Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Jitka s Maruškou testují antikolikovou lahvičku Haberman od Canpol babies

  1. První seznámení s antikolikovou lahvičkou
  2. Hodnocení po 14 dnech testování

První seznámení s antikolikovou lahvičkou

Krásný dívčí design

Po rozbalení lahvičky Haberman mě jako maminku holčičky zaujal krásný dívčí design – příjemně jemná růžová barva a obrázek sovičky, decentní a roztomilé zároveň. Lahvička je také příjemně tvarovaná, velmi dobře se drží.   

Složení i rozložení je intuitivní

Pak přišlo na řadu zkoumání, jak lahvičku rozložit a složit. Zkusila jsem to bez návodu a mohu klidně prohlásit, že složení i rozložení je absolutně intuitivní, ačkoliv na první pohled se antikolikový systém jeví jako složitý. A pokud maminka zaváhá, je u lahvičky velmi dobře zpracovaný návod s názornými obrázky. Antikolikový filtr velmi snadno zaklapne do savičky a do šroubovacího kroužku. Celou lahev lze složit jednou rukou.

Při mytí lahvičky jsem ocenila široké hrdlo

Lahvičku lze bez potíží celou pečlivě mýt jak v ruce, tak ve sterilizátoru. Při mytí v ruce jsem ocenila široké hrdlo, lze velmi dobře dosáhnout například kartáčem na lahve až na dno. Co se týče antikolikového filtru, při mytí v ruce je zapotřebí pečlivější kontrola, zda je vše umyto tak, jak má být.

Savička se skutečně naplní pouze mlékem a nikoliv vzduchem

Široké hrdlo lahve jsem ocenila také při přípravě umělého mléka – především v noci nebo ve spěchu maminka ocení, že je otvor dostatečně velký a dobře se plní jak vodou, tak i sušeným mlékem. Před samotným krmením miminka je zapotřebí naplnit savičku mlékem – stačí otočit lahev dnem vzhůru a stiknout prostřední (největší) výstupek. Savička se skutečně naplní pouze mlékem a nikoliv vzduchem, tedy přesně jak výrobce garantuje. Pokud maminka kontroluje teplotu mléka na zápěstí, otočí lahev savičkou dolů a stisknutím dvou menších výstupků uvolní tok mléka ze savičky. 

Miminko musí sát stejně jako z prsu

Mléko ze savičky samovolně nevytéká, miminko tedy musí opravdu sát stejně jako z prsu. Jelikož je moje dcerka již delší dobu krmená z lahve a „zpohodlněla“, měla s pomalým tokem mléka zpočátku problém, když jsem ale lahev natočila dle návodu tak, aby mléko vytékalo rychleji (tedy výstupkama nahoru), dcerce se zjevně začalo pít lépe a vypila celou lahvičku tak jako z našich ostatních lahví, na které je již zvyklá. Kontrolovala jsem, zda se v savičce neobjeví žádné bublinky vzduchu a musím říct, že jsem opravdu žádné neobjevila. 

Inzerce

Pokud miminko nedopije všechno mléko, lze zbytek vypustit zpět do lahve opět pomocí stisknutí největšího z výstupků. 

Maminka Jitka s Maruškou

Inzerce

Hodnocení po 14 dnech testování

Milé maminky,

co musím napsat jako první, je to, že se koliky díky lahvičce od Canpol babies opravdu zmírnily. 

Po dobu testování jsem používala pouze antikolikovou lahvičku

Zpočátku testování jsem lahvičku Haberman střídala s lahvičkami jiného výrobce, které používáme běžně. Jelikož pak ale Marušku nová lahvička zlobila (jak jsem psala již v první části recenze, lahvička opravdu nutí miminko sát) a u jídla protestovala a také proto, abych ověřila, zda lahvička opravdu pomůže, jsem po dobu testování používala pouze lahvičku Haberman.

Lahvička Haberman vydržela i při crash testu

Co se skládání a rozkládání týče, postupem času už to šlo i poslepu. Antikolikový systém se mi zpočátku jevil trošku křehký a bála jsem se, že ho poškodím neopatrnou manipulací, ale i v noci, s plačící Maruškou v ruce, se mi vždy povedlo lahvičku sestrojit bez ztráty kytičky. Lahvička podstoupila také crash test – vypadla mi z ruky přímo na dlažbu a zůstala naprosto nepoškozená. 

Nejvíce se mi osvědčilo mytí ve sterilizátoru

Jelikož jsem měla tuto lahvičku jednu jedinou, velmi často jsem ji myla. Určitě je jednodušší tuto lahev a všechny její komponenty čistit ve sterilizátoru, protože antikolikový systém je samý „záhyb“ a měla jsem strach, aby se opravdu dobře vyčistil. Doporučuji tedy vydrbat kartáčem na lahve a pak šup do sterilzátoru, alespoň mně se to takto osvědčilo nejlépe.

Antikolikový filtr je v porovnání s konkurencí nesrovnatelný

Plnění savičky mlékem při držení v jakémkoliv úhlu jsme vyzkoušeli vydatně, dceruška se u jídla ráda kouká, co kde lítá, takže lahev byla ve všech možných úhlech několikrát. Dudlík se vždycky doplnil mlíčkem samovolně. Vzduch jsem v savičce zpozorovala jednou, a to při napouštění mlíčka pomocí tlačítka, přece jen se tam bublinka objevila, ale v porovnání s lahvičkou, kterou běžně používáme a která má také antikolikový filtr, je to nesrovnatelné. Nevím, zda to s tím může souviset, ale také říhnutí naší slečny už neznělo jako od Homera Simpsona, bylo mnohem mírnější.

Regulaci průtoku mléka stačí nastavit pouze jednou

Natáčení lahvičky pro regulaci průtoku mléka jsem využila jen první den, kdy jsem našla ten správný úhel a používala ho po celou dobu. Není tedy třeba se obávat, že by maminka musela točit lahvičkou jako zběsilá při každém krmení. 

Vypouštění mléka funguje dobře, doporučuji nainstruovat i tatínky 

Vypouštění mléka ze savičky pomocí tlačítka funguje dobře, jen je někdy potřeba lahvičku malinko naklonit, aby vyteklo zpět do lahve. Toto doporučuji sdělit a ukázat i tatínkům, já na to zapomněla a přítel zlil zbylým mlékem celou linku, jak se zoufale snažil tekutinu z dudlíku dostat. :-)))) 

Láhev Haberman doporučuji maminkám, které se bojí, že miminko zapomene sát

Závěrem tedy doporučuji lahvičku především maminkách, které se bojí, že při krmení z lahve miminko zapomene pořádně sát. Při přechodu z lahve s rychlým průtokem na tuto lahvičku se můžete setkat s nevolí miminka, nicméně za klidnější noci to rozhodně stojí a miminko si rychle zvykne. 

Mockrát děkuji, že jsme se mohly s Marunkou zúčastnit testování a najít tak výrobek, který nám skvěle vyhovuje.

Maminka Jitka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Jitka s dcerou Maruškou - diskuze

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce