banner

Celkem výsledků pro výraz "cipek": 64

Dobrý den, mykozou jsem začala trpět zhruba v 7. měsíci těhotenství téměř nepřetržitě až do porodu. V červnu 2015 jsem rodila, od té doby vždy po 5.-6.měsících jsem měla mykozu zpátky. Naposledy v květnu 3 dny po gynekologické prohlídce jsem opět zjistila mykozu, přeléčila jsem ji opět globulemi i mastí, manžel přeléčen mastičkou. Zároveň jsem vysadila antikoncepci, kterou jsem brala rok (bonissa). Od té doby mě trápí krvácení po styku přesně 6 dní před očekávanou menstruací. Úplně na den přesně. V srpnu na další gynekologické prohlídce vše v pořádku. Je to opravdu hodně nepříjemné, krvácení je docela velké, ale do 10 minut je vše v pořádku, další dny velice slabě špiním,s manželem už radši nespím, 6. den dostávám měsíčky. Má otázka zní, je to hormonální nerovnováhou? Způsobilo to vysazení antikoncepce a kdy se to zase vrátí do normálu? Protože takhle čekat, až se to zlepší mě přijde minimálně divné. Je možné to nějak "léčit"? Moc by mi to pomohlo, trochu se obávám, abych neměla problémy s otěhotněním, s manželem bysme tak za půl roku rádi zkusili další miminko. Nejdříve se chci ale zbavit této nepříjemnosti. Za gynekoložkou nejspíš zajdu znovu, ale tváří se na mě zvláštně, jakoby ani nevěřila, že opravdu takový problém mám. Děkuji Vám moc za Váš čas a budu čekat na odpověď. Hezký den, Krajčová

Dobrý den, krvácení po pohlavním styku, by nemělo být spojeno s hormonální nerovnováhou - to by se krvácení neobjevovalo po pohlavním styku. Může to být koincidence, ale spíše bude důvodem chronický zánět děložního čípku nebo buněčné změny na děložním čípku. Navštivte tedy gynekologa, aby čípek zkontroloval a event. udělal kultivace z pochvy a děl. čípku.

Dobrý den, mám na Vás dotaz. Včera jsem byla v poradně 31+0tt. Vše v pořádku. Čípek delší než 30 mm. Bohužel nám ještě včera onemocněl pejsem a museli jsme 2x k doktorovi. Pejska jsem samozřejmě stále tahala v náručí - váží přesně 5 kg. Již od včerejšího večera mě bolí podbřišek, ale pouze při pohybu nebo při vstávání. Pokud ležím, necítím nic. Může to souviset s námahout? Nevím, zda jsem si nemohla nějak ublížit? Taky cítím občas píchavou bolest do konečníku. Nemám nějaký pocit tlačení nebo tak, jen tam občas jakoby píchne. Je to normální? Velice Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud bylo vše v pořádku, neměla by nastat nějaká rapidní změna vašeho zdravotního stavu a nemělo by se jednat o nic vážného. Může to být opravdu zvýšenou námahou. Zkuste nyní více odpočívat. Pokud břicho netuhne v pravidelných intervalech, není třeba se zneklidňovat.

Dobryden, pri zavadeni kremu do pochvy jsem si nahmatala hned na kraji vevnitr pochvy bulku, ktera neboli, muze to byt cipek? Ale ten prece nemuze byt tak na zacatku. Pred mesicem jsem byla na gyn.prohlidce a o bouli jsem nevedela (nevim zda uz tam byla) ale pry jsem byla v poradku. Oc se tedy muze jednat? O cystu v pochve?

Vážená paní, vzhledem k tomu, že nám od Vás přišlo v poslední době celkem 8 dotazů a většina na téma svědění v pochvě, výtok, loupající se pokožka, bulka u vchodu poševního, doporučujeme Vám návštěvu Vašeho gynekologa a probrání všech Vašich pochybností s ním. Poradenství, které od nás žádáte, je bez možnosti fyzického vyšetření nad rámec online poradny a jelikož je naše poradna časově i finančně limitována – Vy odpovědi máte zdarma, za každou takovouto externí konzultaci mimo Vašeho gynekologa, u kterého jste registrována, byste platila 300 Kč – tak bychom rádi dali prostor ostatním. Děkujeme za pochopení, tým poradny Babyonline.

Escapelle
avatar Cikkyy 30. 12. 2017

Dobrý den, MS jsem měla 13.12. a 23.12. nám praskl kondom, tak jsem si vzala escapelle. Bohužel 29.12. se nám opět stala nehoda, dodatečně jsem si vzala čípek pharmatex hned po styku. Mohu si vzít další escapelle nebo to takto bude stačit?Moc děkuji za rychlou odpověď

Dobrý den, pilulka Escapelle již nebude účinná 6 dní po užití - to je napsáno i v příbalovém letáku. Pokud máte po jejím užití, další pohlavní styk, opět je zde jakési riziko otěhotnění. Pharmatex  je metoda antikoncepce, která má nižší účinost než Escapelle, ale to už je na vašem rozhodnutí, zda zariskujete, či užijete Escapelle opět po krátké době, což se nedoporučuje. Pravděpodobnost otěhotnění je obecně ve vašem případě malá.

Dobré ráno. Dnes je tomu, co mi končí šestinedělí. Byla jsem v 9tt, když jsem prodělala neúplný samovolný potrat.Proběhla revize. Srdeční akce, nevím jestli byla, měla jsem teprve jít na ultrazvuk, nestihla jsem to bohužel. Jedno dítě už mám. Porod byl velmi náročný. Mám roztrhaný čípek. Druhé miminko jsme moc chtěli. Menstruace se dostavila po 3 týdnech od revize. Po 5 týdnech od potratu proběhl sex a ujelo nám to. Je možnost otěhotnění? Zítra mám jít ke své gynekoložce a mám hrozný strach, co mi na to řekne, jelikož mi řekla, že dítě další až tak za rok, nebo aspoň za půl. Jaký je váš názor na tohle, když se cítím výborně a jsem na další mimi připravená. A poslední dotaz. Kdyby se náhodou zadařilo, podstupují se prosím nějaké testy, když vlastně to.bylo ještě šestinedělí? Moc vám děkuji za odpověď. V.

Dobrý den, pokud je revize nekomplikovaná, pak po jedné menstruaci již můžete otěhotnět. Významné riziko nehrozí. Žádné jiné testy kromě prvotrimestrálního screeningu na vrozené vývojové vady ve 12. týdnu se nedělají.

Dobrý den, byla jsem poprvé na gynekologii, tak nevím ještě co a jak. Pani doktorka mi řekla, ať si za měsíc zavolám o výsledky. Zavolala jsem a sestřička mi řekla, že jsou v naprostém pořádku. Zajímalo by mě, co se vlastně do laboratoře posílá. Jsem panna a někde se píše, že z technických možností není možné odebrat vzorky z děložního čípku. Někde ale píšou, že se pannám také bere, že to pomocí vaginoskopu jde. Co je pravda?

Dobrý den, ano, pomocí vaginoskopu či malých zrcadel se dá čípek zobrazit a případně z něj odebrat i vzorek na cytologické vyšetření. Gynekoložka mohla odebrat i stěr z pochvy, ale pokud nemáte žádné potíže, standartně se toto neprovádí.

Vážená paní doktorka,jsem cca 4 měsíce po porodu. Již během něj jsem byla sledována kvůli děložnímu čípku. Koncem roku 2015 jsem podstoupila konizaci pod narkózou laserem kvůli diagnóze CIN II-III. Následně jsem byla sledovaná co půl roku a vše bylo v pořádku až do změny gynekologa po otěhotnění. Paní doktorce se něco nezdálo a poslala mě na podrobnější vyšetření k někomu jinému. Absolvovala jsem kontroly během těhotenství a hned po šestinedělí jsem podstoupila rekonizaci v lokálním umrtvení. Výsledky ale ukázaly, že nález sahá hlouběji do hrdla a je atypický. V správě je napsané CIN II,III v.s. non in sano (léze zasahuje nejspíše hluboko do hrdla a není jasno jestli byla zákrokem odstraněná celá) endobrush HSIL. Byla mi doporučená další rekonizace v celkové narkóze. To by samo o sobě asi problém nebyl, ale když jsem se zeptala, jestli by nebyl problém s těhotenstvím, pán doktor se zarazil a sdělil mi, že už teď mám natolik zkrácený čípek (nejsem si jistá, myslím, že říkal 4 mm, ale to se mi zdá hrozně málo), že mi těhotenství nedoporučuje, a po té další rekonizaci by bylo prakticky vyloučeno donošení. V prvém momentě jsem navrhla, jestli by bylo možné, kdybych otěhotněla co nejdřív a dořešilo by se to až po těhotenství. Pán doktor mě upozornil, že již teď by sem musela být na extrémně rizikovém těhotenství a prakticky od 20tt ležet. Ale že by to hypoteticky šlo, jestli by se mi povedlo otěhotnět cca za 3-6 měsíců. Déle by čekat nedoporučoval. Ale na vlastní riziko, že by se nález rozšířil a následně by se mi musela odebrat o dost větší část hrdla. Následně jsem byla s výsledky u mé doktorky, a ta tuto možnost zcela odmítla, že by mě to mohlo ohrozit na životě, že by se nález mohl změnit na rakovinu. Navíc jsem rodila akutní sekcí, takže podle ní bych neměla otěhotnět minimálně rok. Nutno podotknout, že doteď mně ani jeden z nich neřekl, že by mohl být problém s následným těhotenstvím, takže to byl pro mě docela zásadní šok. Opravdu hrozně moc bychom s manželem chtěli druhé dítě. Takže můj dotaz zní, jestli zkusit otěhotnět teď a risknout rozšíření/zhoršení nálezu, případně i s rizikem, že by mohl být problém i s jizvou po sekci, nebo raději podstoupit zákrok hned. A bylo by v tomto případě opravdu tak nemožné donošení? Na internetu jsem našla, že je možné nějaké zašití, ale nič bližšího se mi nepovedlo dohledat. Předem děkuji za názor.

Dobrý den, na vašei otázku není jednoduchá odpověd. Co se týče rizika zhoršení nálezu s ohledem na čas, k tomu všemu by se měl vyjádřit expert na kolposkopii a nálezy na hrdle. Nevím, zda jste tímto expertem myslela pana doktora. Pokud ano, pak ten by měl mít jasnou představu o délce vašeho čípku. Pokud jste po 2 zákrocích na čípku, pak je opravdu možné, že délka je pouhé 4 mm a v tom případě je riziko potratu či předčasného porodu velké. Je možné ženě s inkompetencí čípku udělat preventivně cerclage (zašití děložního čípku), nicméně ani tento výkon není všemocný. Druhou otázkou je opravdu váš odstup od císařského řezu. To, zda je rekonizace v případě tohoho nálezu nutná nyní, musí rozhodnout expert na kolposkopii (což já tedy nejsem) a pokud ano, pak není rozumné prodlevu riskovat. Vše je ale koneckonců vždy jen na pacientovi, jakou možnost si zvolí po seznámení se všemi riziky a možnostmi. 

Hodně štěstí. 

Dobrý den, náš dvouletý syn trpí už půl roku zácpou. Při tlačení pláče, má tuhou stolici, bolavy zadeček. Nechce vykonávat potřebu, protože má blok. U paní doktorky jsme byli s tímto problémem už pětkrát, ale stále ho neposlala na žádné vyšetření, nechtěla vzorek stolice apod. Předepsala mu sirup lactulosu. Bojím se, aby jsme něco nepokazili. Občas mu musím dát glycerinovy čípek, aby se vyprazdnil, když třeba dva tři dny nejde. Jinak jí ovoce, zeleninu, pije,.. Někdy je to lepší, pak zase horší. Můžete mi napsat, co dál? Jestli si vyžádat odborné vyšetření, když to trvá docela dlouho?

Lactulosu doporučuji ponechat delší dobu, chvíli trvá, než dojde k úpravě. Požádejte o vyšetření sono břicha k vyloučení megacolon.

Endometrióza
avatar Hana_s 02. 01. 2019

Dobrý den, základním vyšetřením z mikroskopu mi byla zjištěna endometrióza na děložním čípku, na ultrazvuku nic podezřelého vidět nebylo. Můj lékař řekl, že to nebudeme nijak léčit a na laparoskopii mě poslat nechtěl. Ráda bych znala Váš názor, zda byste postupovala stejně. Nebylo by vhodné zjistit, zda se ložiska nenacházejí také jinde? A pokud by byl postižen pouze čípek, je šance na otěhotnění také snížena? Dítě bych si přála až za několik let, ale nerada bych do té doby něco zanedbala. Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den, pokud bylo pouze vysloveno podezření na endometriózu v oblasti děložního čípku ( pokud není nález ověřen biopticky, pak nelze s jistotou říci, že se 100% o endometriózu jedná) a nemáte žádné potíže, pak opravdu není laparoskopie indikována. Pokud by endometrióza byla lokálně pouze v oblasti hrdla, pak by neměla pravděpodobnost těhotenství snižovat.