Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Čáslav, Městská nemocnice Čáslav

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Městská nemocnice Čáslav
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Jeníkovská 348
Www stránky: www.nemcaslav.cz
E-mail: gynekologie@nemcaslav.cz
Primář: MUDr. Peter Rafaj
Předporodní příprava: Dana Dibelková, Eva Maternová
Telefon: 327 305 278

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Formou besed s praktickými ukázkami.
Cvičení je klasické bez hudby s mluveným slovem, aby bylo možné okamžitě reagovat na dotazy klientek.

Jak se u nás rodí?

Pro I. dobu porodní máme k dispozici předporodní místnost, kde jsou pomůcky jako žíněnky, balony, žebřiny, masážní pomůcky atd.

Rodíme na 2 zcela samostatných porodních sálech.

Jak probíhá poporodní péče?

Na standardních 2 – 3 lůžkových pokojích nebo na pokoji nadstandardním s možností přespání rodinného příslušníka a výběru stravy.

Jak probíhá péče o dítě?

Rooming - in

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Nadstandardní pokoj: 500,-Kč / den
 • Předporodní a poporodní aktivity pro ženy
 • Cvičení před i po porodu
 • Plavání pro těhotné
 • Psychoprofylaxe
 • Přítomnost blízké osoby při porodu

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Příjemné prostředí v nově zrekonstruované nemocnici, malé oddělení spíše rodinného typu, příjemný personál, neustále vylepšovaný interiér, v roce 2015 ukončena rekonstrukce porodních sálů a návštěvní místnosti.

3. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.12)
Porod:
(4.00)
Poporodní gynekologická péče:
(4.31)
Poporodní péče o miminko:
(4.15)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

4. Zkušenosti pacientek z porodnice Čáslav - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Špatné ve všech ohledech
  Čáslavskou porodnici rozhodně nedoporučuji, pokud jen trochu můžete, jeďte rodit kamkoliv jinam!!! Já sama jsem v ně vložila důvěru po špatné zkušenostipři porodu prvního dítěte v jiné porodnici. Snad nikde jinde neplatí pořekadlo „sliby – chyby a skutek utek“ tak doslova,jako zde. Dojížděli jsme do Čáslavi z docela daleka téměř tedy celých 9 měsíců, jen pro ještě o moc úděsnější zážitek, než poprvé. Přijeli jsme do porodnice 4 hodiny od začátku kontrakcí, intervaly byly pravidelné, postupně se zkracovaly a kontrakce sílili tak, jak to má být. Napojili mne na monitor a po něm nás poslali na dalších 40 minut do čekárny bez toho, aby mne někdo vyšertřil. Po více než hodině od příjezdu do porodnice mne vyšetřoval samotný primář, který nás poslal domů za příšerných dopravních podmínek ve vánici a -15°C i když jsem trvala jako druhorodička na tom, že toto poslíčci být nemohou a že určitě rodím – malá byla na světě za 3,5 hodiny od tohoto vyšetření! Domů jel alespoň manžel a já jsem po urgencích mohla zůstat na běžném lůžkovém pokoji. Tam mne nikdo nepřišel zkontrolovat dvě hodiny i když jsem již křičela bolestí a prosila o vyšetření, že se jistě jedná o porod. Pak tedy konečně opět monitor, po monitoru vyšetření a musíme urgentně na sál, otevřená na 7cm, manžela mi poslali domů,porod do vody, který jsem si přála a proto dojížděla, se„NESTIHNE“ přesto, že jsem v porodnici byla již tři hodiny a stále je přesvědčovala, že rodím. Jako druhou variantu jsem chtěla epidural na bolesti, taktéž nic, žádné zdravotní protiindikace nebyly. Po 20 minutách žádostí se mi konečně dostalo entonoxu, který po 10 minutách došel a další nebyl. Tolik toho prosím mají pro celou porodnici - na dně lahve. "Věnovala" se mi porodní asistentka, která dávala za vinu mně, že se nestihla příprava a jaksi jí zaneřádím sál (předělaný kumbálek s vybavením možná z roku 1970). Většinu času jsem na sále byla sama a bála se, že dítě vypadne na zem když budu tlačit, protože jsem na vkus asistentky moc křičela. Oddělení šestinedělí je zařízené ještě hůř, na maličkém pokoji tolik postelí, že se k nim nevejdou dětské postýlky, do skříně se vejdou věci maximálně půlce pacientek, sestra co mě přivedla přímo z porodního sálu na mě štěkla, abych si těžký kufr zvedla nahoru do skříně (jinde nebylo místo). Pak jsem si ještě měla 2 hodiny po porodu jít koupit toaletní papír a vložky. Sprcha úplně bez tlaku vody, poporodní poranění si musíte drhnout rukou. Kojit jsem bohužel nemohla ze zdravotních důvodů, dost jsem to obrečela, přesto se mě někdo neustále ptal proč proboha NECHCI kojit. Personál mi střídavě dával mléko a sladkou vodu - že se mléko nemůže, jak měl kdo směnu.
  mamkadvoupidizviku   | 29.04.2021 13:28:54
  Reagovat | URL příspěvku
 • Profesionální personál s lidským přístupem, co respektuje přání rodičky.
  Do porodnice jsem jela jako prvorodička s připraveným porodním plánem a ideální představou, jak by měl porod probíhat - tedy co nejvíce přirozeně, bez urychlování, bez medikamentů, protrhávání vaku blan, nástřihu hráze, s bondingem a dotepáním pupečníku. A musím říct, že mi vyšli maximálně vstříc.
  Po skoro dvaceti hodinách poměrně intenzivních a častých poslíčků doma jsme se rozhodli jet do porodnice, kde si mě (tedy mě a manžela) rovnou nechali s tím, že už se začínám otevírat. Respektovali moje přání do porodu pokud možno nezasahovat a nechali mě "hekat" ještě asi šest hodin na pokoji (měli jsme nadstandard, mohu jenom doporučit). Bohužel po té době nepřišel žádný postup v porodním nálezu, už jsem byla velmi vysílená a hrozilo, že by se mohla děloha unavit a porod ustat, proto jsme nakonec k protržení "vody" přistoupili. To skutečně pomohlo a po dalších asi šesti hodinách, kdy jsem ještě využívala různé úlevy od bolesti (vana, sprcha, míč, i na medikamenty nakonec došlo, už jsem skutečně byla se silami v koncích) byl syn v pořádku na světě. Bez nástřihu (za to také díky Aniballu), hodinový bonding, po dotepání pupečníku tatínek přestřihl šňůru. Vše probíhalo v naprostém klidu, jediný hlučný element jsem byla já :)
  Po porodu mi potom nechtěla vyjít placenta a pokusy dostat ji ven byly dost bolestivé, tak nakonec pan doktor rozhodl o jejím vyjmutí v narkóze. Poslední, co si pamatuji před usnutím, je úžas, kolik lidí se kvůli mě takřka z minuty na minutu sešlo na jednom sále. Zákrok byl opravdu krátký, podle manželova vyprávění jsem se už asi za dvacet minut probírala na pokoji, hned nám na náš požadavek přinesli miminko a už jsme byli jen spolu.
  Za mě tedy celkově naprostá spokojenost. Člověk nemůže všechno dopředu naplánovat, ale když máte štěstí na profesionály s lidským přístupem, je to hrozně fajn.
  K péči novorozeneckého oddělení taky nemůžu nic vytknout, se vším poradili a pomohli, sestřičky byly moc milé.
  Za nás tři tedy velké díky všem, především MUDr. Tichému a porodním asistentkám S. Pánkové a S. Stibůrkové.
  k.st   | 22.07.2019 17:18:05
  Reagovat | URL příspěvku
 • Můžu jen doporučit!
  Rodila jsem v čáslavské nemocnici, protože v Čáslavi bydlím, navíc personál z části znám a věděla jsem, že prostředí nemocnice je velice příjemné a hlavně oproti větším nemocnicím tu panuje až skoro domácká atmosféra. Přijela jsem s kontrakcemi v 18 hod večer, v 21:30 byl malý na světě. Přijal mě pan doktor Tichý s PA paní Stibůrkovou. Příjem a příprava probíhala ve veselé náladě, oba jsou velice milí, mladí, takže ze mě opadl prvotní strach. Na uvolnění a zmírnění kontrakcí jsem si poležela ve vaně (takovou vanu mít doma!). Porodní sál i sál s vanou jsou nové, pěkně zařízené, člověk nemá takový ten nepříjemný pocit z nemocnice. U porodu byla ještě PA paní Cincibusová, která mě také podporovala a díky všem zmíněným jsem porod zvládla.
  Nejvíc musím poděkovat panu doktorovi, ke kterému jsem měla stoprocentní důvěru a který mě dokázal povzbudit a uklidnit, že jsem věřila, že to zvládnu.
  I jeho poporodní péče byla na jedničku, opravdu nechtěl nic zanedbat.
  Co se týče novorozeneckého oddělení, všechny sestry byly velice ochotné a vše mi jako nezkušené prvorodičce ukázaly. Zejména paní Kavuljaková (laktační poradkyně) byla velice nápomocná a vysvětlovala mi vše opravdu od základů, jak s miminkem zacházet, přebalovat a zejména kojit. I v noci jsem mohla zavolat, kdyby byl nějaký problém.
  Čáslavskou porodnici můžu jen doporučit! Nedejte na některé negativní komentáře, které jsou většinou zastaralé, ve stylu "jedna paní povídala" nebo se týkají osob, které někomu nemusejí sednout, ale na takové lidi narazíte všude.
  Petazlesa   | 17.01.2019 11:23:18
  Reagovat | URL příspěvku
 • v této době a takový přístup?
  Díky paní doktorce mám ještě 2 roky po porodu velké trauma, a hodně se obávám dalšího těhotenství, předem říká že nikdy jsem nebyla žádný drobek při těhu jsem se dostala na 120 kilo z 90 a už to samo o sobě pro mě bylo dosti stresující, ale co se odehrávalo v porodnici to už bylo opravdu přes čáru... přijela jsem tam s prvními kontrakcemi, jako prvorodička jsem opravdu nemohla vědět zda už porod není za rohem , tak jsem radši jela abych nehrozila miminko, na příjmu mi bylo řečeno že nepoznám poslíčky, že to teprv začne bolet, nikdo mi nevěřil že by mě to mohlo bolet, no ale i přesto mě milosrdně ubytovali, od rána se nic nedělo až do rána druhého dne, v noci jsem si dovolila požádat sestru jestli by mi nemohla poradit jak utlumit tu šílenou bolest, abych si mohla alespoň a 5 minut zdřímnout, byla jsem šíleně unavená, na čež ona mě vyloženě vyhodila ze sesterny, že mě to bolet prostě nemůže, aby zkontrolovali mě nebo malou to je ani nenapadlo, ani nevim jak jsem přečkala tu šílenou noc bolestí a strachu o malou, ráno mi primář řekl jak jsem to v noci mohla vydržet že jsem se celu tu dobu otevírala, na to jsem neměla sílu reagovat, asi v 8 hod mi dali tabletu, v 10 píchli vodu a to už to konečně začalo, manžel se mnou nemohl ani na hekárnu, cítila jsem se jako malý fakan na táboře po večerce...sestra mě nutila se vyčůrat při čemž mi stála 2 metry od záchodu a nemohla pochopit že se nemůžu vyčůrat když u mě stojí, chtěla jsem aby šla alespoň za dveře ale byla nepříjemná a odtáhla mě na sál a připoutali mě na kozu, po půl hodině se mi začalo chtít na malou ale to jsem si dovolila moc, manžel tedy apeloval aby mě pustili tak nakonec velkoryse povolili, hrůůza!! od 13 hodiny jsem už jenom ležela a měla kontrakce, nebyla jsem z těch tichých rodiček a to se jim tedy nelíbilo, furt na mě jen řvali at se utišim, ale jak? to nešlo, zvláště s tim jejím přístupem a po té ukrutné neprospané noci, že si člověk připadá jako naprosto nesvéprávná ,nemožná a uřvaná kráva , co je jenom na obtíž, a už aby byla pryč.pak se uráčila přijít i hvězda paní doktorka Hlasova, kamarádka mi jí doporučovala že je naprosto skvěla, takže jsem se na ní opravdu těšila, ale tak neprofesionální a arogantní doktorku jsem v životě neviděla!! v 15 hodin už jsem začala tlačit a do patnácti minut už byla konečně na světě, měli pro mě už připravený sál na císaře protože málá byla omotaná pupeční šňůrou ( to jsem se dozvěděla až o půl roce v rizikový poradně ), ale naštěstí to šlo přirozené, malá byla nakonec přidušena, a vůbec nebrečela, pak jí rychle odnesli a přinesli mi jí asi až za hodinu, hned po porodu mi paní doktorka řekla že ono kdybych nebyla tak strašně tustá tak by to šlo mnohem líp! jak mi někdo může v tak vypjatou stresující situaci něco takového vpálit, myslela si snad že po těch 30 hodinách jsem ještě málo na dně aby mě ještě takhle ponížila? pak měla narážky na mé strašně tlustý stehna když mě šila, to už se mi opravdu chtělo brečet, cítila jsem se ponížená, méněcenná a úplně k ničemu.. nemyslím si že toto je přístup k prvorodičkám který bych čekala že v této době zažiji. takový lidé nemají ve zdravotnictví nic dělat, pro ně to bylo pár hodin s tlustou těhotnou , pro mě to je trauma ještě 2 roky po, a při pomyšlení na druhé těhotenství je mi zle, jen díky dnu D v Čáslavské porodnici......měla jsem prostě velkou smůlu, že jedna sestra a jedna doktorka se špatně vyspali nebo moc vypili......díky bohu že malá v pořádku..
  jurisa   | 03.03.2015 14:49:12
  Reagovat | URL příspěvku
 • Velká spokojenost
  V Čáslavi jsem rodila již po druhé. Porodnici Čáslav Můžu jen doporučit. Personál je velice přátelský a vše vysvětlil. To jak v na porodním tak i na novorozeneckém oddělení. V porodnici je možnost půjčení si míče, masážních pomůcek, cvičící podložky a jsou tam i žebřiny, které jsem uvítala. Dále také velká postel kde se vejdete i s tatínkem. Porodnici bych popsala jako domáckou. Co jsem já nejvíc uvítala, ale třeba některým maminkám to bude vadit. Jsou zakázané návštěvy na pokoji. Tak že maminky mají klid na kojení. Pan doktor i porodní asistentka byli skvělí. Tímto bych jim chtěla ještě jednou poděkovat. Můj porod byl docela rychlí za čtyři a půl hodiny jsem měla svého Ondráška na světě. Po porodu se o mě také pěkně starali a stále se někdo ptal, jestli něco nepotřebuji.
  Dále bych také doporučila předporodní kurz+ cvičení za 700,- v ceně je i tatínek u porodu. Který mě doopravdy připravil, a hlavně jsem se naučila dýchat při porodu. Cvičení bylo skvělé v tom že když trápily těhotenské bolesti. (bolest v bedrech atd.)Naučila jsem se jak si pomoci. Pan doktor i porodní asistentka byli skvělí.
  Nezapomenout přinést si vše na porodním seznamu. Pokud ho nemáte požádat p. Dibelkovou o zaslání. dana.dibelkova@nemcaslav.cz
  pinkzuzu   | 02.05.2014 11:51:28
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×