Inzerce
Inzerce
Inzerce

Iveta testuje kojenecké mléko HAMI

Zdravím čtenářky a čtenáře,

o výzvě testovat kojenecká mléka Hami jsem se dozvěděla v době, kdy mé holčičce Žofince bylo krátce 6 měsíců a zrovna jsem přemýšlela, že začnu postupně zavádět kojenecké mléko. Přišlo to tedy jako na zavolanou. Do 6 měsíců jsem plně kojila, poté jsem začala v poledne se zeleninovými a postupně maso-zeleninovými příkrmy. Už před tím jsem ale měla pocit, že Žofince moje mléko přestává stačit, začala se budit v noci častěji a nic jiného než nakojení nezabralo. Navíc ji od narození průběžně trápilo bříško. Nejdříve jsem s nadějí čekala na konec 3. měsíce, pak na konec 4. měsíce, ale ani na konci 6. měsíce se v tomto ohledu nic moc nezměnilo. Sice se nejednalo o několikahodinové koliky, ale vždycky se zejména v noci budila, kroutila se a plakala bolestí, dokud se nevyprděla. A bylo jedno, co jsem zrovna jedla nebo nejedla. Také z tohoto důvodu jsem chtěla vyzkoušet jiné mléko než to svoje.

První seznámení s kojeneckým mlékem Hami

V pondělí 16. 10. dorazil balíček se třemi baleními kojeneckého mléka Hami. Na první dojem se mi obal líbil. Co se týká vzhledu a grafického zpracování, také pozitivně hodnotím množství mléka v balení – 800 g, což je více, než většinou bývá. Načaté balení vydrží tedy déle a člověk nemusí pořád hlídat, jestli mléko nedochází.

Inzerce

Hned následující den jsem šla mléko poprvé připravovat. Rozhodla jsem se nabídnout lahvičku místo večerního kojení (kolem 19. hodiny), kdy byla jistota, že jsme v klidu doma a že Žofinka není unavená (a s ohledem i na moje prsa zvyklé na pravidelné kojení). :-) 

Náš stravovací režim

Denní stravovací režim doposud tedy vypadal následovně: ráno - kojení, dopoledne - ovocná svačina, poledne - maso-zeleninový příkrm, odpoledne - kojení, večer - kojení, před spaním - kojení, v noci - kojení cca 2x.

Výhody mléka jsem ocenila již při prvním použití a jsem z něj nadšená

Teprve nyní jsem mohla plně ocenit praktický obal, který je znovu uzavíratelný, balení se jednoduše otevře bez potřeby nůžek, odměrku lze upevnit zespodu víčka balení a součástí je také roh na zarovnávání odměřené dávky. Manipulace je jednoduchá, velice snadno a rychle se přesně odměří potřebná dávka bez rozsypání, nic se nemusí nikam přesypávat, takže i riziko, že by se do mléka dostalo něco, co tam být nemá, je minimální. Jsem nadšená a je radost s takovým mlékem pracovat (už jsem řadu mlék vyzkoušela se svojí první o 2 roky starší dcerou, takže mohu porovnávat).

Inzerce

Příprava Hami mléka je jednoduchá

Příprava podle návodu je jednoduchá – na každých 30 ml ohřáté vody připadá jedna odměrka sušeného mléka, mléko se dobře a rychle rozpouští, žádný problém s hrudkami jsem neměla.

Co se týká vůně sušeného mléka, vnímám ji neutrálně - ani příjemná, ani nepříjemná, bez přípachů. Vůně připraveného mléka je příjemně mléčná (nevím, jak to jinak nazvat). :-)

Inzerce

První pokusy (a omyly) 

S pocitem obřadnosti (přece jen víc než půlroku nepila nic jiného než mateřské mléko) jsem Žofince nabídla lahvičku a NIC, odmítla ji vzít do pusy i po vcelku vytrvalých pokusech. Nenechala si ji tam ani strčit, a to jsem použila lahvičku, kterou její starší sestřička kdysi ihned přijala a která má být co nejbližší prsu, určená ke kombinování kojení a přikrmování kojeneckým mlékem. Tady je vidět, jak je každé miminko jiné.

Obrnila jsem se trpělivostí a zkoušela jsem to i následující dny. Druhý den to samé, ale už si s lahvičkou aspoň hrála. Bylo vidět, že je problém v lahvičce, protože mléko ani neochutnala a když jí do pusy pár kapek káplo, spolkla to a netvářila se, že by jí to nechutnalo. :-) 

První úspěch s mlékem Hami

4. den jsem jí dala pauzu a koupila jsem jinou lahvičku s jiným tvarem savičky, kterou jsem s úspěchem 5. den vyzkoušela – ihned se přisála a vypila 30 ml. Vypadá to, že to spíš dudá, a trvá to vždycky asi 20 min, ale je to veliký úspěch! Nevypité mléko jsem nemusela vylévat – starší dcera ho ráda dopíjela. :-)

6. den vypila už 90 ml. Od 7. dne pije z lahvičky i ráno a vypije vždy cca 100 ml. Postupně se zkrátil také čas pití, na cca 5 minut.

Úspěšně s mlékem pokračujeme a využíváme ho i v přípravě kaší

Začíná 3. týden testování a Žofinka pije mléko z lahvičky 2x denně 130-150 ml.  Začala jsem z mléka také připravovat kaši k večeři – ovesnou, kukuřičnou apod., takže nový stravovací režim vypadá následovně: snídaně – lahvička, svačina – ovoce, oběd – masozeleninový příkrm, svačina – kojení a po několika dnech nahrazeno lahvičkou, večeře – mléčná kaše, noc – kojení (2-3x). Množství vypitého mléka v jedné dávce na konci 3. týdne je 150 – 200 ml. 

Ve 4. týdnu jsem nahradila i jedno noční kojení lahvičkou. Kojím tedy už skoro pouze před spaním, což beru i jako uspávací rituál, proto se tohoto kojení ještě nechci vzdávat.

Bolesti bříška

Co se týká problému s bříškem, vypozorovala jsem, že kolem půlnoci, tj. 3 hodiny po večerním nakojení (skoro bych si podle toho mohla řídit hodinky) se Žofinka vzbudí, chvíli se kroutí, prdí, pak brečí, dokud se nenapije mléka (nejdříve kojení, pak už z lahvičky) a spí dál. Jinak přes den je bez problémů. Kaká 2-3x denně, stejně jako dřív.

Rostou nám zoubky!

Je konec 4. týdne testování a Žofince začaly růst zoubky, takže se budí i 4x za noc a brečí.

Cítím, že mi začíná docházet moje mléko nebo už ho Žofinka nechce a usíná už při kombinaci kojení a dopíjí se lahvičkou. Po pár dnech už usíná bez kojení jen s lahvičkou. Usíná úplně stejně, tj. skoro hned poté, co ji položím po dopití lahvičky do postýlky. Uspávací rituál to tedy naštěstí nijak nenarušilo. :-) 

Bolesti s bříškem odezněly

Přestaly problémy s bříškem. Teď ji tedy nebudí bříško, ale zoubky. :-( Trvalo to 6 dní, než se konečně objevily obě jedničky dole. Následující 2 noci spí Žofinka 6-7 hodin v kuse, což považuji za velký úspěch. Končí 5. týden testování a mléko mi došlo – teď mám ale na mysli 3 spotřebovaná balení, která jsem testovala. :-)  

S Hami mlíčkem jsem spokojená a budeme ho dále používat

Celkově kojenecké mléko Hami hodnotím jedině pozitivně, také jsem spokojená s pozvolným přechodem od kojení k lahvičce bez stresu na obou stranách. Teď jen, aby i další zoubky už byly venku a já se pak třeba konečně vyspím (ale radši si nedělám naděje). ;-)

V používání mléka Hami budu i nadále pokračovat a tímto děkuji za možnost ho otestovat.

Ocenila bych delší rukojeť odměry

P.S. Kdybych měla vyloženě hledat, co zlepšit, tak bych uvítala o něco delší rukojeť odměrky, protože když je už mléka v balení méně než cca třetina a sahá se hlouběji dovnitř, je to méně pohodlné, ale to je jen taková drobnost, ale pak by zase nešla odměrka upevnit zespodu víčka. :-)

Iveta se Žofinkou

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Iveta testuje kojenecké mléko HAMI - diskuze

Poradna

Pupík

| Zuzana96 | 28.10.2020, 11:49

Dobrý den, synovi po odpadnuti pupíku jsem objevila v pupíku takový vyrustek nejde to vidět jen kdyz ten pupík jakoby ohrnu byla jsem s tim u lékaře protože mu z toho tekl žlutý mazek moc tomu nevěnoval pozorností a napsal jen framykoin mast tyden jsem mazala a nic se nezlepšilo. A nechce se mi v tehle situaci jit do nemocnice na dětskou chirurgii tak se obracim na vás.

Dobrý den. Malý výrůstek je granulom, potírejte dále Framykoinem, trvá delší dobu, než se zahojí. Na chirurgii nemusíte chodit.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 29.10.2020, 08:05
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce