Inzerce
Inzerce
Inzerce

Hanka testuje kojenecké mléko HAMI

Ahoj,

do testování kojeneckého mléka Hami jsem se přihlásila hlavně z důvodu, že jsem po 6. měsíci věku Honzíka chtěla postupně ukončit kojení. Nabídka tedy přišla v pravou chvíli a já ji s vděkem využila. Nechtěla jsem dělat ze syna pokusného králíka, ale složení, a hlavně proces fermentace u Hami mléka mě zajímal, a proto jsem se rozhodla mléko vyzkoušet. Vyšlo to! :-) V pondělí 16. 10. nám kurýr přivezl balíček se třemi mléky a já i hlavní tester Honzík jsme se už těšili!

Měla jsem pocit, že mléko ode mě už Honzíkovi nestačí

Noc z pondělí na úterý probíhala dost dramaticky – což mimochodem byl jeden z důvodů, proč jsem chtěla přejít na kojenecké mléko. Měla jsem pocit, že Honzíkovi už mléko ode mě nestačí. Proto, ač býval spáč od mala, se nyní budil i třikrát za noc, jako tu noc z pondělí na úterý. 

Inzerce

Mléko Hami se skvěle rozpouští a netvoří žádné hrudky

Už ráno jsme ale zahájili testování. Mléko Hami se skvěle rozpouští, jen na můj vkus trochu pění, ale přiznávám, že jsem ještě neměla možnost srovnání s ničím jiným, takže netuším, zda je to klasika. Každopádně - žádné hrudky na dně lahvičky! Také jsem pořádně třepala, jak píšou na balení. Vůně mi velmi silně připomínala jogurt.

Dávkování je jednoduché a rychlé

Úplně nadšená jsem z dávkování. Prostě 90 ml a tři odměrky nebo 180 ml a šest odměrek. Jednoduché a rychlé! 

Inzerce

Oceňuji balení v praktické dóze

Další plus má Hami za balení. Praktická dóza, žádný otravný sáček, ze kterého se to sype už při otevření. Skvělý držák na odměrku, roh na zarovnání dávky, prostě super!

Syn má reflux a musel být hospitalizován

Ještě na úvod musím říct, že je to cca 4 týdny, co jsme byli hospitalizovaní s velmi častým ublinkáváním, syn byl propuštěn s tím, že má reflux, a že to samo dříve či později odezní. 

Inzerce

První ochutnání Hami mlíčka

Honzík byl zvyklý na pití čaje z lahvičky, takže lahvičku vzal úplně s klidem, ale po polknutí první dávky začal plivat a lahvičku vystrkovat z pusy. Po dvou dalších pokusech jsem to vzdala a opět ho raději nakojila. To samé se opakovalo celý den, po poledním příkrmu se mi zdálo, že vypil trochu více, ale ne více než 20 ml a opět lahvičku vystrkoval. 

Rada od HAMI: Při přechodu z kojení na umělé mléko je první odmítání zcela normální. Pro děti je to nová chuť, konzistence a způsob i podání lahve versus maminčino prso, doporučujeme s mlékem vytrvat a spíše pozorovat, jak snáší dítě mléko v rámci trávení a spokojenosti bříška.  

Syn začíná mlíčko přijímat 

Byla jsem ale trpělivá a pokaždé mu lahvičku nabízela znova a znova. Až v pátek se poštěstilo, že si ještě po příkrmu dal pouze z lahvičky. Sice vypil jen polovinu připravené dávky (90 ml), ale i tak už to byl úspěch. A žádné ublinknutí po jídle, což je pro mě už skoro zázrak. Odpoledne byl ukňouraný a tak se, bohužel, zase uklidnil jen kojením. Večer už ale byl zase veselá kopa a tak jsem opět přišla s lahvičkou. Tentokrát zase bez problému vypil polovinu dávky a spal celou noc jako dudek. Pro mě zázrak, pro manžela bomba, že se po půl roce vyspal! :-)

Inzerce

Kojenecké mléko Hami střídáme s kojením

Celý víkend pokračujeme na střídačku, jednou si mléko dá ode mě, jednou z lahvičky s chutí. Ale přiznávám, že takhle jsem si to odstavení představovala, takže pro mě ideální. 

Na režim jsme si rychle zvykli a já se mohu opět vyspat

Od pondělka jsme si oba zvykli na režim, že kojím jen brzo ráno, odpoledne a v noci (opravdu spaní celou noc byl zázrak, který nám dopřál zatím jednou :-)). V poledne si Honzík dá Hami příkrm a Hami mléko, které si dává stejně tak dopoledne, k večeru a před spaním. 

Kojenecké mlíčko se osvědčilo i na celodenním výletě

Ve čtvrtek jsme potřebovali s manželem do Brna a Honzíka jsme samozřejmě brali s sebou. Ráno nakojený v autě hned usnul, takže dvouhodinová cesta do Brna proběhla úplně v pohodě, ale v Brně přišel hlad. Ranní zastávka u prodejce nábytku tedy nebyla nutná, paní na benzinové pumpě nám ochotně ohřála lahvičku. Honzík ji vymlaskl a spokojeně si povídal až do oběda! To už jsme prodejnu nábytku využili na přihřátí příkrmu a mléka, všechno opět bez problému (nevypil toho tolik, ale to přisuzuji jinému prostředí a rozptylování dětským křikem). Výlet se ale protáhl a Honzík se kolem 15. hodiny dožadoval mléka. V tuto dobu obvykle kojím, ale měla jsem z prodejny nábytku připravenou ještě jednu dávku, kterou jsem si opět nechala přihřát a kojit nebylo třeba. Super! Kojila jsem tedy až po návratu domů a Honzík šel pak spokojeně spát. 

Kojení 2x denně považuji během 14 dnů za velký úspěch

Zkusila jsem stejný režim i v pátek a Honzík nic nenamítal. Bohužel naše snažení přerušil vítr, protože nám od neděle do pondělí nešla elektrika. Ještě že jsem neskončila s kojením úplně! :-) Takže nyní jsme ve fázi, kdy kojím už jen dvakrát denně. To tedy po 14 dnech považuji za velký úspěch. 

Honzíkovi Hami mlíčko chutná a ustoupil i problém s ublinkáváním

Za mě osobně velká spokojenost, nemusím stále hledat místa, kde budu kojit, Honzík, věřím, že není o nic ochuzený a mléko mu chutná. Už se nekroutí, že by ho bolelo bříško. Musím objektivně říct, že ustoupil problém s ublinkáváním. Občas se to ještě stane, ale je to opravdu již minimální. 

Dnes jsme u pediatra dostali doporučení i na zavedení kašičky na dobrou noc a tak už máme další zásoby spolu s Hami fermentovaným mlékem. :-)

My rozhodně u Hami zůstáváme!

Hana a Honzík

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Hanka testuje kojenecké mléko HAMI - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce