Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Plzeň, Mulačova nemocnice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Mulačova nemocnice, s.r.o
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Dvořákova 17
Www stránky: www.mulacovanemocnice.cz
Primář: MUDr. Zdeněk Knaizl
Předporodní příprava: Dipl. por. as. Dana Hodinářová
Telefon: 776 617 167

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Kurs přípravy k porodu pořádá Gynekologicko-porodnické odd. Mulačovy nemocnice v Plzni.
Kurs obsahuje:

 • pro nastávající rodiče
 • úlevové polohy, dýchání
 • masáže, kojení, šestinedělí
 • 6 lekcí s porodní asistentkou
 • 1 lekce s dětskou sestrou

Cena: 500,- Kč

Jak se u nás rodí?

V I. době porodní mohou rodičky využít k úlevě porodnickou stoličku, míče, žíněnku, ribstole, sprchu, hudbu a aromaterapii.
Doprovod u porodu umožňujeme - max. 1 osobu.
Na porodním sále máme polohovatelná porodnická lůžka, jejichž schopností plně využíváme.

Jak probíhá poporodní péče?

Dítě přikládáme k prsu matky ihned po porodu (dle stavu matky i dítěte).
2 hodiny po porodu tráví matka i dítě na porodním sále, pak jsou převezeni na Odd. šestinedělí.
Oddělení šestinedělí má 2 jednolůžkové nadstandardní pokoje se společnou sprchou, dále pak pokoje standardní 2 dvoulůžkové, 1 třílůžkový a 2 čtyřlůžkové.

Jak probíhá péče o dítě?

První ošetření novorozence se provádí přímo na porodním sále.
Před lékařskou prohlídkou je dítě umístěno na por. sále v inkubátoru.
Na Odd. šestinedělí je dítě s matkou v systému rooming-in.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Prohlídka porodního sálu: 50,- Kč
 • Doprovod u porodu: 400,- Kč
 • Nadstandardní pokoj na Odd. šestinedělí: 350,- Kč / den

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Zdarma poskytujeme (hradí pojišťovny) - výběr stravy (včetně vegetariánské), výbavu pro dítě po dobu pobytu v porodnici (pleny, kosmetika, matce vložky, kalhotky, jednorázové košile pro porod).
Úzce spolupracujeme s Novorozeneckým oddělením.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Plzeň - Mulačovy nemocnice, s.r.o. a rozhovor s primářem Gynekologicko -porodnického oddělení panem MUDr. Zdeňkem Kestřánkem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.46)
Porod:
(4.33)
Poporodní gynekologická péče:
(4.38)
Poporodní péče o miminko:
(4.81)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Plzeň - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Rodila jsem zde 15.10.2014 a chtěla bych tímto ještě jednou poděkovat doktoru panu MUDr.Radimu Skalkovi. Ve své profesi naprostý odborník a byla jsem maximálně se vším spokojená. Vždy příjemný, milý, úsměvavý a hlavně vše co se dělo popisoval a člověk nebyl v nevědomí. Také porodní asistentce Míše(bohužel nevím jak dále-blondýnka, měla červené brýle ale ne celou dobu).Byla skvělá že to vydržela, hezky jsme si povídaly a moc mě podporovala:-) Také mi udělala spoustu fotek ihned po porodu za což jsem jí moc vděčná!
  Děkuji oběma!Shrnutí gynekologicko-porodnického oddělení:1*

  Bohužel tomu tak nebylo na oddělení šestinedělí.
  Na pokoji jsme byly 3 prvorodičky a o kojení jsme nevěděly nic a nenašel se nikdo kdo by se nám více věnoval. Chápu že jsme tam nebyly samy, ale dopadly jsme tak, že dvě jsme musely mléko odstříkávat a jednu sestru(bohužel nevím jméno-měla barevný melír a brýle)jsme po nocích „obtěžovaly“ s lahvičkama. Sice se smála ale za dveřmi si asi myslela svoje..No a kojení skončilo bohužel velmi brzo, jak já tak i druhá paní co byla semnou na pokoji. Ta třetí nevím, nebyly jsme ve spojení. Je to škoda ale kojení nezačalo v nemocnici a už se to vezlo..taky je ale naše chyba že jsme si o tom dopředu více nepřečetly..
  Jedna jediná sestra která nám toho řekla nejvíce a opravdu se nám věnovala je paní: Ivana Čechurová. Té bych tímto také chtěla velice za vše poděkovat.Paní se mi ihned po porodu také postarala o malého a když ho umyla, tak mi ho ještě ihned přinesla na sál, kde mi ho nechala u sebe:-)
  Skvělá sestřička!
  Mircienka   | 07.01.2015 20:18:36
  Reagovat | URL příspěvku
 • Rodila jsem v této porodnici 3.6.2011. Při příjmu příjemné porodní asistentky, paní doktorka také milá. Jen vyšetření při kontrakci nebylo vůbec příjemné. Využila jsem sprchu, která pomohla při křížových bolestech. Na sále skvělá porodní asistentka Dana Hodinářová. Radila jak dýchat jak ne, moc jsem teda neposlouchala. Ale nezlobila se za to na mě. Pak moc příjemná žákyňka slečna Kroupová a pan doktor Humplík. Profesionál na svém místě. Prostě skvělí lidé. Mohu jen doporučit. Poporodní péče také výborná a sestřičky na šestinedělí milé a vstřícné. Dále pak sestřičkám, panu primáři Liškovi a paní doktorce Kepkové z novorozeneckého oddělení patří velký dík. Doporučuji tuto porodnici.Komornější prostředí, které mi vyhovovalo. Pro miminko mají vše jen přibalit pár plenek navíc.    
  Kufnerka   | 08.06.2011 20:37:58
  Reagovat | URL příspěvku
 • Rodila jsem u Mulačů dvakrát,syn 2004,dcera 2010.Byla jsem vcelku spokojená,s lékaři na 100% ale některé ženské sestrý jsou protivné.Dětské sestry byly všechny super.Při porodu je nevýhoda že můžou rodit dvě ženy současně,což mně se stalo u obou dětí,takže žádné velké soukromí,obě moje děti se narodily ráno,takže jsem zažila střídání směn,dozvíte se co která sestra vařila a jak má kdo vymalovaný byt což mi teda nebylo moc příjemné tohle poslouchat ve velkých bolestech,nedala se to bohužel přeslechnout a byla jsem z toho nervozní,nemohla jsem se soustředit sama na sebe.Kamarádka rodila také u Mulačů a měla to štěstí že byla na sále sama,takže nemusela poslouchat jinou maminku jak rodí,což neni moc příjemné,obzvlášť když rodíte poprvé.
  eevvaa   | 01.01.2011 22:10:55
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce