Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Ostrava Vítkovice, Nemocnice Vítkovice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Vítkovice a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Zalužanského 1192/15
Www stránky: www.nemvitkovice.cz
E-mail: marion.mantic@nemvitkovice.cz
: MUDr. Marion Mantič
Předporodní příprava: objednávkový systém v gynekologické ambulanci
Telefon: 595 633 517

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

6 - 7 lekcí 1krát týdně cca 2 hodiny, cvičení kombinované s přednáškou, součástí kurzu je nácvik dýchání u porodu, kojení a prohlídka porodnice

Jak se u nás rodí?

Respektujeme přání rodičky (porodní plán, případně polohu, ke které P/K dospěje).

Jak probíhá poporodní péče?

Kontrola fyziologických funkcí (TK, P, TT, výška fundu, krvácení, močení), včasné přiložení dítěte k prsu, vertikalizace P/K.

Jak probíhá péče o dítě?

100% rooming in, naše nemocnice nese titul Baby friendly hospital, péče o dítě probíhá ve spolupráci s novorozeneckým úsekem.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • přítomnost osoby u porodu (i více) 500 Kč/osoba
 • epidurální analgézie 1500Kč
 • nadstandardní pokoj (4ks) 500 Kč/den
 • polonadstandardní pokoj (1ks) 250 Kč/den

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

6. 8. 2007 byl otevřen nový moderní porodní sál se 4 samostatnými porodními boxy, které jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, jejichž součástí jsou nová porodní lůžka, umožňující alternativní způsob porodu.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám velmi zajímavou fotoreportáž z porodnice Nemocnice Vítkovice a.s. a rozhovor s paní Mgr. Petrou Chromkovou, staniční sestrou Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Vítkovice, a.s.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2010.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.60)
Porod:
(4.76)
Poporodní gynekologická péče:
(4.52)
Poporodní péče o miminko:
(4.36)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Ostrava Vítkovice - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Příště bych rodila jinde
  Porod trval 3 dny. Byl mi vyvolavan. Nejdriv první 2 dny jsem dostala vyvolávací prášky a třetí den kapačku. Marně neotevirala jsem se. Po x hodinach umornych bolesti se rozhodli pro porod cisarem. Prala jsem si bylinnou naparku, ale nebylo mi vyhoveno. Poporodní oddělení byla katastrofa. První přiložení bylo velmi agresivní. Sestřička přišla, automaticky dala klobouček, malý řval a ona mu nasilim cpala moje prso do pusy. Hned po prvním prissani mi vznikla ragada. Maly zhubl 500 g za 3 dny. Netvorilo se mi mlíčko a nikdo mi neřekl že si mam zažádat o přikrmovani všichni říkali že mlezivo stačí . Žádala jsem nadstandart a i tak tam ubytovali paní co rodila po mně. Měla jsem kojit a vážit maleho co 2 hodiny. Když mi usnul, přišla velmi nepříjemná sestřička a začala ho stipat do paty aby ho vzbudila...
  Kniezula   | 29.03.2020 19:01:50
  Reagovat | URL příspěvku
 • Doporučuji
  Vřele doporučuji. Rodila jsem 16 hodin, po celou dobu se o mě ukázkově starali, malá se narodila 18:19, sestřičky sice končily směnu v 18:00 ale ochotně zůstaly přesčas, aby si mě ještě odrodily :D Za mě jedna s hvězdou :)
  Werushka666   | 02.05.2014 16:22:31
  Reagovat | URL příspěvku
 • Doporučuji
  6.9.2012 jsem rodila v této porodnici a přístup personálu, asistentek a lékařů je perfektní. Asistentky jsou usměvavé, laskavé, ochotné, vstřícné a hlavně obětavé. Moc mi pomáhaly a patří jim velké dík. Můj porod nebyl jednoduchý, protože malá měla skoro 4 kg, ale díky asistentky a mému příteli, který mě u porodu podporoval, jsem to nakonec zvládla. Opravdu mohu tuto porodnici jen a jen doporučit.
  remare   | 16.09.2012 11:07:19
  Reagovat | URL příspěvku
 • spokojená
  13.6.2011,se nám narodila dcera Sofie,byla jsem velmi spokojená jak s PA byly moc laskavé,masírovali mi záda,protože to bylo strašné   ale přítel byl celou dobu semnou,až na to že jsem trpěla 36 h jsem si myslela,že doktoři nechávají rodičku jen 12h,ale nakonec mě vzali na císař a malou ihned po zašití donesli :) měla jsem na oddělení šesti nedělí nadstandart a byla jsem moc spokojená,doporučuji
  terescha   | 22.10.2011 13:04:50
  Reagovat | URL příspěvku
 • můžu jen doporučit :))
  Porodnici ve Vítkovické nemocnici můžu jen a jen doporučit. 30.3. se nám zde narodila krásná zdravá holčička. Během těhotenství jsem zde byla i na pozorování a porod byl vyvolávaný, takže jsem si tam pár dní pobyla. Veškerý personál, od příjmu až po porodní sál a oddělení šestinedělí a novorozenecké oddělení byl velmi příjemný a ochotný. Sestřičky z šestinedělí i novorozeneckého průběžně obcházejí oddělení, řeší s maminkami kojení a potřeby maminek i dětí. Lékaři mají citlivý přístup a snaží se vše vždy vysvětlit. Byla jsem velmi spokojená. Příští porod zase ve Vítkovicích :)
  kacato   | 09.04.2011 16:06:18
  Reagovat | URL příspěvku
 • Mohu jen doporučit
  Ve Vítkovické porodnici jsem rodila v září 2009. Voda mi praskla o tři týdny dřív, než jsem měla termín. Původně jsem měla rodit ve Val. Meziříčí, ale zrovna jsme byli na návštěvě v Ostravě, tak nám nezbývalo, než si vybrat porodnici tam. Na doporučení jsme jeli do Vítkovické porodnice a nemůžu si ji vynachválit. Personál na příjmu byl velice milý, porod byl naštěstí rychlý a na novorozeneckém oddělení byli sestřičky i doktoři velice milí a vstřícní. Kvůli žloutence jsme tam musely s malou zůstat 6 dní, ale vůbec nám to nevadilo. Příště bych opět chtěla rodit tam, pokud bych to stihla. Přeci jen z Hranic je to trochu větší kousek... 
  danyk   | 08.06.2010 10:31:12
  Reagovat | URL příspěvku
 • Ráda bych se taky podělila s mojí zkušeností.
  Do Vítkovické nemocnice jsem chodila jak na porodní kurzy, tak jsem zde i v lednu 2007 rodila.
  Všem můžu vřele doporuit.Byla jsem zde maximálně spokojená.V roce 2009 jsem potratila a revizi prodělala taky zde.
  Vždy se ke mě chovali pěkně, všechno mi do detajlu vysvětlili a vyšli mi vstříct.
  Teď mě čeká v květnu druhý porod a s důvěrou půjdu zpátky.
  Markéta
  Marketa123   | 26.03.2010 15:13:36
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce