Celkem výsledků pro výraz "gynekolog": 100
Dobrý den,obracím se na Vás opět pro radu. Jak jsem psala ve svém prvním dotazu na který jste mi odpovídala asi před 3-4 dny, jsem na začátku těhotenství, gynekolog mi zatím nezdělil týden, takže z toho usuzuji, že to je opravdu hodně hodně brzy. K mému prvnímu dotazu. Mám problém s vylučováním, stolice, chodím +- pravidelně, nebo ob den, ale jde to dost z tuha, musím dost často tlačit a bojím se, abych tím neublížila miminku, říká se, že začátky těhu jsou nejcitlivější pro vývoj miminka. Je nějaká pravděpodobnost, že bych tímto mohla ublížit a mohlo to mít vliv na vývoj plodu?Dále bych se chtěla zeptat, jak to je s rizikovým chováním před zjištěním těhotenství. K oplodnění došlo v průběhu března 2020, samozřejmě jsem o tom neměla ani tušení a ani jsem nad touto možností moc nepřemýšlela, než jsem to zjistila ( nedostavila se menses a pozitivní těhu test ) nechovala jsem se zrovna příkladně, byla jsem s partou kamarádů celý březen pryč a neobešlo se to bez alkoholu, cigaret a dala jsem si i pár prásků marihuany, tahala jsem i těžké věci atd. zkrátka, jako že nic. Samozřejmě hned ode dne zjištění ( včetně ) jsem přestala pít, kouřit a chovám se v klidu, odpočívám, jím vítamíny pro těhotné a dělám vše pro to, aby to bylo v pořádku. Nicméně, je nějaká pravděpodobnost, že bych svým chováním mohla ublížit miminku?A poslední dotaz.. Je nějaká rada, pravidlo, jak se chovat a co dělat, abych odnosila zdravé dítě? Já i partner jsme zdraví, jak po stránce imunity, tak po stránce psychické, ani já ani partner nebereme žádné léky. A pak, existují nějaké nadstandartní testy, které zjistí v průběhu těhotenství případné komplikace, rozštěp páteřě, down syndrom a jiné postižení, psychické, fizické atd. Dá se tomu nějak předejít, nebo co dělat, v průběhu těhu aby mimi bylo v pořádku?Moc Vám děkuji za odpověď, moc mi to pomůžeBára
Dobrý den, pravidelná stolice během těhotenství je vždy tou lepší variantou, než zácpa - ta však bývá v těhotenství častá. Můžete vyzkoušet kompoty, mléčné produkty, případně se dá zakoupit v lékárně Magnosolv - dávkování 1-0-1 (rozpustný hořčík, který pomáhá pravidelné stolici). První týdny v těhotenství fungují na principu - vše nebo nic. Buď se těhotenství uchytí a pokračuje, nebo ne. Uvidíte na příštích kontrolách u Vašeho gynekologa. Pro optimální průběh těhotenství je vhodný zdravý životní styl, pestrá strava, vyvarovat se škodlivých a návykových látek, psychická pohoda, ale ve spoustě ohledech hraje roli samotná příroda. V prvním trimestru se provádí 1. screeningové vyšetření (ultrazvuk + vyšetření z krve) na nejčastější chromozomální vady - mezi které patří také Downova choroba, dále se dělá 2. ultrazvukový screening ve druhém trimestru, biochemický screening defektů neurální trubice - o všem Vás bude gynekolog předem informovat. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Ještě jednou dobrý den,děkuji za Vaši odpověď a doplňuji můj dotaz podruhé - je mi 50 let, menstruuji a mám silnou menstruaci a noční pocení, které souvisí s mých věkem, antikoncepce mé problémy řeší, doposud jsem měla Mirelle, která mi nyní skrz úbytek mých hormonů (estrogenu) vzhledem k mému věku, již nestačí. Má gynekoložka mi předepsala Minervu, ale ta není vhodná pro můj věk. Prosím o radu na antikoncepci (konkrétní název), která je pro mne vhodná. Je mi trapné říct mé gynekoložce, že mi předepsala nevhodné tablety. Doufám, že je i nějaká antikoncepce vhodná pro můj věk.Děkuji mocAlena
Dobrý den, moje odpověď zůstává stejná, bohužel nejsem Váš gynekolog a nepřísluší mi řídit Vaši léčbu. Váš gynekolog by měl vědět o Vaší nespokojenosti s konkrétní léčbou a pomoci nastavit takovou, která Vám bude vyhovovat. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý deň, môžem sa Vás prosím opýtať čo je to nezrala metaplazia? Vyšlo mi to z výsledku cytologie a na kontrolný ster mam ísť znova o pol roka. Je kontrola za pol roka postačujúca? Ďakujem pekne
Dobrý den, cytologické stěry se při gynekologické prevenci provádějí z děložního hrdla (čípku). Středem děložního čípku probíhá děložní kanálek, který dále vede dovnitř do dělohy. Tento kanálek je vystlán jednou vrstvou hrozníčkových buněk = cylindrický epitel. Povrch děložního čípku je kryt epitelem z dlaždicových buněk, které jsou uloženy v mnoha vrstvách na sobě. Směrem k povrchu se buňky oplošťují a vytváří tak povrch, který je vysoce odolný vůči mechanickému poškození a vůči infekci (např. HPV infekce). Hranice mezi dlaždicovým a cylindrickým epitelem je za normálních okolností při ústí děložního kanálku - na povrchu čípku. Vlivem zvýšené hladiny ženských pohlavních hormonů (estrogenů), především v dospívání a těhotenství, dochází ke vzniku ektopie - což jsou cylindrické buňky, které vycestovaly z děložního kanálku na povrch čípku. Vlivem nízkého pH v pochvě se zahajuje proces metaplazie těchto vycestovaných buněk = zpětná přeměna cylindrického epitelu ektopie na dlaždicový epitel (který je tam původně). Nejprve vzniká nezralý dlaždicový epitel (= nezralá metaplázie), který je složen jen z jedné vrstvy základních buněk. Jak cylindrické buňky, tak i nezralé dlaždicové buňky jsou velmi citlivé k infekci lidskými papilomaviry (tzv. HPV infekce). Nezralý metaplastický epitel se později přeměňuje na zralý (zralá metaplázie), který má více buněčných vrstech a je vůči infekci HPV odolný.
Záleží, jak hodnotil Váš gynekolog celkovou preventivní prohlídku (jak vypadal čípek v mikroskopu - tzv. kolposkopie), také záleží na Vašem věku atd., lze ale předpokládat, že s přihlédnutím ke všem informacím, které o Vás má Váš gynekolog, je kontrola za půl roku určitě postačující. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, již nějakou dobu mě pálí okolí pochvy a především močová trubice. Měla jsem na přeléčení Furolin a Macmiror, dále také nějaké vaginální globule a mastičky, vše bez efektu. Nejvíce mě pálí močová trubice, při močení mě nepálí, ale pálí mě jakoby celý den v klidu. Kultivace z pochvy vyšla dobře, moč na kultivaci také, nyní mi gynekolog dělal ještě stěr z močové trubice na kultivaci. Je možné, že je moč v pořádku, ale že by se ze stěru z trubice mohlo konečně něco najít? Jaké věci lze z takového stěru zjistit? Napadlo mě ještě, že by se mohlo jednat o ureaplasmu, příznaky na mě poměrně sedí, nicméně jsem ještě neměla pohlavní styk. Je možné získat tuto nemoc i bez styku, např. koupáním v bazénu, rybníku...? Mockrát děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
Dobrý den, ureaplasma by se prokázala v kultivacích. Nicméně by bylo vhodné zvážit vyšetření u urologa, zda se nejedná například o zúžení močové trubice (může vzniknout po zánětech) anebo o jiné urologické záležitosti. Pokud však je pocit pálení i někde v okolí vchodu do pochvy, je možné vzít i vzorek (biopsii) z toho místa a nechat jej histologicky vyšetřit, zda se nejedná například o onemocnění lichen sclerosus (chronické zánětlivé onemocnění kůže) - provádí gynekolog.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mockrát děkuji za zodpovězení mého předchozího dotazu týkajícího se pálení močové trubice. Nyní čekám na výsledky kultivace výtěru z uretry, nicméně mám ještě nějaké doplňující informace. Psala jsts, že se dá ureaplasma poznat z kultivace - dá se to opravdu poznat z klasické kultivace nebo je potřeba speciální stěr? Gynekolog mi dělal pouze jeden stěr černou výtěrovkou. Je možné, abych měla ureaplasmu, i když jsem ještě neměla pohlavní styk, nebo je tento způsob získání nemožný? A jako poslední by mě zajímalo, pokud by mi gynekolog nic nenašel, určitě zvažuji návštěvu urologické ambulance - je potřeba žádanka na vyšetření nebo se můžu objednat sama? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Dobrý den, kultivace ureaplasmat z močové trubice se provádí speciálním odběrovým systémem (ne klasická černá půda). Ureaplazmata jsou běžnou součástí genitální flory žen i mužů, nacházejí se u 80 % sexuálně aktivních lidí a mohou někdy způsobit infekci. Přenášejí se zejména nechráněným pohlavním stykem, ale k nákaze může dojít i v bazénu či na veřejných toaletách. Pokud byste chtěla navštívit urologa, může se stát, že budou chtít žádanku od praktického lékaře či gynekologa, ale vždy záleží na konkrétním pracovišti. Pokud si vybere nějaké pracoviště urologie, je lepší se u nich nejdříve telefonicky informovat, zda zde konkrétně požadují žádanku a poté se podle toho zařídit.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,po prvním porodu mám trochu povolené pánevní dno (i když jsem po porodu cvičila a zlepšilo se to, není to stále v normálu) Projevuje se to mírnou inkontinencí např. při kýchnutí, skákání na trampolíně,atd. A teď k dotazu, jsem podruhé těhotná ( začátek 7 měsíce) a nevím co je pro následný porod lepší. Zda posilovat nebo naopak neposilovat pánevní dno před porodem. Můj gynekolog mi řekl,že je lepší neposilovat (že to mám nechat až po porodu), jiný gynekolog mi řekl,že trochu bych posilovat měla. Tak jsem z toho zmatená,co zvolit. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, posilování pánevního dna určitě neublíží, naopak může pomoci připravit Vaše tělo na větší zátěž, působí preventivně. Poznáte sama, zda Vám cvičení vyhovuje, nebo je Vám to nepříjemné a podle toho budete pokračovat.
Obecně však platí, že posilování pánevního dna je vždy ku prospěchu, především pokud se vyskytují i nějaké potíže.
Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení