Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Zuzana testuje lahvičky Zero Zero

Seznámení s lahvičkami Zero Zero

Milé maminky, 

jmenuji se Zuzana a v sedmadvaceti letech se mi narodilo mé první dítě. Dcera Stella, které jsou nyní, kdy začínáme zkoušet lahvičku Zero Zero, tři měsíce. Od začátku nám kojení šlo dobře, ale občas jsme zkoušeli dávat i lahvičku, aby na mě dcera nebyla za všech okolností zcela závislá. 

Hledala jsem lahvičku, která by co nejpřirozeněji nahrazovala kojení

Zpočátku pila i z lahvičky hezky, ale poslední dobou ji začala odmítat. Proto jsem se začala poohlížet po lahvičkách, které by co nejpřirozeněji nahrazovaly kojení od maminky a dceři vyhovovaly. Já bych díky tomu měla možnost věnovat se i pracovním povinnostem a mohl by nakrmit i tatínek. Objevila jsem značku Suavinex, s níž jsem doposud neměla žádné zkušenosti. A byla jsem moc ráda, když jste mě a dceru vybrali do nezávislého testování nových lahviček Zero Zero.

Inzerce

Na první pohled mě zaujal velmi vkusný design lahviček Zero Zero

Balíček, který přišel, obsahoval dvě lahvičky různých velikostí a dvě náhradní savičky Zero Zero. Na první pohled mě zaujal design lahviček, který je podle mě velmi vkusný a povedený. Jedním slovem elegantní. A na první dotek jsem si oblíbila materiál, z něhož jsou lahvičky vyrobeny.

Pochopit systém rozkládání lahviček Zero Zero bylo jednoduché a intuitivní

Jednotlivé části jsem před prvním použitím sterilizovala vyvařením ve vodní lázni, jak je doporučeno v návodu. Při skládání lahviček do použitelné podoby jsem měla nejprve problém s vložením vnitřního sáčku na mléko. Naštěstí je návod k použití napsaný přehledně a obrázky jsou názorné a pochopitelné, takže po jeho přečtení jsem už věděla, jak na to.

Inzerce

Mytí je mnohem snazší než u běžných lahviček

Překvapilo mě, jak se vnitřní sáček snadno myje – díky možnosti otočit jej zcela naruby. Mytí je tak mnohem snazší než vymývat běžné lahvičky. Oceňuji víčko-klapku na úplné uzavření lahvičky, díky níž mléko z lahvičky nemá šanci protéct.

Inzerce

Posledních pár dnů již zkoušíme lahvičku aktivně využívat a zatím se nám vcelku daří, ale o tom až příště. 

Maminka Zuzana

Inzerce

Hodnocení po měsíci testování

Milí čtenáři,

v průběhu měsíce, kdy jsme lahvičku Zero Zero testovali, jsme ji nabízeli dcerce téměř každý den, přičemž Stella je stále plně kojená a jinou lahvičku nevyužíváme.

Dcera odmítala všechny lahvičky

Přesto, že savička by měla tvarem a texturou připomínat co nejvíce mateřskou bradavku, dcerka si na ni nezvykala úplně snadno a zpočátku ji odmítala. Ale s tím jsem tak nějak počítala, jelikož poslední dobou odmítala všechny lahvičky. 

Nakonec jsme s lahvičkou Zero Zero dosáhli úspěchu

Postupným zkoušením nabízení lahvičky Zero Zero v různých časech během dne se nám podařilo dosáhnout toho, že dítě vypije z lahvičky i jednu celou „dávku“ kojení. Nejvíce se nám dařilo lahvičku nabízet v dopoledních hodinách, kdy je dcera v nejlepším rozpoložení. Odpoledne a večer, kdy už je unavená a plná dojmů z celého dne se stejně nejlépe uklidní u matčina prsu a lahvičku nechce.

Lahvička Zero Zero kojení nekazí a dá se s ním krásně kombinovat

Plánujeme lahvičku Zero Zero využívat dál a budeme se snažit naučit dceru, aby ji střídání lahvičky s prsem nedělalo problémy. Zatím se žádný problém s kojením neukázal a je tedy velké plus, že se dá střídat lahvička a kojení z prsu a dcerce se lahvičkou kojení nekazí a stále se přisává i pije pěkně. Každý den je to s lahvičkou vždy o trochu lepší a myslím, že brzy se nám toho již podaří docílit. 

Lahvička Zero Zero poskytuje matce nezávislost

Jako největší benefit lahvičky totiž považujeme větší míru nezávislosti, kterou poskytuje matce, která chce dát svému dítěti to nejlepší kojením, ale ne vždy je tu ta možnost, aby s ním byla neustále.

Dcera s lahvičkou Zero Zero nepolyká žádný vzduch, které by způsobovaly bolesti bříška

Konkrétně u této lahvičky se nám nejvíce líbí, že v savičce se netvoří vůbec žádné bublinky, a dcera tudíž nepolyká při přijímání potravy žádný vzduch, který by ji potenciálně mohl způsobovat bolesti bříška. 

V lahvičce Zero Zero mohu díky záklopce mléko uskladnit nebo převážet

Z lahvičky krmím vlastním odstříkaným mlékem a tak oceňuji, že v lahvičce Zero Zero mohu mléko uzavřít (díky záklopce) a uskladnit nebo převést, kam potřebuji, a nic se mi nerozlije.

Na zvykání lahvičky budeme ještě nějaký čas pracovat

Žádné nevýhody neshledávám, beru to tak, že žádná lahvička není stoprocentně stejná jako matčina bradavka a počítám s tím, že na zvykání na lahvičku budeme muset ještě nějaký čas pracovat.

U Suavinex zůstaneme a doporučuji lahvičku Zero Zero i dále

Ze všech typů a značek lahviček, které jsme od jejího narození vyzkoušeli, značka Suavinex byla čtvrtou a myslím si, že u této značky již zůstaneme. Celkový dojem z používání produktu je kladný. Lahvičku jsem doporučila i své nejlepší kamarádce, která právě čeká druhé dítě a o jejím používání uvažuje. 

Maminka Zuzana

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Maminka Zuzana testuje lahvičky Zero Zero - diskuze

Poradna

Praskající předkožka

| Markett_tt | 20.01.2021, 11:23

Dobrý den, paní doktorko,
obracím se na Vás s dotazem ohledně praskající předložky u syna 1,5. Dle doporučení dětské lékařky jsme předkožku zkoušeli po koupání zcela nenásilně spíše jen "odtahovat" cca od 6 měsíců. Přestože jsme nepoužívali žádnou sílu a kužičku prakticky jen natáhli, přesto se začala na stejném místě objevovat prasklinka. Po 3 prasklince (po zahojení, vždy cca s mesíčním odstupem) jsme po konzultaci s lékařkou zcela přestali a 1x týdne již 2 měsíce pindíka namažeme Infadolanem. Avšak i tak se např. po erekci prasklinka čas od času znovu objeví.
Prosím o váš názor. Velice mě to trápí.
Mockrát děkuji.
Markéta

Dobrý den, předkožku zatím nepřetahujte - nestahujte, předkožka může být zúžená do 3 let věku dítěte, teprve potom se řeší, potírejte Infadolanem, zhojí se.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 20.01.2021, 16:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce