Celkem výsledků pro výraz "cipek": 64
Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat, po druhém dítěti (obě císařským řezem) mám podvázané vaječníky kvůli zdravotním komplikacím v těhotenství. Je to od té doby už dva roky. Za poslední půl rok mám nepravidelnou menstruaci přijde vždy dřív, takto to bylo i v dubnu, kdy jsem měla 8.4. a další mi začala 29.4. (trvá těch pět dní). Dnešním dnem jsem už třetím dnem bez menstruace a při styku s partnerem jsem začala znovu krvácet. Ke svému gynekologovi jsem objednaná na příští týden, ale spíš se chci ujistit, že to není něco, kvůli čemu bych měla navštívit gynekologa dřív. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, podle Vašeho popisu by měla stačit kontrola u Vašeho gynekologa v objednaném termínu, je potřeba provést gynekologické vyšetření (v zrcadlech, prohlédnout čípek, eventuálně vzít stěny z čípku na cytologii, vyšetřit pohmatem a provést gynekologický ultrazvuk. Pokud by došlo ke zhoršení potíží, vyhledejte lékaře dříve. Neznám Vaše předchozí výsledky (včetně cytologie), bude záležet na aktuálním vyšetření. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý deň, môžem sa Vás prosím opýtať čo je to nezrala metaplazia? Vyšlo mi to z výsledku cytologie a na kontrolný ster mam ísť znova o pol roka. Je kontrola za pol roka postačujúca? Ďakujem pekne
Dobrý den, cytologické stěry se při gynekologické prevenci provádějí z děložního hrdla (čípku). Středem děložního čípku probíhá děložní kanálek, který dále vede dovnitř do dělohy. Tento kanálek je vystlán jednou vrstvou hrozníčkových buněk = cylindrický epitel. Povrch děložního čípku je kryt epitelem z dlaždicových buněk, které jsou uloženy v mnoha vrstvách na sobě. Směrem k povrchu se buňky oplošťují a vytváří tak povrch, který je vysoce odolný vůči mechanickému poškození a vůči infekci (např. HPV infekce). Hranice mezi dlaždicovým a cylindrickým epitelem je za normálních okolností při ústí děložního kanálku - na povrchu čípku. Vlivem zvýšené hladiny ženských pohlavních hormonů (estrogenů), především v dospívání a těhotenství, dochází ke vzniku ektopie - což jsou cylindrické buňky, které vycestovaly z děložního kanálku na povrch čípku. Vlivem nízkého pH v pochvě se zahajuje proces metaplazie těchto vycestovaných buněk = zpětná přeměna cylindrického epitelu ektopie na dlaždicový epitel (který je tam původně). Nejprve vzniká nezralý dlaždicový epitel (= nezralá metaplázie), který je složen jen z jedné vrstvy základních buněk. Jak cylindrické buňky, tak i nezralé dlaždicové buňky jsou velmi citlivé k infekci lidskými papilomaviry (tzv. HPV infekce). Nezralý metaplastický epitel se později přeměňuje na zralý (zralá metaplázie), který má více buněčných vrstech a je vůči infekci HPV odolný.
Záleží, jak hodnotil Váš gynekolog celkovou preventivní prohlídku (jak vypadal čípek v mikroskopu - tzv. kolposkopie), také záleží na Vašem věku atd., lze ale předpokládat, že s přihlédnutím ke všem informacím, které o Vás má Váš gynekolog, je kontrola za půl roku určitě postačující. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. 11 září máme s přítelem letět na Krétu, v té době budu ve 21 týdnu těhotenství, teď mi doktor řekl že mám sníženou dělohu. Chtěla bych se zeptat jestli to při dvou hodinovém letu není problém.
Dobrý den, z žádných vyšetření se nedá přesně určit, kdy těhotná maminka porodí, ať už v termínu či předčasně. Lze pouze stanovovat určitou míru hypotetického rizika. Pokud se Váš čípek nezkracuje ani neotevírá a pokud netrpíte na časté kontrakce dělohy, dvouhodinový let je možné podstoupit. Ke snížení dělohy může dojít ve druhém či třetím trimestru, záleží také na tom, jak velké je miminko, po kolikáté je maminka těhotná a po kolikáté bude rodit, atd. Termín "snížení dělohy" nemá příliš velkou výpovědní hodnotu co do odhadu rizik předčasného porodu. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den chci se na vás obrátit z velikovou prozbou a chci vás poprosit o 100% úpřimnost. Zapojila sem se pred několika měsíci do procesu darovat vajíčka. 8.2 mám termín darování od zitra 26.1 začínám ze stimulačními injekci do břicha Cetrotide a Bemfola.Problém mi ale nastal až dnes po návštěvě svého gynekologa. Testy cytologie dopadli húř. (lékařskou správu můžu poslat),od gynekologa sem dostala čípky a prášky Polygynax,Cicatridina a Silvincin..o mím darování věděl nic mi ktomu neřekl jestli tam jít a byt v klidu že se nepohrším ještě víc skrz nálezu z cito.,nebo to radši neryskovat kvůli nejistotě co ten nález vůbec je. Každopádně sem se objednala z doporučením 22.2 do onkoginekologické ambulance. Prosím poraďte mi co mám dělat a vše úprimne..Cena vlastního zdravý a cena peněz je nesrovnatelná,zdravý mi je přednejši než cokoli.


Dobrý den, neznám Vaši veškerou gynekologickou anamnézu (včetně předchozích výsledků cytologie, kolposkopického nálezu apod.), proto se mohu vyjádřit jen k poslednímu výsledku cytologie. Výsledným nálezem je ASC-US, který znamená, že výsledek cytologie je lehce abnormální, avšak riziko závažných přednádorových změn je v tuto chvíli nízké. Je však potřeba provést kontrolu - nejčastěji se opakuje cytologický stěr za cca 3-6 měsíců, toto se provádí buď u ošetřujícího gynekologa, nebo v COP (Centrum onkologické prevence), což záleží na více faktorech (předchozí nálezy, ev. výkony, věk, osobní anamnéza, kolposkopický nález atd.) a event. dále podrobněji vyšetřit děložní čípek.. Je určitě na místě informovat o Vašich výsledcích centrum asistované reprodukce, kde budete darování vajíček podstupovat. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,minulý týden jsem byla na pravidelné kontrole v těhotenství (22. týden). Paní doktorka mě vyšetřila a řekla, že "je to dost slezlý" (bohužel jsem se nedopátrala, co tím myslela). Napsala mi kontrolu za čtyři týdny a do těhotenské průkazky "klid na lůžku" s tím, že budu ráda, pokud na kontrolu vůbec dorazím "celá", a pokud nebudu dodržovat klidový režim, může mi hrozit předčasný porod nebo dokonce potrat. Dodala, že si za celou situaci můžu sama, neboť jsem na rodičovské dovolené s dvouletou dcerou, která samozřejmě vyžaduje celodenní péči. Při kontrole průkazky a celá vyděšená jsem nakonec zjistila, že mi do Cervix Score tabulky napsala hodnotu 1 pro zkrácený čípek. Nepozvala mě na dřívější kontrolu ani nepředepsala žádné léky, ani neposlala do nemocnice, jen nařídila klidový režim. Samozřejmě, že mě její slova vyděsila natolik, že se snažím hledat dostupné informace, snažím se ležet, jak jen to jde. Nevím, zda mě chtěla pouze vystrašit (což se jí podařilo), nebo je situace opravdu tak vážná. Proto bych se Vás chtěla zeptat na Váš názor jako odborníka.Předem Vám děkuji za odpověď a přeji Vám příjemný den.Jana Volfová


Dobrý den, cervix skore je číselná hodnota vyjadřující zralost děložního hrdla. Zahrnuje délku, otevřenost a konzistenci. Při tvrdnutí bříška je nutno užívání magnézia, popřípadě až hospitalizace. Bohužel takhle na dálku bez kontroly s pomocí ultrazvuku (změření délky čípku) a z hmatového vyšetření děložního čípku Vám nedokážu více říci. Dodržujte doporučení gynekologa, který Vás vyšetřil a při jakémkoliv pocitu zhoršení se dostavte na případnou kontrolu. Vím, že je to složitější, ale důležitá je i psychická stránka. Odpočívejte, snažte se odvést myšlenky jiným směrem. Držím Vám palce, věřím, že vše dobře dopadne.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Momentálně jsem v 24+6 týdnu těhotenství. Měnila jsem gynekologa kvůli stěhování a hned teď na první kontrole mě nová paní doktorka hrozně vyděsila. (Ještě 2 týdny před tím bylo vše v pořádku). Dělala mi i stěry a při nich jsem začala hrozně krvácet, prý je to normální. Řekla, že mám nejspíš zánět a dala mi Macmiror na zavádění (svědění nebo něco dalšího nepociťuju). Jen mám po celou dobu těhotenství bolesti v podbřišku, ale říkala jsem paní doktorce, že je to nejspíš od pohybů miminka. Jsem hodně hubená a miminko je hrozně akční. Od toho vyšetření mě o hodně více bolí v podbřišku a miminko je ještě víc akční než obvykle, mele sebou na všechny strany ve dne v noci. Při vyšetření ultrazvukem mi řekla, že mám dráždivou dělohu a že se to musí zaléčit. Ale čípek a vše prý v pořádku, i miminko. Mám brát 3x denně 2 tablety hořčíku a Duphaston 2-0-2. Docela mě vyděsilo, že tam píšou indikaci na zamezení potratu. Navíc jsem myslela, že se tento typ léků dává jen na začátku těhotenství na udržení a já už jsem v druhé polovině. A taky tam nepíšou, že by se mohlo dlouhodobě brát 4 tablety denně jen tak preventivně. Paní doktorka mi skoro nic neřekla, tak jsem nemyslela, že je to nějak vážné. Ale teď jsem z toho úplně vystresovaná. Jen říkala, že mám mít klidovější režim. Ten jsem ale měla i do teď. Tak jsem se chtěla jen ujistit ještě i názorem od jiného lékaře, jestli jsou ty léky opravdu v pořádku jen tak preventivně dlouhodobě brát a nemůže to ublížit miminku. Já mám hrozný respekt z hormonů, protože jsem po nich vždy cítila hrozné depky, nejraději bych se lékům vyhnula. Jenže nechci ohrozit miminko. Předem děkuji za odpověď. I. M.
Dobrý den, jako dráždivou dělohu označujeme stav, který může vzniknout kdykoliv během těhotenství a vyznačuje se tonizacemi (tvrdnutím) dělohy. Není úplně jasné, proč se u některých žen objevuje. Vliv ale může mít fyzická zátěž, zvedání věcí, špatný pitný režim, stres, naplněný močový měchýř a další. Určitý podíl může mít i hubený habitus, sporé ženy pak více vnímají pohyb miminka. Z tohoto důvodu se doporučuje klid, nezvedat nic těžkého a podobně. Stejně tak se takovýmto ženám předepisuje hořčík, který má těmto tonizacím předcházet, popřípadě je co nejvíce zmírnit. Jelikož je u nich i zvýšené riziko předčasného započetí porodu (ale v porovnání s „normálním“ průběhem u těhotných žen je tento rozdíl zanedbatelný), přistupuje se i k užívání léků jako je např. Duphaston, u některých rodiček do 34. týdne. Je důležité, že na UZ vyšetření bylo vše v pořádku, stejně tak nezkrácení čípku. Pokud budete mít pocit, že léky vám z nějakého důvodu nedělají dobře, proberte to se svojí paní gynekoložkou a pobavte se o svých možnostech. Nicméně důležitý je opravdu i váš psychický stav, momentálně je vše v pořádku, nic závažného se neděje, tudíž není důvod se zbytečně dopředu stresovat, stále chodíte na pravidelné kontroly a miminku se nyní daří dobře. Držím palce, pěkný den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, chtěla bych Vás požádat o zodpovězení svého dotazu.Nyní jsem 17+0 tt, asi týden mě trápily silné záchvaty kašle, bolelo mě z nich až v podbřišku. Nakonec jsem kvůli zkrácenému děl. hrdlu dostala u magnesium. Nyní kašel přetrvává nicméně už “jen” vykašlávám. Vím, že kašel zatěžuje břišní lis, vyčerpává atd. Chtěla bych se ale zeptat jak je to s miminkem v děloze. Znám z utz, jak se při lehkém zakašlání mimčo v děloze “natřásá”, a tak bych se chtěla zeptat, zda to s miminkem při silném kašli v děloze doslova “nehází” a nemůže tak dojít třeba k poškození jeho mozku? Či je miminko v děloze tak dobře chráněno, že ho to nijak neohrožuje?Předem děkuji za odpověď
Dobrý den, vzhledem k vašemu požehnanému stavu na kašel doporučujeme pouze omezené množství "léčiv". Záleží samozřejmě na charakteru kašle. S dráždivým kašlem mohou pomoci sirupy/pastilky například s jitrocelem, islandským lišejníkem, lípou, ... Vyvarovat byste se měla dlouhodobému užívání šalvěje, které miminku neprospívá. Dále pomáhají klasické zábaly z tvarohu či sádla, teplé nápoje a zvlhčování vzduchu v místnosti. Vliv na miminko je minimální, je zabaleno v ochranném vaku plodových obalů a okolo něj je plodová voda, která otřesy mírní. Větší dopad kašle je právě na dělohu a čípek, může z tohoto důvodu dojít k tvrdnutí bříška a zkracování čípku, je tedy dobře že berete magnézium. Pokud by se kašel nezlepšoval nebo by přišly horečky či jiné obtíže, poraďte se s lékařem. Přeji hezký den a brzké uzdravení
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,na cytologii mám podle výsledků nález, který již nestačí sledovat, ale musí se již dle doktorky řešit. Mám dvě možnosti, buďto biopsii nebo konizaci čípku, pro kterou je moje doktorka spíše nakloněna. Četla jsem však, že výsledky z 1 cytologie nemusí být přesné a výsledek může být nad/podhodnocený či falešně pozitivní. Napadlo mě, zda není lepší pro kontrolu udělat ještě jeden stěr a to již placený LAB test. Nechce se mi věřit, že bych najednou měla takový problém, na prohlídky chodím pravidelně, jsem očkována a mám několik let stálého partnera. Mám 3měsíční mimi a doporučení po zákroku je nezvedat těžké věci, což si nedovedu v mém případě představit. Plánujeme později ještě jedno a tak se obávám, zda chir. zásahem bych pak neměla problémy např. s donošením.Je mi 26 let.Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den, bohužel bez popsání nálezu a jeho závažnosti vám adekvátně nemohu sdělit svůj názor na váš případ. Samozřejmě jako všechny metody, testování nemusí být zcela přesné, ale pokud je nález natolik závažný, že se paní doktorka spíše i ve vašem věku kloní ke konizaci, převažují zřejmě benefity zákroku nad riziky. V případě konizace a následného těhotenství záleží na tom, kolik tkáně čípku je odstraněno (tzn. jak velký konus byl vytnut), jelikož se musí vyříznout taková část čípku, která obsahuje změněné buňky, aby zůstal takzvaný "zdravý okraj". Pokud je tento konus standartní velikosti (nedochází prakticky k amputaci čípku) a dobře se zhojí po zákroku, není důvod k obavám. Samozřejmě během těhotenství tím pádem bude čípek více sledován z důvodu předchozího zákroku, aby se rychleji nezkracoval, ale naprostá většina žen později nemá s tímto potíže. Pokud nakonec na zákrok přistoupíte, je důležité také myslet na dostatek času ke zhojení, nežli se rozhodnete znovu otěhotnět. Držím vám palce, věřím, že vše dobře dopadne ke vší spokojenosti, hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mála má tři roky, nechce kadit do záchodku, vždy jenom večer do pleny. Čůrat chodí bez problémů sama, zkoušíme ale úplně tlačí až jí tečou slzičky a nic. Teď už ani do pleny, trvá to už čtrnáct dní, zkoušela sem čípek, ten je v pleně a malinká kulička stolice, nic víc, mám mít obavu, poraďte paní doktorko, děkuji.
Dobrý den. Pokud dcerka neměla stolici 14 dní, kontaktujte svého pediatra, je třeba vyšetřit bříško a nasadit projímadlo, aby se vyprázdnila.
V případě vaší dcerky se jedná pravděpodobně o strach z vyprazdňování na nočníku, bude třeba trpělivě vysvětlovat a pravidelně vysazovat, aby pochopila, že se nemusí bát.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,nadpis není úplně všeříkající k tomu, na co se chci zeptat, ale mám dva syny, přesně o dva roky od sebe (nyní 2,5 a 4,5 roku). Každý je úplně jiný a je pro mě hrozně těžké to skloubit. Začnu starším - je velmi živý a i když se snažíme být venku kdykoli to jde, je těžké ho unavit, takže například když jsme šli ven s kolem, ujel 6 km, hrál si na hřišti, tak po obědě nejde spát a doma mi pořád běhá. Když se s někým baví, tak přitom klidně skáče na gauči. U žádné činnosti nevydrží déle než 15 minut (i to je úspěch, dřív to byly třeba jen dvě minuty) a to musí mít absolutní klid, protože pokud dělá někdo něco jiného, pořád odbíhá a k předchozí činnosti se už třeba nevrátí. Na záchodě při čůrání vymotává toaletní papír, když mu čistím zuby, přerovnává mi přitom věci na poličce. A když byl miminko, tak doma přes den nespal, jedině v kočárku a ten musel jezdit, jakmile se zastavilo, řval a byl vzhůru. V noci se často budil a vlastně celou noc začal spát až teď ve 4 letech, i tak se ale 1-2x týdně vzbudí a volá nás. Nemá rád změny, při nástupu do školky brečel skoro 2,5 měsíce, než se povedlo že šel bez breku do školky, přitom tam už byl v pohodě. Když máme určitou trasu na procházku a jednou jsme zvolili jinou odbočku, tak probrečel celou cestu, dokud jsme se nedostali tam, kde už jsme byli. Ve školce šli poprvé ven a měli si vzít reflexní vesty, řev; každé dopoledne chodí ven a když šli poprvé i odpoledne, zase řev; chtěli jim ukázat prostory celé školky a protože to tam neznal, řev. Pak už se to zlepší, ale i když ho na to připravujeme, řekneme co se bude dít, tak to moc nepřijme a probrečí to. Podle učitelek je prostě svůj, ony to vědí a počítají s tím, prý je dost chytrý v odhadu na lidi a dokáže rychle poznat, co si na koho může dovolit. Má tři kamarády a o ostatních dětech říká, že to nejsou prostě kamarádi, takže když náhodou zůstane ve školce jako poslední z té jeho skupinky, tak tam brečí, že je sám a opuštěný, ač tam má ostatní spolužáky. S bráchou si doma hrají výjimečně, většinu času se hádají a pořád se u nás brečí, nedávno se pomalu poprali kvůli toho, jestli je na cestě nakreslená zebra nebo přechod, oba mají svou hlavu a nepomáhá jim vysvětlit, že obojí je správně. Teď k mladšímu - jako miminko byl celkem hodný, starší brácha ho miloval. Od 6 měsíce, kdy se začal hýbat více, tak v noci byl schopný budit se co půl hodiny (jak přecházel do jiné fáze spánku, vypadl mu třeba dudlík a už byl vzhůru a takhle to trvalo několik hodin než byl klid). Pak začal staršímu brát hračky, a už to začlo být divočejší. V 10 měsících přišla separační úzkost, která mě stála nervy, úbytek váhy a celkové vyčerpání. Snažila jsem se tu být pro mimčo i pro staršího, mladší odmítal úplně všechny, i otce, a dokázal brečet i když ho měl manžel na klíně a seděl s ním naproti mě. Skoro jsem nejedla, protože ten řev se nedal poslouchat. Když měl rok a měli jsme svatbu, přijeli hosté a on z přítomnosti lidí dostal 39°C horečky, celou dobu prořval, krom chvil, kdy měl čípek na sražení teploty a z vyčerpání usnul. Tahle separační úzkost už není tak extrémní, ale doma ani venku se beze mě nehne, radši bude dvě hodiny stát vedle mě na hřišti a jen koukat. Doma bez jeho přítomnosti nic neudělám, jakmile se jen pohnu, tak okamžitě začne hystericky brečet a běží za mnou. Přitom mu řeknu, že jdu třeba na záchod. V noci řve několikrát, takže vlastně každou noc spím s klukama, i tak se ten mladší klidně 2-3x vzbudí aby se ujistil, že tam jsem. A to máme klidně noci, kdy je třeba od půlnoci do půl 3 rána vzhůru a pořád jen "mami?" a šťouchá do mě, kope, brečí, když se k němu nedejbože otočím v posteli zády. Poslední dobou to vygradovalo tak, že když nezačnu hned reagovat na jeho řev, tak se poblije (jak brečí, hrozně mu tečou snople a on se v tu chvíli odmítá vysmrkat, potáhne to a pak se samozřejmě poblije). Od dvou let chodí do dětské skupiny (návrh mojí psycholožky, protože já sama už jsem byla psychicky na dně) a tam si ho vždycky chválí, jak je samostatný, že je tak dlouho bez plen, jí sám, obléká se sám, hezky tam spí. Akorát se nezapojuje do žádných skupinových akcí, jen sedí a kouká, ale do ničeho ho nenutí.A já už prostě nevím jak na ně, starší potřebuje být pořád v pohybu a něco dělat a mladší pořád vyžaduje moji pozornost a do nějakých aktivit se moc nehrne (oba svého tátu moc nevyhledávají, ač ten se snaží). A prarodiče sice máme, ale oboje přes půl republiky.Asi jen potřebuju slyšet od někoho, kdo trochu víc rozumí dětem, že to je normální a prostě to někdy přejde a já to jen musím vydržet..Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, ve vašem dotazu popisujete celý souběh obtíží, na které není možné nijak jednoduše odpovědět. Doporučuji vám proto kontaktovat dětského klinického psychologa, případně by stálo za zvážení zahájení rodinné terapie či vyšetření dětí u dětského psychiatra. Zkuste požádat paní psycholožku, ke které chodíte, zda sama terapie nevede, nebo zda by vám nedala nějaké doporučení. Alespoň krátce k popisovaným obtížím vašich dětí. Starší syn podle popisovaného chování od útlého kojeneckého věku, by mohl vykazovat projevy poruchy aktivity a pozornosti či hyperkinetické poruchy (dle klasifikace nemocí v USA se jedná o ADHD syndrom). Diagnostika obtíží tohoto charakteru spadá pod dětského psychiatra. Obvykle se sice tato diagnóza uzavírá až kolem šestého roku věku, protože nervový systém dítěte vyzrává, ale při výrazných projevech je možné diagnostikovat i v dřívějším věku, záleží na lékaři - psychiatrovi. Výchovně se syna snažte vést k dokončování započatých úkolů, při činnosti pracujte nebo trénujte krátce, ale častěji, dělejte přestávky, střídejte činnosti, prokládejte pohybovými aktivitami. Po případné přestávce se k činnosti vraťte a dokončete ji. Volte také činnosti, které jsou pro syna atraktivní, hravou formou a úměrné jeho schopnostem. Zapojte do výchovy obou synů více otce. Věnujte čas také sobě a svým potřebám. Vyjděte třeba jedenkrát týdně s kamarádkou nebo sama do kavárny, do cvičení, na procházku a to bez dětí. Separační úzkost obvykle začíná ve věku 9 či 10 měsíců tak, jako u vašeho mladšího syna. Její vznik je vývojově normální a není třeba se znepokojovat. Obvykle však její projevy cca během měsíce odezní. V rámci vývoje dítěte se může samozřejmě opakovaně vracet v souvislosti se zátěžovými situacemi v životě dítěte. Dlouhodobé přetrvávání takto silné úzkosti, jakou u mladšího syna popisujete, již není zcela fyziologické. Bylo by dobré tyto obtíže nepodceňovat a vyhledat odbornou pomoc. Dlouhodobá nezdravá separační úzkost se může vyvinout až v separační úzkostnou poruchu, která závažně ovlivňuje život celé rodiny, ale i život dítěte do budoucna. Vyhledejte tedy pro své syny odbornou pomoc. Raději, aby proběhla konzultace u psychologa nebo vyšetření u dětského psychiatra zbytečně, než aby synům, při přehlížení nebo bagatelizaci obtíží vznikly pak větší problémy. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení