Celkem výsledků pro výraz "dieta": 39
Dobry den chcela by som sa spytat ci sa da uz oplodnene vajicko vziat od zeny a vlozit do inej zeny. Teda myslim tym to uz ked je zena tehotna ci sa da cele embrio bez poskodenia prenies. Dakujem
Dobrý den,
toto v lidské reprodukci není možné, ani eticky, ani biologicky. Funguje to pouze u zvířat například u skotu.
V lidské reprodukci je možné použít buď přijetí darovaných reprodukčních buněk, buď spermií, nebo vajíček, nebo i celého darovaného embrya (tedy vajíčka dárkyně a spermie dárce).
Se srdečným pozdravem
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, 3 tydenni dcera ma uz dva tydny hlenovatou stolicku (foto prikladam) - stolici ma cca 10x denne. Zaroven ji trapi kolika - leckdy dlouze place - nekdy je to lepsi, nekdy horsi. 10 dni podavame biogaiu a pred kazdym krmenim espumizan, zatim nepozoruju zmeny. Lekar doporucil bezmlecnou dietu - drzim take 10 dni a beze zmeny.Je opravdu dieta nutna, nebo to je "normalni" stolice a standardni novorozenecka kolika (prdiky)?Dekuji



Dobrý den. Podle fotek by se mohlo jednat i o hladovou stolici, koliky a častá stolice jsou u kojenců časté, efekt lactobacilů a Espumusanu se dostaví časem. Pokud máte bezmléčnou dietu, je třeba bílkovinu ve vaši stravě nahradit masem, tedy ne jen 1x denně, potřebujete pro sebe výživnou stravu, aby mateřské mléko bylo dostatečně výživově hodnotné.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať, ci je lepšie dať dieťa zaočkovať proti kiahnam alebo je lepšie ak ich prekoná sama. A či po očkovaní bude musieť byť odo mňa izolovaná nakoľko som tehotná, v druhom trimestri a kiahne som pravdepodobne neprekonala. Ďakujem za odpoveď
Dobrý den,
vždy je lepší nemoci zabránit než jí prodělat. Platí to i u planých neštovic. Nejenže očkování pomůže předejít nemoci a jeho případným komplikacím, ale taky může snížit pravděpodobnost vzniku pásového oparu později v životě. Navíc by Vaše nakažené dítě mohlo představovat riziko pro Vás i plod, jelikož jsou plané neštovice vysoce infekční. Očkovaná osoba není považována za infekční a není nutná žádná forma izolace směrem k rizikovým osobám.
S pozdravem
Rastislav Maďar
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý deň, zistili mi pozitívne HPV a PAP 3, jeden lekár mi navrhol ísť o tri mesiace na kontrolný ster, či sa mi to nezlepší a druhý mi odporučil hneď konizáciu. Mám 24 rokov, práve sme sa so snúbencom chceli začať snažiť o dieťa. Dosť sa bojím spomínanej konizácie, či po nej budem môcť mať deti. Ako dlho po konizácii sa žena môže snažiť o dieťa? Vy by ste odporučili hneď konizáciu, alebo ešte ďalší ster o 3 mesiace s tým, že by sme sa o dieťa snažili už teraz do ďalšieho steru? Ďakujem :)
Dobrý den, musela bych mít k dispozici celý nález, abych se mohla vyjádřit, zda stačí nález sledovat či nikoliv. Pokud se jedná ale jen o HPV pozitivitu beze změn na děložním čípku, pak není konizace nutná.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám na Vás velkou prosbu. Dcera 5 let měla opakovaně řídkou stolici až průjem. Nasazena dieta, upravilo se to, ale po zavedení normální stravy se tento problém vrátil. Navštívíli jsme lékářku, doporučena dieta bez tuku, během dvou dnů dostala střevní chřipku (bolesti břicha, průjem, zvracení). Další tři dny trpěla na bolesti břicha (uděláno sono, CRP, výtěr - vše bez nálezu). Doporučeno pokračovat v dietě. Dietu už má asi 14dní a já se ptám:"jakým způsobem zavádět normální stravu" (doteď suchá rýže, těstoviny, vařené maso). S čím začít, abych ji nezpůsobila střevní potíže. Moc děkuji za odpověď.
Postupně v menších dávkách zařazujeme k sacharidové stravě (rýže, těstoviny...), tvaroh, vařené kuřecí maso bez kůže, jogurty a přírodní zakysané mléčné výrobky s obsahem probiotických kultur bez příchutě a masa krůtí, hovězí zadní, vepřová, kuřecí, telecí. V akutnějším stavu také doporučujeme podávat pokrmy v kašovité formě (míšeniny, hašé, pudinky) - ne tekuté. Z ovoce je vhodné - banán, strouhané jablko, citrusové přírodní šťávy, tepelně zpracované meruňky, švestky - kompoty, pyré. Ze zeleniny je vhodná listová (saláty, špenát), kořenová (mrkev, celer, petržel, pastiňák, černý kořen) - raději tepelně upravenou, příp. nastrouhat. Mléko přidáváme postupně až po několika dnech, na zlepšení či ředění pokrmů. Lépe bývá snášeno mléko zakysané nebo sušené. Velmi důležitá je příprava jídla, doporučujeme šetřící technologickou úpravu, kdy pokrmy připravujeme na sucho např. v teflonovém nebo speciálním nádobí nebo na páře a postupně přidáváme malé množství tuku (5 g - kávová lžička) až do hotových pokrmů. Nepodáváme sladké pokrmy, moučníky, nadýmavou zeleninu (např. kapustu, zelí, papriku, cibuli, česnek), luštěniny, sycené nápoje. Delší dobu nezařazujeme cukr, pokud je to nutné sladíme glukopurem. Sledujeme také obsah cukru v potravinách a nápojích.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý deň, mám 32 rokov, som bezdetná a pravidelne chodím na preventívne prehliadky ku svojmu gynekológovi. Menštruáciu mám pravidelnú. Od augusta sa s partnerom pokúšame o dieťa. Na piaty až šiesty deň po ovulácii som mala mierne krvácanie, čo som si naštudovala, že by to mohlo znamenať zahniezďovanie, menštruácia mi meškala 2 dni, urobila som si tehotenský test, vyšiel negatívne a večer som dostala menštruáciu. Po ďalšej ovulácii sa to zopakovalo, ale špinenie trvalo až do začiatku menštruácie. Nikdy predtým som špinenie mimo cyklu nemala až teraz. keď sa pokúšame o dieťa. Antikoncepciu som nebrala. Čo znamená to špinenie mimo cyklu?
Dobrý den, pokud by se tak stávalo dlouhodobě, může se jednat o nedostatečnost žlutého tělíska - nedostatek gestagenů v 2. polovině cyklu. Určitě ještě vyčkejte, zda se v dalších cyklech bude situace opakovat. Pokud ano, navštivte svého gynekologa k domluvě o dalším postupu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den,Mam 48 rokov, deti nemam. Moj partner ma tlaci aby som otehotnela a mala dieta/i.Chcem sa spytat aky je Vas nazor na to byt prvorodickou a mat dieta vo veku 48 rokov.Dakujem.S pozdravom,Bea
Dobrý den,
být prvorodičkou v pokročilejším věku je samozřejmě rizikové. A v neposlední řadě otěhotnění může být komplikovanější. Obrátila bych se na Vašeho ošetřujícího gynekologa, který zná Váš stav a je schopen ho ve vztahu ke graviditě posoudit.
Hodně štěstí!

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko,chci s prosím zeptat, v příloze zasílám fota stolice mě dnes již tříměsíční dcery, tuto stolici však máme již tak od konce šestinedělí. Plne kojim, stolice je pořád hlenovita, někdy trošičku do zelena, ale spíše klasicky žlutá, někdy až oranžová, je vodnatá, řídká. Minule jsem ji rozbalila a viděla jak kaká, kakala jen pěnu, která se v plene změní na tekutou stolici. Dcera i v tomto věku pořád kaká třeba 4x denně. Pediatr dělal výtěr ze zadku, který byl negativní, byla mi doporučena bezmlecna dieta, tu držím už skoro 3 týdny a nevidím žádnou změnu je třeba držet vůbec ještě dál, nebo by se už projevilo zlepšení? Ještě chci dodat, že pořád hodně slinta, což nevím, zda s tím může souviset. Je spokojená, v noci hezký spí, na jídlo se budí tak 2x za noc, bez teplot, bez exzemu. Kvůli této stolici jsme odložili i očkováni. Chtěla bych se tedy zeptat , zda je tato stolice u kojence normální, či ne. Jsme vysláni na alergologiiPředem děkuji za odpověď a jsem s pozdravem



Kojené děti mohou mít takový charakter stolice, pokud netrpí bolestmi bříška, doporučuje se dieta u matky, doporučila bych přidat lactobacily, pomohou upravit stolici.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý deň, lekár mi povedal, že je nunté, aby som išla na konizáciu, nakoľko mi vyšla cytológia 3 a pozitívne hpv. Môžem po konizácii mať normálne deti a prebieha po nej tehotenstvo normálne ako bežne? Akú dobu po konizácii sa môžeme s priateľom snažiť o dieťa? Ďakujem za odpoveď
Dobrý den, konizace nemá vliv na plodnost, jen může být v době těhotenství vyšší riziko předčasného porodu. Zálež ovšem na technice a rozsahu konizace a dalších faktorech. Co se týče snahy o těhotenství od doby konizace, pak by bylo dle mého názoru nemělo být dříve než za 1/2 roku (při potvrzené normální cytologii).
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, nas syn ma 2,4 roka a od septembra nastupil do skolky. Mamicka pracuje v skolke ale v inej triede. Nas syn sa zatial hra sam, ale ak sa mu chce hrat s inou hrackou tak zbije alebo pohryzie ine dieta. Kazdy den jedno az dve deti su pohryzene (pokousane). Ked mu dohovarame slubi, ze uz to nespravi a aj tak nerespektuje ziadnu autoritu pedagoga, matky ani inych dospelych. Robi si co chce a v poslednom case zacina dokonca obdobie vzdoru. Je treba navstivit odbornika, alebo ako sa v takomto pripade zachovat. Rodicia dotknutych deti sa stazuju neustale a chcu to riesit. Dakujem.
Dobrý den, váš synek pravděpodobně není na kolektivní zařízení ještě zralý, což je v jeho věku normální, umí si hrát paralelně s ostatními dětmi, ale ještě ne kooperativně. Proto je potřeba ve školce ponechat ho, aby si hrál sám vedle ostatních dětí a do skupinových aktivit ho nenutit. Až k nim dozraje, pak se začne zapojovat sám a dobrovolně. Řešit je však potřeba jeho agresivitu vůči ostatním dětem, pokud se k němu přiblíží a přijdou s ním do kontaktu. Agresívní chování v pořádku rozhodně není, i když je u takto malého dítěte, které má pouze omezené možnosti dát najevo svoji nevůli, pochopitelné. Bude proto potřeba ve spolupráci se školkou chlapce učit sociálně žádoucím způsobům chování, vést ho k verbálnímu vyjadřování pocitů, je dobré naučit ho jednoduché větičky, které má říct, když nechce, aby mu někdo něco bral, požádat o hračku jiné dítě, naučit ho využít možnosti obrátit se na dospělého, pokud si s něčím neví rady a zároveň mu dát jasně najevo, že agresívní chování není přípustné. Pokud se dopustí takového chování, pak by měl slyšet jasné ne a měl by být odveden, nebo odnesen z místa incidentu, je potřeba mu ponechat prostor pro zklidnění, může se vztekat, plakat, je přirozená reakce a po zklidnění si může opět jít hrát. Nezapomínejte na ocenění, pochvalu a odměnu, pokud se zachová prosociálním a vyspělejším způsobem. Hranice a pravidla potřebuje dítě nastavit také v domácím prostředí, i když nebo právě když je v období vzdoru. Afektivní reakce a sklon k prosazování vlastní vůle jsou sice v tomto období normální, dítě by však tímto nežádoucím chováním nemělo dosáhnout svého, tím se toto chování pouze posiluje a upevňuje. Důležitá je spolupráce školky a rodičů a jednotné výchovné vedení chlapce. Pomůže také vyhledávání kontaktů s ostatními dětmi i mimo školku, kde s ním třeba při hře na dětském hřišti můžete nacvičovat komunikaci s ostatními dětmi, vysvětlovat mu, jak se má chovat, ukázat mu, co je přijatelné chování a co naopak vhodné není. Pokud by potíže přetrvávaly, pak by bylo vhodné se synkem navštívit nejlépe dětského klinického psychologa a poradit se s ním.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dceři (narozená 20.4.2016) byl zjištěn nález ve stolici - Escherichia coli O 25. Již 10 dní měla průjem a byla plačtivá. Byla nám doporučena pouze probiotika. - Mohu ještě jiným způsobem pomoci léčbě? - Je nutná nějaká dieta? Dcera je kojena a jí 4krát denně příkrmy (ovoce, masozelenina) večer kaši. K tomu pije vodu. - Jak se tato bakterie přenáší? Mohu s dcerou mezi děti? Případně, jak dlouho ji mám izolovat?- Mám s manželem také brát probiotika nebo jiné léky, abychom ji nenakazili znovu po vyléčení?Děkuji mnohokrát za Váš čas a odpovědi! Krásný večer.
Bakterie e. coli se přenáší nesprávně upraveným masem a neumytýma rukama - ale to nemusí být problém Vaší domácnosti.Teď už po příčině nepátrejte.Pokud dítě nemá těžký průjem, léčí se jen dietou a lactobacilem.Kojení také pomáhá - obsahuje imunoglobuliny.
Ještě k přípravě stravy - velmi často se podobné bakterie přenášejí použitím jednoho prkénka, kdy na něm nakrájíte maso, byť umyjete pod tekoucí vodou, ale ne vařící a na něm poté nakrájíte třeba ovoce,a to jen krátce podusíte, nebo podáte syrové a tak se bakterie dostane do zažívacího traktu.
Doporučuji prkénko po použití k přípravě masa umýt a poté opláchnout vařící vodou.
Pokud s manželem nemáte potíže, nemusíte brát probiotika.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,jsem na konci druhého měsíce těhotenství. V posledních týdnech je mi po většinu dne tak špatně, že na jídlo nemůžu pomyslet, až do okamžiku, kdy se mi začne točit hlava a musím do sebe dostat nějaký cukr. Většinou jsem schopná jíst ovoce, suchý chleba a jogurt v malých množstvích. Normálně jsem vždycky byla zvyklá jíst dobře a dost - jídlo je pro mě důležitá část dne. V současnosti jsem ale z toho už moc zesláblá a zhubla jsem. Dnes jsem si udělala česnečku, bez masa a bez sýru, a po jedné porci jsem byla tak unavená, že jsem na 4 hodiny usnula. Je to normální? Nedá se s tím něco dělat? Cítím, že potřebuji výživu, a ráda bych se najedla, ale mám pocit, že jsem ztratila žaludek.Moc děkuji předem.
Ano, u některých žen je počátek těhotenství (zvláště v prvním trimestru) doprovázen zažívacími potížemi různé intenzity, které často s postupujícím těhotenstvím ustupují, proto je dobré jíst častěji v menších porcích i několik malých svačinek během dne. Dobrou volbou může být suchá strava, někdy se říká i „bílá“ dieta sestavená ze složených sacharidů – brambory, rýže, těstoviny, rohlík nebo piškot či sušenka. Velmi vhodné je volit lehce stravitelné pokrmy, nezařazovat smažená, tučná a pikantní jídla. Vývary a obilninové polévky mají zklidňující efekt. Pudink, jogurt s čerstvým ovocem nebo domácky připravený koktejl může být v tomto období zdrojem nezbytných živin. K častým doporučením patří příjem zázvoru, kdy po několikadenním užívání mohou potíže ustoupit. Je možné ho použít ve formě čaje připraveného z čerstvého zázvoru s citrónem, rozmixovaného do koktejlu, cumlat zázvorové líz&a acute;tko nebo kandovaný zázvor. Doporučuji spánek na lůžku podloženém v horní části. Po jídle omezit jakékoli obrácené (invertované) polohy těla – skrčené, vodorovné či ohnuté. Jezte v polosedě.

Pro akci je nutné přihlášení