Inzerce
Inzerce
Inzerce

Edita testuje tělové mléko Linola Lotion

 1. Hodnocení po 14 dnech testování
 2. Hodnocení po měsíci testování
 

Hodnocení po 14 dnech testování

„Milá maminko, gratulujeme! Byla jste vybrána k otestování tělového mléka Linola Lotion pro suchou, citlivou až atopickou pokožku!“ Tak zněla první slova emailu, který mi přišel v úterý. Zajásala jsem, protože syn i já nyní v zimě trpíme hodně suchou a svědivou pokožkou. Syn na ramínkách, kolem krku a podpaždí a na zádíčkách. Já na celých rukách, krku i obličeji. Vyzkoušeli jsme již spoustu přípravků a ekzém moc neustupoval, tak se moc těšíme, až budeme moci vyzkoušet kouzlo Linoly :-).

Čekáme na balíček od Linoly

V pátek jsme obdrželi balíček. Syn se na balíček doslova vrhl (viz foto), ale já taky, tak moc jsem se potřebovala zase něčím namazat. Venku je zima a balíček se samotným krémem byl pěkně vychlazený a to musím říci, že bylo moc příjemné. Krém při rozetření krásně chladil, proto ho nadále uchovávám v ledničce. A co nemohu opomenout, při otevření tuby jsem ucítila kouzelnou vůni. 

Inzerce

Mažeme, mažeme Linolou… už 14 dní

Synovi jsem tedy také hned namazala suchá místečka kolem krku a byla jsem zvědavá na změny, které snad budou přicházet s koncem testování. Když jsem ho předtím mazala jinými přípravky, vždy ho místečka stejně svědila a prstíčky se snažil poškrabat. (viz foto).

Inzerce

Ale asi již druhý den používání Linoly se tomu tak nedělo, tedy ne bezprostředně po namazání, jako by to syna také chladilo a bylo mu to příjemné. Večer v postýlce ho to stále svědí, nebo ráno než ho namažu, ale už i to je velký pokrok. 

Inzerce

A výsledek po 14 dnech testování? 

Flíčky se jakoby slily do větších ploch (bohužel), ale už tolik nesvědí. Mažeme 2x denně, ráno při převlékání a večer po koupání.

Inzerce

Linola Lotion snižuje pocit svědění

Se synem jsem na začátku testovala i já a musím říci, že mé suché a citlivé předloktí, ruce, krk a obličej se také tetelil blahem. Musím uznat, že opravdu snižuje pocit svědění. Jen u mě se jedná o velké plochy pokožky a nechci synovi vypotřebovat celou tubu, takže jsem testování přenechala raději jemu. :-)

Něco málo o Linola Lotion

Linola Lotion je určena k promazávání celého těla, ke každodenní péči o velmi suchou pokožku a pokožku se sklony k ekzémům. Tělové mléko je vhodné nejen pro citlivou pokožku dětí, ale i rodičů. Obsahuje cenný olej ze světlice barvířské, bohatý na kyselinu linolovou, pro účinnou obnovu a stabilizaci ochranné kožní bariéry.

Krém je bílé barvy, snadno se roztírá a následně se krásně vstřebá do suché pokožky.  

Normalizuje obsah lipidů a vody v pokožce a zabraňuje tím jejímu vysušení, snižuje pnutí pokožky a svědění.

K dostání je v lékárnách v 200 ml balení.

Předchozí zkušenosti s Linolou byly pro mě příjemným překvapením

S Linolou jsem se již dříve setkala, a to v podobě šamponu. Tenkrát jsme ho využili, když se synovi objevila na hlavičce seborea. A výsledek? Šupiny na hlavičce po měsíci používání šamponu zcela zmizely. Takže za mě to bylo moc milé překvapení.

Šampon Linola je určený pro suchou, svědivou a atopickou pokožku hlavy. Díky jemným mycím glukózovým tenzidům umývá pokožku hlavy velmi šetrně, což jsem ocenila i já, na moje ekzematické ruce. A dále šampon pokožku hlavy nevysušuje a snižuje její svědění, což jsem ocenila, protože se miminko neustále ohánělo ručičkama kolem hlavy. A další plus, neštípe v očích a je bez konzervantů, barviv a parfemace.

Na závěr, co se mi na výrobku Linola Lotion líbí:

 • Krásně voní

 • Když se dá do lednice, při mazání příjemně chladí

 • Dobře se roztírá a nezanechává stopy

 • Vstřebatelnost do suché pokožky

 • Velikost – 200 ml, dostatečně velké

 • Praktická tuba s uzávěrem dol

Děkujeme za možnost testování, pokračujeme v mazání!

Maminka Edita s Bertíkem

Hodnocení po měsíci testování

Milé maminky,

4 týdny uběhly jako nic, proto jsme zpět se zhodnocením tělového mléka Linola Lotion.

Linola = malý zázrak

Po dalším týdnu (tedy po třech týdnech od začátku testování) se začaly velké červené plochy zmenšovat, ztrácet na intenzitě a mizet. Zůstal jeden flíček na zádech a pak flíčky na pažích, ale posun na hrudníček a boky se úplně zastavil, za což jsem moc šťastná. To vydrželo až do konce testování, kdy jsme celá rodina prodělala chřipku. 

Celkové zhodnocení tělového mléka Linola Lotion

Testování a mazání Linolou nás bavilo o to více, když jsme postupně viděli pozitivní výsledky.

Maminkám, které také tápají, jak ulevit svým drobečkům od bolesti, svědění a nepříjemných pocitů na kůži, vřele doporučuji.

 • Syn se tak často nesnaží škrábat- ani přes tričko
 • V noci je klidnější, má kvalitnější spánek a já taky ;-)
 • Tělové mléko snáší velice dobře, krásně voní
 • Flíčky po těle se v průběhu rozrostly a zvětšily, nakonec se ale zatáhly, zmenšily a některé zmizely úplně (záda, boky) 

Děkujeme Babyonline a Linole za možnost otestování produktu a všem maminkám přeji při výběru vhodné kosmetiky šťastnou ruku a dětem nesvědivé tělíčko bez ekzému.

Edita s Bertíkem

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Edita testuje tělové mléko Linola Lotion - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce