genu nepodědilo, tak na specializovaných pracovišti, které jsou k tomuto akreditovány, rovněž pojišťovna tuto péči hradí. Je však rozdíl v úhradě z jednotlivých pojišťoven.
Pokud byste měla zájem o konkrétní rozbor celé situace, napište mi, u jaké pojišťovny jste s partnerem pojištěni, kolik je Vám let a o jaké dědičné onemocnění se jedná.
Rádi Vám budeme jako specializované pracoviště pro tyto metody nápomocni.
Se srdečným pozdravem
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Som pred plánovaným IVF(za týždeň mám ísť na odber) . Dlžšiu dobu som pociťovala svrbenie v intímnych partiách. Môj gynekológ mi predpísal Jenamazol(potierať zvonku a aj dovnútra) a potom nasadiť probiotika Gynimum rapid, ktoré som využívala. Chcem sa spýtať, nemože mi to poškodiť vajíčka? Až potom som si prečítala, že Jenamazol by sa nemal v prvých mesiac používať a Gynimum rapid zasa obsahuje kyselinu boritu, ktorá by sa taktiež nemala. Ďakuje za vašu radu.
Dobrý den,
domluvte se s Vaším IVF centrem, pokud probíhá zánět pochvy, tak by před odběrem měl být dostatečně zaléčený. Nicméně užívání preparátů neshledávám pro vaše oocyty rizikové.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, podstoupila jsem umělé oplodnění, v červenci ET jednoho embrya neúspěšný, teď 18.9. KET dvou embryí, 2.10. žádanka na krev hcg, druhý den volali z caru, že test je pozitivní, hcg 70, ale nařídili mi, ať okamžitě vysadim léky, že bohužel to bude stejně biochemické a chtějí mě 10.10. na krev, zda hodnota padla na nulu, prosím co si o tom myslíte, to opravdu nebyla šance, že by se to hcg nerozjelo? Proč vysadili léky, nedali tomu šanci a na krev až za týden? Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud jste byla na transferu 18.9. a embryo by tedy mělo být již 2 týdenní, pak by hodnota hCG opravdu měla být vyšší - již ve stovkách. hCG 70 bude bohužel s největší pravděpodobností biochemická gravidita. Pokud ale není kontrola hCG za několik dní, pak není možné toto tvrdit 100%. Léky tedy berte dál, pokud budete klidnější a vyčkejte do 10.10. na výsledky krve.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den.Po roční snaze o těhotenství, jsme byli s přítelem odesláni na ivf kliniku.po ultrazvuku mi bylo zjištěno,že mám spoustu nahromaděných vajíček,které neodcházejí přes vejcovody do dělohy .nyní jsem dva dny po hysteroskopii ,kdy zjišťovali průchodnost vejcovodů.ultrazvuk mi měl být udělán hned po zákroku,jestli tekutina prošla.nicmene byl udělán s omluvou ,že zapomněl,až tři hodiny po zakroku s tím,že tam není naprosto žádná tekutina a tudíž jsou vejcovody nepruchodne.z úst pana doktora zaznělo: pro mě to znamená podstoupení ivf,ale jelikož jste mladá,6 měsíců zkusíme štěstí(plánovaná ovulace),následně IUI a případně poté IVF.(stručně napsáno)Je možné,že mohl být výsledek po třech hodinách zkreslený?Četla jsem,že při laparoskopii je možné odstranit pripadne srůsty a vidět více než při hysteroskopii,ale ta mi jako možnost nabídnuta nebyla.Po neplánovaném početí mám devítiletou dceru.pred sedmi a čtyřmi lety jsem se pokoušela otěhotnět.nyni je to třetí pokus,kdy již rok a půl neberu antikoncepci.Bohuzel jsem po sekci a odstranění slepého streva,což vím,že může být příčina případných srůstů atd.Nikdo mi neřekl důvod.na dotaz mi bylo řečeno pouze to,že jsem mohla prodělat chlamydie a tím to haslo.muj pocit je,že by se ta příčina měla zjistit a případně léčit,pokud to jde,jelikož ivf mi přijde jako opravdu konečná,ale nepochopím,že když lékař vidí,že vajíčka nejdou ven i po lékařské pomoci a dokola vyvolávat ovulaci šest mesicu,případně IUI? Není to pak hlavně přicina a zvýšení rizika mimoděložního těhotenství?Měla bych se radši zkusit domluvit na podstoupení laparoskopie? Je větší šance,že by byla příčina zjištěna a odstraněna?Přítel má vše ok.Omlouvám se za delší dotaz a moc děkuji za odpoved
Dobrý den, v případě, že se již takto dlouho snažíte a je podezření na neprůchodnost vejcovodů z důvodu srůstů po přechozích operacích, a navíc je to komplikováno anovulací (tedy jak popisujete stavem, kdy nedozrávají a neuvolňují se vajíčka), bych doporučila zařazení do programu IVF. Pokud páry vnímají IVF jako poslední možnost, není to správné, poněvadž IVF odkládají až na dobu, kdy jeho úspěšnost z důvodu narůstajícího věku ženy není již příliš dobrá. IVF je metoda první volby v případě takové anamnézy a takových stavů, jako máte Vy. Operační řešení nepřináší statisticky tak dobré výsledky, jako mimotělní oplození. U žen ,které k tomu mají dispozice, se srůsty po dalším zákroku zpravidla utvoří znovu a navíc, i když se vejcovody mechanicky zprůchodní, nemusejí být pak funkční, vejcovod je aktivní orgán k transportu vajíček, spermií a pak oplozeného vajíčka do dělohy, ale k tomu musí být v pořádku jeho řasinková výstelka, která po zánětech zpravidla je poškozena natolik, že již nefunguje a naopak toto zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství. Laparoskopické vyšetření se v moderní reprodukční medicíně již velmi často vynechává, není to již pravidelná součást vyšetřovacího algoritmu, právě z toho důvodu, že se neprůchodnost vejcovodů a srůsty většinou dnes již neoperují a postupuje se tak, že se vejcovody obchází pomocí mimotělního oplození a transferu embrya rovnou do dělohy, což vede k otěhotnění mnohem dříve a lépe, nežli další operační zákrok a pak hojení a vyčkávání další roky, zda se to povede……Rozhodnutí jak postupovat je samozřejmě na Vás. Pokud budete vyžadovat laparoskopii, pak Vám ji jistě někde udělají. Je však otázkou, co tím získáte. Záleží také na věku. Pokud by Vám bylo 25 let, a měla-li byste praidelnou ovulaci, řekla bych, že si zdržení můžete dovolit, pokud se Vám již blíží 30. rok, a máte problémy s ovulací, pak považuji operační řešení za pouhé zdržování.
Pokud byste měla další dotazy, obraťte se na moji mailovou adresu: kvesela@repromeda.cz.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, měla bych jeden dotaz. Za 12 dní mě čeká první stimulace. A zapomněla jsem uplně, že jsme koupili leteckou dovolenou před měsícem k moři na Djerbu na konci května kvůli synovým častým nemocem. Vždy mu moře pomohlo, tak proto bychom chtěli i letos. Kdyby vše vyšlo a já otěhotněla, myslíte, že by to byl problém odletět?Děkuji za Váš nazor.
Dobrý den, letadlem jako těhotná letět můžete. Spousta žen lítá aniž by o svém těhotenství věděla. Spíše byste mohla poté řešit problémy na dovolené, které by Vás tam náhodou mohly potkat. Ale to už si musíte zvážit sama, to je vždycky risk.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, nemohu otěhotnět již 2 roky. Byla mi provedena diag.laparoskopie, při které přišli na endometriózu peritoneum. a mini cystu u vejcovodu. Bylo mi doporučeno otěhotnět. Je šance, že nyní čerstvě po odstranění endiom.dojde k přirozenému otěhotnění? Řeším, jestli čekat, nebo ihned na IVF, dokud je endiom.čerstvě odstraněná. Manzel má skvělý spermiogram. Ja mám vše průchodné, žádné srůsty, průchodné tuby. Moje sliznice na UZ byla vždy připravena na ovulaci a byl i dominantní folikul. Ovu testy mi ale nevychází. Mám i pravidelnou menstruaci (je bolestivá). Když není nic neprůchodné a endiometroza odstraněna, není ivf zbytečne? Bojím se ale, aby nerostla a nebyl pak problém i s ivf, případně zda tedy má imunita spermie neničí. Nechapu, pokud mám vše průchodne, jak mohla endiom.ovlivnit neplodnost. Je mi 33 let. Moc děkuji.
Dobrý den, endometrioza může ovlivnit plodnost v mnoha směrech. Endometrioza v oblasti vaječníků může ovlivnit kvalitu vajíček. To může být důvod vašeho problému, pokud jsou vejcovody průchodné a problém tam tedy evidentně není. Obecně, vzhledem k věku a 2 letému snažení bych příliš dlouho nečekala. Můžete tomu dát třeba 3 měsíce spontánního snažení, ale pokud by se nezadařilo, volila bych cestu IVF.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den pani doktorko! Mám 27 rokov a pred dvomi rokmi som prekonala mimomaternicové tehotenstvo kde mi bol odobratý pravý vajcovod.Potvrdili mi chlamýdie, ktoré mimomaternicové tehotenstvo spôsobili.Odvtedy je to už vyše roka čo sa snažíme.Boli sme na vyšetreniach kde partnerov spermiogram dopadol na výbornú avšak mne namerali Amh hodnotu 1,1 a bolo mi povedané,že na môj vek je veľmi nízke.Odporučili nám teda IVF čo najskôr, vraj viac ako tri mesiace ani nemáme čakať, kedže mám len jeden vajcovod a pravdepodobne mám aj v ňom zrasty, keďže chlamýdie napádajú oba vajcovody.Chcela by som vedieť Váš názor, či je IVF skutočne nutná, alebo by sa dal zvoliť iný postup.Ďakujem Vám veľmi pekne.
Dobrý den, ve Vašem případě je skutečně léčba metodou IVF plně indikována. Jestliže byla prokázána chlamydióza, pak je skutečně namístě vyhledat specialistu na reprodukční medicínu a vše s ním probrat, včetně toho, zda je nutné chlamydiózu ještě léčit, nebo zda se jedná již pouze o chronický postinfekční proces, tedy takový, kdy infekce již není aktivní.
Pokud byste měla zájem o konzultaci na naší klinice, neváhejte mi napsat na moji mailovou adresu, velice rádi se Vám budeme věnovat.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,je mi 37 let a mezi lety 2012-2015 jsem se pokoušela otěhotnět s tehdejším partnerem, který byl neplodný (absolvovali jsme klasická vyšetření, následovalo IUI a několik neúspěšných IVF). Na mé straně nebyla tehdy nalezena žádná překážka otěhotnění - cyklus v pořádku, ovulace probíhala, poruchy a onemocnění vyloučeny atd.).Před nedávnem jsem několik měsíců brala HAK (s novým partnerem) a po jejím vysazeni se čtvrtý měsíc snažíme otěhotnět. Problém je v tom, že všechny dosavadní cykly po vysazení HAK byly anovulační (hlídám pomocí ovulačních testů, se kterými mám zkušenost z dřívějška, kdy mi vždy ovulaci spolehlivě ukázaly). Je to ještě v pořádku, anebo to může znamenat počínající přechod? Jaký další postup byste mi doporučovali?
Dobrý den, anovulační cykly mohou přetrvávat po vysazení HA několik měsíců (i půl roku). Pokud by ale přetrvávaly déle, nelze toto svést jen na předchozí užívání HA, ale je třeba situaci dále řešit. To, že nemůžete otěhotnět, nemusí být způsobeno předchozím užíváním HA či anovulačními cykly, ale nekvalitními vajíčky, jejichž počet s přibývajícími roky rapidně narůstá. Určitě bych se tedy po půl roce bez úspěchu obrátila na IVF centrum ke konzultaci.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, prosim o radu ohladom uzivania progesteronu v tehotenstve po uspesnom umelom oplodneni IVF nativny cyklus. Som v 11 tyzdni t. a uzivam progesteron LadeePharma 200 mg kazdych 8 hodin po uspesnom IVF. V 12 tyzdni by som mala progesteron zacat vysadzovat. Chcem sa opytat, ci je vysadenie v 12tyzdni pre mna bez rizika. Ide o to, ze o tehotenstvo sme sa snazili cez centrum asistovanej reprodukcie cca od marca (Březen), odkedy sme absolvovali viackrat inseminacie pri ktorych bol vzdy nasadeny progesteron (v davke 2x200 mg). Po cykle s inseminaciou a progesteronom sme si dali cyklus pauzu a v tomto cykle (bez asist.reprodukcie a progesteronu) som zacala cca v polovici cyklu spinit (ako keby zacinala menstruacia). Toto sa stalo viackrat za sebou (cyklus s progesteronom, potom cyklus bez progesteronu=spinenie) a jeden gynekolog hovoril ze ide o spinenie v dosledku upadku progesteronu a druhy gynekolog zas hovoril ze ide o luteálnu insuficienciu. Vzdy ked som prisla na urgentne vysetrenie v strede cyklu (v cykle bez asist. reprodukcie) kvoli spineniu/hnedemu krvacaniu mi bol urobeny iba ultrazvuk ale hormon z krvi nebol vysetreny. Pred tym ako sme zacali absolvovat asist.reprodukciu som nikdy nemala takyto problem v strede cyklu. Tak teraz sa strasne bojim, ci mozem v tom 12 tyzdni vysadzovat progesteron, aby som nezacala spinit/krvacat a neprisla o babatko. Babatko sa nam podarilo po 2 rokoch snazenia, tak sa naozaj bojim. Dakujem velmi pekne za radu.
Dobrý den, jakékoliv gestageny se doporučuje užívat jen v rámci prvního trimestru jako podpora gravidity. V té době ještě vytvářející se placenta nemusí 100% fungovat, ale po ukončení prvního trimetsru již produkuje dostatek gestagenů sama. Hormony tedy můžete v klidu vysadit. Jejich užívání nyní již rozhodně neovlivní osud těhotenství.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den.Chtěla bych se Vás zeptat.S manželem jsme se na začátek ledna objednali do CARu ve FN Olomouc, protože jsme s manželem oba zdraví a skoro 3 roky se nám nedaří otěhotnět.Po dotazu na lékaře ohledně vhodného řešení nám byla nabídnuta IUI .Zajímá mě, jestli se musí počkat zase půl roku, než můžou začít vaječníky stimulovat, (které jsou u IUI potřeba), protože jsem v listopadu dobrala clostilbegyt a ten obsahuje stejnou účinnou latku.Moc Vám děkuji a přeji hezký zbytek dne Mikettová Hana
Dobrý den, pokud vím, ke stimulaci vaječníku v rámci metod IVF se používají jiné preparáty než clomifen-citrát, takže v tom problém určitě nebude. Pokud vám v IVF již nabídli určitou metodu v rámci asistované reprodukce, předpokládám, že vám i řekli, kdy je možno začít?
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se zeptala na informace k PPM a RP, snažila jsem se důkladně nejdříve pročíst web, ale nenašla jsem všechny odpovědi na své dotazy. Jsem nyní ve 27.tt na rizikovém těhotenství po IVF, pracovní smlouva na dobu neurčitou, pracovala jsem pro jednu organizaci 10 let v kuse, 6 týdnů před porodem plánuji odejít na mateřskou, po vyčerpání mateřské budu muset u zaměstnavatele hlásit, jak dlouho budu s dítětem doma. Je pravda, že u zaměstnavatele mohu nahlásit např. 3 roky, ale následně rodičovský příspěvek mohu čerpat rychleji? Pokud bych vyčerpala RP již například za rok, pak by mi po žádosti na pojišťovnu a OSSZ stát hradil pouze zdravotní pojištění bez nároku na nemocenskou? Tzn. pokud bych pak znovu přes IVF rizikově otěhotněla, neměla bych při nepobírání RP, který již bych měla vyčerpaný, nárok na nemocenskou a následně PPM, přestože by prvnímu dítěti nebylo víc jak 4 roky? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, ano, zásadní je, na jak dlouho nahlásíte rodičovskou zaměstnavateli. Abyste mohla při dalším těhotenství čerpat nemocenskou, musíte v každém případě napřed nastoupit zpět do zaměstnání/ukončit rodičovskou. Pokud byste ale nastupovala druhou mateřskou v návaznosti na konec rodičovské, na PPM mít nárok budete – ve stejné výši jako u prvního dítěte.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala,v jakém týdnu těhotenství je hodné vysadit užívání Gynprodylu?Gynprodyl užívám 1-1-2 denně zavedením do pochvy, těhotenství po IVF, užívání Gynpodylu od odběru vajíček bez přestávky. Ve 12+4 jsem byla na screeningu 1.trimestru,kdy mi byla zjištěna NT hodnota 3,2mm, poté jsem podstoupila CVS vyšetření, které vyvrátilo riziko testovaných vrozených vad. Dle IVF centra bylo původně doporučeno užívat Gynpodyl do konce 12tt. Bojím se ale, aby placenta díky podstoupenému CVS vyšetření nebyla nějak poškozena či narušena? Dále bych se ráda zeptala, zda je od začátku 13tt vhodné začít užívat vitamíny např. Femibion 2 či Superfolin 2. Který byste doporučila spíše? Teď aktuálně ještě užívám Femibion 1, je eventuelně možné změnit značku a užívat teď ten Superfolin či je lepší pokračovat v užívání Femibionu? Děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý den, obecně po 12. týdnu gravidity by placenta měla pracovat již dostatečně (i bez ohledu na CVS), takže užívání gestagenu po 12. týdnu těhotenství je zbytečné. Gynprodyl můžete tedy klidně vysadit. Co se týče užívání těhotenských vitamínů a doplňků stravy, jsem zastáncem toho, že pokud má žena normální pestrou stravu, není užívání těchto preparátů nutné.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den. Som po ivf vklad embria bol 4.10.2018 termin porodu nam vypocitali na 14.06.2019 podla usg 11.12.2018 crl 70mm po prechode do ambulancie do nemocnice mi doktor prelozil termin porodu na 20.05.2019 po dnesnej opatovnej navsteve mi povedal ze uz prenasam je to mozne??
Dobrý den,
pokud se skutečně jedná o těhotenství po transferu embrya, a pokud jste neotěhotněla později samovolně až v dalším cyklu, což s ohledem na pravidelné sledování žen těhotných po iVF není příliš pravděpodobné, nelze pak dodatečně termín porodu jakkoliv posouvat a platí určitě původní termín v červnu.
Stejně tak podle pozdějších stádií velikosti plodu se orientovat nelze, vždy platí první provedený ultrazvuk.
Držím Vám palce.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den mám možná trochu zvláštní dotaz ale chci se zkusit optat. Podstupovali jsme IVf jelikož já mám špatně vejcovody...v srpnu se nam to povedlo ale v prosinci jsem v 5 měsíci potratila.. praskla mi voda..i když bylo vše v pořádku....od srpna ještě čekáme na výsledky genetiky... Ale chci se zeptat spíš co se te genetiky týče....říkali že nejčastějsi problém v genetice je cystická fybroza. Lze vyšetřením genetiky zjistit nejen jestli jsem přenašeč ale jestli tuto nemoc třeba nemám? Děkuji za informaci
Dobrý den,
příčiny potratu mohou být různé, v pokročilém těhotenství to kromě genetických vad a imunologických příčin bývají i příčiny infekční či jiné.
Cystická fibróza je jen jednou dědičnou nemocí z mnoha tisíc dědičných nemocí, které v lidské populaci existují.
Jelikož je však nosičství mutací v daném genu v naší populaci časté, provádí se vyšetřování cystické fibrózy poměrně často.
Nosičství cystické fibrózy je zpravidla bezpříznakové, co se týče onemocnění cystickou fibrózou, tak o tom byste pravdpěpodobně věděla, poněvadž toto onemocnění má zpravidla výrazné klinické příznaky. U určitých typů mutací mohou existovat i mírnější formy, u kterých jsou jak respirační, tak i zažívací potíže menší a u části pacientů se cystická fibróza v mírnější formě může zdiagnostikovat až v dospělosti.
Doba čekání na výsledek od srpna je opravdu velmi dlouhá. Doporučuji pourgovat výsledek prostřednictví Vašeho IVF centra.
Pokud byste měla zájem o konzultaci na našem pracovišti, napište mi, rádi se o Váš případ postaráme.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se zeptala na dotaz ohledně cestování při těhotenství, jsem nyní začátek 9. týdne, za 2 týdny máme jet na firemní dovču na týden na jachtu do Chorvatska. Chci se zeptat, zda je to vhodné? Je mi 24, první těhotenství, ivf kvůli endometrióze, první ET vyšel, srdíčko bije, nemám nevolnosti, jen únava, od začátku ani kapka krve, cítím se moc dobře, mám nasazený od doktora utrogestan 3*den, nikdy jsem těhotná předtím nebyla, nadváhu nemám.Jednalo by se o 7 dní dovolenou na jachtě, každý den zastavuje v přístavu. Moc jsem se na odpočinek těšila, ale doktorka mě odrazuje, prý kvůli houpání lodi. Tak nevím. Nechci děťátku ublížit. Upřímně mě ani nenapadlo, že týden volna ve stínu na moři by mohlo uškodit. Je pravda, že na jachtě jsem nikdy nebyla, ale celkově nemám problém s nevolnostmi ani normálně ani teď, když jsem těhotná. Tam pojedeme autem a v půli cesty zastávka a přespání u jezera.Myslíte,že je to vhodné nebo radši nejezdit - proč?Moc děkuji za odpověď
Dobrý den, chápu, že se cítíte naprosto v pořádku a stejně tak momentálně probíhá i Vaše těhotenství a to je moc dobře. Nicméně je pravdou, že první trimestr je při každém těhotenství rizikovým obdobím, kdy je zvýšená pravděpodobnost potratu. Obecně se doporučuje vynechat cestování v prvních týdnech a obzvlášť pokud je to letadlo či loď, jelikož nikdy člověk neví, co změny tlaku, houpání, nevolnost, horko apod. s námi udělají. Sama píšete, že jste po IVF, takže bych popřemýšlela, zda paní doktorku neposlechnout. Samozřejmě nikdo Vám nemůže nic zakazovat, pouze doporučit a výsledné rozhodnutí je čistě na Vás.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mohla bych poprosit o vysvětlení jako laikovi. Mám 20 let sterilizaci, ve 43 letech jsem podstoupila ivf, těhotenství bylo zdárně ukončeno sekcí. Dnes mi bylo ultrazvukem a gynekologem potvrzeno těhotenství-šokem jsem se ani nezeptala, jak je to možné-mám sterilizaci! Děkuji moc.
Dobrý den, těhotenství i po sterilizaci je někdy popisováno. Je to samozřejmě vzácné, ale stát se to může, jak sama vidíte. Pokud byste chtěla interupci, pak ji samozřejmě budete mít hrazenou pojišťovnou, jako těhotenství po selhání metody.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, je mi 26 let, manželovi 28 spermiogram má na výbornou mě zjištěno FSH:15 AMH:1,14 ještě tento cykus mi udělali IUI v nativu. Zajímalo by mě, zda je vůbec nějaká šance s takovými hodnotami, dva dny před IUI folikul na pravém ováriu 18mm děkuji
Dobrý den, pokud jste mladá a spermiogram manžela je v pořádku, pak šance na otěhotnění je. Nicméně obecně IUI nemá o moc vyšší pravděpodobnost než spontánní početí, ale je nejméně invazivní. Pár cyklů stojí za to zkusit.Pokud by nebyly uspěšné, pak se většinou přistupují k nějaké z metod IVF.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, chcem sa opytat. Manzel bol na spermiograme a vsetky hodnoty mal v poriadku. Ale nasli mu leukocyty. Mozu byt leukocyty v ejakulate dovod preco sa nam nedari otehotniet ? Dakujem

Dobrý den, malé množství leukocytů ve spermiogramu je v podstatě normální nález. Pokud je však množství vysoké, může to poukazovat na nějakou probíhající infekcí. Výsledky spermiogramu je ideální s IVF centrem, kde vyšetření proběhlo, protože mohou stanovit další postup atd. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem ve 12 tt po IVF, od punkce vajíček beru gynprodyl 200 mg 3x1 tabletu. Podle lékaře bych měla zítra (to budu 11+3) snížit dávku na 2x1 tabletu. Neublíží snížení dávky dítěti? Jsem po operaci vaječníků - na obou odstraněny dermiodni cysty. (Na operaci jsem byla už před téměř 2 lety ne teď) nevím jestli to má nějakou souvislost s užíváním gynprodylu. Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, snížení dávky těhotenství určitě neublíží, dávkování vychází z doporučených postupů, které jsou aplikovány v rámci asistované reprodukce. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den , Jsem po ivf a beru amelgen čipky 1-0-1 a dnes ráno Jsem šla na malou a klasicky ze mě vyšel zbytek amelgenu rozpusteneho ale navíc u něj byl i zelený hlen .. nic mě nebolí . Jen mě to vyděsilo jsem 11+4 tt a můj gynekolog má otevřeno až v pátek. Nevíte z ceho ten zelený hlen může být objevil se pouze ráno pak už ne Děkuji ..
Dobrý den,
pokud nemáte žádné projevy zánětu a již se to neopakuje, tak bych tomu žádný větší význam nepřikládala.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem po IVF 14.9.2024 7.10 mi odebírali krev HCG 360, o dva dny ve středu 9.10 výsledek HCG 330. Pozitivní testy mám pořad. Máme se obávat mimoděložního těhotenství? Děkuji
Dobrý den,
je nutné dosledovat další dynamiku a porovnat s ultrazvukovým nálezem, nicméně takto dle hodnot se nejspíše o viabilní graviditu nejedná, klesající charakter může značit i počínající abort.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková
Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,čekám dvojčata, ale mám pozitivní test z prvního trimestru, riziko DS 1/10. Jsem po IVF. Doporučili mi odběr plodové vody nebo neinvazivní Maternity21 Test. Zvolila jsem test, ale na jeho výsledek se čeká déle. O dalším případném postupu jsem se nedověděla a teď mám strach, že utíká čas k případnému možnému zákroku. Pokud se dozvím výsledek až ke konci 15tt, je ještě možné ukončit život jednoho plodu a jaké jsou šance, že druhý to přežije? Plody leží vodorovně nad sebou, odděleny jen tenkou membránou od sebe (jako na palandách). Jak se v takových případech postupuje, když je jeden plod DS pozitivní a jaké jsou časové faktory k zákroku? Děkuji.
Dobrý den, příliš nerozumím tomu, proč Vám lékař nabízel Maternity test, pokud čekáte dvojčata. Test patří do skupiny neinvazivního testování genetických vad na principu vyšteření genomu z buněk plodu v krvi matky. Nicméně i kdyby Vám vyšel tento test pozitivní, nelze nikdy 100% říci, od kterého plodu tyto pozitivní buňky pocházejí. Všeobecně se ženám tento test při dvojčetné graviditě nedoporučuje, protože jeho výsledek, pokud vyjde pozitivní, nic neřekne a stejně byste musela podstoupit odběr plodové vody k potvrzení výsledku. Co se týče poté redukce dvojčat z důvodu vrozené vady, tak to samozřejmě na specializovaném pracovišti možné je, ale čím dřív se provede, tím je menší riziko potratu. Lze jej ale provést i v 15. týdnu gravidity.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, reaguji na tuto vaši odpověď:Dobrý den, nevím, jak dlouho se pokoušíte o těhotenství - to jste nezmínila. Pokud je to méně než rok (např. 6 měsíců) a jste mladá, pak nepropadejte panice - může to tak být a neznamená to žádný problém. Pokud se pokoušíte přes rok bez uspěchu, pak je dobré začít pátrat, proč se tak děje. Nicméně informace z vašeho UZ, že máte tlustou stěnu kolem vajíček (možná jste měla na mysli kolem vaječníků) - to vůbec nelze dle UZ hodnotit. Vajíčka nejsou vůbec na UZ vidět, maximálně folikuly, v kterých vajíčka plavou a co se týče vaječníků - opravdu nelze tlouštku obalu hodnotit a nemá to na nic vliv. Takže tím se vůbec nestresujte. Důvody, proč žena nemůže otěhotnět jsou většinou zcela jiné - špatný spermiogram partnera, anovulační cykly, atd atd.........................................Co se týče doby pokoušení o otěhotnění, odpovídalo by to přibližně jednomu roku. Z toho co jste napsala, jsem si hledala pár informací na internetu a mám takový pocit, že by to mohl být syndrom polycystických ovarií. Odpovídají příznaky a všechno to, co se v článcích o tomto syndromu píše. Bohužel nevím si rady s tím, jak mám redukovat svou váhu, což mi radil i můj gynekolog. Mám nadváhu a nedaří se mi hubnout. Sladké nejím, snažím se jíst pravidelně, cvičím každý den, tak nevím... Moc ráda bych přišla na osvědčený způsob, jak redukovat svoji váhu.. Děkuji předem za odpověď.
Dobrý den, pokud se již snažíte více než rok, bylo by potřeba udělat podrobnější vyšetření. Syndrom polycystických ovarií, obzvlášť, pokud máte nadváhu, je samozřejmě možný, ale většinou jen na základě UZ jej nelze diagnostikovat. Co se týče vaší nadváhy - s redukcí vám bohužel neporadím. Toto je doména nutričního terapeuta, nikoliv gynekologa. Stran došetření sterility vám nejlépe poradí v některém centru IVF poblíž vašeho bydliště.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, je mi 28. Měla jsem vždy nepravidelnou MS, od 20 jsem 7 let brala HA. Už rok se snažíme o miminko. Hor. profil mám v pořádku, všechna vyšetření včetně průchodnosti vejcovodů také OK, ale přesto m. cyklus přes 100 dní. Nyní mi byl předepsán Clostilbegyt a Duphaston. Po prvním cyklu a pravidelném měření baz. teploty, ale ovulace stejně neproběhla. Jaká je šance, že další dva cykly budou jiné? Děkuji za odpověď T.
Dobrý den, jaká je šance, to Vám opravdu nedokáži vyčíslit. Každopádně dobré je zkusit stimulaci ovulace Clostilbegytem ještě 2x, pokud bude bez úspěchu, pak je nutno další došetření a event. pohovor v IVF centru. Pokud máte problémy s anovulačnímu cykly, pak zřejmě opravdu nebude problém v průchodnosti vejcovodů, i když nevím, jakou metodou se toto vyšetřovalo. A tudíž možná časem nebude jiná cesta, než klasická stimulace.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, pane doktore, po operaci mi byla zjištěna neprůchodnost vejcovodů. Po obou stranách po konzultaci s panem doktorem doporučeno umělé oplodnění, které jsem podstoupila v Německu zavedené. 2 embrya bohužel 11. den krvácení po domluvě s panem doktorem jsem potřebovala přestávku, z hormonální léčby mi nebylo dobře. Navrhli jsme 3 měsíce, ale já jsem po měsíci úplně normálně otěhotněla, bohužel 3.-4. týden opět krvácení. Moje otázka je: může člověk otěhotnět s neprůchodnými vejcovody, nebo je nějaká možnost na zprůchodnění? Je lepší ještě jednou zkontrolovat vejcovody? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, nevím, jakou metodou byla neprůchodnost vejcovodů zjištěna. To je velmi podstatné. Většinou se během operace zjištuje nástřikem barviva do dělohy a během laparoskopie operatér pozoruje, zda prochází barvivo vejcovodem. Pokud barvivo daným vejcovodem neprochází, pak je neprůchodnost téměř jistá. Pokud jsou na vejcovodech nejaké změny (naplněný vejcovod tekutinou, pozánětlivé změny, srůsty v jeho okolí) a operatér je vyjádří podezření z neprůchodnosti a nástřik neprovede, pak to samozřejmě jisté není. Znovu kontrolovat průchodnost - to je diskutabilní. Rozhodně podstupovat operaci jen kvůli tomuto, bych nedoporučovala. Nicméně, pokud jsou vejcovody neprůchodné, je lepší je před IVF odstranit - tím se eliminuje riziko mimoděložního těhotenství.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, nevím, jak začít. S přítelem jsme spolu už 8 roků a nemůžeme mít miminko. Chodili jsme i po lékařích v zahraničí a prý jsme oba dva v pořádku. Prosím o radu.
Dobrý den, s tím Vám tedy bohužel neporadím. Pokud nemůžete po 8 letech pravidelného sexuálního života otěhotnět, pak někde problém zjevně je, ale příčiny mohou být opravdu různé. Pokud nepomohou ani žádné s forem asistovaném reprodukce (umělého oplodnění) - to nevím, zda jste zkoušeli, pak další možností volby jsou darovaná vajíčka, pokud je problém ve Vaší ovulaci či náhradní mateřství. Ale toto vše s Vámi musí osobně probrat lékař v centru IVF.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je šance oplodnění přirozenou cestou, když přes 2 roky snažení to nešlo a za poslední rok i pomocí neúspěšné inseminace (partner je po chemoterapii, má jen jedno, vše má v pořádku, jen snížení počtu spermií). Já mám jen jeden vaječník po endometrióze. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, jaká přesně je šance na přirozené otěhotnění Vám samozřejmě nedokáži vyčíslit. Nicméně pokud se již snažíte 2 roky bez uspěchu včetně inseminace, někde problém zřejmě bude a doporučovala bych Vám alespoň konzultaci v některém z center IVF v místě Vašeho bydliště.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko,dne 27.2.2014 jsem měla podstoupit hysteroskopii kvůli sekundární amenorei a hematometre, ale při předoperačním vyšetření mi zjistili, že mám cystu na pravém ovariu a po CS v roce 2014 (hypotonie děložní, B-lynch, nyní ztenčelá jizva) srůsty pánevní pobřišnice a chronický zánět vejcovodů a vajecniků, takže mi k tomu ještě udělali laparoskopii. Zjistili mi také, že mám v místě jizvy po SC klínovitý defekt 5 mm, funkční myometrium 3-4 mm, ovarium vlevo při hraně děložní 23x12 mm s jedním foliklem 7,5 mm. Ovarium vpravo 32x25 mm spotřebováno jednokomorovou hypoechogenní cystou 22x18 mm...Po zákroku mi bylo řečeno, že si mám ještě nechat udělat chromopertubaci.....Moje otázka zní, nikdo mi přesně nevysvětlil, co to vše znamená. Chtěli bychom s manželem druhé dítě. Myslíte, že budu moci otěhotnět (pan doktor říkal něco o rizikovém těhotenství a o IVF). Je ten klínovitý defekt a ztenčelá děloha vážný problém? Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den, pokud máte chronický zánět vejcovodů a srůsty, pak by mohl být problém s otěhotněním. Chromopertubací lze zjistit, zda jsou vejcovody průchodné. Nerozumím příliš tomu, proč Vám neudělali chromopertubaci zrovna při operaci. Jedná se totiž o nastříknutí dělohy barvivem a sledování v průbehu laparoskopie, zda barvivo prochází vzestupně přes vejcovody. Musela byste tudíž kvůli tomuto vyšetření opět podstoupit laparoskopii. Co se týče nálezu na děloze, tak vzhledem ke ztenčení v místě jizvy po předchozím císařském řezu a defektu je riziko prasknutí dělohy v průběhu těhotenstí nebo také možného uhnízdění oplozeného vajíčka v jizvě. Navíc pokud jste měla takto komplikovaný předchozí porod s velkou krevní ztrátou při hypotonii a zákrok na děloze, nelze vyloučit opakování problému. Je tedy na zvážení, zda všechna tato rizika podstupovat. Každopádně v případě tehotenství byste měla být sledována v ambulanci rizikového těhotenství v perinatologickém centru.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,můj dotaz se především týká ovulace. Je mi 34 let, o dítě se s manželem snažíme zhruba 4 roky. Před dvěma lety jsem otěhotněla, ale již v 5. týdnu došlo k zamlklému potratu. Rok poté jsem musela na laparoskopii – odstranění cysty na pravém vaječníku, byla také provedena průchodnost vejcovodů (vejcovody jsou průchodné). Avšak byla mi zjištěna endometrióza (asi II. stupně). Mám kratší cyklus 24 dnů, menstruace trvá 6 dní. Někdy pár dní před menstruací špiním. Napadlo mě, jestli není problém v mojí ovulaci. Provádím ovulační test: (25. 2. začátek menstruace), 7. 3. pozitivní test (11DC) a 9.3. ultrazvuk u gynekologa. Ačkoliv jsem myslela, že už k ovulaci došlo, našel zralý folikul (asi 20 mm), což znamená, že ještě nepraskl. (Bazální teplota 8.3. 36,41/ 9.3. 36,74/ 10.3 36,79.) Došlo k ovulaci? K ovulaci by mělo dojít nejpozději do 36 hodin od pozitivního ovulačního testu. Znamená to, že i když byl folikul velký, nepraskl a nedošlo k ovulaci? Myslíte si, že by se mohlo jednat o syndrom neprasklého folikulu nebo jinou poruchu ovulace? Děkuji Vám za odpověď.
Dobrý den, k ovulaci opravdu dojít nemuselo. Někdy se z neprasklého folikulu stane cysta, která spontánně praskne až později. Ale mohla jste také ovulovat později. Nicméně pokud se snažíté o těhotenství bezúspěšně již 4 roky, pak bych i vzhledem k Vašemu věku navrhovala návštěvu centra IVF v blízkosti bydliště. Samozřejmě ale záleží, jaký k tomu zaujímáte postoj. Obecně ale 4 roky jsou již dlouhá doba a šance na spontánní těhotenství je nízká.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,chtěla bych se zeptat na 2 dotazy.Nyní jsem 35.tt a ve 33+6 jsem vysadila anopyrin, který jsem brala po IVF z důvodu zjištěné vyšší srážlivosti. Mám strach, jestli to nemůže mít nějaký vliv na miminko.Druhý dotaz se týká stolice, téměř celé těhotenství jsem měla problém se zácpou, někdy musela užívat i čípky. Stolice byla tmavá a pevná. Teď asi 14 dní mám opačný problém. Stolice změnila barvu, je okrové barvy s tmavými kousky a mazlavá - nezávisle na stravě, hlídala jsem si ji, nejdřív jsem myslela, že se jedná o nestrávené zbytky potravy. Mám strach, jestli se nemůže jednat o nějaké parazity. Hlavně nechci ohrozit miminko. Nemůžou mu případní parazité nějak ublížit? Foto stolice zasílám (omlouvám se za takové foto, ale přeci jen to možná pomůže..)

Dobrý den, co se týče Anopyrinu - určitě miminku nijak neublíží, pokud jste vysadila do 34. týdne. Pokud by mělo jeho užívání miminko nějak ohrozit, určitě by vám jej gynekolog nebo hematolog nepředepisoval. Co se týče změny charakteru stolice, to se prosím obraťte na praktického lékaře, pokud máte nějaké pochyby. Já jako gynekolog a porodník vám těžko poskytnu validní odpověď.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem v 11+5tt, dnes ráno jsem celkem silně krvácela, pak postupně špinila a cca do dvou hodin od krvácení bylo po všem a už se nic nedělo. Mám se obávat o miminko, či mohlo dojít kpotratu? Beru utrogestan 2-2-2 denně, jsem těhotná po IVF. Nebo se jen zbytečně stresuju? Špiním často, vždy jsem šla k lékaři a pokaždé bylo vše v pořádku. Nechci stále chodit a působit jako hysterka, ale strašně mě to stresuje. Děkuji předem za odpověď.
Dobrý den, pokud jste silně zakrvácela, nedokáži vám říci jistě, že se nic neděje. Těžko po mailové korespondenci tyto věci hodnotit. Krvácení v prvním trimetsru bývá časté, mnohdy nic neznamená, ale potrat se nedá vyloučit, je tedy na vás, zda počkáte nebo lékaře navštívíte.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko Ťápalová,obracím se na Vás s následujícím dotazem.Je mi 30 let, mám jedno dítě (3 roky) a pravidelnou menstruaci po 29 dnech.Již rok a půl se snažíme o druhé dítě. V současné době čekáme na první termín v centru asistované reprodukce.Ovulace nastává většinou okolo 11. dne cyklu (subjektivní pocity-táhlý hlen, ovulační testy, v dubnu ověřeno ultrazvukem vaječníků, BT neměřím, jelikož v noci velmi často vstávám k dceři a tak myslím, že by bylo tímto ovlivněno).Poslední menstruace byla 5. 8. (přišla přesně v termínu), avšak v tom cyklu jsem nezaznamenala žádný z příznaků ovulace. Vím, že se jedná pouze o subjektivní pocity, které nemusejí přesně odrážet realitu a i kdyby, některé cykly mohou být skutečně anovulační a tak jsem tomu nepřikládala význam.V současném cyklu jsem opět subjektivně ovulaci nezaznamenala a dnes (20. den cyklu) přišla menstruace. Tedy o více než týden dříve.Je potřeba se tímto (menstruací po ani ne 3 týdnech) zabývat? Nebo takto jednorázově nevadí a mám situaci řešit s mojí doktorkou až v případě, že by se opakovala?Je možné, že ovulace nastala například již 3. den cyklu a menstruace tak vlastně přišla po "mé klasické" délce luteální fáze? A nebo může u anovulačního cyklu prostě přijít menstruace takto brzy? Je potřeba se takto časným příchodem menstruace znepokojovat?Velmi děkuji za Váš čas a přeji krásný den,Katka Válková
Dobrý den, opravdu existují dvě možnosti. Ovulace mohla nastat dříve než 13.-14. DC a také se mohlo jednat o anovulační cykly. To již zpětně určitě nezjistíte. Pokud 1,5 roku nemůžete otěhotnět, je velmi pravděpodobné, že je problém ve vašem cyklu - pokud jste poprvé neměla s otěhotněním problém. Je tedy dobře, že jste objednaná do centra IVF, kde by vás měli lékaři komplexně vyšetřit, zjistit příčinu a ale toho problém řešit. Tuto jednorázovou situaci bych tedy akutně neřešila. Občas se toto opravdu stát může a vaše lékařka by vám zřejmě dala ještě čas, zda se bude situace opakovat či nikoliv. Pokud v noci hodně vstáváte a nemáte pravidelný spánkový režim, i to může mít samozřejmě na cyklus vliv.
Pro akci je nutné přihlášení
dobry den. zastavam názor ze neockovat. a proc? no zacneme třeba s tim, ze oskovani proti delozniho cipku ne totalne zruinovalo telo. před ockovanim mi gynekolog pochleboval, jak plodnn jsem ze mam strasnevajicek atd a ze otehotnim raz dva. po první injekci gardasilu/silgard jsem zacala mit gynekologicke problémy (jinakpredtim totalne zdravy clovek). zacalo to spozdenim menzes, bolestivosti cysty a po poslední injekci zacaly boje. všechny gynekologicke problémy se svrhly v nesnesitelne bolestivou menstruaci, cysty, PMS, sekrece z bradavek,endometriozu s naslednou infertilitou. kdo by rekla ze tak v kratoucke dobře se muze něco tak spatne zvrhnout. bohužel az pozde jsem prisla na to, ze presne tohle ockovani ma svoje stranky v anglictine s odpurci tedy lidmi s nežádoucími ucinky po celem svete.,kde lze najit asi tak několik milionu stuznosti , spatne zkusenosti o obou druzích vakcinach. sama jsem se setkala s hodne lidmi kteří měli stejne následky jako ja, někdo mensi někdo horsi. všechno to zalezi na imunite člověka.mela jsme za s sebou dvakrát IVF, pry není mozne otěhotnět bez toho a kdoví jestli vůbec. nastetsi jsme zacala studovat naturopatii a verte neverte i když to par let trvalo nez jsme pročistila telo od těchto chemických odpadu, zbavila jsme se všech problemu, které byly udajne nevylecitelne a mam ted dite! které samosrejme ockovat nechci, proto at uz tu v clanku pisete co pisete, lidi nejsou hloupi. staci si vygooglovat jmeno vakciny a slozeni a vime ze vakciny opravdu obsahuji tezke kovy a vubech spatne chemikalie, které zatezuji jak telo tak i organy a ne nevylouci se jak rikate, nerozplynou. nakonec sama pani doktorka strunecka popisuje jak co funguje c nefunguje, udelala vypis z minulosti ze i po vakcine se mnozi nakazily tou nemoci apod. proste nikdo na svete me nevysvetli jak muze byt hlinik rtut formaldehyd a buhvi co ještě jakémukoliv telu prospesne.. kazdopadne na co se vas chci zeptat. v prirode věci funguji tak, ze když je telo napadeno necim spatnych je horecka aby telo bojovalo s danou nemoci, mikroby a viry, a ta horecka trva dokud se tomu tak nestane. proto me zajima na jakem principu ockovani funguje? proc v pripade vakcin je udajne dobře mit horecku aby se udelaly antigeny? horecka je i u ockovani je nic vic nez reakce tela na dane chemikalie, které se telo nemůže zbavit. a proc by injekce mela vyvolávat nejakou reakci aby si telo udelalo protilátky, když si telo zasadne telo uplne to same v době, kdy nemoc chyti? a pokud ockovani opravdu tak funguje, stoji za to aby po nase deti byli dys(lexie) vseho druhu, měli alergie, astma a v horsich pripadech jina horsi postizeni vcetne autismu , rozhodne oslabena jatra a jiné organy a prosim nerikejte ze ne, staci si udelat jaterni ocistu kdokoliv a uvidíte co se z vas posype (tu ocistu vymyslel take lekar jen tak mimochodem, takze nejde o internetovy blud). proc třeba v africe, kde snad každý za život v jistých castech dostane malarii ockuji az když ji clovek ma a ne předtím? hadam protože kdyby se měli ockovat na všechno co hrozi, umreli by dřív nez by ta nemoc mela vůbec sanci k nim prijit. uplne všechny deti mají po ockovani nezadouci ucinky, akorát jak se pise v mych studijních knihách, nektere se dostanou az 3 tydny po ockovani protože telo se snazi bojovat a vyloucit to vpichnute a když uz nemůže teprve pak prijdou horecky a jiné takze nezadouciuciny nemaji cas ani zivotnost. rekla bych ze kazde nebo kazde druhé dite ma dnes nejake zvdravotni problémy po ockovani at uz jde o dermatitidu atopickyexem nebo jiné a horsi.(coz jak si umim představit je pro vas nic vic nez problem genetiky, i když ostatní vime, ze naopak je to problem vnitrni,, který se da ocistou organu od tezkych kovu take vyresit uplne) kdyby co rikate byla pravda, a takovy zazracny lek existoval pak tim jak dnes všichni bereme ty vase " neskodne chemikalie, které se z tela vypari ven" by byly nemocnice prazdne a ne naopak.
Dobrý den, Váš text je značně chaotický, plný laických domněnek, polopravd, spojování nesouvisejících věcí až medicínských nesmyslů. Jen naše síť center očkování a cestovní medicíny očkuje desítky tisíc vakcín ročně, takže o velmi nízkém výskytu nežádoucích reakcí po vakcinaci máme velmi přesný přehled z první ruky. K tomu i samotní pacienti, jelikož počet pacientů, kteří se přichází na základě dobrých zkušeností dobrovolně očkovat se meziročně zvyšuje. Vakcín proti HPV bylo aplikováno ve světě kolem 100 milionů, v některých oblastech světa se očkuje většina věkově relevantní populace, mimochodem tak je tomu i u nás. Dobré zkušenosti s vakcinací se mezi lidmi šíří stejně dobře jako pomluvy, které šíříte Vy bez alespoň základní znalosti problematiky. Za Vaší endometriózu nemůže očkování, ale Vaše tělo. Je to častá diagnóza a drtivá většina postižených žen nikdy proti HPV očkována nebyla. Ani za Vaše cysty očkování nemůže, chápu však, že pro některé lidi je jednodušší na něco to hodit, aby si psychicky ulevili. Naturopatii a různé formy očisty těla komentovat nebudu. I když mám ve zvyku dívat se na vědecké důkazy účinnosti, u některých věcí funguje i placebo efekt, takže nejsem jejich odpůrcem, má-li to určitá pravidla. Zejména u neuro-psychicky podmíněných stavů to může mít prospěšný efekt. Osobně za chemikálie považuji spíše léky než vakcíny a ty Vás nikdo nenutí užívat. Stejně jako se nemusíte očkovat. Ani vakcinace proti HPV není povinná. My, co se tím jako specialisté zabýváme a známe tuto problematiku detailně si své děti a příbuzné očkováním chráníme. Stejně tak jsou největšími propagátoři HPV vakcinace gynekologové, oni totiž vidí, jak dokážou HPV viry ublížit a jak je potom medicína často bezbranná. V ČR podle statistik zabije rakovina způsobená HPV každých 20 hodin jednu ženu. Komentovat nemá smysl ani složení kovů či aditiv ve vakcínách, tomuto tématu zjevně nerozumíte, jejich účelu ani přínosu, proč se tam některé látky vyskytují a nakonec si myslím, že ani nechcete slyšet odborný názor, jen jste chtěla útočit. Dokazuje to i uvedený nonsens ohledně očkování proti malárii v Africe, kdy se údajně očkuje až když ji dítě má, což je absurdní. Osobně jezdím každoročně na humanitární mise do Afriky, asi na rozdíl od těch, kteří tyto bludy šíří. Nebo tvrzení, že mít horečku po očkování je dobré, což je naprosto nepřesná a zkreslená informace. Pokud máte zájem dovědět se, jak fungují principy vakcinace, zkuste si něco o tom nastudovat na internetu z alespoň trochu důvěryhodných zdrojů, než se zapojíte do diskuze ve veřejném prostoru, např. na www.vakciny.net.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o názor ohledně mého nárůstu hcg. Pokoušíme se o miminko několik let a máme za sebou několik neúspěšných IVF. Je mi 39 a konečně se nám podařilo otěhotnět a to po zavedení 5 denní blastocysty. 16 den po transferu bylo hcg 1050; po dalších 10 dnech 4800 a po dalších 6 dnech 8100 -nezdvojnásobuje se, ale jen pomalu narůstá. :o(. Podle výpočtu jsem v 7. týdnu, je možné, že na tento pomalý nárůst má vliv obezita? Od začátku těhotenství kromě občasné bolesti v podbřišku a akné, žádné těhotenské příznaky nemám a zavádím utrogestan 3x denně. Moc děkuji
Dobrý den, prováděl vám někdo UZ, pokud jste již v 7. týdnu? To je samozřejmě nejdůležitější vyšetření - co je vidět na UZ. Pokud jste v 7. týdnu, pak by na UZ již měl být vidět plod i se srdeční akcí. Pokud tomu tak není, pak se těhotenství bohužel nevyvíjí dobře. Hormon hCG by měl růst většinou dvojnásobně cca každých 48 hodin. Pokud se hladina zdvojnásobila za 6 dní, je to neadekvátní, bohužel. Ale jak říkám - základem je UZ.
Pro akci je nutné přihlášení