Inzerce
Inzerce
Inzerce

Vnuk se nechce zúčastňovat akcí

Prosím o radu, dcera je velice nešťastná z toho, že syn má pět roků a nechce se zúčastňovat žádných akcí. Do školky přitom chodí velice rád. Ale když se koná karneval, nechce masky, když se jede na výlet, tak také nechce nikam jet. Těší se třeba na oslavy narozenin, tak mu dcera připraví pro kamarády oslavu, ale pak přijdou a on nechce dárky. Vždy se těší, ale až dojde k akci, nic nechce, pláče a nejraději by odešel. Je mi dcery moc líto, protože se snaží se syny chodit mezi děti a na vše, co se pořádá, ale má vždy nervy, jaký zase bude problém. Okolí má připomínky, že jsou kluci strašní, a že by měli dostat např. na zadek. Ale to se nám nezdá správné. No prostě každá akce končí téměř s brekem. Moc děkuji za radu.

Odpověď MUDr. Ludmila Vomelová, pediatr:

Tyto reakce u dětí bývají často povahovým rysem, časem z toho vyrůstají, ale je třeba velká trpělivost a podpora dětí - povzbuzování, dodávání odvahy, klidná diskuse, příprava dětí na budoucí situace. Pokud je stav nezvladatelný a obtížný pro rodinu, požádeje o pomoc psychologa.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Vnuk se nechce zúčastňovat akcí - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×