banner

Celkem výsledků pro výraz "bolest bricha": 100

Dobrý den. 12.12 budu mít 3 měsíce po porodu. Kojím na 60 %, jelikož dcera byla často hladová,ale kojím. Antikoncepci zatím neberu. A menstruaci také zatím ještě nemám. Již 14 dní mě pobolívá pod bříškem v oblasti vaječníků. Pobolívání je mírné připomínající blížící se menstruaci. Pobolívá mě to téměř každý den, ale skoro to nevnímám. Ale jsou 2-3 dny kdy mě to pobolívá opravdu celý den a je to silnější. Nejvíce mě to bolí, když dojdu v téhle zimě z venku. Nejméně mě to bolí večer, když ležím. Při kojení mě to nebolí více, ale pořád stejně. Občas mám pocit, že je to bolest křečí před kakáním, ale ani po velké to nepřechází. Při čůrání mě to také nebolí a nechodím ani nijak moc často na malou.Občas mě z toho bolí i záda a také stehna, jako bych byla nějak prochlazená. Po nahřátí ve sprše to trochu pomohlo na pár minut, ale pak se pobolívání vrátilo. Není to bolest, je to opravdu pobolívání, nic nepříjemného pouze pobolívání. Momentálně jsem v karanténě, takže se na gynekologii chystám až po. Zatím se obracím na vás. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,
takto bez možnosti Vás komplexně vyšetřit nemohu dělat závěry, co přesně by mohlo stát za původem Vašich obtíží. Doporučuji dané místo například masírovat proudem teplé vody, snažit se neprochladnout, a pokud gynekolog neshledá nic patologického, tak zvážit i návštěvu chirurgické ambulance k vyloučení jiné obtíže.
Hezký den

Dobrý den,náš 8 letý syn navštěvuje třídní plavecký výcvik v krytém bazénu. Vždy po návratu si stěžuje na silné bolesti hlavy, je vyčerpaný, chce spát. Posledně ho bolela hlava po plavání tak, že zvracel (virózu lze vyloučit, vyspal se a následně byl v pořádku). Do kontaktu s chlorem, resp. výpary z bazénové vody, přišel do styku poprvé až na tomto výcviku. Na bolest hlavy občas trpí (max. 2x za čtvrt roku), ale lze ji zvládnout podáním předepsané dávky paracetamolu). Tato bolest je však jiná, paralen nám málokdy pomáhá... Je možné, že je za bolestí hlavy chlorovaná voda? Děkuji Vám za odpověď

Dobrý den, ano, může to být reakce na chlor, ale i vyčerpanost.

 

Těhotenství
avatar Pet_ka_565 09. 05. 2023

Dobrý den paní doktorko,mohu být těhotná, když s partnerem praktikujeme přerušovaný sex - nevysemenil se do mě, ale pak jsme na podruhé použili kondom a ten prasknul, stalo se to 5 dní před ovulaci. Následně jsem cca po 4-5 dnech po ovulaci pociťovala tlak v podbřišku a při styku i mírný nekomfort, který již nepociťuji (odezněl cca do týdne). Posléze se přidala přecitlivělost na pachy, pláčtivost, občasná nevolnost spíše po jídle, bolest v bederní páteři, bolest prsou, která se nyní po 3t docela i zvětšila. Menstruace (pravidelná) se dostavila dle očekávaní 27. den cyklu, ale doprovázela ji nezvyklá bolest, i když bylo krvácení velmi mírné. Těhotenský test mi s rozestupem 3 dnů vyšel negativní a na vyšetření z ultrazvuku je asi brzy. Mohu být těhotná, i když pociťuji výše popsané příznaky a test je negativní? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, výše uvedené příznaky se dají přisoudit PMS či rané fázi těhotenství. Doporučuji s odstupem 48hod zopakovat těhotenský test, ale pokud bude opakovaně negativní, tak se mi těhotenství zdá nepravděpodobné.

Dobrý den,jsem týden po císařském řezu. Vím, že bolest je po tak velkém zákroku normální, ale nebolí mě jizva nýbrž levé tříslo, ze kterého vychází tupá bolest až znecitlivění do velkého stydkého pysku. Je to prosím normální a je pravděpodobné, že se to srovná? Pravé tříslo i stydký pysk je normální. Znecitliveni pod jizvou mám cca 1 cm dolů nejvíce opět na levé straně. Pravá je v pořádku. Může se jednat o namožení při špatném vstávání?

Dobrý den,

bolestivost je normální, může být i dána zavinováním dělohy a tahem za jeden z vazů, který tvoří závěsný aparát dělohy a končí až ve stydkém pysku. Po šestinedělí určitě navštivte fyzioterapeuta a řádně rehabilitujte.

Dobrý den,mám takový problém.. Jsem v 28tt a občas mi ztvrdne bříško a vyduje se mi. Chci se zeptat, co to je? Či tam cítím miminko, anebo je to to tvrdnutí bříška? Nevím, co to vlastně je ..

Dobrý den, pravděpodobně se jedná o tvrdnutí břicha. Během těhotenství je toto ale zcela normální - pokud to není s frekvencí několikrát do hodiny. Děloha reaguje trvdnutím na spoustu podnětů - když si žena lehne, pokud se miminko hýbe či pokud je zvýšená fyzická námaha.

Dobry den,mam dotaz. Jsem konec 28tt a zacalo my tvrdnout bricho. Chvili stojim nebo jdu na prochazku a okamzite mi zacne tvdrnout bricho a pichat v podbrisku.

Dobrý den, tvrdnutí břicha, pokud není několikrát do hodiny či nemá pravidelný charakter, je v tomto týdnu těhotenství normální. Děloha tak reaguje i na pohyby dítěte, na větší fyzickou aktivitu atd. Pokud byste měla pocit, že se bolesti zhoršují, pak se spojte s vaším gynekologem.

Dobrý den jsem na konci osmého měsíce těhotenství a začalo mi tvrdnout břicho a křeče mít, bojím se aby něco nebylo s malou, prosila bych o radu co s tím. Děkuju Buřičová

Dobrý den, tvrdnutí břicha i několikrát za den na konci 8. měsíce je naprosto normální. Pokud nemá charakter pravidelných kontrakcí, pak se není čeho obávat.

Dobrý den, mám na Vás velkou prosbu. Dcera 5 let měla opakovaně řídkou stolici až průjem. Nasazena dieta, upravilo se to, ale po zavedení normální stravy se tento problém vrátil. Navštívíli jsme lékářku, doporučena dieta bez tuku, během dvou dnů dostala střevní chřipku (bolesti břicha, průjem, zvracení). Další tři dny trpěla na bolesti břicha (uděláno sono, CRP, výtěr - vše bez nálezu). Doporučeno pokračovat v dietě. Dietu už má asi 14dní a já se ptám:"jakým způsobem zavádět normální stravu" (doteď suchá rýže, těstoviny, vařené maso). S čím začít, abych ji nezpůsobila střevní potíže. Moc děkuji za odpověď.

Postupně v menších dávkách zařazujeme k sacharidové stravě (rýže, těstoviny...), tvaroh, vařené kuřecí maso bez kůže, jogurty a přírodní zakysané mléčné výrobky s obsahem probiotických kultur bez příchutě a masa krůtí, hovězí zadní, vepřová, kuřecí, telecí. V akutnějším stavu také doporučujeme podávat pokrmy v kašovité formě (míšeniny, hašé, pudinky) - ne tekuté. Z ovoce je vhodné - banán, strouhané jablko, citrusové přírodní šťávy, tepelně zpracované meruňky, švestky - kompoty, pyré. Ze zeleniny je vhodná listová (saláty, špenát), kořenová (mrkev, celer, petržel, pastiňák, černý kořen) - raději tepelně upravenou, příp. nastrouhat. Mléko přidáváme postupně až po několika dnech, na zlepšení či ředění pokrmů. Lépe bývá snášeno mléko zakysané nebo sušené. Velmi důležitá je příprava jídla, doporučujeme šetřící technologickou úpravu, kdy pokrmy připravujeme na sucho např. v teflonovém nebo speciálním nádobí nebo na páře a postupně přidáváme malé množství tuku (5 g - kávová lžička) až do hotových pokrmů. Nepodáváme sladké pokrmy, moučníky, nadýmavou zeleninu (např. kapustu, zelí, papriku, cibuli, česnek), luštěniny,  sycené nápoje. Delší dobu nezařazujeme cukr, pokud je to nutné sladíme glukopurem. Sledujeme také obsah cukru v potravinách a nápojích.

avatar
Mgr. Jana Eliášová nutriční terapeutka

Dobrý večer. Mám dotaz, bohuzel žiji v Anglii a tudíž jiné zdravotnictví než v ČR. Mám syna- 3 roky, už pátým dnem ho bolí bříško s tím, že neměl stolici až dneska. V nemocnici jsme byli, tam mi pan doktor řekl, ať pije hodně vody a drži dietu. Jenže ono to nepomáhá, celý den je v pořádku, pak kolem 6 večer mu začne opět bolet, trvá to cca 5min a usne. S tím, že se opravdu kroutí a je v tu dobu horký. Koupila jsem dětské kapky, ale asi nezabírají. Pokud máte nějakou radu, budu Vám velice vděčná. S pozdravem Michaela

Nepravidelná stolice je často příčinou nepříjemných bolestí břicha. Zácpa může být způsobená nedostatkem vlákniny - doporučuji podávat dostatek ovoce a zeleniny, další příčinou může být nedostatek tekutin - nabízet tekutiny - pozor na černý čaj. Další příčinou je nedostatek lactobacilu - doporučuje se alespoň 1 jogurt denně, nebo lactobacily v kapkové formě. Dále může bolesti břicha způsobovat nadýmání - doporučují se kapky, které nadýmání zklidňují.

Dobrý den, pěkně prosím o radu, mohla bych se prosím zeptat, jaké jsou projevy poklesu dělohy? Mám po 3 porodech ve velice krátké době, poslední dny docela silné bolesti břicha, převážně přes den, mám pocit jako kdyby mi poklesla děloha, popíšu to tak, že jako kdyby mě v oblasti břicha něco táhlo dolů. Kromě toho mám bolesti v zádech a výtok se svědením, další problém je udržení moči, mám problém ji udržet. Prosím o radu. Děkuji. Marie

Dobrý den, vaše potíže poukazují spíše na to, že by se mohlo jednat i o zánět močových cest. Může se samozřejmě jednat i o pokles dělohy - to musí zhodnotit Váš gynekolog, ale tyto potíže bývají většinou dlouhodobé, postupně se horšící a nevznikají takto náhle. Navíc výtok a svědění tomu také příliš nenapovídají. Návštěva gynekologa bude ale nejlepší cestou.

Dobrý den, chci se zeptat: mám cystu na levém vaječníku 5x6 cm, pro bolesti břicha jsem byla hospitalizovaná na gynekologickém oddělení. Sdělení: prasklá cysta - klidový režim, při pohlavním styku prý může prasknout. Co dělat, aby nepraskla a mohu mít pohlavní styk - chci otěhotnět, ale obávám se bolestí z prasklé cysty. Jak tedy otěhotnět, když při každém pohlavním styku může cysta prasknout? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, cysta může prasknout i při běžném denním provozu,ne jen při námaze. To nelze nijak ovlivnit. Pokud tedy nemáte bolesti břicha, které by vás omezovaly, pak pohlavní styk mít můžete.

Dobrý den. Jsem ve 12.tt a skoro od začátku těhotenství mě trápí bolesti v levém podbříšku. 31.12. už jsem byla donucena vyhledat pohotovost pro velké, neustupující bolesti podbříšku stále v jednom místě a našli mi hematom 4cmx3cm, který se po nasazení Utrogestanu a týdnu na lůžku zmenšil. Ovšem břicho stále dost bolí a pan doktor mi na vše říká, že je to normální. Jenže mi před čtyřmi lety právě on zjistil leidenskou mutaci a příjde mi zvláštní, že ani toto se mnou neřeší a neposílá na žádné testy. Jsem na rizikovém, protože nejsem schopna skrz to břicho skoro cokoliv dělat. Je to normální postup? I to, že mě objednává na kontrolu po měsíci jako zdravé těhotné ženy? Moc děkuji za odpověď, už jsem vážně zoufalá.

Dobrý den, pokud se hematom nacházel v děloze pod plodem, což předpokládám, že tak bylo, pak by toto rozhodně nemělo být důvodem bolestí břicha. Bolesti břicha začátku gravidity má spousta žen a pokud se na ultrazvuku neprokáže, že by důvodem byla třeba cysta, pak nejčastěji bývají způsobeny rostoucí dělohou, natahování vazů v malé pánvi atd. Tyto potíže většinou s probíhajícím těhotenstvím přejdou. Co se týče Leidenské mutace - pokud byla zjistěna jen v rámci testů a neměla jste nikdy žádné komplikace (trombóza atd.), pak není potřeba žádná léčba v graviditě, jen v šestinedělí většinou ženy preventivně aplikují nízkomolekulární heparin. Toto s Vámi ale musí zkonzultovat hematolog.