Maminka Denisa: Látkové Gaga´s pleny šetří pokožku děťátka

Ahoj maminky,

díky seriálu Rodíme ONLINE jsem dostala možnost otestovat látkové Gaga’s pleny. Balíček obsahoval jednu látkovou plenu, přebalovací podložku, 2x bambusový ubrousek, nepromokavý pytlík a slintáček. 23.3. se nám narodila druhá dcera Izabelka, a tak jsem výbavičku konečně mohla vyzkoušet. 

Inzerce

Látkové Gaga´s pleny mají oproti jednorázovým plenám mnoho výhod

S první dcerou jsem se látkování vyhýbala, a tak jsem po celou dobu používala pleny jednorázové. Poté, co k nám dorazil balíček s produkty od Gaga’s jsem byla rozhodnuta, že dám látkování tentokrát šanci. Látkové pleny mají oproti jednorázovým plenám spoustu výhod. Šetří životní prostředí, šetří naše peníze, a především šetří pokožku našeho děťátka. 

Po vyprání mohu látkovou plenu použít opakovaně

Balíček obsahoval jednu rostoucí látkovou plenu. Jde o systém AIO s nepropustnou kapsou, kdy látková plena funguje vlastně jako jednorázová, s tím rozdílem, že po vyprání ji můžeme znovu a znovu používat. Je možné ji dát do sušičky, a tak ji můžeme za pár hodin opět miminku nasadit. Nastavuje se podle miminka pomocí cvočků a kolem stehýnek se dá stáhnout gumička, aby zabránila protékání. Do kapsy se vloží vkládací plena, která zajistí savost a v případě potřeby se do kapsy může vložit více vkládacích plen. Protože Izabelka je zatím ještě malinká, plenku jsem musela upravit na nejmenší velikost a dost stáhnout gumičky kolem stehýnek. Poté mi dělalo větší problém vložit správně do kapsy vkládací plenu, která se dost krčí. Místo vkládací pleny jsem se tedy zatím rozhodla používat klasické čtvercové pleny. 

Nepromokavý pytlík je šikovný na cesty

Na použité pleny jsem také obdržela nepromokavý pytlík, který využívám na cestách. Hodí se na mokré pleny, špinavé oblečení, ale vložit do něj můžeme vlastně cokoliv. 

Přebalovací podložka je skvělá náhrada jednorázové podložky

Také jsem v balíčku obdržela přebalovací podložku se vzorem lišek, kterou nosím neustále v přebalovací kabelce. Hodí se na návštěvy, k doktorce a využiji ji i doma, když Izabelku nechám volně bez plenky. Je to skvělá náhrada jednorázové podložky.

V naší výbavičce nesmí chybět slintáček a bambusový ubrousek 

Mezi další produkty, které jsme měli možnost vyzkoušet patří slintáček a bambusový ubrousek. Vzhledem k tomu, že naše Izabelka dost ublinkává, se nám nesmírně do výbavičky hodí. Používám bambusové ubrousky denně a určitě pro ně ještě dlouhou dobu najdu využití.

K látkování si zatím hledám cestu. Používám tedy pleny látkové i jednorázové a zbytek výbavičky jsem doplnila látkovými plenami z druhé ruky a zkouším, který systém mi bude nejvíce vyhovovat. 

Inzerce

Maminka Denisa

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Látkové Gaga´s pleny šetří pokožku děťátka - diskuze

Poradna

Výsledky cytologie

| aksilE | 14.09.2021, 08:15

Dobrý den,
na cytologii mám podle výsledků nález, který již nestačí sledovat, ale musí se již dle doktorky řešit. Mám dvě možnosti, buďto biopsii nebo konizaci čípku, pro kterou je moje doktorka spíše nakloněna. Četla jsem však, že výsledky z 1 cytologie nemusí být přesné a výsledek může být nad/podhodnocený či falešně pozitivní. Napadlo mě, zda není lepší pro kontrolu udělat ještě jeden stěr a to již placený LAB test. Nechce se mi věřit, že bych najednou měla takový problém, na prohlídky chodím pravidelně, jsem očkována a mám několik let stálého partnera. Mám 3měsíční mimi a doporučení po zákroku je nezvedat těžké věci, což si nedovedu v mém případě představit. Plánujeme později ještě jedno a tak se obávám, zda chir. zásahem bych pak neměla problémy např. s donošením.
Je mi 26 let.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, bohužel bez popsání nálezu a jeho závažnosti vám adekvátně nemohu sdělit svůj názor na váš případ. Samozřejmě jako všechny metody, testování nemusí být zcela přesné, ale pokud je nález natolik závažný, že se paní doktorka spíše i ve vašem věku kloní ke konizaci, převažují zřejmě benefity zákroku nad riziky. V případě konizace a následného těhotenství záleží na tom, kolik tkáně čípku je odstraněno (tzn. jak velký konus byl vytnut), jelikož se musí vyříznout taková část čípku, která obsahuje změněné buňky, aby zůstal takzvaný "zdravý okraj". Pokud je tento konus standartní velikosti (nedochází prakticky k amputaci čípku) a dobře se zhojí po zákroku, není důvod k obavám. Samozřejmě během těhotenství tím pádem bude čípek více sledován z důvodu předchozího zákroku, aby se rychleji nezkracoval, ale naprostá většina žen později nemá s tímto potíže. Pokud nakonec na zákrok přistoupíte, je důležité také myslet na dostatek času ke zhojení, nežli se rozhodnete znovu otěhotnět. Držím vám palce, věřím, že vše dobře dopadne ke vší spokojenosti, hezký den.

MUDr. Elena Peschoutová | Babyonline | 17.09.2021, 20:48
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×