Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Romana: S MioMat, hrnečku vař ušetříte hodně času v kuchyni

Náš společný druhý týden s „MíMou“

Milí čtenáři,

máme za sebou s „Mímou“ druhý společný týden a začínám se čím dál více bát doby, kdy jej budu muset vracet. Již jsme si na sebe takříkajíc zvykli. Došla jsem dokonce do stádia, kdy si s „Mímou“ povídám a děkuji mu, jak mi ušetřil čas a energii. :-) 

„Míma“ je neskutečný pracant a já jsem při vaření s ním ještě více zlenivěla. Dávám mu pořádně zabrat. Zatím sice jen u smoothie a polévek, ale i tak. Asi bych ho měla trošičku šetřit.

S MioMat, hrnečku vař jsem zlenivěla

Ano, přiznám se, jsem líná. Zeleninu jen očistím, omyji a rozpůlím. Už ji ani nekrájím na drobno. Cibuli jen rozkrojím na čtvrtiny, mrkev jen tak „halabala“ a to stejné brambory. Žampiony jsem jen přepůlila a brokolici dala na větší růžičky. A ono to funguje! „Míma“ si s tím nádherně poradil. V polévce nebyly nikdy žádné hrudky, vše krásně rozmixováno. Já ho prostě žeru :-)

MioMat jsem nejvíce ocenila, když jsem potřebovala rychle uvařit

Tento týden byl opravdu hektický. Manžel měl dovolenou, tak se dodělávali resty na domečku a když to šlo, jeli jsme s holkami někam na výlet. A tehdy jsem „MíMu“ nejvíce ocenila. Když jsme se vrátili promrzlí a hladoví z výletu, stačilo se jen podívat do spíže a za 30min, i s přípravou, jsme měli horkou a chutnou polévku na stole.

Chutný žampionový krém s pomocí manžela

Začátkem týdne jsem byla zrovna nakupovat zeleninu a uviděla jsem žampióny v akci. Napadlo mě, že bych mohla udělat žampionový krém. A jak dopadl? Všichni jsme si velmi pochutnali. 

A tady máte na něj recept:

Inzerce
 • vanička žampionů (cca 250g)
 • 2 menší brambory
 • 1 střední mrkev
 • půl střední cibule
 • sůl
 • mletý kmín
 • trochu másla
 • po uvaření smetana na zjemnění

Očištěné žampióny a ostatní ingredience jsem zalila po rysku vodou, přidala máslo, sůl a mletý kmín. Poprosila jsem manžela, zda by „MíMu“ mohl zapnout. Napřed se na mě manžel dívat trochu nedůvěřivě a pak pochopil, že to bude asi nějaký test. Zapojil napájecí kabel, zadělal část s motorem a neomylně zmáčkl tlačítko na polévku. Poté se na mě otočil a zeptal se mě, co je na tom tak složitého, že jsem to nemohla udělat sama. A v tom mu to docvaklo :-D Z kuchyně se ozvalo: ,,Nemysli si, že od teď vařím já". Škoda, má lest byla odhalena. Nevadí! I tak jsem se přesvědčila, že ovládání MioMatu, hrnečku vař je opravdu jednoduché a zvládne to i muž, který dokáže kolikrát spálit i vajíčka. Na druhou stranu, mám šikovného muže, co se nebojí uvařit. 

Manžel si zamilovat smoothie

Abych se manželovi trochu odvděčila, udělala jsem mu s „MíMou“ do práce na noční výborné smoothie. A dokonce mu to tak zachutnalo, že ho musím dělat pravidelně. Je teda pravda, že smoothie je od té doby, co máme „Mímu“, manželova záležitost a je schopný si jej dělat klidně i 2x denně. 

Rychlá batátová polévka

Ve středu jsem se rozhodla, že udělám batátovou polévku. Nejprve jsem z ní měla trošku obavu, ale vše dobře dopadlo. Polévka se povedla a všem moc chutnala. Já se přiznám, že jsem ji chodila tajně ujídat. Když ona byla tak dobrá :-)

 • 1 střední batát
 • hrst pórku
 • 2 střední brambory
 • 1/4 zmraženého sáčku Směs na svíčkovou
 • sůl
 • mletý kmín
 • trochu másla

Při vaření s „MíMou“ pomáhá i dcera

U přípravy polévky asistovala i starší dcerka Martinka. Ta se mnou v kuchyni trávila více času než obvykle, „MíMa“ ji totiž zaujal. 

Verunka tento týden jen testovala jídlo, do příprav se nezapojovala. Ale spíše to bylo tím, že měla pořád po ruce tatínka, který ji je vzácný, tak o mě neprojevovala tolik zájmu.  

Inzerce

Svíčková z MioMatu? Výborná! 

A jak jsem pohodlná, tak mě napadlo, že by mohl „MíMa“ zvládnout i omáčku. Na kaši ani rostlinné mléko zatím nedošlo, ale na omáčku ano.

Manžel si poručil svíčkovou. Ano teď mi řeknete, že svíčková se má dělat pomalu v hrnci nebo v troubě, aby dostala tu pravou chuť - jenomže, to bych nebyla já, abych si to neulehčila. Do MioMatu, hrnečku vař jsem tedy nasypala zmraženou směs pod svíčkovou, přidala kávovou lžičku hořčice, přidala jednu cibuli, sůl a zalila hovězím vývarem, který jsem nalila jen po rysku MIN. A prostě jsem ho zapnula na program polévka. Říkala jsem si, že buď to klapne, nebo ne. A představte si, ono to klaplo :-D Udělala se mi krásně hustá omáčka. Tu jsem přelila do hrnce, nechala teda ještě pár minut na plotně přejít varem spolu s bobkovým listem a novým kořením. Po odstavení jsem ji zjemnila smetanou. A servírovala jsem. Takže jsme měli knedlík, vařené hovězí z polévky a svíčkovou (ano vím, neměla bych ji tak nazývat) z MioMatu, hrnečku vař. Všichni jsme byli spokojeni a pochutnali si. Jen mě mrzí, že jsem ji nestihla vyfotit. 

MioMat ušetří hodně času v kuchyni

A shrnutí po dalším týdnu? MioMat je skvělý pomocník a jsem za něho nesmírně ráda. Opravdu ušetří hromadu času a energie. Z pár surovin lze vykouzlit opravdu chutnou, krémovou polévku, která především v tomto počasí zahřeje.

Maminka Romana

Inzerce

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Romana: S MioMat, hrnečku vař ušetříte hodně času v kuchyni - diskuze

Poradna

Změny v menstruaci

| lupinkovap | 09.04.2021, 17:51

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o informace k mým zdravotním potížím. Je mi 43 let.
V poslední době (4 měs) mám problém s neskutečně bolestivou menstruací. Menstruaci nemám např. dva měsíce a potom přichází cca po 14 dnech za sebou a s ní neskutečné bolesti hlavy, dělohy a SI skloubení, které jsou nepřetržité po celou dobu menstruace (5-6 dní). Bez léků na bolest jsem stále v křečích, bolestech a nevyspím se. Dříve jsem tak silné bolesti při menstruaci neměla. Na gynekologii jsem objednaná až koncem měsíce. Jsou tyto stavy v začínající menopauze normální? Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den, období menopauzy může probíhat u každé ženy různě, záleží také, zda se konkrétně u Vás jedná o menopauzu, je případně možné doplnit odběr z krve. Další důležité informace nám poskytne gynekologické vyšetření a ultrazvuk. Návštěva u Vašeho gynekologa je určitě na místě, se stanovením vhodné léčby, aby se tyto stavy neopakovaly. Hezký den

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | dnes, 13:29
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce