Celkem výsledků pro výraz "cipek": 64
Dobrý den, mykozou jsem začala trpět zhruba v 7. měsíci těhotenství téměř nepřetržitě až do porodu. V červnu 2015 jsem rodila, od té doby vždy po 5.-6.měsících jsem měla mykozu zpátky. Naposledy v květnu 3 dny po gynekologické prohlídce jsem opět zjistila mykozu, přeléčila jsem ji opět globulemi i mastí, manžel přeléčen mastičkou. Zároveň jsem vysadila antikoncepci, kterou jsem brala rok (bonissa). Od té doby mě trápí krvácení po styku přesně 6 dní před očekávanou menstruací. Úplně na den přesně. V srpnu na další gynekologické prohlídce vše v pořádku. Je to opravdu hodně nepříjemné, krvácení je docela velké, ale do 10 minut je vše v pořádku, další dny velice slabě špiním,s manželem už radši nespím, 6. den dostávám měsíčky. Má otázka zní, je to hormonální nerovnováhou? Způsobilo to vysazení antikoncepce a kdy se to zase vrátí do normálu? Protože takhle čekat, až se to zlepší mě přijde minimálně divné. Je možné to nějak "léčit"? Moc by mi to pomohlo, trochu se obávám, abych neměla problémy s otěhotněním, s manželem bysme tak za půl roku rádi zkusili další miminko. Nejdříve se chci ale zbavit této nepříjemnosti. Za gynekoložkou nejspíš zajdu znovu, ale tváří se na mě zvláštně, jakoby ani nevěřila, že opravdu takový problém mám. Děkuji Vám moc za Váš čas a budu čekat na odpověď. Hezký den, Krajčová
Dobrý den, krvácení po pohlavním styku, by nemělo být spojeno s hormonální nerovnováhou - to by se krvácení neobjevovalo po pohlavním styku. Může to být koincidence, ale spíše bude důvodem chronický zánět děložního čípku nebo buněčné změny na děložním čípku. Navštivte tedy gynekologa, aby čípek zkontroloval a event. udělal kultivace z pochvy a děl. čípku.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám na Vás dotaz. Včera jsem byla v poradně 31+0tt. Vše v pořádku. Čípek delší než 30 mm. Bohužel nám ještě včera onemocněl pejsem a museli jsme 2x k doktorovi. Pejska jsem samozřejmě stále tahala v náručí - váží přesně 5 kg. Již od včerejšího večera mě bolí podbřišek, ale pouze při pohybu nebo při vstávání. Pokud ležím, necítím nic. Může to souviset s námahout? Nevím, zda jsem si nemohla nějak ublížit? Taky cítím občas píchavou bolest do konečníku. Nemám nějaký pocit tlačení nebo tak, jen tam občas jakoby píchne. Je to normální? Velice Vám děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud bylo vše v pořádku, neměla by nastat nějaká rapidní změna vašeho zdravotního stavu a nemělo by se jednat o nic vážného. Může to být opravdu zvýšenou námahou. Zkuste nyní více odpočívat. Pokud břicho netuhne v pravidelných intervalech, není třeba se zneklidňovat.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobryden, pri zavadeni kremu do pochvy jsem si nahmatala hned na kraji vevnitr pochvy bulku, ktera neboli, muze to byt cipek? Ale ten prece nemuze byt tak na zacatku. Pred mesicem jsem byla na gyn.prohlidce a o bouli jsem nevedela (nevim zda uz tam byla) ale pry jsem byla v poradku. Oc se tedy muze jednat? O cystu v pochve?
Vážená paní, vzhledem k tomu, že nám od Vás přišlo v poslední době celkem 8 dotazů a většina na téma svědění v pochvě, výtok, loupající se pokožka, bulka u vchodu poševního, doporučujeme Vám návštěvu Vašeho gynekologa a probrání všech Vašich pochybností s ním. Poradenství, které od nás žádáte, je bez možnosti fyzického vyšetření nad rámec online poradny a jelikož je naše poradna časově i finančně limitována – Vy odpovědi máte zdarma, za každou takovouto externí konzultaci mimo Vašeho gynekologa, u kterého jste registrována, byste platila 300 Kč – tak bychom rádi dali prostor ostatním. Děkujeme za pochopení, tým poradny Babyonline.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, MS jsem měla 13.12. a 23.12. nám praskl kondom, tak jsem si vzala escapelle. Bohužel 29.12. se nám opět stala nehoda, dodatečně jsem si vzala čípek pharmatex hned po styku. Mohu si vzít další escapelle nebo to takto bude stačit?Moc děkuji za rychlou odpověď
Dobrý den, pilulka Escapelle již nebude účinná 6 dní po užití - to je napsáno i v příbalovém letáku. Pokud máte po jejím užití, další pohlavní styk, opět je zde jakési riziko otěhotnění. Pharmatex je metoda antikoncepce, která má nižší účinost než Escapelle, ale to už je na vašem rozhodnutí, zda zariskujete, či užijete Escapelle opět po krátké době, což se nedoporučuje. Pravděpodobnost otěhotnění je obecně ve vašem případě malá.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobré ráno. Dnes je tomu, co mi končí šestinedělí. Byla jsem v 9tt, když jsem prodělala neúplný samovolný potrat.Proběhla revize. Srdeční akce, nevím jestli byla, měla jsem teprve jít na ultrazvuk, nestihla jsem to bohužel. Jedno dítě už mám. Porod byl velmi náročný. Mám roztrhaný čípek. Druhé miminko jsme moc chtěli. Menstruace se dostavila po 3 týdnech od revize. Po 5 týdnech od potratu proběhl sex a ujelo nám to. Je možnost otěhotnění? Zítra mám jít ke své gynekoložce a mám hrozný strach, co mi na to řekne, jelikož mi řekla, že dítě další až tak za rok, nebo aspoň za půl. Jaký je váš názor na tohle, když se cítím výborně a jsem na další mimi připravená. A poslední dotaz. Kdyby se náhodou zadařilo, podstupují se prosím nějaké testy, když vlastně to.bylo ještě šestinedělí? Moc vám děkuji za odpověď. V.
Dobrý den, pokud je revize nekomplikovaná, pak po jedné menstruaci již můžete otěhotnět. Významné riziko nehrozí. Žádné jiné testy kromě prvotrimestrálního screeningu na vrozené vývojové vady ve 12. týdnu se nedělají.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, byla jsem poprvé na gynekologii, tak nevím ještě co a jak. Pani doktorka mi řekla, ať si za měsíc zavolám o výsledky. Zavolala jsem a sestřička mi řekla, že jsou v naprostém pořádku. Zajímalo by mě, co se vlastně do laboratoře posílá. Jsem panna a někde se píše, že z technických možností není možné odebrat vzorky z děložního čípku. Někde ale píšou, že se pannám také bere, že to pomocí vaginoskopu jde. Co je pravda?
Dobrý den, ano, pomocí vaginoskopu či malých zrcadel se dá čípek zobrazit a případně z něj odebrat i vzorek na cytologické vyšetření. Gynekoložka mohla odebrat i stěr z pochvy, ale pokud nemáte žádné potíže, standartně se toto neprovádí.
Pro akci je nutné přihlášení
Vážená paní doktorka,jsem cca 4 měsíce po porodu. Již během něj jsem byla sledována kvůli děložnímu čípku. Koncem roku 2015 jsem podstoupila konizaci pod narkózou laserem kvůli diagnóze CIN II-III. Následně jsem byla sledovaná co půl roku a vše bylo v pořádku až do změny gynekologa po otěhotnění. Paní doktorce se něco nezdálo a poslala mě na podrobnější vyšetření k někomu jinému. Absolvovala jsem kontroly během těhotenství a hned po šestinedělí jsem podstoupila rekonizaci v lokálním umrtvení. Výsledky ale ukázaly, že nález sahá hlouběji do hrdla a je atypický. V správě je napsané CIN II,III v.s. non in sano (léze zasahuje nejspíše hluboko do hrdla a není jasno jestli byla zákrokem odstraněná celá) endobrush HSIL. Byla mi doporučená další rekonizace v celkové narkóze. To by samo o sobě asi problém nebyl, ale když jsem se zeptala, jestli by nebyl problém s těhotenstvím, pán doktor se zarazil a sdělil mi, že už teď mám natolik zkrácený čípek (nejsem si jistá, myslím, že říkal 4 mm, ale to se mi zdá hrozně málo), že mi těhotenství nedoporučuje, a po té další rekonizaci by bylo prakticky vyloučeno donošení. V prvém momentě jsem navrhla, jestli by bylo možné, kdybych otěhotněla co nejdřív a dořešilo by se to až po těhotenství. Pán doktor mě upozornil, že již teď by sem musela být na extrémně rizikovém těhotenství a prakticky od 20tt ležet. Ale že by to hypoteticky šlo, jestli by se mi povedlo otěhotnět cca za 3-6 měsíců. Déle by čekat nedoporučoval. Ale na vlastní riziko, že by se nález rozšířil a následně by se mi musela odebrat o dost větší část hrdla. Následně jsem byla s výsledky u mé doktorky, a ta tuto možnost zcela odmítla, že by mě to mohlo ohrozit na životě, že by se nález mohl změnit na rakovinu. Navíc jsem rodila akutní sekcí, takže podle ní bych neměla otěhotnět minimálně rok. Nutno podotknout, že doteď mně ani jeden z nich neřekl, že by mohl být problém s následným těhotenstvím, takže to byl pro mě docela zásadní šok. Opravdu hrozně moc bychom s manželem chtěli druhé dítě. Takže můj dotaz zní, jestli zkusit otěhotnět teď a risknout rozšíření/zhoršení nálezu, případně i s rizikem, že by mohl být problém i s jizvou po sekci, nebo raději podstoupit zákrok hned. A bylo by v tomto případě opravdu tak nemožné donošení? Na internetu jsem našla, že je možné nějaké zašití, ale nič bližšího se mi nepovedlo dohledat. Předem děkuji za názor.
Dobrý den, na vašei otázku není jednoduchá odpověd. Co se týče rizika zhoršení nálezu s ohledem na čas, k tomu všemu by se měl vyjádřit expert na kolposkopii a nálezy na hrdle. Nevím, zda jste tímto expertem myslela pana doktora. Pokud ano, pak ten by měl mít jasnou představu o délce vašeho čípku. Pokud jste po 2 zákrocích na čípku, pak je opravdu možné, že délka je pouhé 4 mm a v tom případě je riziko potratu či předčasného porodu velké. Je možné ženě s inkompetencí čípku udělat preventivně cerclage (zašití děložního čípku), nicméně ani tento výkon není všemocný. Druhou otázkou je opravdu váš odstup od císařského řezu. To, zda je rekonizace v případě tohoho nálezu nutná nyní, musí rozhodnout expert na kolposkopii (což já tedy nejsem) a pokud ano, pak není rozumné prodlevu riskovat. Vše je ale koneckonců vždy jen na pacientovi, jakou možnost si zvolí po seznámení se všemi riziky a možnostmi.
Hodně štěstí.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, náš dvouletý syn trpí už půl roku zácpou. Při tlačení pláče, má tuhou stolici, bolavy zadeček. Nechce vykonávat potřebu, protože má blok. U paní doktorky jsme byli s tímto problémem už pětkrát, ale stále ho neposlala na žádné vyšetření, nechtěla vzorek stolice apod. Předepsala mu sirup lactulosu. Bojím se, aby jsme něco nepokazili. Občas mu musím dát glycerinovy čípek, aby se vyprazdnil, když třeba dva tři dny nejde. Jinak jí ovoce, zeleninu, pije,.. Někdy je to lepší, pak zase horší. Můžete mi napsat, co dál? Jestli si vyžádat odborné vyšetření, když to trvá docela dlouho?
Lactulosu doporučuji ponechat delší dobu, chvíli trvá, než dojde k úpravě. Požádejte o vyšetření sono břicha k vyloučení megacolon.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, základním vyšetřením z mikroskopu mi byla zjištěna endometrióza na děložním čípku, na ultrazvuku nic podezřelého vidět nebylo. Můj lékař řekl, že to nebudeme nijak léčit a na laparoskopii mě poslat nechtěl. Ráda bych znala Váš názor, zda byste postupovala stejně. Nebylo by vhodné zjistit, zda se ložiska nenacházejí také jinde? A pokud by byl postižen pouze čípek, je šance na otěhotnění také snížena? Dítě bych si přála až za několik let, ale nerada bych do té doby něco zanedbala. Děkuji Vám za odpověď.
Dobrý den, pokud bylo pouze vysloveno podezření na endometriózu v oblasti děložního čípku ( pokud není nález ověřen biopticky, pak nelze s jistotou říci, že se 100% o endometriózu jedná) a nemáte žádné potíže, pak opravdu není laparoskopie indikována. Pokud by endometrióza byla lokálně pouze v oblasti hrdla, pak by neměla pravděpodobnost těhotenství snižovat.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den. Prosim vas mam dotaz, jak dlouho muzou vyvolavat porod nez pristoupi k cisari? Jsem ve 40+4,prvorodicka a porod mi od ctvrtka vyvolavaji (kvuli vysokemu tlaku). Porodni cesty nepripravene, 3 dny tableta na pripravu porodnich cest, bez vysledku. Dnes nejaky silnejsi cipek, ale obavam se, ze to bude opet neuspesne..Jsem smirena s cisarem, ale to cekani a pocit, ze do vas zbytecne cpou chemii a ve finale to stejne skonci cisarem neni moc hezky..:-( Do kdy se tedy muzou pokouset do me rvat tohle vsechno? Dekuju za odpoved
Dobrý den, pokud se vyvolává porod 2 dny a nedojde k žádné změně na porodních cestách či se nepodaří vyvolat kontrakce, pak je na místě ukončení císařským řezem. otázkou je, zda se ve vašem případ opravdu od čtvrtka porod "vyvolával". U spousty žen je potřeba před vlastním vyvoláním ještě porodní cesty připrav?t tzv. preindukcí, což si spousta těhotných již vykládá jako ! vyvolání.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, prosím Vás o radu.Dcera nar. v dubnu 2016 prodělala již dvakrát virózu, která vyústila v nekomplikovanou febrilní křeč. Mám celkově strach z následků a NU očkování MMR. Jaký máte názor na tento individuální problém? Měla bych očkování odložit? Případně mohu něco udělat proto, abych zmírnila možnost febrilních křečí (a celkově NU) po píchnutí MMR? Druhá věc se týká opět MMR: Snažíme se s mužem otěhotnět asi 2 roky, z toho 2 spontánní potraty. Může případně MMR dcery ohrozit případné rané těhotenství? Pokud bychom se rozhodli očkovat, měli bychom počkat nějakou dobu s pokoušení se o dítě? Děkuji Mnohokrát děkuji za Váš čas. Šárka
Dobrý den,
u daného stavu je nejdůležitější prevence, tj. zabránit, aby se stoupající teplota dostala na úroveň horečky tj. nad 38 st. C. Pokud by se po očkování vakcínou MMR zvyšovala teplota, nasaďte včas antipyretikum, např. Paralenový čípek, pokud by stoupala dál, aplikoval bych i Diazepamový. Očkování bych kvůli tomu i vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR zbytečně neodkládal.
Přenos vakcinačního viru z očkovaného na jiné osoby dosud nebyl zaznamenaný, nemusíte mít obavy.
S pozdravem
Rastislav Maďar
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den minulý týden v úterý jsem měla po pohlavním styku silné krvácení byla jsem hospitalizovana na 3 dny. Jsem v 13 tt těhotenství zjistily mi nizkopolozenou placentu. Mám nákazany klidový režim a žádný pohlavní styk to je jasné to zcela chápu. Miminko je prý v pořádku a pokud lehce spinim doma nemusím se bát jen při opětovném silnějším krvácení se mám dostavit do nemocnice. Placenta by se měla prý vytáhnout jak miminko roste chci se zeptat nebyli mi schopni odpovědět hrozí mi že o miminko přijdu nebo je malé riziko? vše mám v pořádku jinak, a doma trochu spinim jak jdu čůrat nebo při stolici nevadí to? Napsali mi 2 prášky večer utrogestanu k čemu slouží neřekli mi skoro nic. Jen že čípek a malý je v pořádku a hematom nemám děkuji za odpověď
Dobrý den, mluvit o nízko položené placentě ve 13. týdnu je pro vás zbytečný stres. Děloha je zatím v tomto týdnu minimálně zvětšená a vzhledem k tomu, že plocha placenty zaujímá velkou část děložní stěny, ve spoustě případů je nízko položená. Pokud není placenta uložená centrálně přes porodní cesty, pak by neměla miminko ohrožovat.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den,prosim potrebovala bych poradit.od unora nemam menstruaci v kvetnu se mi dostavila ve forme lehkeho zaspineni jeden den,byla jsem u sveho gynekologa byla mi odebrana krev na hormony ktere jsou vsechny v poradku i stery byly negativni,cipek v poradku.dostala sem injekci pro spusteni menstruace ta se dostavila za ctyri dny s velkou nevolnosti a krecemi.ted opet menstrace neni.jediny problem ktery v posledni dobe mam je bolest na prave strane bederni patere.prosim na jake vysetreni si mam zajit skrz menstruaci.moc dekuji za odpoved M

Dobrý den, bohužel nevím, kolik je vám let, což samozřejmě může situaci ovlivnit. První 2 roky nemusí být menstruace pravidelná. Také po vysazení antikoncepce může být menstruace 1/2 roku až 1 rok nepravidelná..Nenapsala jste, zda lékař prováděl ultrazvuk. Pokud ne, pak je určitě na místě jej provést k vyloučení nějaké patologie v malé pánvi - cysta na vaječníku atd. Pokud bude UZ v pořádku, pak jsou na řadě další vyšetření - endokrinologie atd.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,jsem ve 25.tt prvního těhotenství. Celou dobu mě provází docela výrazné bolesti a nepříjemné pocity spojené s růstem dělohy. Posledních pár dní se přidal i tlak v podbřišku a pocit "cizího tělesa" v pochvě. Na pohmat mám podbřišek tuhý, třísla jsou lehce prohmatná, ale střed podbřišku nad sponou stydkou je tuhý. Je to děloha a má to takhle být? U svého gynekologa jsem byla před 3 dny a čípek byl 46mm, tuhý. Může ten pocit v pochvě a tuhý podbřišek způsobit poloha miminka? Děkuji mnohokrát za odpověď
Dobrý den, pokud jste byla před 3 dny u gynekologa, který neshledal žádnou patologii, pak se určitě nic zásadního neděje. Děloha v tomto týdnu těhotenství je tuhá (nebo může vám tak připadat). Také orgány a pojivové tkáně v oblasti malé pánve jsou prosáklé, což může být spojeno s nepříjemnými pocity.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,mám dotaz jsem tři měsíce po konizaci děložního čípku. Operace proběhla v pořádku, ale teď posledních čtrnáct dní mám problém. (Omlouvám se za tento výraz) už skoro měsíc mám krvavý růžový výtok, nejdřív jsem to připisovala k menstruaci, ale teď mě to už spíš zaráží. Mám ho dnem i nocí, pobolívá mě trochu podbřišek, ale nic strašného. Chtěla bych vás poprosit o radu a jestli náhodou nevíte, co by to mohlo být. Sem tam je to i s příměsí hnědé krve. Kontrola po operaci byla v pořádku, ale stěry mě pan doktor zatím nedělal. Předem vám moc děkuji za odpověď. S pozdravem Chelsi
Dobrý den, tyto potíže by již neměly s konizací jako takovou souviset, čípek je touto dobou již z velké části zhojen. Může se jednat o nějaký gynekologický zánět. Můžete si pořídit nějaký volně prodejný preparát ke zmírnění potíží, např. vaginální čípky Gynimun nebo Gynella, pokud však nedojde k úlevě, doporučuji vyhledat Vašeho gynekologa. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat, po druhém dítěti (obě císařským řezem) mám podvázané vaječníky kvůli zdravotním komplikacím v těhotenství. Je to od té doby už dva roky. Za poslední půl rok mám nepravidelnou menstruaci přijde vždy dřív, takto to bylo i v dubnu, kdy jsem měla 8.4. a další mi začala 29.4. (trvá těch pět dní). Dnešním dnem jsem už třetím dnem bez menstruace a při styku s partnerem jsem začala znovu krvácet. Ke svému gynekologovi jsem objednaná na příští týden, ale spíš se chci ujistit, že to není něco, kvůli čemu bych měla navštívit gynekologa dřív. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, podle Vašeho popisu by měla stačit kontrola u Vašeho gynekologa v objednaném termínu, je potřeba provést gynekologické vyšetření (v zrcadlech, prohlédnout čípek, eventuálně vzít stěny z čípku na cytologii, vyšetřit pohmatem a provést gynekologický ultrazvuk. Pokud by došlo ke zhoršení potíží, vyhledejte lékaře dříve. Neznám Vaše předchozí výsledky (včetně cytologie), bude záležet na aktuálním vyšetření. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý deň, môžem sa Vás prosím opýtať čo je to nezrala metaplazia? Vyšlo mi to z výsledku cytologie a na kontrolný ster mam ísť znova o pol roka. Je kontrola za pol roka postačujúca? Ďakujem pekne
Dobrý den, cytologické stěry se při gynekologické prevenci provádějí z děložního hrdla (čípku). Středem děložního čípku probíhá děložní kanálek, který dále vede dovnitř do dělohy. Tento kanálek je vystlán jednou vrstvou hrozníčkových buněk = cylindrický epitel. Povrch děložního čípku je kryt epitelem z dlaždicových buněk, které jsou uloženy v mnoha vrstvách na sobě. Směrem k povrchu se buňky oplošťují a vytváří tak povrch, který je vysoce odolný vůči mechanickému poškození a vůči infekci (např. HPV infekce). Hranice mezi dlaždicovým a cylindrickým epitelem je za normálních okolností při ústí děložního kanálku - na povrchu čípku. Vlivem zvýšené hladiny ženských pohlavních hormonů (estrogenů), především v dospívání a těhotenství, dochází ke vzniku ektopie - což jsou cylindrické buňky, které vycestovaly z děložního kanálku na povrch čípku. Vlivem nízkého pH v pochvě se zahajuje proces metaplazie těchto vycestovaných buněk = zpětná přeměna cylindrického epitelu ektopie na dlaždicový epitel (který je tam původně). Nejprve vzniká nezralý dlaždicový epitel (= nezralá metaplázie), který je složen jen z jedné vrstvy základních buněk. Jak cylindrické buňky, tak i nezralé dlaždicové buňky jsou velmi citlivé k infekci lidskými papilomaviry (tzv. HPV infekce). Nezralý metaplastický epitel se později přeměňuje na zralý (zralá metaplázie), který má více buněčných vrstech a je vůči infekci HPV odolný.
Záleží, jak hodnotil Váš gynekolog celkovou preventivní prohlídku (jak vypadal čípek v mikroskopu - tzv. kolposkopie), také záleží na Vašem věku atd., lze ale předpokládat, že s přihlédnutím ke všem informacím, které o Vás má Váš gynekolog, je kontrola za půl roku určitě postačující. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. 11 září máme s přítelem letět na Krétu, v té době budu ve 21 týdnu těhotenství, teď mi doktor řekl že mám sníženou dělohu. Chtěla bych se zeptat jestli to při dvou hodinovém letu není problém.
Dobrý den, z žádných vyšetření se nedá přesně určit, kdy těhotná maminka porodí, ať už v termínu či předčasně. Lze pouze stanovovat určitou míru hypotetického rizika. Pokud se Váš čípek nezkracuje ani neotevírá a pokud netrpíte na časté kontrakce dělohy, dvouhodinový let je možné podstoupit. Ke snížení dělohy může dojít ve druhém či třetím trimestru, záleží také na tom, jak velké je miminko, po kolikáté je maminka těhotná a po kolikáté bude rodit, atd. Termín "snížení dělohy" nemá příliš velkou výpovědní hodnotu co do odhadu rizik předčasného porodu. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den chci se na vás obrátit z velikovou prozbou a chci vás poprosit o 100% úpřimnost. Zapojila sem se pred několika měsíci do procesu darovat vajíčka. 8.2 mám termín darování od zitra 26.1 začínám ze stimulačními injekci do břicha Cetrotide a Bemfola.Problém mi ale nastal až dnes po návštěvě svého gynekologa. Testy cytologie dopadli húř. (lékařskou správu můžu poslat),od gynekologa sem dostala čípky a prášky Polygynax,Cicatridina a Silvincin..o mím darování věděl nic mi ktomu neřekl jestli tam jít a byt v klidu že se nepohrším ještě víc skrz nálezu z cito.,nebo to radši neryskovat kvůli nejistotě co ten nález vůbec je. Každopádně sem se objednala z doporučením 22.2 do onkoginekologické ambulance. Prosím poraďte mi co mám dělat a vše úprimne..Cena vlastního zdravý a cena peněz je nesrovnatelná,zdravý mi je přednejši než cokoli.


Dobrý den, neznám Vaši veškerou gynekologickou anamnézu (včetně předchozích výsledků cytologie, kolposkopického nálezu apod.), proto se mohu vyjádřit jen k poslednímu výsledku cytologie. Výsledným nálezem je ASC-US, který znamená, že výsledek cytologie je lehce abnormální, avšak riziko závažných přednádorových změn je v tuto chvíli nízké. Je však potřeba provést kontrolu - nejčastěji se opakuje cytologický stěr za cca 3-6 měsíců, toto se provádí buď u ošetřujícího gynekologa, nebo v COP (Centrum onkologické prevence), což záleží na více faktorech (předchozí nálezy, ev. výkony, věk, osobní anamnéza, kolposkopický nález atd.) a event. dále podrobněji vyšetřit děložní čípek.. Je určitě na místě informovat o Vašich výsledcích centrum asistované reprodukce, kde budete darování vajíček podstupovat. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,minulý týden jsem byla na pravidelné kontrole v těhotenství (22. týden). Paní doktorka mě vyšetřila a řekla, že "je to dost slezlý" (bohužel jsem se nedopátrala, co tím myslela). Napsala mi kontrolu za čtyři týdny a do těhotenské průkazky "klid na lůžku" s tím, že budu ráda, pokud na kontrolu vůbec dorazím "celá", a pokud nebudu dodržovat klidový režim, může mi hrozit předčasný porod nebo dokonce potrat. Dodala, že si za celou situaci můžu sama, neboť jsem na rodičovské dovolené s dvouletou dcerou, která samozřejmě vyžaduje celodenní péči. Při kontrole průkazky a celá vyděšená jsem nakonec zjistila, že mi do Cervix Score tabulky napsala hodnotu 1 pro zkrácený čípek. Nepozvala mě na dřívější kontrolu ani nepředepsala žádné léky, ani neposlala do nemocnice, jen nařídila klidový režim. Samozřejmě, že mě její slova vyděsila natolik, že se snažím hledat dostupné informace, snažím se ležet, jak jen to jde. Nevím, zda mě chtěla pouze vystrašit (což se jí podařilo), nebo je situace opravdu tak vážná. Proto bych se Vás chtěla zeptat na Váš názor jako odborníka.Předem Vám děkuji za odpověď a přeji Vám příjemný den.Jana Volfová


Dobrý den, cervix skore je číselná hodnota vyjadřující zralost děložního hrdla. Zahrnuje délku, otevřenost a konzistenci. Při tvrdnutí bříška je nutno užívání magnézia, popřípadě až hospitalizace. Bohužel takhle na dálku bez kontroly s pomocí ultrazvuku (změření délky čípku) a z hmatového vyšetření děložního čípku Vám nedokážu více říci. Dodržujte doporučení gynekologa, který Vás vyšetřil a při jakémkoliv pocitu zhoršení se dostavte na případnou kontrolu. Vím, že je to složitější, ale důležitá je i psychická stránka. Odpočívejte, snažte se odvést myšlenky jiným směrem. Držím Vám palce, věřím, že vše dobře dopadne.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Momentálně jsem v 24+6 týdnu těhotenství. Měnila jsem gynekologa kvůli stěhování a hned teď na první kontrole mě nová paní doktorka hrozně vyděsila. (Ještě 2 týdny před tím bylo vše v pořádku). Dělala mi i stěry a při nich jsem začala hrozně krvácet, prý je to normální. Řekla, že mám nejspíš zánět a dala mi Macmiror na zavádění (svědění nebo něco dalšího nepociťuju). Jen mám po celou dobu těhotenství bolesti v podbřišku, ale říkala jsem paní doktorce, že je to nejspíš od pohybů miminka. Jsem hodně hubená a miminko je hrozně akční. Od toho vyšetření mě o hodně více bolí v podbřišku a miminko je ještě víc akční než obvykle, mele sebou na všechny strany ve dne v noci. Při vyšetření ultrazvukem mi řekla, že mám dráždivou dělohu a že se to musí zaléčit. Ale čípek a vše prý v pořádku, i miminko. Mám brát 3x denně 2 tablety hořčíku a Duphaston 2-0-2. Docela mě vyděsilo, že tam píšou indikaci na zamezení potratu. Navíc jsem myslela, že se tento typ léků dává jen na začátku těhotenství na udržení a já už jsem v druhé polovině. A taky tam nepíšou, že by se mohlo dlouhodobě brát 4 tablety denně jen tak preventivně. Paní doktorka mi skoro nic neřekla, tak jsem nemyslela, že je to nějak vážné. Ale teď jsem z toho úplně vystresovaná. Jen říkala, že mám mít klidovější režim. Ten jsem ale měla i do teď. Tak jsem se chtěla jen ujistit ještě i názorem od jiného lékaře, jestli jsou ty léky opravdu v pořádku jen tak preventivně dlouhodobě brát a nemůže to ublížit miminku. Já mám hrozný respekt z hormonů, protože jsem po nich vždy cítila hrozné depky, nejraději bych se lékům vyhnula. Jenže nechci ohrozit miminko. Předem děkuji za odpověď. I. M.
Dobrý den, jako dráždivou dělohu označujeme stav, který může vzniknout kdykoliv během těhotenství a vyznačuje se tonizacemi (tvrdnutím) dělohy. Není úplně jasné, proč se u některých žen objevuje. Vliv ale může mít fyzická zátěž, zvedání věcí, špatný pitný režim, stres, naplněný močový měchýř a další. Určitý podíl může mít i hubený habitus, sporé ženy pak více vnímají pohyb miminka. Z tohoto důvodu se doporučuje klid, nezvedat nic těžkého a podobně. Stejně tak se takovýmto ženám předepisuje hořčík, který má těmto tonizacím předcházet, popřípadě je co nejvíce zmírnit. Jelikož je u nich i zvýšené riziko předčasného započetí porodu (ale v porovnání s „normálním“ průběhem u těhotných žen je tento rozdíl zanedbatelný), přistupuje se i k užívání léků jako je např. Duphaston, u některých rodiček do 34. týdne. Je důležité, že na UZ vyšetření bylo vše v pořádku, stejně tak nezkrácení čípku. Pokud budete mít pocit, že léky vám z nějakého důvodu nedělají dobře, proberte to se svojí paní gynekoložkou a pobavte se o svých možnostech. Nicméně důležitý je opravdu i váš psychický stav, momentálně je vše v pořádku, nic závažného se neděje, tudíž není důvod se zbytečně dopředu stresovat, stále chodíte na pravidelné kontroly a miminku se nyní daří dobře. Držím palce, pěkný den
Pro akci je nutné přihlášení