Inzerce
Inzerce
Inzerce

Hanka testuje kojenecké mléko HAMI

Ahoj,

do testování kojeneckého mléka Hami jsem se přihlásila hlavně z důvodu, že jsem po 6. měsíci věku Honzíka chtěla postupně ukončit kojení. Nabídka tedy přišla v pravou chvíli a já ji s vděkem využila. Nechtěla jsem dělat ze syna pokusného králíka, ale složení, a hlavně proces fermentace u Hami mléka mě zajímal, a proto jsem se rozhodla mléko vyzkoušet. Vyšlo to! :-) V pondělí 16. 10. nám kurýr přivezl balíček se třemi mléky a já i hlavní tester Honzík jsme se už těšili!

Měla jsem pocit, že mléko ode mě už Honzíkovi nestačí

Noc z pondělí na úterý probíhala dost dramaticky – což mimochodem byl jeden z důvodů, proč jsem chtěla přejít na kojenecké mléko. Měla jsem pocit, že Honzíkovi už mléko ode mě nestačí. Proto, ač býval spáč od mala, se nyní budil i třikrát za noc, jako tu noc z pondělí na úterý. 

Mléko Hami se skvěle rozpouští a netvoří žádné hrudky

Už ráno jsme ale zahájili testování. Mléko Hami se skvěle rozpouští, jen na můj vkus trochu pění, ale přiznávám, že jsem ještě neměla možnost srovnání s ničím jiným, takže netuším, zda je to klasika. Každopádně - žádné hrudky na dně lahvičky! Také jsem pořádně třepala, jak píšou na balení. Vůně mi velmi silně připomínala jogurt.

Dávkování je jednoduché a rychlé

Úplně nadšená jsem z dávkování. Prostě 90 ml a tři odměrky nebo 180 ml a šest odměrek. Jednoduché a rychlé! 

Oceňuji balení v praktické dóze

Další plus má Hami za balení. Praktická dóza, žádný otravný sáček, ze kterého se to sype už při otevření. Skvělý držák na odměrku, roh na zarovnání dávky, prostě super!

Syn má reflux a musel být hospitalizován

Ještě na úvod musím říct, že je to cca 4 týdny, co jsme byli hospitalizovaní s velmi častým ublinkáváním, syn byl propuštěn s tím, že má reflux, a že to samo dříve či později odezní. 

První ochutnání Hami mlíčka

Honzík byl zvyklý na pití čaje z lahvičky, takže lahvičku vzal úplně s klidem, ale po polknutí první dávky začal plivat a lahvičku vystrkovat z pusy. Po dvou dalších pokusech jsem to vzdala a opět ho raději nakojila. To samé se opakovalo celý den, po poledním příkrmu se mi zdálo, že vypil trochu více, ale ne více než 20 ml a opět lahvičku vystrkoval. 

Rada od HAMI: Při přechodu z kojení na umělé mléko je první odmítání zcela normální. Pro děti je to nová chuť, konzistence a způsob i podání lahve versus maminčino prso, doporučujeme s mlékem vytrvat a spíše pozorovat, jak snáší dítě mléko v rámci trávení a spokojenosti bříška.  

Syn začíná mlíčko přijímat 

Byla jsem ale trpělivá a pokaždé mu lahvičku nabízela znova a znova. Až v pátek se poštěstilo, že si ještě po příkrmu dal pouze z lahvičky. Sice vypil jen polovinu připravené dávky (90 ml), ale i tak už to byl úspěch. A žádné ublinknutí po jídle, což je pro mě už skoro zázrak. Odpoledne byl ukňouraný a tak se, bohužel, zase uklidnil jen kojením. Večer už ale byl zase veselá kopa a tak jsem opět přišla s lahvičkou. Tentokrát zase bez problému vypil polovinu dávky a spal celou noc jako dudek. Pro mě zázrak, pro manžela bomba, že se po půl roce vyspal! :-)

Kojenecké mléko Hami střídáme s kojením

Celý víkend pokračujeme na střídačku, jednou si mléko dá ode mě, jednou z lahvičky s chutí. Ale přiznávám, že takhle jsem si to odstavení představovala, takže pro mě ideální. 

Na režim jsme si rychle zvykli a já se mohu opět vyspat

Od pondělka jsme si oba zvykli na režim, že kojím jen brzo ráno, odpoledne a v noci (opravdu spaní celou noc byl zázrak, který nám dopřál zatím jednou :-)). V poledne si Honzík dá Hami příkrm a Hami mléko, které si dává stejně tak dopoledne, k večeru a před spaním. 

Kojenecké mlíčko se osvědčilo i na celodenním výletě

Ve čtvrtek jsme potřebovali s manželem do Brna a Honzíka jsme samozřejmě brali s sebou. Ráno nakojený v autě hned usnul, takže dvouhodinová cesta do Brna proběhla úplně v pohodě, ale v Brně přišel hlad. Ranní zastávka u prodejce nábytku tedy nebyla nutná, paní na benzinové pumpě nám ochotně ohřála lahvičku. Honzík ji vymlaskl a spokojeně si povídal až do oběda! To už jsme prodejnu nábytku využili na přihřátí příkrmu a mléka, všechno opět bez problému (nevypil toho tolik, ale to přisuzuji jinému prostředí a rozptylování dětským křikem). Výlet se ale protáhl a Honzík se kolem 15. hodiny dožadoval mléka. V tuto dobu obvykle kojím, ale měla jsem z prodejny nábytku připravenou ještě jednu dávku, kterou jsem si opět nechala přihřát a kojit nebylo třeba. Super! Kojila jsem tedy až po návratu domů a Honzík šel pak spokojeně spát. 

Kojení 2x denně považuji během 14 dnů za velký úspěch

Zkusila jsem stejný režim i v pátek a Honzík nic nenamítal. Bohužel naše snažení přerušil vítr, protože nám od neděle do pondělí nešla elektrika. Ještě že jsem neskončila s kojením úplně! :-) Takže nyní jsme ve fázi, kdy kojím už jen dvakrát denně. To tedy po 14 dnech považuji za velký úspěch. 

Honzíkovi Hami mlíčko chutná a ustoupil i problém s ublinkáváním

Za mě osobně velká spokojenost, nemusím stále hledat místa, kde budu kojit, Honzík, věřím, že není o nic ochuzený a mléko mu chutná. Už se nekroutí, že by ho bolelo bříško. Musím objektivně říct, že ustoupil problém s ublinkáváním. Občas se to ještě stane, ale je to opravdu již minimální. 

Dnes jsme u pediatra dostali doporučení i na zavedení kašičky na dobrou noc a tak už máme další zásoby spolu s Hami fermentovaným mlékem. :-)

My rozhodně u Hami zůstáváme!

Hana a Honzík

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Hanka testuje kojenecké mléko HAMI - diskuze

Poradna

Umývání dítěte od 1 roku

| pi.mkie | 14.11.2019, 15:47

Dobrý den paní doktorko, synovi (14měsíců) myju a při koupání stahuju předkožku (jde to bez problému) vždy jednou denně a chtěla bych se Vás zeptat,zda je to dostačující, protože pokaždé když ho v průběhu dne přebaluji, je cítit zápach moči. Nedávno jsme s ním byli na kontrole v nemocnici ( ve 4.měsících měl zánět močových cest), kde mu mimo jiné dělali stěr z předkožky, na kterém ve výsledku byly zmnožené bakterie (moč byla v pořádku), doktorka tedy doporučila řádně omývat a stahovat předkožku ( to jsem dělala i předtím,tak asi ne moc pečlivě),já jsem se tam akorát zapomněla zeptat, jestli stačí omývat jednou denně večer před spaním,i když je cítit zápach přes den. Pokud nedoporučíte jinak,ráda bych zůstala pouze u večerního umývání,kdy mu předkožku stahuji ve vodě při koupání, je to pro dítě lepší, jinak je u toho neklidný. Děkuji Vám za pomoc!

Stačí 1x denně při koupání, zápach moči je z pomočených plen.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 15.11.2019, 08:03
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce