Inzerce
Inzerce
Inzerce

Gabriela testuje sterilizátor do mikrovlnné trouby a láhev Little Cutie

  1. Seznámení s testovanými výrobky od Canpol Babies
  2. Hodnocení po 1 týdnu užívání
  3. Hodnocení po 2 týdnech užívání

Seznámení s testovanými výrobky od Canpol Babies

Ahoj,

v pondělí po poledni zazvonil domácí telefon a mužský hlas mne vyzval převzít si balíček. Byl to balíček od Canpol babies a já mám možnost pustit se do testování sterilizátoru lahví a také lahvičky. 

Sterilizátor do mikrovlnné trouby od Canpol babies Sterilizátor do mikrovlnné trouby od Canpol babies a láhev Little Cutie

Sterilizátor do mikrovlnné trouby od Canpol babies

Sterilizátor do mikrovlnné trouby od Canpol babies

Sterilizátor do mikrovlnné trouby je opravdu velmi skladný. Vejde se do krabice o rozměrech27x27x10 cm. Co mě v první moment zarazilo, byla však jeho sestavená podoba. Najednou nabyl na svých rozměrech do výšky a já se lekla, že se takto nemůže vejít do mé malé mikrovlnky. Vejde se. 

Inzerce

Návod je napsán srozumitelně a obsahuje i upozornění na správnou manipulaci

Jsem tak trochu zatížená na srozumitelnost manuálů. Překvapilo mne, že je návod tak malý a tenký, že jsem ho málem přehlédla. 

Návod je napsán srozumitelně. Úvodem pojmenován obsah sady následně upozornění na dodržování správné manipulace v rámci osobní bezpečnosti, pak doporučení, jak výrobek ošetřit před prvním použitím a jak s výrobkem nakládat, aby plnil svoji funkci.

Inzerce
Sterilizátor do mikrovlnné trouby od Canpol babies

V textu je i odkaz na obrázky, které jsou společné pro všechny jazykové mutace. 

Obrázkový návod na krabici se rozchází s vloženým tištěným návodem v zobrazení kroků jedna a dvě, kdy je uvádí pokaždé v jiném pořadí. V jednom případě doporučuje výrobce vlít vodu do nádoby a pak vložit lahve, ve druhém nejprve vložit lahve a pak vlít vodu. Na funkčnost to samozřejmě nemá vliv. Hlavně tam tu vodu nezapomenout vlít. :-)

Inzerce

Láhev se širokým hrdlem Little Cutie 

Před prvním použití lahvičky jsem si prolistovala přiložený leták. Malé písmo vyžaduje větší koncentraci. Na letáku se mi velmi líbí jeho barevné provedení, v porovnání s návodem ke sterilizátoru. 

Láhev se širokým hrdlem Little Cutie je moderní a barevně vyladěná

Láhev se širokým hrdlem Little Cutie

Balení lahvičky Little Cutie je moderní, estetické, barevně vyladěné. 

Inzerce

Láhev Little Cutie padne dobře do ruky a má okraj víčka opatřen výstupky

Lahvička samotná je velmi lehká, dobře padne do ruky lehkým projmutím po stranách. Zaujalo mne, že jako jediná, v porovnání s těmi, které doposud používám, má okraj víčka opatřen výstupky, které usnadňují jeho sejmutí z lahvičky. Většinou mám zkušenost, že víčka musím sundávat pracně tahem nebo uvolnit vmáčknutím. 

Design láhve Little Cutie je jednoduchý a elegantní

Design je jednoduchý, ale přitom elegantní. Hrdlo dostatečně široké, aby se lahvička dala dobře vymýt.  Obrázek na lahvičce mne osobně nijak nezaujal. Zdá se mi nevýrazný. Všimla jsem si, že dcerka spíše reaguje na výrazné tvary, černobílé kombinace a postavičky s velkýma očima. 

Láhev se širokým hrdlem Little Cutie Láhev se širokým hrdlem Little Cutie

Gabriela

Hodnocení po 1 týdnu užívání

Zdravím maminky,

hlasím se s dalším deníčkem, kdy jsme vyzkoušeli první krmení z testované lahvičky Little Cutie. 

Velikost savičky

Nejprve si dcera s novou lahvičkou spíše hrála, domnívala jsem se, že to bude malou průtokovou dírkou, neboť jsem ji už savičky obměnila za ty s označením 3m+. Obdržená testovací lahvička je označením vhodná pro novorozená miminka, takže jsem obsah přelila do lahvičky, na kterou je zvyklá a obsah zkonzumovala rychle, což mne v ten moment utvrdilo v mé domněnce, že velikost savičky pro ní už není vhodná.

Při dalším krmení savičku neodmítla, ale pobavilo mne, že u jídla usnula. Asi se namáhavějším sáním více „nadře“. Poslední dobou však u jídla usíná celkem často a na typu savičky nezáleží.

S lahvičkou Little Cutie se dobře manipule a skvěle padne do ruky

S lahvičkou Little Cutie se celkově dobře manipuluje. Je lehká. Snadno padne do ruky. Dobře se drží díky lehkému projmutí po stranách. 

Stupnice na odměření vody je dobře viditelná, přehledná. 

Voda se do lahvičky díky širokému hrdlu leje snadno. Stejně tak se snadno naběračkou vkládá sušené mléko. 

Nikde nic neodstřikuje, nevytéká

Při protřepání, aby se mléko dobře rozpustilo ve vodě, nikde nic neodstřikuje, nevytéká.

Během krmení se lahvička Little Cutie drží dobře oběma, jak tomu, kdo krmí, tak krmené. :-)

Lahvičkou zkusil krmit i tatínek

Nechala jsem i svého muže, aby dcerku nakrmil z testované lahvičky. Až na pomalejší sání nic nekomentoval. 

Savička stále drží svůj tvar 

Savička má špičatější tvar. Dobře padne do dětské pusinky. Dcerka, když se přisaje, tak svými rtíky savičku pevně obejme. Sáním se dudlík savičky nedeformuje, drží stále svůj tvar.

Od narození je dcerka krmena jen umělým mlékem za použití lahviček s různými typy saviček. Nikdy se mi nestalo, že by nabídnutou savičku odmítla. Hlad je zřejmě silnější, než aby si vybírala typ savičky. :-)

Lahvička je odvzdušňována díky antikolikovému ventilu

Při sání je vizuálně vidět, jak díky antikolikovému ventilku je lahvička odvzdušňována. Naštěstí s vážnou kolikou nemá zatím dcerka moc zkušenost. Občas jí samozřejmě prdíky trápí, ale s lehkou masáží bříška byly bolesti vždy rychle zažehnány. 

Lahvička Little Cutie je ideální i na výlety

Lahvičku Little Cutie jsme otestovali i během našich víkendových výletů. Výstupky na víčku jsou velmi praktické, víčko se lehce sejme. Je praktický i kryt zabraňující přetečení obsahu z lahvičky do savičky a případnému odtoku do víčka, vylití. 

Lahvička Little Cutie se dobře vejde do kabelky i cestovní kabely zavěšené na kočárku.

Použití sterilizátoru do mikrovlnné trouby mi už přijde automatické

Na manipulaci se sterilizátorem do mikrovlnné trouby jsem si zvykla. Už mi přijde automatické lahvičky vymýt a vložit je do nádoby s vodou a do mikrovlnky. Jen po vyjmutí z mikrovlnky nechávám vychladnout na vzduchu, s kleštěmi jsem se neskamarádila. :-)

Gabriela

Hodnocení po 2 týdnech užívání

Ahoj maminky,

dva týdny testování utekly jak voda. Oba produkty Canpol babies – sterilizátor do mikrovlnné trouby a lahvička Little Cutie - se staly součástí našeho každodenního krmícího rituálu. 

Prvotní pochybnosti se rozplynuly

Moje prvotní pochybnosti o vhodné velikosti průtokové dírky v savičce lahvičky Little Cutie se rozplynuly s každým dalším krmením Verunky. Je pravda, že v porovnání s jinými savičkami se doba krmení trochu protáhla, ale na druhou stranu, vše je odvislé od velikosti hladu. Při velkém hladu totiž maximální obsah lahvičky 120ml vcucne do bříška během chviličky. 

Velkým kladem je tvar a lehkost lahvičky

Velkým kladem lahvičky je její tvar a lehkost. Velmi dobře se drží i při mých krkolomných kreacích, kdy jednou rukou krmím a druhou fotím dokumentační selfíčka. :-)

Na nové mikrovlnce jsem hned po návratu domů naťukala program na 800 W a vařila 5 minut, což je dle tabulky v návodu doporučený nejrychlejší čas pro sterilizaci. 

Sterilizátor je skladný a dobře se s ním manipuluje

Celkově se se sterilizátorem dobře manipuluje. Jednoduše se sestavuje a je velmi skladný. Po obvodu spodní nádoby bych však ocenila více úchytů (zvýrazněných uší hrnce) pro možnost otočení při vyndávání z mikrovlnky. 

Sterilizátor je velmi praktický pomocník

Závěrem bych za sebe chtěla poděkovat za příležitost otestovat sterilizátor. Při pořizování výbavičky pro miminko jsem váhala, zda sterilizátor zakoupit, nebo zda vyvařovat klasicky v hrnci, tak jako to dělala moje mamka a babička. Teď, když mám srovnání, tak vidím, že sterilizátor je velmi praktický pomocník. 

A jménem Verunky mohu potvrdit, že i lahvička Little Cutie prošla testováním, :-) kladným hodnocením mi byla každá vypitá dávka mléka a díky antikolikovému ventilku, bez bolesti bříška. 

Gabriela

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Gabriela testuje sterilizátor do mikrovlnné trouby a láhev Little Cutie - diskuze

Poradna

Dokumenty na pojišťovnu

| kakul006 | 25.02.2021, 11:13

Dobrý den,
Budu pobírat peněžitou pomoc v mateřství a chtěl jsem se zeptat, jake potvrzení musim donést na pojišťovnu tím,že přecházím z pracovní neschopností, popřípadě kde ten dokument dostanu ,protože to musím oznámit do osmi dnů od změny. Děkuji.

Dobrý den,
pokud nejste zaměstnaná, pojišťovně byste měla doložit potvrzení o době čerpání nemocenského a potvrzení o čerpání (přiznání dávky) peněžité pomoci v mateřství. Potvrzení Vám vystaví Okresní správa sociálního zabezpečení, která Vám dávky vyplácí. Pokud jste zaměstnaná, oznámí změnu pojišťovně zaměstnavatel.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 25.02.2021, 16:55
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce