Gabriela testuje sterilizátor do mikrovlnné trouby a láhev Little Cutie

  1. Seznámení s testovanými výrobky od Canpol Babies
  2. Hodnocení po 1 týdnu užívání
  3. Hodnocení po 2 týdnech užívání

Seznámení s testovanými výrobky od Canpol Babies

Ahoj,

v pondělí po poledni zazvonil domácí telefon a mužský hlas mne vyzval převzít si balíček. Byl to balíček od Canpol babies a já mám možnost pustit se do testování sterilizátoru lahví a také lahvičky. 

Sterilizátor do mikrovlnné trouby od Canpol babies Sterilizátor do mikrovlnné trouby od Canpol babies a láhev Little Cutie

Sterilizátor do mikrovlnné trouby od Canpol babies

Sterilizátor do mikrovlnné trouby od Canpol babies

Sterilizátor do mikrovlnné trouby je opravdu velmi skladný. Vejde se do krabice o rozměrech27x27x10 cm. Co mě v první moment zarazilo, byla však jeho sestavená podoba. Najednou nabyl na svých rozměrech do výšky a já se lekla, že se takto nemůže vejít do mé malé mikrovlnky. Vejde se. 

Návod je napsán srozumitelně a obsahuje i upozornění na správnou manipulaci

Jsem tak trochu zatížená na srozumitelnost manuálů. Překvapilo mne, že je návod tak malý a tenký, že jsem ho málem přehlédla. 

Návod je napsán srozumitelně. Úvodem pojmenován obsah sady následně upozornění na dodržování správné manipulace v rámci osobní bezpečnosti, pak doporučení, jak výrobek ošetřit před prvním použitím a jak s výrobkem nakládat, aby plnil svoji funkci.

Sterilizátor do mikrovlnné trouby od Canpol babies

V textu je i odkaz na obrázky, které jsou společné pro všechny jazykové mutace. 

Obrázkový návod na krabici se rozchází s vloženým tištěným návodem v zobrazení kroků jedna a dvě, kdy je uvádí pokaždé v jiném pořadí. V jednom případě doporučuje výrobce vlít vodu do nádoby a pak vložit lahve, ve druhém nejprve vložit lahve a pak vlít vodu. Na funkčnost to samozřejmě nemá vliv. Hlavně tam tu vodu nezapomenout vlít. :-)

Láhev se širokým hrdlem Little Cutie 

Před prvním použití lahvičky jsem si prolistovala přiložený leták. Malé písmo vyžaduje větší koncentraci. Na letáku se mi velmi líbí jeho barevné provedení, v porovnání s návodem ke sterilizátoru. 

Láhev se širokým hrdlem Little Cutie je moderní a barevně vyladěná

Láhev se širokým hrdlem Little Cutie

Balení lahvičky Little Cutie je moderní, estetické, barevně vyladěné. 

Láhev Little Cutie padne dobře do ruky a má okraj víčka opatřen výstupky

Lahvička samotná je velmi lehká, dobře padne do ruky lehkým projmutím po stranách. Zaujalo mne, že jako jediná, v porovnání s těmi, které doposud používám, má okraj víčka opatřen výstupky, které usnadňují jeho sejmutí z lahvičky. Většinou mám zkušenost, že víčka musím sundávat pracně tahem nebo uvolnit vmáčknutím. 

Design láhve Little Cutie je jednoduchý a elegantní

Design je jednoduchý, ale přitom elegantní. Hrdlo dostatečně široké, aby se lahvička dala dobře vymýt.  Obrázek na lahvičce mne osobně nijak nezaujal. Zdá se mi nevýrazný. Všimla jsem si, že dcerka spíše reaguje na výrazné tvary, černobílé kombinace a postavičky s velkýma očima. 

Láhev se širokým hrdlem Little Cutie Láhev se širokým hrdlem Little Cutie

Gabriela

Hodnocení po 1 týdnu užívání

Zdravím maminky,

hlasím se s dalším deníčkem, kdy jsme vyzkoušeli první krmení z testované lahvičky Little Cutie. 

Velikost savičky

Nejprve si dcera s novou lahvičkou spíše hrála, domnívala jsem se, že to bude malou průtokovou dírkou, neboť jsem ji už savičky obměnila za ty s označením 3m+. Obdržená testovací lahvička je označením vhodná pro novorozená miminka, takže jsem obsah přelila do lahvičky, na kterou je zvyklá a obsah zkonzumovala rychle, což mne v ten moment utvrdilo v mé domněnce, že velikost savičky pro ní už není vhodná.

Při dalším krmení savičku neodmítla, ale pobavilo mne, že u jídla usnula. Asi se namáhavějším sáním více „nadře“. Poslední dobou však u jídla usíná celkem často a na typu savičky nezáleží.

S lahvičkou Little Cutie se dobře manipule a skvěle padne do ruky

S lahvičkou Little Cutie se celkově dobře manipuluje. Je lehká. Snadno padne do ruky. Dobře se drží díky lehkému projmutí po stranách. 

Stupnice na odměření vody je dobře viditelná, přehledná. 

Voda se do lahvičky díky širokému hrdlu leje snadno. Stejně tak se snadno naběračkou vkládá sušené mléko. 

Nikde nic neodstřikuje, nevytéká

Při protřepání, aby se mléko dobře rozpustilo ve vodě, nikde nic neodstřikuje, nevytéká.

Během krmení se lahvička Little Cutie drží dobře oběma, jak tomu, kdo krmí, tak krmené. :-)

Lahvičkou zkusil krmit i tatínek

Nechala jsem i svého muže, aby dcerku nakrmil z testované lahvičky. Až na pomalejší sání nic nekomentoval. 

Savička stále drží svůj tvar 

Savička má špičatější tvar. Dobře padne do dětské pusinky. Dcerka, když se přisaje, tak svými rtíky savičku pevně obejme. Sáním se dudlík savičky nedeformuje, drží stále svůj tvar.

Od narození je dcerka krmena jen umělým mlékem za použití lahviček s různými typy saviček. Nikdy se mi nestalo, že by nabídnutou savičku odmítla. Hlad je zřejmě silnější, než aby si vybírala typ savičky. :-)

Lahvička je odvzdušňována díky antikolikovému ventilu

Při sání je vizuálně vidět, jak díky antikolikovému ventilku je lahvička odvzdušňována. Naštěstí s vážnou kolikou nemá zatím dcerka moc zkušenost. Občas jí samozřejmě prdíky trápí, ale s lehkou masáží bříška byly bolesti vždy rychle zažehnány. 

Lahvička Little Cutie je ideální i na výlety

Lahvičku Little Cutie jsme otestovali i během našich víkendových výletů. Výstupky na víčku jsou velmi praktické, víčko se lehce sejme. Je praktický i kryt zabraňující přetečení obsahu z lahvičky do savičky a případnému odtoku do víčka, vylití. 

Lahvička Little Cutie se dobře vejde do kabelky i cestovní kabely zavěšené na kočárku.

Použití sterilizátoru do mikrovlnné trouby mi už přijde automatické

Na manipulaci se sterilizátorem do mikrovlnné trouby jsem si zvykla. Už mi přijde automatické lahvičky vymýt a vložit je do nádoby s vodou a do mikrovlnky. Jen po vyjmutí z mikrovlnky nechávám vychladnout na vzduchu, s kleštěmi jsem se neskamarádila. :-)

Gabriela

Hodnocení po 2 týdnech užívání

Ahoj maminky,

dva týdny testování utekly jak voda. Oba produkty Canpol babies – sterilizátor do mikrovlnné trouby a lahvička Little Cutie - se staly součástí našeho každodenního krmícího rituálu. 

Prvotní pochybnosti se rozplynuly

Moje prvotní pochybnosti o vhodné velikosti průtokové dírky v savičce lahvičky Little Cutie se rozplynuly s každým dalším krmením Verunky. Je pravda, že v porovnání s jinými savičkami se doba krmení trochu protáhla, ale na druhou stranu, vše je odvislé od velikosti hladu. Při velkém hladu totiž maximální obsah lahvičky 120ml vcucne do bříška během chviličky. 

Velkým kladem je tvar a lehkost lahvičky

Velkým kladem lahvičky je její tvar a lehkost. Velmi dobře se drží i při mých krkolomných kreacích, kdy jednou rukou krmím a druhou fotím dokumentační selfíčka. :-)

Na nové mikrovlnce jsem hned po návratu domů naťukala program na 800 W a vařila 5 minut, což je dle tabulky v návodu doporučený nejrychlejší čas pro sterilizaci. 

Sterilizátor je skladný a dobře se s ním manipuluje

Celkově se se sterilizátorem dobře manipuluje. Jednoduše se sestavuje a je velmi skladný. Po obvodu spodní nádoby bych však ocenila více úchytů (zvýrazněných uší hrnce) pro možnost otočení při vyndávání z mikrovlnky. 

Sterilizátor je velmi praktický pomocník

Závěrem bych za sebe chtěla poděkovat za příležitost otestovat sterilizátor. Při pořizování výbavičky pro miminko jsem váhala, zda sterilizátor zakoupit, nebo zda vyvařovat klasicky v hrnci, tak jako to dělala moje mamka a babička. Teď, když mám srovnání, tak vidím, že sterilizátor je velmi praktický pomocník. 

A jménem Verunky mohu potvrdit, že i lahvička Little Cutie prošla testováním, :-) kladným hodnocením mi byla každá vypitá dávka mléka a díky antikolikovému ventilku, bez bolesti bříška. 

Gabriela

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Gabriela testuje sterilizátor do mikrovlnné trouby a láhev Little Cutie - diskuze

Poradna

Příkrmy

| veronika001 | 21.01.2019, 16:02

Dobrý den paní doktorko, mám 5 měsíční miminko (převážně na umělém mléku) a od minulého týdne jsem začala s příkrmy. Mám na vás dotaz ohledně postupu a sestavení jídelníčku.Protože všude jsem se dočetla různé postupy a názory na to, jak začínat s příkrmy, tak se pokouším si jídelníček sestavit podle sebe,ale nevím,zda je můj postup správný. Moje lékařka mi doporučila,že mám na začátek zkusit 4-5 druhu zeleniny samostatně a až pak začít zeleninové směsi a pak přidat maso.Tady jsem se dočetla,že brokolice a květák není na začátek vhodné podávat také kvůli nadýmání,ale bohužel jinou zeleninu samostatně v příkrmech neprodávají (kromě dýně ) v první lžičce,nevím tedy zda mohu tento druh podat a nebo už mohu začít zeleninovou směsí,např.mrkev s bramborem,když už je mám vyzkoušené.Takže první den jsem začala dávat kupovanou mrkev ve skleničce,to snědl cca.2-3 lžičky,poté jsem dokrmila UM. Mrkev jsem mu dala ještě další 2 dny, to snědl o něco více,ale pořád ne celou skleničku,ani polovinu,tak jsem ho pak dokrmila mlékem.Na mrkev žádná reakce nebyla,tak jsem čtvrtý den zkusila uvařit bramboru s trochou UM a zase podávala asi dva dny. Nyní zkouším třetí druh zeleniny a to hrášek v první lžičce, i když vím,že je nadýmavý. Ráda bych vyzkoušela i tu brokolici,aby si na ni zvykl,když mu pak budu podávat zeleninové směsi. Množství zeleniny se mi moc nedaří navýšit, takže aby mi syn něco snědl tak mu vždy nabídnu příkrm a hned nechám zapít trochou mléka,tak nevím jestli to mohu takhle dělat,ale jedině tak mi něco sní. Po příkrmu mu dám napít ještě trochou kojenecké vody asi 50ml (jiné tekutiny ještě nedávám) a pak dokrmím mlékem,tak by mě zajímalo jestli mohu tento postup dodržovat,jestli to pro něj není zbytečně moc kombinací najednou. Nechávám mu pár minut odstup mezi příkrmem,vodou a mlékem, ale celé krmení tak trvá přes hodinu.Prosím o radu,zda je tento postup správný nebo si to mám rozvrhnout jinak a tu vodu nemusím nutně podávat po obědě,ale třeba dopoledne.Kaše zatím nedávám.Předem děkuji za Vaši odpověď

Dobrý den. Postup, jak píšete, může být. Každé dítě je individuální a jinak si zvyká na příkrmy. Všechna doporučení se uzpůsobují dítěti. Brokolici můžete zařadit. Pokud by mělo dítě problémy s určitou zeleninou, potom se doporučuje na 1 měsíc vysadit, poté opět zkusit.

Jsou děti, které příkrmy jí pěkně a bez problémů, jiné si zvykají pomalu, moc toho nesní, ale je třeba pomalu zvykat v malých množstvích, takže postupujte tak, jak jste zjistila, že je to pro vaše dítě nejlepší. Jen postupně nedávejte každé sousto zapíjet mlékem, po příkrmu můžete podat vodu, nebo mléko. Zeleninový příkrm podávejte místo polední dávky mléka, aby si dítě zvyklo na polední obědovou dávku a chuť.

Zeleninové příkrmy si postupně můžete vařit i sama, mají jinou chuť než skleničky a jsou pestřejší, možná to bude lépe chutnat.

Kupujte zeleninu v kamenném obchodě, nebo bio, dusičnanů se bát nemusíte.

Do 1 roku se nedoporučují papriky, kukuříce, houby, rajčata jen loupaná, cibule, česnek a porek postupně. 

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 08:57
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce