Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Vsetín, Vsetínská nemocnice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Vsetínská nemocnice, a.s.
Název oddělení/kliniky: Oddělení gynekologie a porodnictví
Adresa, ulice, číslo: Nemocniční 955
Www stránky: www.nemocnice-vs.cz
E-mail: nemocnice@nemocnice-vs.cz
Primář: MUDr. Jiří Hlavinka
Předporodní příprava: Blanka Surmařová - staniční sestra
Telefon: 571 490 549 / 571 490 542 - objednání i dotazy

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Porodnice pořádá kurzy předporodní přípravy pro těhotné ženy a jejich doprovod.
Kurz trvá celkem 7 - 8 hodin a je rozdělen do 3 lekcí.
Předporodní kurzy u nás vede staniční sestra z porodního oddělení. S ní spolupracují porodní asistentky oddělení.
Účast na kurzu je dobrovolná. Součástí kurzu je též návštěva porodních sálů a pokojů pro šestinedělky, která je ale po předchozí domluvě umožněna i maminkám, které se kurzů neúčastní.
Těhotenské cvičení není součástí předporodních kurzů a je vedeno oddělením léčebné rehabilitace.
Cena: 750,- Kč (po absolvování předpor. kurzu již doprovod při samotném porodu neplatí)

Jak se u nás rodí?

Rodičky u nás mají možnost rodit do vody (máme porodní vanu), na porodní stoličce nebo v poloze na boku či vleže na porodním lůžku. Máme dvě nová pohodlná porodní lůžka, na kterých lze vytvořit podmínky prakticky pro všechny požadované porodní polohy. Většina rodiček rodí v poloze v polosedě na porodním lůžku.

Během porodu i na šestinedělí mají rodičky možnost využití aromaterapie.

Rodička má možnost mít u sebe doprovod – partnera, matku, kamarádku, dulu...

Jak probíhá poporodní péče?

Je to standardizovaná péče dle doporučených postupů, rodičky jsou propouštěny většinou 3. nebo 4. den po spontánním porodu, záleží na zdravotním stavu matky a miminka.

Jak probíhá péče o dítě?

První přiložení k prsu se provádí do půl hodiny po porodu, dítě obvykle zůstává 2-6 hodin po porodu zůstává v péči novorozeneckých sester na novor. jednotce a poté je umístěno k matce na pokoj (rooming-in), kde zůstává obvykle až do propuštění domů.
Rooming-in je možný ve všech pokojích po celých 24 hodin.
Na oddělení šestinedělí je 1 jednolůžkový, 5 trojlůžkových pokojů. Návštěvy jsou po dohodě s personálem možné kdykoli během dne.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Doprovod u porodu (pokud neabsolvoval předporodní kurzy): 500,- Kč

Bohužel, nemáme nadstandardní pokoje.

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Celkově je přístup zdravotnického personálu spíše aktivní - personál doporučuje, radí a kontroluje porod, rodičku i dítě. Zdravotníci jsou zvyklí běžně zacházet s porodními plány, které si maminka do porodnice přinese. Doprovod může přestřihnout pupečník a být přítomen i ošetření novorozence
Zajímavosti:
Porodnice má od r. 1997 titul „Baby-Friendly Hospital“ a umožňuje i odběr pupečníkové a placentární krve (spolupracuje s Cord blood centrem).
Na přání rodičky porodnice praktikuje porody do vody.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Vsetínské nemocnice, a.s. a rozhovor s vrchní sestrou Gynekologicko - porodnického oddělení paní Milenou Fuskovou.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009. Aktuální fotografie naleznete ve fotogalerii.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.86)
Porod:
(4.86)
Poporodní gynekologická péče:
(4.79)
Poporodní péče o miminko:
(4.93)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Vsetín - diskuze
 • Porod o berlich
  19.2.2018 jsem byla přijata ve Vsetínské nemocnici na vyvolavany porod ..
  V pátém měsíci mého těhotenství jsem byla schopna chodit jen p berlich.. Žila
  Jsem před tím v Irsku a tam tomu říkali skripnuty sedací nerv- tady u nás se na to lékaři nevyjádřili a já žila cele ctyri měsíce s otaznikem - jestli se vůbec někdy postavim na nohy a jestli budu schopna starat se o svoji tehdy ještě nemarozenou holčičku ..
  Když mě přijímali ve Vsetínské porodnici - zeptali se mě - co se mi stalo .. Nikdo z celého z personálu mi nedal najevo , ze bych nemusela zvládnout porod a jednali se mnou jako bych byla jako všechny ostatní rodičky! Toho si nesmírně vážím , protože by to ve mě vyvolalo daleko větší nervozitu ..
  Po porodu se nerv uvolnil a já usla o jedné berli - ale moji holčičku jsem udržela v náruči jen v posteli . Plakala jsem každou chvíli a sestřičky na poporodnim mi byly největší oporou... dvě z nich mi dokonce potvrdily , ze už se s tímto případem setkaly a ujistily mě , ze budu chodit zase jako dřív .. pan doktor mi na pozadani povolil , aby mi dávali novalgin proti bolesti - jakoze já jsem byla ve velkých bolestech - nechodila jsem 4mesice a ten chtíč moci okoupat moji maličkou Kristinku byl obrovský ! Nesnesla jsem pomyšlení na to , ze by se mi o ni staral někdo jiný .. Všechen personál - tak jako na porodnim - tak poporodnim jsou úžasný tým ! Mají srdce , umí naslouchat a dokážou vám dat podporu , kterou potřebuje každá žena , která rodí !
  Tímto bych chtěla vyjádřit velké díky všem s kterými jsem prisla do styku ! Nesmírně si vážím vašeho přístupu !
  A také bych chtěla vzkázat, ze nepreju nikomu zkušenost jakou jsem měla já , ale pokud se vám to náhodou stane - věřte , ze chodit budete ! A na vše brzy zapomenete !
  Děkuji a všem vám přeju z celého srdce ten nejkrásnější porod  
  Inesita   | 13.07.2018 17:06:37
  Reagovat | URL příspěvku
 • Předvánoční porod
  V prosinci 2014 jsem šla na vyvolávaný porod, který bohužel díky špatné poloze miminka skončil chtě nechtě císařským řezem.
  Po dobu trvání operace jsem byla umrtvena do půl těla (po celodenních porodních bolestech mi bylo konečně příjemně   ). I když v průběhu nastaly komplikace v podobě krvácení, tak měli lékaři vše pod kontrolou. Všichni doktoři i ostatní personál se chovali naprosto profesionálně a měli pro mne pochopení. 
  Po operaci jsem byla přemístěna na poporodní JIP, kde bohužel opět nastaly komplikace v podobě "sepse"   . Tu ihned podchytila paní doktorka Petruželová, které svým způsobem vděčím za svůj život   . Je to vynikající, chápavá a lidská lékařka a tímto jí chci velice poděkovat, že se o mě od začátku tak pečlivě starala!  
  Celkově Vsetínskou porodnici hodnotím na výbornou!!! Velice ochotný personál, sestřičky na šestinedělí jsou naprosto úžasné a i když jsem rodila v předvánočním shonu, tak se o mě Všichni starali s maximální péčí!!!  
  Rada na závěr: Ať už se rozhodnete rodit v kterékoliv porodnici, vždy mějte na paměti, že může nastat kritická situace, kterou nikdo předem nemohl předvídat. Ale s jistotou vím, že když nastane ve Vsetínské porodnici, tak Všichni udělají první a poslední pro to, aby Vás dali do kupy a Vy si tak mohla užívat příjemné chvíle s rodinou, které jsou k nezaplacení!  
  Ještě jednou za vše velice děkuji Všem lékařům a sestřičkám na gynekologii.  
  Kouřimská V.   | 30.01.2015 14:12:49
  Reagovat | URL příspěvku
 • Zážitek
  Ahoj, rodila jsem na Vsetíně v roce 1997 a letos 2012. Za 15 let se hodně změnilo - porodní sál, přípravka, pokoje - nové postele, vozíčky pro miminka, sociální zařízení, ale přístup lékařů a sester zůstal stejně pozorný, vstřícný a usměvavý. Byla jsem zcela spokojená. Nové porodní lůžko bylo strašně fajn. Dr. Andrys i porodní asistentka p. Kašparová mi moc pomohli, byli trpěliví a klidní. Rodila jsem v noci, byli jsme sami, úplný klid. Také poporodní péče byla perfektní jak o Kristýnku, tak o mne. Moc všem děkuji. A můžu všem doporučit vsetínskou porodnici.....
  Leoš   | 11.09.2012 10:28:08
  Reagovat | URL příspěvku
 • spokojenost
  ahoj já jsem rodila ve vsetínské porodnici před 6týdny a spokojenost veliká.Rodila jsem tam i v roce 2007 a opět byli všichni velice vstřícní,milí,moc ochotní..od doktorů po sestry..super můžu jen doporučit.první porod mě rodil dr.hlavinka,druhý porod dr.david se myslím jmenuje..oba výborní,žádný problém.sestřičky také se vším poradily,pomohly,velmi profesionální lidský přístup.a ještě chci dodat,že malá měla menší zdravotní problém a doktoři okamžitě reagovali,začali ihned s léčbou,o všem nás informovali..takže se úspěšně uzdravujeme.tímto všem doktorům i sestřičkám moc děkujeme:-)zdraví manželé z jasenné.takže určitě doporučuji!!
  grancino   | 25.09.2010 22:22:24
  Reagovat | URL příspěvku
 • 2x dobrá zkušenost!
  Ve vstínské porodnici jsem rodila v roce 2008 a 2010.První porod skončil kvůli komplikacím císařským řezem. Druhý byl přirozený.V obou případech jsem byla s přístupem lékařů i sestřiček spokojená. Byli vstřícní a milí a vyhověli mým požadavkům.Získali si mou důvěru a sympatie. Také na oddělení šestinedělí a novorozeneckém jsou velmi milé a ochotné sestřičky, které poradí, s čím potřebujete. Letos mě navíc mile překvapilo nové vybavení na oddělení. Nové a velmi pohodlné porodní křeslo, které umožňuje rodit v různých polohách, polohovací a pojízdné postýlky pro miminka, jídelní stolky a nově zrekonstruovaná koupelna a bidet na WC.Moc děkuji všem, kteří se o nás starali,ráda vzpomínám a pokud bude nějaké příště, tak jedině ve vsetínské porodnici!!!!
  eewaa   | 04.08.2010 18:42:21
  Reagovat | URL příspěvku
 • Taktéž vyvolávaný porod
  Já jsem ve Vsetíně rodila na konci května. Týden po termínu jsem nastoupila do porodnice na vyvolání. Sestřičky i doktoři byli super. Cítila jsem z jejich strany podporu a snažili se mi jakkoliv ulevit. Snad jen jednu výtku bych měla - zbytečné otálení s prasknutím plodové vody, díky čemuž jsem rodila 13 hodin. I sestřička se na druhý den divila, že mě nechali tak dlouho.
  Nové porodní lůžko bylo příjemné, akorát ona poloha v polosedě mi vůbec nevyhovovala. Vlastně se mě ani nikdo neptal, jestli nechci rodit jinak. Jasně, mohla jsem si říct, ale když je člověk už na konci, tak moc nevnímá a ani nemyslí. Jinak bylo vše perfektní. Pokud budu rodit znovu, jedině na Vsetíně.
  Co se týče předporodních kurzů ... jsem trošku zmatená z toho, co se tady píše. Na kurzu jsem byla, ale určitě dohromady netrval 9 hodin. První lekce, místo tří hodin trvala necelé dvě. Cena byla taktéž jiná - vyšší. Na porodním sále jsme sice byli, ale podívat se na pokoje šestinedělí nás nikdo nevzal. Spíš jsem z toho kurzu byla na rozpacích a zklamaná. Představovala jsem si, že bude probíhat jinak a ne formou přednášky, kdy se odvykládá určitý text a my se pak na konci máme ptát na to, co nás zajímá.
  Na oddělení šestinedělí jsem byla spokojená, i když jsem jako prvorodička, která před tím dítě nedržela v ruce, potřebovala větší pomoc, které se mi ne vždy dostalo. Doporučila bych přijmou o jednu sestru či dvě více, protože když se sejde více maminek, jako v mém případě, není už na všechny tolik času, jako by mělo být např. při problémech s kojením, co jsem měla já.
  Celkově bych hodnotila známkou 2. Jak jsem psala, nikam jinam bych rodit i přes menší nedostatky nešla. Už kvůli milému a stále se usmívajícímu personálu.
  Broňka   | 06.07.2010 14:12:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • Vyvolávaný porod
  Rodila jsem chvíli po termínu vyvolávaným porodem od 7ráno a malý byl venku v 14:14hod. Na hekárně jsem měla možnost balonu, sprchy, i vany, ale tu jsem nevyužila. Na porodním sále jsem rodila na novém lůžku, které je vážně skvělé - dá se tam nastavit plno poloh. Celou dobu se mnou mohl být manžel, až na šití hráze, kdy byl s malým. Rodil mě primář Hlavinka - naprostá spokojenost! Poporodní péče na jedničku! I když mi tam trpěly nohy, jak jsem je měla pořáfd ve vzduhu, než mě došili - malý šel s rukou u pusy, takže jsem byla dost potrhaná. Jen jsem byla vykolejená z dětského primáře Kiliána - třásly se z něj i sestřičky a jelikož jsem byla po porodu s hormony v.. stačilo mi, když se na mně špatně podíval, natož to jeho chování k rodičkám. O mimča se vážně stará perfektně, jen to chování k maminkám.. Měla jsem na výběr ze Zlína, kam to máme i blíž, ale od začátku jsem byla rozhodnutá pro Vsetín, kde jsou moc milé sestřičky a celý personál! Každopádně když rodit, jedině na Vsetíně! 
  janulazaynab   | 19.05.2010 11:02:15
  Reagovat | URL příspěvku
 • Ja rodila ve Vsetine 2005 a byla jsem naprosto spokojena.doporucuji... :-)
  nicole08   | 02.02.2010 09:57:45
  Reagovat | URL příspěvku
 • Já jsem měla bezproblémový porod, všichni se ke mně chovali úžasně a pan primář Hlavinka u kterého jsem měla to štěstí rodit, byl skvělý.Na dětské sestřičky si také nemůžu stěžovat, staraly se perfektně i když měly frmol, a děti pokuď moc v noci plakaly si mezi kojením braly k sobě ať se trochu vyspíme. Co mně ale trochu prudilo byla buzerace ze strany gyneko sester. Např daly jsme si na pokoji sušit mokré ručníky na topení a přišla sestra s tím že to tu vypadá jako na dívčím interátě ať to okamžitě schováme do skříněk. a podobné výtky. Naštěstí jsme vyplňovaly na konci "pobytu" dotazník jak jsme byly spokojené tak doufám že se přístup zlepší. Jinak samozřejmě doporučuji neboT´dúležitý je porod a péče o mimi. 
  klarna   | 23.04.2008 08:40:47
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porod na Vsetíně
  Byla jsem velmi spokojená, porod byl rychlý, Mudr.Čech šikovný, radil mi, jak dýchat a držel při porodu za ruku a fandil. Rodila mě porodní asistentka, velmi hodná, milá, vstřícná. Po porodu byla plná porodnice maminek, proto nebylo tolik času se každé věnovat, ale pokud jsem se na cokoliv zeptala, byli vždy ochotní a milí, poradili, pomohli, jen s kojením jsem trochu bojovala sama. Ale chválím všechny a rodit tam určitě pojedu znovu a bez obav.
  vandulka   | 08.03.2008 14:51:14
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×