banner

Celkem výsledků pro výraz "bolest bricha": 100

Dobrý den,jsem týden po císařském řezu. Vím, že bolest je po tak velkém zákroku normální, ale nebolí mě jizva nýbrž levé tříslo, ze kterého vychází tupá bolest až znecitlivění do velkého stydkého pysku. Je to prosím normální a je pravděpodobné, že se to srovná? Pravé tříslo i stydký pysk je normální. Znecitliveni pod jizvou mám cca 1 cm dolů nejvíce opět na levé straně. Pravá je v pořádku. Může se jednat o namožení při špatném vstávání?

Dobrý den,

bolestivost je normální, může být i dána zavinováním dělohy a tahem za jeden z vazů, který tvoří závěsný aparát dělohy a končí až ve stydkém pysku. Po šestinedělí určitě navštivte fyzioterapeuta a řádně rehabilitujte.

Dobrý den,mám takový problém.. Jsem v 28tt a občas mi ztvrdne bříško a vyduje se mi. Chci se zeptat, co to je? Či tam cítím miminko, anebo je to to tvrdnutí bříška? Nevím, co to vlastně je ..

Dobrý den, pravděpodobně se jedná o tvrdnutí břicha. Během těhotenství je toto ale zcela normální - pokud to není s frekvencí několikrát do hodiny. Děloha reaguje trvdnutím na spoustu podnětů - když si žena lehne, pokud se miminko hýbe či pokud je zvýšená fyzická námaha.

Dobry den,mam dotaz. Jsem konec 28tt a zacalo my tvrdnout bricho. Chvili stojim nebo jdu na prochazku a okamzite mi zacne tvdrnout bricho a pichat v podbrisku.

Dobrý den, tvrdnutí břicha, pokud není několikrát do hodiny či nemá pravidelný charakter, je v tomto týdnu těhotenství normální. Děloha tak reaguje i na pohyby dítěte, na větší fyzickou aktivitu atd. Pokud byste měla pocit, že se bolesti zhoršují, pak se spojte s vaším gynekologem.

Dobrý den jsem na konci osmého měsíce těhotenství a začalo mi tvrdnout břicho a křeče mít, bojím se aby něco nebylo s malou, prosila bych o radu co s tím. Děkuju Buřičová

Dobrý den, tvrdnutí břicha i několikrát za den na konci 8. měsíce je naprosto normální. Pokud nemá charakter pravidelných kontrakcí, pak se není čeho obávat.

Dobrý den, mám na Vás velkou prosbu. Dcera 5 let měla opakovaně řídkou stolici až průjem. Nasazena dieta, upravilo se to, ale po zavedení normální stravy se tento problém vrátil. Navštívíli jsme lékářku, doporučena dieta bez tuku, během dvou dnů dostala střevní chřipku (bolesti břicha, průjem, zvracení). Další tři dny trpěla na bolesti břicha (uděláno sono, CRP, výtěr - vše bez nálezu). Doporučeno pokračovat v dietě. Dietu už má asi 14dní a já se ptám:"jakým způsobem zavádět normální stravu" (doteď suchá rýže, těstoviny, vařené maso). S čím začít, abych ji nezpůsobila střevní potíže. Moc děkuji za odpověď.

Postupně v menších dávkách zařazujeme k sacharidové stravě (rýže, těstoviny...), tvaroh, vařené kuřecí maso bez kůže, jogurty a přírodní zakysané mléčné výrobky s obsahem probiotických kultur bez příchutě a masa krůtí, hovězí zadní, vepřová, kuřecí, telecí. V akutnějším stavu také doporučujeme podávat pokrmy v kašovité formě (míšeniny, hašé, pudinky) - ne tekuté. Z ovoce je vhodné - banán, strouhané jablko, citrusové přírodní šťávy, tepelně zpracované meruňky, švestky - kompoty, pyré. Ze zeleniny je vhodná listová (saláty, špenát), kořenová (mrkev, celer, petržel, pastiňák, černý kořen) - raději tepelně upravenou, příp. nastrouhat. Mléko přidáváme postupně až po několika dnech, na zlepšení či ředění pokrmů. Lépe bývá snášeno mléko zakysané nebo sušené. Velmi důležitá je příprava jídla, doporučujeme šetřící technologickou úpravu, kdy pokrmy připravujeme na sucho např. v teflonovém nebo speciálním nádobí nebo na páře a postupně přidáváme malé množství tuku (5 g - kávová lžička) až do hotových pokrmů. Nepodáváme sladké pokrmy, moučníky, nadýmavou zeleninu (např. kapustu, zelí, papriku, cibuli, česnek), luštěniny,  sycené nápoje. Delší dobu nezařazujeme cukr, pokud je to nutné sladíme glukopurem. Sledujeme také obsah cukru v potravinách a nápojích.

avatar
Mgr. Jana Eliášová nutriční terapeutka

Dobrý večer. Mám dotaz, bohuzel žiji v Anglii a tudíž jiné zdravotnictví než v ČR. Mám syna- 3 roky, už pátým dnem ho bolí bříško s tím, že neměl stolici až dneska. V nemocnici jsme byli, tam mi pan doktor řekl, ať pije hodně vody a drži dietu. Jenže ono to nepomáhá, celý den je v pořádku, pak kolem 6 večer mu začne opět bolet, trvá to cca 5min a usne. S tím, že se opravdu kroutí a je v tu dobu horký. Koupila jsem dětské kapky, ale asi nezabírají. Pokud máte nějakou radu, budu Vám velice vděčná. S pozdravem Michaela

Nepravidelná stolice je často příčinou nepříjemných bolestí břicha. Zácpa může být způsobená nedostatkem vlákniny - doporučuji podávat dostatek ovoce a zeleniny, další příčinou může být nedostatek tekutin - nabízet tekutiny - pozor na černý čaj. Další příčinou je nedostatek lactobacilu - doporučuje se alespoň 1 jogurt denně, nebo lactobacily v kapkové formě. Dále může bolesti břicha způsobovat nadýmání - doporučují se kapky, které nadýmání zklidňují.